The auction will start on 19.04.2024

Auction 100. Overprint editions 1918-1919

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
28644

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Perzyński.

Fi.24
Mi.24
20 PLN
28645

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Schmutz.

Fi.24
Mi.24
60 PLN
28646

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z spektakularnym brzegowym uszkodzeniem nadruku, gwarancja Berbeka.

Fi.24
Mi.24
15 PLN
28647

1918 drugie wydanie lubelskie, list z Wierzbnika nadany 31.1.19 do Krakowa, opłata znaczkiem za 45 hal. i gotówkowa w wysokości 5 hal. brakujących do pełnej opłaty (adnotacja o pobraniu na odwrocie), gwarancja Schmutz.

Fi.24
Mi.24
4 000 PLN
SOLD
28648

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 45/60 hal. z silnie przesuniętym w pionie nadrukiem - nominał w połowie zamiast na dole znaczka, bardzo lekki ślad po podlepce, ze względu na chroniczny brak znaczków skierowano do sprzedaży także te wybrakowane, sygnowany Saliker, gwarancja Schmutz.

Fi.24 Mk
600 PLN
28649

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 45/60 hal. z odwróconym nadrukiem, cień śladu po podlepce, bardzo ładny stan, sygnowany, gwarancja Schmutz.

Fi.24 No
110 PLN
28650

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem dwustronnym - normalnym i po stronie gumowanej, gwarancja.

Fi.24Ndw
Mi.24DD
500 PLN
28651

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z podwójnym nadrukiem jednym normalnym, drugim na stronie gumowanej, właściwy nadruk z błędem "litera A w POLSKA krótsza", znaczek ząbkowany 12½ : 12¾, fotoatest.

Fi.24Ndw B2
Mi.24DD
500 PLN
28652

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Wiatrowski.

Fi.24No
Mi.24K
70 PLN
28653

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja.

Fi.24No
Mi.24K
120 PLN
28654

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Krawczyk i Schmutz.

Fi.24No
Mi.26K
200 PLN
28655

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Petriuk.

Fi.25
Mi.25I 
45 PLN
28656

1918 drugie wydanie lubelskie, miejscowy list polecony na kopercie firmowej z Radomia 2.2.19 opłacony znaczkiem wydania lubelskiego i połówka znaczka austriackiej poczty polowej za 20 hal., w sumie lekko zawyżona opłata 55 hal. zamiast 50 hal., na odwrocie stempel odbiorczy, gwarancja Petriuk.

Fi.25
4 500 PLN
28657

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja.

Fi.25a
Mi.25I
40 PLN
28658

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Schmutz.

Fi.25a
Mi.25I 
30 PLN
28659

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Schmutz.

Fi.25a
Mi.25I 
30 PLN
28660

1918 drugie wydanie lubelskie, list polecony z Lublina nadany 24.2.19 do Wiednia, mieszana frankatura ze znaczkami wydania definitywnego, stempel cenzury wojskowej z Krakowa, gwarancja Schmutz.

Fi.25a, 73A
5 000 PLN
28661

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z spektakularnym brzegowym uszkodzeniem nadruku z poz. 50, gwarancja Schmutz.

Fi.25a B10
Mi.25I
30 PLN
28662

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem podwójnym - jednym normalnym i drugim odwróconym po stronie gumowanej, charakterystyczne dla tego błędu zabrudzenie farbą drukarską, bardzo dobry stan zachowania, rzadki błędnodruk znany z jednego pięćdziesięcio znaczkowego arkusza, Fischer 12.000,- zł, fotoatest Schmutz.

Fi.25a Ndwo
Mi.25I DD
7 000 PLN
28663

1918 drugie wydanie lubelskie, czworobok znaczków z nadrukiem odwróconym, gwarancja.

Fi.25aNo
Mi.25IK
500 PLN
28664

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Schmutz.

Fi.25aNo
Mi.25IK
300 PLN
28665

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z rzadkim nadrukiem podwójnym - normalnym i odwróconym, dobry stan zachowania, gwarancja Schmutz.

Fi.25a Non
Mi.25IDD
3 000 PLN
28666

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem niebieskoczarnym, gwarancja i opis.

Fi.25b
Mi.25I
80 PLN
28667

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem niebieskoczarnym, gwarancja i opis.

Fi.25b
Mi.25I
40 PLN
28668

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem w kolorze niebieskoczarnym, gwarancja i oznaczenie.

Fi.25b
Mi.25I
250 PLN
28669

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem niebieskoczarnym, gwarancja bez opisu Schmutz.

Fi.25b
Mi.25I 
80 PLN
28670

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem niebieskoczarnym z poz. 20 z błędem "brak liter TA w POCZTA", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.25bB10
Mi.25I
150 PLN
28671

1918 drugie wydanie lubelskie, czworoblok z brzegowymi uszkodzeniami nadruków na lewym brzegu, gwarancja Mikulski.

Fi.26
Mi.25II 
320 PLN
28672

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Krawczyk.

Fi.26No
Mi.25IIK
250 PLN
28673

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja.

Fi.26No
Mi.25IIK
120 PLN
28674

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z obiegu brzegowym uszkodzeniem nadruku, gwarancja Krawczyk.

Fi.27a
Mi.26
35 PLN
28675

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja.

Fi.27a
Mi.26
60 PLN
28676

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja.

Fi.27a
Mi.26
60 PLN
28677

1918 drugie wydanie lubelskie, praktycznie nie widoczny ślad po podlepce, gwarancja Miszczak.

Fi.27a
Mi.26
60 PLN
28678

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja.

Fi.27a
Mi.26
30 PLN
28679

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Perzyński.

Fi.27a
Mi.26
10 PLN
28680

1918 drugie wydanie lubelskie, list polecony z Lublina nadany 7.2.19 do Genewy, na odwrocie stempel odbiorczy, gwarancja.

Fi.27a
Mi.26
4 000 PLN
28681

1918 drugie wydanie lubelskie, kasowany znaczek za 50/60 hal. z rzadkim błędem "brak górnej części napisu POCZTA POLSKA", gwarancja Krawczyk.

Fi.27a B
Mi.26
150 PLN
28682

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z błędem "brak kropki po HAL", gwarancja i oznaczenie.

Fi.27aB5
Mi.26
40 PLN
28683

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem z poz. 37 z błędem "brak kropki po HAL", gwarancja Schmutz.

Fi.27a B5
Mi.26
180 PLN