Auction 100. Communist Poland 1945-1952

32644

1947 Kultura Polska, znaczki stemplowane grzecznościowo na kopertach.

Fi.431A, 432B, 433A, 435A, B
10 PLN
32645

1947 Kultura polska (II) - Fryderyk Chopin, 3 zł - frankatura wielokrotna, karta pocztowa wysłana 30.I z Pińczowa do Chęcin.

Fi.431B
Mi.465A
10 PLN
32646

Fi.431B MK
Mi.465A
300 PLN
32647

1947 Kultura Polska, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.432B
Mi.466A
30 PLN
32648

Fi.432B
Mi.469A
20 PLN
32649

1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie, podlepka.

Fi.433B
Mi.467A
10 PLN
32650

1947 Kultura Polska, narożna parka z numerem walca na marginesie.

Fi.433B
Mi.467A
25 PLN
32651

Fi.433Bs
Mi.467A
45 PLN
32652

1947 Kultura Polska (II) - M.Curie Skłodowska; czworoblok unikalnych prób znaczka za 10 zł. w kolorze ciemnoniebieskim, drukowanych z walca N.2.W.IV - oznaczenie znajduje się za 10 i 100 znaczkiem w arkuszu i tylko próby z tych dwóch pozycji można łatwo zidentyfikować; próba była drukowana 24.VII.1947 roku i nie została w tej formie przyjęta do druku, stosowna adnotacja prof.S.Miksteina na górnym marginesie; w katalogu Fischera pojawiły się pierwsze próby obu wydań i to coraz dokładniej skatalogowane - z pierwszego skatalogowano trzy, z drugiego siedem - znaczka za 20 zł. z walców I, II, III, IV, V, VI i VII (Fi.po 8000.-); te właśnie próby (z Mickiewiczem) opisał L.Schmutz w styczniowym numerze Filatelisty z 2018 roku na str.38-42 i w ślad za tą publikacją wszystkie inne też zostaną pewnie po wielu latach prawidłowo skatalogowane; ta oferowana (z M.Curie Skłodowską) należy do najrzadszych - dotąd nieopisanych i jeszcze nieskatalogowanych, wartość rzeczywista próby przy oznaczeniu walca nieco wyższa niż pozostałych, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.434 P
Mi.468
26 000 PLN
32653

1947 Kultura Polska (II) - 10 zł Maria Skłodowska-Curie, nieząbkowany narożnikowy pasek poziomy trzech znaczków blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.2.W.I. - znajdującym się po 10 znaczku w arkuszu, co rzadkie takie usytuowanie oznaczeń walca występuje wyłącznie na dwóch z pięciu walców tej wartości; na znaczku z poz.7 błąd "kropki na czole", czyste, dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.434A
Mi.468B
250 PLN
32654

Fi.435A
Mi.469B
10 PLN
32655

1947 Kultura Polska, narożny znaczek z numerem walca na lewym marginesie.

Fi.435A
Mi.469B
30 PLN
32656

1947 list lotniczy z Jastrowic do Niemiec, na odwrocie wirnik tranzytowy z Warszawy.

Fi.435A, 446
Mi.469B, 481
10 PLN
32657

1947 Kultura Polska (II) - A.Mickiewicz, parka unikalnych prób znaczka za 20 zł. w kolorze szarofioletowym o ostrym rysunku drukowana z walca N.2.WII - oznaczenie znajduje się pod 91 i 100 znaczkiem w arkuszu i tylko próby z tych dwóch pozycji można łatwo zidentyfikować - znane tylko w pojedynczych egzemplarzach; w katalogu Fischera pojawiły się pierwsze próby obu wydań i to coraz dokładniej skatalogowane - z pierwszego skatalogowano trzy, z drugiego siedem - znaczka za 20 zł. z walców I, II, III, IV, V, VI i VII (Fi.po 8000.-); te właśnie próby (z Mickiewiczem) opisał L.Schmutz w styczniowym numerze Filatelisty z 2018 roku na str.38-42 i w ślad za tą publikacją wszystkie inne też zostaną pewnie po wielu latach prawidłowo skatalogowane; wartość rzeczywista prób przy oznaczeniu walca nieco wyższa niż pozostałych, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.436 P2
Mi.470B
12 000 PLN
32658

1947 Kultura Polska, znaczek z fragmentem numeru walca na dolnym marginesie.

Fi.436A
Mi.470B
35 PLN
32659

1947 Kultura polska (II) - Adam Mickiewicz, znaczek za 20 zł. z błędem "rysunek przekreślony białą kreską", gwarancja Schmutz.

Fi.436A B
Mi.470A
400 PLN
32660

Fi.436B
Mi.462A
20 PLN
32661

Fi.436B
Mi.470A
10 PLN
32662

1947 świat pracy, seria w marginesowych dwudziestoblokach, pierwsze dwie wartości z oznaczeniami arkuszy na dolnych marginesach.

Fi.437-40
Mi.472-5
450 PLN
32663

1947 świat pracy, seria z pustopolami na dolnym marginesie.

Fi.437-40
Mi.472-5
200 PLN
32664

1947 świat pracy, seria z pustopolami na górnym marginesie.

Fi.437-40
Mi.472-5
200 PLN
32665

1947 Świat Pracy, próba w barwie definitywnej, próby wykonano na papierze czerpanym identycznym jak dla karnetów, jednak na większych nieznacznie arkusikach z bibułkową osłoną wklejoną na górze, a nie jak w karnetach z lewej strony, rzadkie, stan idealny, skany walorów wykonano przez bibułkowy papier, którym są zabezpieczone aby nie zaginać bibułki przy skanowaniu, katalog Fischer 3.500,- zł.

Fi.437P
Mi.472
1 900 PLN
32666

1947 świat pracy, znaczek z pustopolem na dolnym marginesie z numerem arkusza.

Fi.438
Mi.473
50 PLN
32667

1947 "Świat Pracy", pasek czterech znaczków za 10 zł., trzy z "chmurami" na niebie, czwarty z "plamką w cyfrze 0" gwarancja Krawczyk.

Fi.438 B
Mi.473
60 PLN
32668

Fi.441
Mi.476
45 PLN
32669

Fi.441
Mi.476
80 PLN
32670

1947 wydanie na przesyłki lotnicze, seria z odmianami papierów.

Fi.441, 442a, b
Mi.476, 477a, b
400 PLN
32671

1947 przedrukowe wydanie lotnicze, seria w parkach z odmianami znaczka za 25 gr w barwach czerwonej i brązowoczerwonej.

Fi.441, 442a, b
Mi.476, 477a, b
120 PLN
32672

1947 przedrukowe wydanie lotnicze, znaczek z błędem "występ w dolnej literze C".

Fi.441B9
Mi.476
25 PLN
32673

1947 przedrukowe wydanie lotnicze, unikalna próba matrycowa znaczka za 50 zł./25 gr. odbita z pojedynczej kliszy na białym kredowanym papierze, na dole charakterystyczne krzyżyki markacyjne - UWAGA nie mylić z dość popularną arkuszową wzorcową odbitką kontrolną na zwykłym papierze, fotoopinia Schmutz.

Fi.442 P
Mi.477
4 000 PLN
32674

Fi.442aB
Mi.477a
80 PLN
32675

1947 przedrukowe wydanie lotnicze, znaczek z błędem "LOFNICZA", gwarancja.

Fi.442aB1
Mi.477aI
80 PLN
32676

Fi.442aB1
Mi.477aI
80 PLN
32677

Fi.442aB1
Mi.477aI
120 PLN
32678

1947 przedrukowe wydanie lotnicze, czworoblok znaczków za 50 zł./25 gr. w kolorze czerwonym, lewy górny z błędem na poz.23 "LOFNICZA", a prawy dolny z błędem na poz.34 "ścięta górna lewa belka", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.442a B1+B
Mi.477a
200 PLN
32679

1947 przedrukowe wydanie lotnicze, znaczek z błędem "lewa belka z kreską".

Fi.442aB3
Mi.477a
35 PLN
32680

1947 przedrukowe wydanie lotnicze, znaczek z przesuniętym nadrukiem w poziomie w lewo (pojawiają się nowe belki nadruku z prawej strony) i lekko perforacją poziomą w dół.

Fi.442b
Mi.477b
75 PLN
32681

Fi.442bB1
Mi.477bI
85 PLN
32682

1947 wydanie przedrukowe na przesyłki lotnicze, znaczek w kolorze brązowoczerwonym z błędem "LOFNICZA", gwarancja i oznaczenie.

Fi.442b B1
Mi.477a
80 PLN
32683

1947 przedrukowe wydanie lotnicze, czworoblok znaczków za 50 zł./25 gr. w kolorze brązowoczerwonym, lewy górny z błędem na poz.23 "LOFNICZA", a prawy dolny z błędem na poz.34 "ścięta górna lewa belka", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.442b B1+B
Mi.477b
250 PLN