Auction 100. Communist Poland 1945-1952

32564

1946 list z Szwecji 29.6.46 do Warszawy, stempel cenzury nr 3254 z odbitymi brzegami stempla.

40 PLN
32565

50 PLN
32566

1946 "Fabryka Kabli Spółka Akcyjna" - 300 gr frankatura mechaniczna D77 Kraków, list (koperta okienkowa) wysłany 3.VII, zwraca uwagę wykorzystanie koperty z okresu okupacji "KABELWERK KRAKAU"; bardzo dobry stan zachowania.

100 PLN
32567

30 PLN
32568

380 PLN
32569

1947 koperta okolicznościowa prawdopodobnie prywatnie wydrukowane przez firmę Joseph'a Bieleckiego z USA.

Fi.377
15 PLN
32570

1947 kartka z Jeleniej Góry do Niemiec.

Fi.380, 381, Cp95
15 PLN
32571

1947 list lotniczy z Cieszyna do Niemiec opłacony prawidłowo znaczkami dwóch różnych wydań na przesyłki lotnicze, w tym rzadkim Fi 442a.

Fi.396, 442a
Mi.429, 477a
70 PLN
32572

1947 list lotniczy z Tarnobrzega do Stanów Zjednoczonych opłacony znaczkami dwóch różnych wydań na listy lotnicze.

Fi.396, 442b
60 PLN
32573

1947 lotniczy list polecony z Poznania do Stanów Zjednoczonych, na odwrocie stemple odbiorcze i stempel kontroli dewizowej.

Fi.400
Mi.433
25 PLN
32574

Fi.415a-c, 428
Mi.448-50, 471
200 PLN
32575

1947otwarcie Sejmu Ustawodawczego, znaczek z przesuniętym w dół nadrukiem.

Fi.416
Mi.451
35 PLN
32576

Fi.416
Mi.451
45 PLN
32577

Fi.416
Mi.451
180 PLN
32578

Fi.416
Mi.451
50 PLN
32579

Fi.417 B+B+B
Mi.452
240 PLN
32580

1947 XXII narciarskie Mistrzostwa Polski, parka wzorcowych odbitek kontrolnych.

Fi.417ok
Mi.452
600 PLN
32581

1947 wydanie przedrukowe, znaczek z przesuniętym nadrukiem wychodzącym poza rysunek znaczka.

Fi.418
Mi.454
40 PLN
32582

1947 wydanie przedrukowe, Henryk IV Probus - karta maksimum.

Fi.418
15 PLN
32583

Fi.418 FFi
Mi.454
150 PLN
32584

1947 wydanie przedrukowe, narożny czworoblok znaczków ciętych z lekko przesuniętym czerwonym nadrukiem nowej wartości 5/6 zł. z oznaczeniem walca N.1.W.IV. pod 91/92 znaczkiem na dolnym marginesie; na tym wydaniu występuje ono tylko w tym narożniku arkusza, więc blok legitymacyjny ciętego znaczka jest unikalny, gwarancja Schmutz.

Fi.418 nz
Mi.454 U
2 400 PLN
32585

1947 wydanie przedrukowe, znaczek z błędem "łukowe zakończenie poziomej kreski lewej gwiazdki".

Fi.418B3
Mi.454
35 PLN
32586

Fi.418b B
Mi.454
80 PLN
32587

Fi.418b B
Mi.454
50 PLN
32588

1947 wydanie przedrukowe, parka znaczków ciętych, gwarancja Schmutz.

Fi.418nz
Mi.451U
350 PLN
32589

1947 wydanie przedrukowe, sześcioblok znaczków ciętych, gwarancja.

Fi.418nz
Mi.454U
900 PLN
32590

Fi.418nz
Mi.454U
900 PLN
32591

1947 Emil Zegadłowicz, znaczek z błędem "kropka nad lasem".

Fi.419B1
30 PLN
32592

1947 Kultura Polska (I) - Malarstwo - J.Matejko, J.Malczewski, J.Chełmoński; dwa czworobloki unikalnych prób znaczka za 1 zł. w kolorze ciemnoniebieskim, drukowanych z walca N.2.W.1 - pierwszy to tzw. wersja "a" z oznaczeniem walców przed 91 i za 100 znaczkiem w arkuszu drukowana dnia 22.IV.1947, która nie została przyjęta do druku ze względu na zbyt intensywny rysunek; drugi to próby z ostatniej fazy tzw. wersja "b" z oznaczeniem walców przeniesionym pod 91 i 100 znaczek - jak w wydaniu definitywnym, drukowana 26.IV.1947, która została zaakceptowana i wykorzystana do druku znaczków, ale dopiero po oczyszczeniu - stosowna adnotacja prof.S.Miksteina na dolnym marginesie; wszystko opisane i zreprodukowane przez L.Schmutza w Przeglądzie Filatelistycznym 2/2008 na str.75-77; po oczyszczeniu walca przystąpiono do druku znaczków; w katalogu Fischera pojawiły się pierwsze próby tego wydania, na razie w sposób niepełny skatalogowane - z pierwszego wydania skatalogowano trzy próby - w tym jedną (w wersji "a") tu oferowaną (Fi. po 4000.-), z drugiego siedem - znaczka za 20 zł. z walców I, II, III, IV, V, VI i VII (Fi.po 8000.-); te właśnie próby (z Mickiewiczem) opisał L.Schmutz w styczniowym numerze Filatelisty z 2018 roku na str.38-42 i w ślad za tą publikacją wszystkie inne też zostaną pewnie po wielu latach prawidłowo skatalogowane; wartość rzeczywista prób przy oznaczeniu walca nieco wyższa niż pozostałych, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.420 P1(a, b)
Mi.455
22 000 PLN
32593

1947 Kultura Polska, narożnikowa parka z numerem walca na marginesie.

Fi.420A
Mi.455B
30 PLN
32594

1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.420A
Mi.455B
20 PLN
32595

1947 kultura polska, znaczek z błędem "kropka nad Z - ŻŁOTY".

Fi.420AB2
Mi.455B
25 PLN
32596

1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny.

Fi.420B
Mi.455A
25 PLN
32597

Fi.420B
Mi.455A
20 PLN
32598

Fi.421A
Mi.456B
30 PLN
32599

Fi.421A
Mi.456B
20 PLN
32600

1947 Kultura Polska, czworoblok znaczków z numerem walca na marginesie.

Fi.421B
Mi.456A
25 PLN
32601

Fi.421B
Mi.456A
25 PLN
32602

1947 Kultura Polska, parka z numerem walca na marginesie.

Fi.421B
Mi.456A
25 PLN
32603

Fi.421B
Mi.456A
15 PLN