The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 100. Communist Poland 1945-1952

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
32284

1945 wydanie przedrukowe, znaczek w rzadko spotykanym nadrukiem niewielką ilością farby - praktycznie nie widoczny napis "ZŁ".

Fi.376a MK
Mi.409b
200 PLN
32285

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Ryblewski.

Fi.376aNo
Mi.409bK
400 PLN
32286

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odwróconym formy II typ 1, gwarancja Gryżewski, Mikstein.

Fi.376a No
Mi.409bK
500 PLN
32287

1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł w kolorze brązowoczerwonym (III forma, typ 2) - frankatura pojedyncza, belka zasłaniająca dawną wartość uszkodzona z prawej strony, widokówka wysłana 22.XII z Łodzi do Warszawy, znaczek skasowany prowizorycznym datownikiem łódzkim; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.376aT2
Mi.409b
100 PLN
32288

1945 wycinek z listu z kasownikiem prowizorycznym z Blachowni, gwarancja.

Fi.376a t1+2
Mi.409b
50 PLN
32289

1945 wydanie przedrukowe, znaczki z nadrukiem typ 1 i 2.

Fi.376a typ1+2
Mi.409b
15 PLN
32290

1945 wydanie przedrukowe, znaczek w kolorze czerwonym na wycinku z obiegu pocztowego, nadruk formą II typ 1 z poz. 57, złamania znaczka widoczne na skanie, gwarancja i oznaczenie.

Fi.376b
Mi.409a
380 PLN
32291

1945 wydanie przedrukowe, dwa kasowane znaczki za 1,50zł./25gr. w kolorze czerwonym z nadrukiem I formy poz.78 i 90 (Mi.2x500 euro); to najdroższe znaczki powojennej Polski znajdujące się w prawdziwym obiegu pocztowym, te doskonale ilustrują jak je pozyskiwano - wycięte z koperty nadanej w Sosnowcu, szukano ich w całej Polsce, znaleziono na listach z jedynie kilku miast, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.376b F.I
Mi.409a
1 600 PLN
32292

1945 wydanie przedrukowe, parka kasowanych znaczków za 1,50zł./25gr. w kolorze czerwonym z nadrukiem II formy typ 1+2 poz.67/68 (Fi.4000.-); to najdroższe znaczki powojennej Polski znajdujące się w prawdziwym obiegu pocztowym, ten wycinek doskonale ilustruje jak je pozyskiwano - ze zwykłych obiegowych kopert; szukano ich w całej Polsce, a znaleziono na listach z kilku jedynie miast, pozyskanie z obiegowych znaczków nierozerwanej parki o różnych typach nadruku dużo trudniejsze niż w przypadku znaczków czystych, gwarancja i opis Ryblewski.

Fi.376b F.II T.1+2
Mi.409a
3 200 PLN
32293

1945 wydanie przedrukowe, kasowany znaczek za 1,50zł./25gr. w kolorze czerwonym z nadrukiem II formy - typ 2, z błędem na znaczku podstawowym z II walca na poz.100 "wypustka na pierwszym A" i błędem nadruku "belka uszkodzona po prawej", gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.376b F.II t.2 B
Mi.409a 
800 PLN
32294

1945 wydanie przedrukowe, znaczek w kolorze czerwonym z bardzo rzadkim nadrukiem pierwszej formy z poz. 95, Fischer 7.500,- zł, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.376b FI typ 1
Mi.409a
4 000 PLN
32295

1945 wydanie przedrukowe, narożnikowy czworoblok znaczków w kolorze czerwonym, wszystkie znaczki z nadrukiem typ I, piękny stan zachowania, gwarancja Mikulski.

Fi.376b T1
Mi.409b
6 000 PLN
32296

1945 wydanie przedrukowe, znaczek w kolorze czerwonym z nadrukiem II formy z obiegu pocztowego z Krakowa, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.376b typ1
Mi.409a
350 PLN
32297

1945 wydanie przedrukowe, znaczki w kolorze czerwonym z nadrukami typ 1 i typ 2, gwarancja i oznaczenie jeden Ryblewski, drugi Petriuk.

Fi.376b typ 1 i 2
Mi.409a
2 500 PLN
32298

1945 wydanie przedrukowe, parka znaczków w kolorze jasno brązowoczerwonym z obiegu pocztowego z Świętochłowic, nadruk formą III, nadruki typ1 i typ2, gwarancja i opis Walocha.

Fi.376c typ1 + typ2
Mi.409
800 PLN
32299

1945 wydanie przedrukowe, znaczek w kolorze jasno brązowoczerwonym na liście okolicznościowym I Wystawy i Targów Przemysłu Lubelszczyzny, znaczek z charakterystyczną usterką w postaci uszkodzonej belki z prawej strony, gwarancja i opis przy znaczku Walocha.

Fi.376c typ 2, 376a, 360, 377
Mi.409
1 000 PLN
32300

1945 wydanie prowizoryczne, dwa znaczki w rzadki kolorze ciemnobrązowoczerwonym na wycinku z listu z kasownikiem prowizorycznym z Głuchołaz, znaczki z nadrukiem typ 1 i typ 2, gwarancja i opis.

Fi.376d t1+2
Mi.409b
1 400 PLN
32301

1945 wydanie przedrukowe, wzorcowa odbitka kontrolna, gwarancja.

Fi.376ok
Mi.409
320 PLN
32302

1945 list z Nowego targu do Belgii, prowizoryczne kasowanie przez kreślenie, stempel cenzury wojskowej nr 2193.

Fi.377
Mi.410
40 PLN
32303

1945 Zabytki Gdańska, 1 zł ząbkowanie liniowe ZL 10¾ parka pozioma blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.2.W.I. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste, dobry stan zachowania.

Fi.377
Mi.410
55 PLN
SOLD
32304

1945 Zabytki Gdańska, 1 zł nakład z 1947 roku ząbkowanie liniowe ZL 11 parka pozioma blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.5.W.I. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, pod znaczkami liczby rozrachunkowe; w "Podręczniku Specjalizowanym Polskich Znaczków Pocztowych 1944-1999" katalogowany oddzielnie; czyste, dobry stan zachowania.

Fi.377
Mi.410
200 PLN
32305

1945 list polecony z Trzebini do Czechosłowacji, stempel cenzury wojskowej nr 2070.

Fi.377, 378
Mi.410, 411
40 PLN
32306

1945 zabytki Gdańska, 1 zł + 2 zł - frankatura dwukolorowa, widokówka wysłana 2.4.47 z Warszawy do Ząbkowic Śląskich, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.377, 378
Mi.410, 411
20 PLN
32307

1945 zabytki Gdańska, 2 zł + 3 zł - frankatura dwukolorowa, list wysłany 16.4.47 z Gdańska do Ząbkowic Śląskich, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.377, 379A
Mi.410, 412B
30 PLN
32308

1945 zabytki Gdańska, seria cięta na wycinku oryginalnego listu z Krakowa wysłanego w pierwszym dniu obiegu znaczków, liczone jako same znaczki (Fi.240.-).

Fi.377-79 nz
Mi.410-12A U 
300 PLN
32309

1945 zabytki Gdańska, znaczek cięty.

Fi.377nz
Mi.410U
60 PLN
32310

1945 zabytki Gdańska, dziesięcioblok znaczków ciętych.

Fi.377nz
Mi.410U
240 PLN
32311

1945 zabytki Gdańska, znaczek nieząbkowany, gwarancja Walocha.

Fi.377nz
Mi.410U
35 PLN
32312

1945 Zabytki Gdańska, 2 zł ząbkowanie liniowe ZL 11 parka pozioma blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.3.W.I. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, pod znaczkami liczby rozrachunkowe; czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.378
Mi.411
65 PLN
SOLD
32313

1945 zabytki Gdańska, czworoblok z numerem walca na marginesie.

Fi.378
25 PLN
32314

1945 zabytki Gdańska, znaczek cięty, gwarancja Walocha.

Fi.378nz
Mi.411U
80 PLN
SOLD
32315

1945 kartka z Oświęcimia 3.9.46 do Czechosłowacji, znaczek z numerem walca na marginesie, stempel cenzury wojskowej nr 3174.

Fi.380
Mi.414 
40 PLN
32316

1945 Warszawa oskarża, 1,50 zł - frankatura wielokrotna, list polecony ofrankowany czworoblokiem znaczków wysłany 2.1.1946 z urzędu Warszawa 44 do Krakowa; czarny stempelek polecenia z dopisanym numerem; datownik odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.380
Mi.414 
80 PLN
32317

1945 Warszawa oskarża, znaczek z ząbkowaniem prywatnym.

Fi.380
20 PLN
32318

1945 List firmowy z Białej Krakowskiej, znaczek serii Warszawa oskarża z prywatnym ząbkowaniem.

Fi.380, 376a
90 PLN
32319

1945 Warszawa oskarża, znaczek w kolorze jasno brązowawokarminowym na papierze y3, poziome załamania, gwarancja i opis Walocha.

Fi.380d
Mi.414
80 PLN
32320

1945 Warszawa oskarża, zestaw znaczków z prywatnym ząbkowaniem z obiegu pocztowego.

Fi.381
Mi.415
45 PLN
32321

1945 Warszawa oskarża, znaczek z częściowym abklaczem.

Fi.381
Mi.415
60 PLN
32322

1945 Warszawa oskarża, list lotniczy z Bolimowa nadany 13.6.46 do Stanów Zjednoczonych, stempel urzędu cenzury nr 3285.

Fi.381
Mi.415
40 PLN
32323

1945 Warszawa oskarża, znaczek z ząbkowaniem prywatnym.

Fi.381
30 PLN