Poz# | Bilder | Beschreibung | Der Preis | Der Kaufpreis |
23551 |
1950 III Zjazd Związku Zawodowego Pracowników Poczt i Telekomunikacji, znaczki w czworobloku, czyste (Fi.60.-). | 40 PLN | 35 PLN | |
23565 |
1950 Odbudowa Warszawy, 5 zł ząbkowanie liniowe ZL 10¾:11¼ znaczek legitymacyjny z oznaczeniem nakładu i walca N.1.W.10b - znajdującym się pod 100 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania. | 60 PLN | 50 PLN | |
23567 |
1950 "groszy - lokalny", Bielsk Podlaski, odbudowa Warszawy, znaczek za 5 zł. z fioletowym stempelkiem typu 37, gwarancja Krawczyk. | 50 PLN | 50 PLN | |
23572 |
1950 groszy, front listu (dwukrotnie użyta koperta) nadanego z jednej strony z Radomia do Brzezin według starej taryfy pocztowej i z drugiej z Brzezin koło Łodzi do warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 5 w kolorze czarnym, gwarancja Petriuk | 40 PLN | 55 PLN | |
23663 |
1950 25. rocznica stracenia W. Hibnera, W. Kniewskiego i H. Rutkowskiego, parka z niespotykanym ablkaczem jednego znaczka na odwrocie. | 250 PLN | 250 PLN | |
23725 |
1951 groszy, list z Szczekocin do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 3c (GROSZ) w kolorze czarnym. | 70 PLN | 70 PLN | |
23805 |
1951 Kongres Ligi Kobiet, arkusz sprzedażny. | 400 PLN | 400 PLN | |
23816 |
1951 Nowa Huta, parka znaczków za 40 gr. z cieniami tworzącymi tzw. "ciemne niebo", gwarancja Krawczyk. | 150 PLN | 150 PLN | |
23833 |
1951 Bolesław Bierut - wydanie przedrukowe, znaczek za 45 gr./35 zł. z rzadkim klasycznym błędem na poz.13 "cyfra 4 niższa niż 5:, gwarancja i opis Schmutz. | 120 PLN | 120 PLN | |
23878 |
1952 VII Zlot Młodych Przodowników Pracy w warszawie, serie z odmianami papieru. | 35 PLN | 35 PLN | |
23885 |
1952 Zlot Młodych Przodowników Pracy w Warszawie, znaczek z pustopolem na lewym marginesie. | 30 PLN | 30 PLN | |
23887 |
1952 uchwalenie konstytucji PRL, serie z odmianami papieru i ząbkowań. | 60 PLN | 60 PLN | |
23894 |
1952 Zabytkowe budowle - Frydman, znaczki za 45+15 gr w parce poziomej, lewy z błędem na poz.39 "kropka na wysokości dolnej kreski brzuszka P w POLSKA"; gwarancja i oznaczenie Kalinowski. | 60 PLN | 65 PLN | |
23898 |
1952 zabytkowe budowle, znaczek z błędem "POLŚKA" i napisem NIEDZIGA. | 150 PLN | 410 PLN | |
23909 |
1953 10. rocznica bitwy pod Stalingradem, znaczek z przesuniętym drukiem barwy czerwonej w dół. | 125 PLN | 125 PLN | |
23943 |
1953 uzdrowiska i krajobrazy - Ciechocinek, makulatura znaczka za 2 zł. z mocno przesuniętą i lekko obróconą perforacją, rzadko zachowana w tak ładnym stanie, sygnowana, gwarancja Krawczyk. | 300 PLN | 300 PLN | |
23945 |
1953 szkolnictwo, narożny znaczek z numerem walca na marginesie. | 25 PLN | 22 PLN | |
23964 |
1954 wydanie lotnicze, seria czysta w czworoblokach (Fi.160.-). | 150 PLN | 132 PLN | |
23977 |
1954 500. rocznica powrotu Pomorza do Polski, znaczek z podwójnym moletowaniem litery L w OLSZTYN. | 60 PLN | 60 PLN | |
23981 |
1954 konkurs pianistyczny im. Fryderyka Chopina, znaczek z numerem walca na marginesie. | 20 PLN | 20 PLN | |
24009 |
1954 FDC - "III Zjazd PZF" blok lotniczy "zielony" z podwójnym moletowaniem (sam blok - Mi.70 euro), gwarancja i opis Schmutz. | 120 PLN | 105 PLN | |
24015 |
1954 III Zjazd Polskiego Związku Filatelistów, nowodruk bloku w kolorze niebieskim. | 650 PLN | 600 PLN | |
24027 |
1955 pomniki Warszawy, znaczek makulaturowy z częściowym brakiem druku tła, dla porównania po prawej normalny znaczek, gwarancja. | 200 PLN | 200 PLN | |
24054 |
1955 Światowy Festiwal Młodzieży, lewy znaczek z błędem "kokardka". | 40 PLN | 40 PLN | |
24140 |
1957 50-lecie narciarstwa polskiego, znaczek z błędem "śnieżynka pod PO". | 70 PLN | 90 PLN | |
24146 |
1957 VII Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, arkusik z błędem na poz.7 "biała plama w cyfrze 1" (Fi.750.-), gwarancja. | 600 PLN | 600 PLN | |
24163 |
1957 kwiaty chronione, znaczek bez druku barwy żółtej, gwarancja Petriuk. | 500 PLN | 450 PLN | |
24165 |
1957 kwiaty chronione, znaczek bez druku barwy zielonej, gwarancja Petriuk. | 500 PLN | 450 PLN | |
24168 |
1957 Międzynarodowy Kongres Komitetu Technicznego do walki z Ogniem, cięta arkuszowa próba znaczka w barwach zbliżonych do definitywnych, próba z błędem "przecięte O" z różnym przesunięciem wzajemnego druku kolorów, gwarancja. | 1 800 PLN | 1 600 PLN | |
24175 |
1957 40. rocznica Rewolucji Październikowej, cięta gumowana arkuszowa próba w kolorach definitywnych, gwarancja i oznaczenie. | 2 200 PLN | 2 200 PLN | |
24207 |
1958 Dzień Znaczka, znaczek z błędem "kropka na prawo od pióra" i z niespasowanym drukiem kolorów. | 40 PLN | 40 PLN | |
24244 |
1959 grzyby polskie, narożna parka z numerem walca na marginesie. | 25 PLN | 25 PLN | |
24245 |
1959 grzyby polskie, parka bez druku barwy żółtopomarańczowej, dla porównania normalny znaczek, gwarancja i oznaczenie. | 1 500 PLN | 1 350 PLN | |
24247 |
24248 |
1959 grzyby polskie, narożna parka z numerem walca na marginesie. | 30 PLN | 30 PLN | |
24250 |
1959 grzyby polskie, narożna parka z numerem walca na marginesie. | 35 PLN | 35 PLN | |
24266 |
1959 40-lecie Polskiego czerwonego Krzyża, znaczek z błędem "kreska nad górną częścią litery D w MIĘDZYNARODOWEGO". | 20 PLN | 20 PLN | |
24277 |
1959 tysiąc szkół na tysiąclecie, seria z odmianami papieru. | 10 PLN | 10 PLN | |
24279 |
1959 Wielcy Uczeni, unikalne fotograficzne projekty znaczków o powiększonym formacie w stosunku do ostatecznej wersji o wymiarach 45 x 35 mm każdy znaczek, niepokazywane ani dotąd niekatalogowane były materiałem pomocnym dla komisji rozpatrującej projekty znaczków, po uwagach, poprawkach i retuszach rysunku powstawały próby; w katalogach niemieckich "projekty fotograficzne" ujmowane są jako Essay i umieszczane w tabelach prób poszczególnych wydań z oznaczeniem "E"; ostatnio tego typu materiał przedwojenny dokumentujący przygotowania do druku pojawia się sporadycznie w handlu, bardzo dobry stan zachowania. | 2 200 PLN | 1 800 PLN | |
24280 |
1959 Wielcy uczeni - Pasteur, parka znaczków za 1.50 zł. ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu - III.7 (Fi.80.-), gwarancja Falkowski. | 60 PLN | 51 PLN |