30339 |
1962 Poczta Harcerska, seria nalepek Poczty Harcerskiej wydanych z okazji X wieków Gdańska i 25. rocznicy wyzwolenia niemieckiego obozu koncentracyjnego Stutthof - kompletne arkusiki. | |
| 500 PLN | |
33239 |
1952 "GDAŃSK-GDYNIA-SOPOT-TRÓJMIASTO" niecodzienny stempel wirnikowy na miejscowym liście (druki) wysłanym 10.11 z Akademii Lekarskiej w Gdańsku, dodatkowo ramkowy stempel propagandowy "V FESTIWAL FILMÓW RADZIECKICH 7.XI-7.XII.1952"; dobry stan zachowania. | Fi.535 Mi.673 |
| 50 PLN | |
33240 |
1952 Uchwalenie Konstytucji PRL, seria, znaczek za 3 zł z plamą farby drukarskiej na górze znaczka. | Fi.622-3 Mi.760-1 |
| 50 PLN | |
33241 |
1952 uchwalenie konstytucji PRL, znaczek z uszkodzona cyfrą 4. | Fi.622B2 Mi.760 |
| 60 PLN | |
33242 |
1952 uchwalenie konstytucji PRL, arkusz sprzedażny znaczka za 3,- zł, na pozycji 43. znaczek z błędem "ścięte dolne zakończenie cyfry 3". | Fi.623 ark. (523 B1) Mi.761 |
| 200 PLN | |
33243 |
1952 elektrownia w Jaworznie, seria z dwoma odmianami ząbkowania znaczka za 1,50 zł. | Fi.626-8 Mi.764-6 |
| 40 PLN | |
33244 |
1952 elektrownia w Jaworznie, seria w kompletnych arkuszach złożonych w połowie w pionie, w arkuszach znaczki z błędem w postaci podwójnego moletowania liter ELK. | Fi.626-8 ark.(626B1, 628B1) Mi.764-6 |
| 4 000 PLN | |
33245 |
1952 elektrownia w Jaworznie, dolne znaczki z podwójnym moletowaniem liter ELEK, górny lewy znaczek ze smugą na trzecim kominie. | Fi.626B1 Mi.764 |
| 50 PLN | |
33246 |
1952 elektrownia w Jaworznie, znaczek z podwójnym moletowanie liter ELEK. | Fi.627B1 Mi.765 |
| 75 PLN SOLD | |
33247 |
1952 elektrownia w Jaworznie, list lotniczy z Krakowa do Stanów Zjednoczonych. | Fi.628 Mi.766 |
| 10 PLN | |
33248 |
1952 Elektrownia w Jaworznie, 1,50 zł odmiana o ząbkowaniu ramkowym ZR 11½:11¾, czysty, znaczek projektowany przez Czesława Słanię; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.628a Mi.766C |
| 50 PLN | |
33249 |
1952 "WINOBRANIE 4-5 X 1952 ZIELONA GÓRA" znaczek na kopercie ostemplowany okolicznościowo (Myślicki 52 202); temat - WINO, ROŚLINY, ROLNICTWO. | Fi.630 Mi.768 |
| 30 PLN | |
33250 |
1952 Zabytkowe budowle, czysty znaczek za 1 zł odmiana z napisem NIEDZIGA zamiast NIEDZICA (Fi.60.-). | Fi.631 Mi.769 |
| 45 PLN | |
33251 |
1952 zabytkowe budowle, narożnikowy znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.631 |
| 40 PLN | |
33252 |
1952 zabytkowe budowle, znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.631 |
| 35 PLN | |
33253 |
1952 święto Lotnictwa, znaczek z przesuniętą perforacją, na dole normalny znaczek dla porównania. | Fi.634 Mi.772 |
| 20 PLN | |
33254 |
1952 święto lotnictwa, dolny prawy znaczek z błędem "uszkodzony prawy górny narożnik". | Fi.634B1 Mi.772 |
| 400 PLN | |
33255 |
1952 święto lotnictwa, lewy znaczek z błędem "przerywane linie tła i pierwszego spadochronu". | Fi.634B2 Mi.772 |
| 300 PLN SOLD | |
33256 |
1952 Rozbudowa Stoczni Gdańskiej, 5 gr - frankatura mieszana, karta pocztowa wysłana 23.I.1954 - po wycofaniu znaczków z obiegu !!! - z Kielc do Chęcin. | Fi.637, 535 Mi.775, 673 |
| 20 PLN | |
33257 |
1952 35. rocznica Rewolucji Październikowej, seria cięta, czysta (Fi.90.-). | Fi.641-2A Mi.779-80B |
| 75 PLN | |
33258 |
1952 35. rocznica Rewolucji Październikowej, seria cięta, kasowana (Fi.100.-). | Fi.641-2A Mi.779-80B |
| 70 PLN | |
33259 |
1952 35. rocznica Rewolucji Październikowej, seria ząbkowana z pustopolami z lewej strony (Fi.60.-). | Fi.641-2B Mi.779-80A |
| 60 PLN | |
33260 |
1952 35. rocznica Rewolucji Październikowej, znaczek z pustopolem na lewym marginesie. | Fi.642B Mi.779A |
| 25 PLN | |
33261 |
1952 miesiąc przyjaźni polsko - radzieckiej, znaczek niedoszły do obiegu bez napisu "Lenin". | Fi.XXV Mi.782I |
| 70 PLN | |
33262 |
1952 przyjaźń polsko-radziecka, znaczek za 45+15 gr. bez napisu LENIN (Mi.50 euro)(Fi.120.-), gwarancja. | Fi.XXV Mi.782I |
| 100 PLN | |
33263 |
1952 miesiąc przyjaźni polsko - radzieckiej, znaczek niedoszły do obiegu bez napisu LENIN. | Fi.XXV Mi.782I |
| 60 PLN | |
33264 |
1953 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Warszawa - Wrocław nr 503. | Fi.533, 540 |
| 20 PLN | |
33265 |
1953 BITWA POD GRUNWALDEM - Czesław Słania, lotniczy list polecony z Bielska Białej z 1.9.53, opłacony dwoma znaczkami po 30 gr. z serii budownictwo i odbitką w formie znaczka z wklęsłodrukowej kliszy kreskowej w kolorze brązowym - pracą dyplomową Czesława Słani na ASP w Krakowie, która przyczyniła się do przyznania mu tytułu "summa cum laude" (z najwyższą pochwałą); nie miała ona mocy obiegowej, więc oferowana przesyłka jest nadużyciem na szkodę poczty, list posiada jedynie połowę tylnej części koperty (bez nadawcy - obawa przed sankcjami), ale z zachowanymi kasownikami: tranzytowym Warszawa z 3.IX.53 i odbiorczym Stanmore - Registered z 10.SP.53, wspaniały walor do zbioru tematycznego lub powojennej Polski, znany jest tylko jeszcze jeden podobny list, fotoatest Berbeka. | Fi.579+FP Mi.717+PFa |
| 8 000 PLN | |
33266 |
1953, Święto lotnictwa - PRAWDZIWE FDC, unikalne z 10.8.1952 koperty ostemplowane okolicznościowym kasownikiem ZAPOBIEGAJ POŻAROM WZBOGACASZ SIEBIE I NARÓD w trzech różnych miastach Warszawie, Poznaniu i Łodzi, dopiero dwa tygodnie później z datą 23.8.1952 przygotowano oficjalne abonamentowe ostemplowanie charakterystycznym sześciokątnym stempelkiem, ponieważ wspomniany powyżej kasownik okolicznościowy był używany przez miesiąc - do 10.9, wczesne w pełni legalne sporządzenie FDC pozostało przez lata niezauważone. | Fi.632-34 Mi.770-72 |
| 600 PLN | |
33267 |
1953 10. rocznica bitwy pod Stalingradem, serie z odmianami papieru i ząbkowań. | Fi.653-4 Mi.791-2 |
| 400 PLN | |
33268 |
1953 10. rocznica bitwy pod Stalingradem, seria. | Fi.653-4 Mi.791-2 |
| 25 PLN | |
33269 |
1953 rocznik kopert FDC, bardzo rzadki w komplecie (Fi.1420.-). | Fi.653-98 Mi.791-833 |
| 1 400 PLN | |
33270 |
1953 rocznik znaczków czystych (Fi.859.-). | Fi.653-98 Mi.791-836 |
| 550 PLN | |
33271 |
1953 70. rocznica śmierci Karola Marksa, seria w czworoblokach. | Fi.657-8 Mi.795-6 |
| 250 PLN | |
33272 |
1953 70. rocznica śmierci Karola Marksa, koperta FDC, znaczek za 60 gr z błędem "uszkodzone R w słowie KAROLA". | Fi.657-8 (657B1) Mi.795-6 |
| 480 PLN | |
33273 |
1953 70. rocznica śmierci Karola Marksa, seria kasowana z pełną oryginalną gumą. | Fi.657-58 Mi.795-96 |
| 60 PLN | |
33274 |
1953 70. rocznica śmierci Karola Marksa, znaczek z błędem "odwrócone 1" na liście poleconym z Bytomia 25.8.55 do Niemiec, na odwrocie stempel odbiorczy, gwarancja. | Fi.658B1, 595 Mi.733, 796 |
| 180 PLN | |
33275 |
1953święto 1 Maja, serie z odmianami papieru i ząbkowań. | Fi.659-60 Mi.797-8 |
| 60 PLN | |
33276 |
1953 święto 1 Maja, seria z odmianami ząbkowań. | Fi.659-60 Mi.797-8 |
| 20 PLN | |
33277 |
1953 Wyścig Pokoju, seria w karnecie okolicznościowym stemplowana kasownikiem okolicznościowym ze Stalinogrodu. | Fi.661-3 Mi.799-801 |
| 30 PLN | |