The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 100. Overprint editions 1918-1919

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
28724

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 10 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z usterką na poz.36 "bardzo mocno uszkodzone P w POLSKA i kropka w rombie", gwarancja i opis pozycji Landre, Schmutz.

Fi.33
Mi.32
1 700 PLN
28725

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 73 z błędem "dwukropek", ze względu na mały nakład i występowanie tego podstawowego błędu pierwszej formy tylko na jednej pozycji w arkuszu ilość znaczków z tym błędem wynosiła tylko 22! sztuki, dodatkowo znaczek z rzadko spotykanym na tym nominale nadrukiem, bardzo ładny stan zachowania, ślad po podlepce praktycznie nie widoczny gołym okiem w świetle dziennym, bardzo rzadki i poszukiwany walor, gwarancje; Gryżewski, Jungjohann, Mikstein.

Fi.33 B2
Mi.32
10 000 PLN
28726

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 37, gwarancja Kronenberg, Mikstein.

Fi.34
Mi.33
180 PLN
28727

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 78, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.34
Mi.33
120 PLN
28728

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 66, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.34
Mi.33
200 PLN
28729

1919 wydanie krakowskie - TARNÓW 2, znaczek za 12 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.35 "cienkie Z", został oryginalnie użyty dnia 18.III.19 w Tarnowie, z wydania krakowskiego w urzędach pocztowych Tarnowa (1 i 2) używano czterech nominałów znaczków opłaty i trzech dopłaty, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.34 B1
Mi.33
400 PLN
28730

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z błędem "uszkodzone A", gwarancja.

Fi.34 B3
Mi.33 
700 PLN
28731

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 30 z błędem "uszkodzone A" - rzadki błąd wy-stepujący w "nakładzie" około 150 sztuk , guma lekko spękana, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.34B3
Mi.33
1 400 PLN
28732

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 15 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.57, niewielki ślad podlepki, gwarancja i opis Gryżewski.

Fi.35
Mi.34
200 PLN
28733

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 15 hal. z nadrukiem pierwszą formą z błędem na poz. 39 "pełen romb", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.35
Mi.34
130 PLN
28734

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 69, gwarancja i oznaczenie.

Fi.35
Mi.34
80 PLN
28735

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 68, gwarancja i oznaczenie.

Fi.35
Mi.34
80 PLN
28736

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 23, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.35
Mi.34
500 PLN
28737

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 58, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.35
Mi.34
100 PLN
28738

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 15 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.100 "uszkodzone A (jak Ą) w POLSKA", to uszkodzenie narożnika formy I - niekatalogowany, ale pokazywany w eksponatach wystawowych ważny błąd tego wydania, kasowany na wycinku, gwarancja i opis pozycji.

Fi.35 B
Mi.34 
800 PLN
28739

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 15 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.34 "cienkie Z", lekki ślad podlepki, ładny stan, sygnowany ZAF KATOWICE, gwarancja i opis Gryżewski, Ryblewski.

Fi.35 B1
Mi.34
300 PLN
28740

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 73 z błędem "dwukropek", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.35B2
Mi.34
700 PLN
28741

1919 wydanie krakowskie, kasowany znaczek za 20 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.76, unieważniony dwujęzycznym austriackim kasownikiem KRAKAU 10 / KRAKOW 10, gwarancja i opis kasownika Schmutz.

Fi.36
Mi.35
500 PLN
28742

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 8, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.36
Mi.35
350 PLN
28743

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem z poz. 17 z charakterystycznie silnie uszkodzonymi literami P w POCZTA i POLSKA, gwarancja i oznaczenie.

Fi.36
Mi.35
800 PLN
28744

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 20 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.4 "cienkie Z", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.36 B1
Mi.35 
800 PLN
28745

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 44 z błędem "cienkie Z", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.36B1
Mi.35
700 PLN
28746

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy pierwszej z poz. 73 z błędem "dwukropek", rzadkie - znaczków z tym błędem przedrukowano tylko 53 sztuki, gwarancja Mikstein, Jungjohann.

Fi.36B2
Mi.35 
1 500 PLN
28747

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formą IIB poz.73, pięknie i bardzo czytelnie skasowany w Białej, sygnowany, gwarancja Brodetzki, z opisem Mikstein.

Fi.37II
Mi.36
5 500 PLN
28748

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIB z poz. 5, gwarancja Koopman, fotoatest Jungjohann.

Fi.37II
Mi.36
3 700 PLN
28749

1919 wydanie krakowskie, kasowany znaczek za 25/80 hal. gwarancja Mikulski, Schmutz.

Fi.38
Mi.48
30 PLN
28750

1919 wydanie krakowskie, gwarancja.

Fi.38
Mi.48
20 PLN
28751

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy III, gwarancja Schmutz.

Fi.38
Mi.48
25 PLN
28752

1919 wydanie krakowskie, znaczek z obiegu pocztowego z Łańcuta, gwarancja Mikstein.

Fi.38
Mi.48
25 PLN
28753

1919 wydanie krakowskie, duże podlepki, gwarancja Schmutz.

Fi.38
Mi.48
20 PLN
28754

1919 wydanie krakowskie, gwarancja Schmutz.

Fi.38
Mi.48
25 PLN
28755

1919 wydanie krakowskie, koperta listu poleconego z Bogumina nadana 23.1.19 do Rychwałdu (Reichwaldau), prowizoryczna erka, brak stempla odbiorczego na odwrocie.

Fi.38
Mi.48
3 000 PLN
28756

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIB z poz. 95, ślad po niewielkiej podlepce - bardzo ładny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.39a
Mi.37
2 500 PLN
SOLD
28757

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIB z poz. 84, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja Ryblewski i z oznaczenie Mikstein.

Fi.39a
Mi.37
7 500 PLN
28758

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 75, ślady po przywarciu na gumie, gwarancja i oznaczenie.

Fi.40
Mi.38
90 PLN
28759

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 70, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.40
Mi.38
140 PLN
28760

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 39, gwarancja Mikulski.

Fi.40
Mi.38
120 PLN
28761

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 40 hal. - klasyczne fałszerstwo nadruku z charakterystycznymi złamaniami liter O i Z w POCZTA, wielokrotnie opisywane i publikowane, bardzo ciekawe.

Fi.40 FFi
Mi.38
200 PLN
28762

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 40 hal. z odwróconym nadrukiem pierwszą formą poz.78, piękny stan, sygnowany SM, gwarancja i opis Mikstein.

Fi.40 No
Mi.38
5 500 PLN
28763

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 30 z błędem "uszkodzone A", ślady po trzech podlepkach, gwarancja Mikstein, Schmutz.

Fi.40B3
Mi.38
600 PLN