Auction 100. Polish People's Republic 1952-1989

34118

Fi.2012
Mi.2159
25 PLN
34119

Fi.2012
Mi.2159
130 PLN
34120

Fi.2015
Mi.2162
15 PLN
34121

Fi.2017MK
Mi.2164
10 PLN
34122

Fi.2020MK
Mi.2167
15 PLN
34123

1972 zwierzęta ogrodów zoologicznych, znaczek z błędem "wcięcie z Z w ZŁ".

Fi.2023B1
Mi.2170
60 PLN
34124

Fi.2024
Mi.2171
30 PLN
34125

1972 turystyka - schroniska, znaczek z pustopolem na dolnym marginesie.

Fi.2058
Mi.2205
20 PLN
34126

1972 turystyka, parka z pustopolem na dolnym marginesie.

Fi.2058
25 PLN
34127

1972 V Zjazd ZMS, znaczek z błędem "plamka w M w ZM i kółko na białym tle pod M".

Fi.2064B1
Mi.2211
30 PLN
34128

1972 jazda polska, znaczek z błędem "zniekształcone G w MACIĄG".

Fi.2076B1
Mi.2223
40 PLN
34129

1972 karnet - "25 LAT AKADEMII SZTABU GENERALNEGO".

Fi. Fi.1266
Mi.1414
30 PLN
34130

Fi.bl. 45s
Mi.Bl. 52
30 PLN
34131

1972 500. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika, arkusz bloków z pierwszego sektora formy drukowej, na poz.10 błąd "kropka nad T w EXPOSITION"; czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.bl.90 (45) B2
Mi.Bl.52
100 PLN
34132

1972 500. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika, arkusz sprzedażny bloków złożony w połowie.

Fi.bl.90 ark.
Mi.Bl.52
20 PLN
34133

Fi.bl.90B2
Mi.Bl.52
10 PLN
34134

1972 500. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika, blok z błędem "czerwona plamka nad EX".

Fi.bl.90B2
Mi.Bl.52
20 PLN
34135

1972 frankatura mechaniczna - wzorcowa odbitka z 17.6 frankownicy firmy POSTALIA producenta maszyn frankujących, w otoku na górze napis VORFÜHRSTEMPEL (stempel okazowy), a na dole POSTALIA; bardzo dobry stan zachowania.

40 PLN
34136

1973 karnet - "22-07-73 V OKRĘGOWA WYSTAWA FILATELISTYCZNYCH ZBIORÓW ZAANGAŻOWANYCH BYDGOSZCZ 1".

Fi.1778
Mi.1925
30 PLN
34137

1973 rocznik kopert FDC (bez bl.91b(46b); Fi.107.-).

Fi.2085-2147
Mi.2232-95
100 PLN
34138

1973 rocznik znaczków czystych (Fi.101.-).

Fi.2085-2147
Mi.2232-95
70 PLN
34139

1973 Arcydzieła sztuki polskiej, znaczki za 2,70 zł w parce poziomej, lewy z błędem na poz.28 "plama pod W w XVI W"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Kalinowski.

Fi.2095 B2
Mi.2242
40 PLN
34140

1973 zwierzyna łowna, koperta pierwszego dnia obiegu wysłana ekspresem z Warszawy do Niemiec.

Fi.2102, 2105 FDC
Mi.2249, 2252
10 PLN
34141

1973 Badanie kosmosu Salut, Copernicus, komplet arkusików, kasowane z pełną oryginalną gumą, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2108-09
Mi.2255-56
30 PLN
34142

Fi.2108-09Pw
Mi.2255-56Zf
100 PLN
34143

1973 badanie kosmosu, dwie serie z kompletem przywieszek.

Fi.2108-9
Mi.2255-6
25 PLN
34144

1973 badanie kosmosu - Salut, Copernicus, komplet arkusików z przywieszkami.

Fi.2108-9 ark.
Mi.2255-6
35 PLN
34145

1973 Badanie kosmosu - Copernicus, arkusik z błędem na poz.4 "przerwane z w zł", gwarancja.

Fi.2109 B1
Mi.Bl.54
80 PLN
34146

1973 badanie kosmosu, znaczek z błędem "przerwane z w zł".

Fi.2109B1
Mi.2256
15 PLN
34147

Fi.2109B1
Mi.2256
20 PLN
34148

1973 ochrona środowiska, znaczek za 6,50 zł z rzadkim błędem na poz.21 "Ochroria zamiast Ochrona", na kopercie FDC; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2124 B1
Mi.2272
80 PLN
34149

1973 ochrona środowiska, znaczek z błędem "uszkodzone n - Ochroria".

Fi.2124B1
Mi.2272
50 PLN
34150

1973 ochrona środowiska, znaczek z błędem "Ochroria".

Fi.2124B1
50 PLN
34151

1973 Dzień Znaczka, koperta pierwszego dnia obiegu wysłana z Warszawy do Niemiec.

Fi.2126 FDC
Mi.2274
10 PLN
34152

1973 "WOJSKOWA MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA FILATELISTYCZNA" Warszawa PKiN, seria znaczków 30-lecie Ludowego Wojska Polskiego skasowana okolicznościowo 21.X na specjalnej karcie.

Fi.2127-30
Mi.2275-78
30 PLN
34153

1973 200. rocznica Komisji Edukacji Narodowej, 1 zł - znaczek wydrukowany na pogiętym papierze w wyniku czego powstały ubytki w rysunku; czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2131
Mi.2279
100 PLN
34154

1973 FDC - "Światowa Wystawa Filatelistyczna "Polska 73"", bloczek na ilustrowanej kopercie skasowany 19.8 stemplem okolicznościowym w Poznaniu - w pierwszym dniu obiegu; walor brakujący w większości zbiorów - koperta niedostępna w abonamencie; doskonały stan zachowania.

Fi.bl.91 (46) b
Mi.Bl.56
150 PLN
34155

1973 karnet - czarnodruk "Światowa Wystawa Filatelistyczna POLSKA 73", przygotowany z okazji XI Zjazdu PZF, z faksymile podpisu Ministra Łączności.

Fi.bl.91 ND (46ND)
Mi.Bl.56ND
80 PLN
34156

Fi.bl.91ND (46)
Mi.Bl.56ND
40 PLN
34157

1974 rocznik kopert FDC (bez bl.92a(47a), bl.92b(47b), bl.93(48), bl.94(49); Fi.66.-).

Fi.2148-2205
Mi.2296-2352
70 PLN