Poz# | Bilder | Beschreibung | Der Preis | Der Kaufpreis |
22676 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z druku z III walca z nadrukiem z poz. 95 z błędem "ścięta lewa belka", gwarancja i opis Walocha. | 50 PLN | 50 PLN | |
22691 |
1945 wydanie łódzkie, czworoblok znaczków ciętych. | 240 PLN | 210 PLN | |
22697 |
1945 wydanie łódzkie, pasek z przesuniętą perforacją pionową. | 50 PLN | 40 PLN | |
22709 |
1945 wydanie łódzkie, parki znaczków ciętych na papierze szarożółtym x, gwarancja Schmutz. | 350 PLN | 300 PLN | |
22731 |
1945 zabytki Krakowa, 50 gr (bez podpisu J.Wilczyk) parka pozioma blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.V.W.II. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste, słabszy stan zachowania. | 40 PLN | 40 PLN | |
22771 |
1945 Liga Morska, znaczek za 1+3 zł z błędem na poz.9 w prawym sektorze "kropka w drugiej liczbie II", użyty po okresie ważności na prawidłowo opłaconym liście zamiejscowym wysłanym 28.7 z Gdyni do Sosnowca, znaczki skasowane stemplem okolicznościowym "WŁASNE OKRĘTY PODNIOSĄ DOBROBYT NARODU"; walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 46 039). | 100 PLN | 100 PLN | |
22806 |
1945 Westerplatte, kompletny arkusz fałszerstwa z nadużytej formy; daje obraz jak to fałszerstwo wyglądało i dlaczego jest trudne do rozróżnienia - drukowano na skrajach oryginalnych arkuszy odpiłowanym kawałkiem oryginalnej formy, z fragmentów gdzie guma była ładna wycinano znaczki z marginesem i parki pionowe. | 250 PLN | 250 PLN | |
22814 |
1945 wydanie przedrukowe, parka znaczków za 1 zł./50 gr., lewy z błędem nadruku "znaczne uszkodzenie prawego prostokąta zasłaniającego stary nominał", gwarancja. | 80 PLN | 60 PLN | |
22837 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł./25 gr. z błędem nadruku III formą "uszkodzone 0", gwarancja Krawczyk. | 80 PLN | 60 PLN | |
22845 |
1945 wydanie przedrukowe, parka znaczków z silnie przesuniętym odwróconym nadrukiem formy II, bardzo dekoracyjny i rzadki walor pochodzący z jednego arkusza z takim nadrukiem w doskonałym stanie, gwarancja i opis. | 1 000 PLN | 1 020 PLN | |
22858 |
1945 wydanie przedrukowe, list z Chorzowa do warszawy opłacony znaczkiem w rzadkiej odmianie koloru ciemno czerwonobrązowym, Fischer 1.000,- zł, gwarancja i oznaczenie. | 600 PLN | 600 PLN | |
22862 |
1945 Zabytki Gdańska, 1 zł ząbkowanie liniowe ZL ¾ parka pozioma blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.4.W.I. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, pod znaczkami liczby rozrachunkowe; czyste, dobry stan zachowania. | 50 PLN | 50 PLN | |
22863 |
1945 Zabytki Gdańska, szeroko cięta seria, bardzo ładny stan, gwarancja Schmutz. | 300 PLN | 250 PLN | |
22866 |
1945 Zabytki Gdańska, 2 zł ząbkowanie liniowe ZL 11 czworoblok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.2.W.I. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, pod znaczkami liczby rozrachunkowe; czyste, bardzo dobry stan zachowania. | 50 PLN | 50 PLN | |
22888 |
1945 Kongres Związków Zawodowych, znaczek za 1,50+8,50 zł. z rzadkim błędem "kreska nad R w WARSZAWA" (Fi.100.-), gwarancja Krawczyk. | 100 PLN | 80 PLN | |
22897 |
1945 zabytki Krakowa - pomnik grunwaldzki, niewprowadzony do obiegu znaczek w kolorze karminowym, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 300 PLN | 410 PLN | |
23012 |
1946 wydanie lotnicze, znaczek na rzadkim papierze białym bx, gwarancja i opis Schmutz. | 40 PLN | 45 PLN | |
23030 |
1946 list polecony z Katowic ze stemplem okolicznościowym z okazji 25-lecia III Powstania Śląskiego, na odwrocie stempel odbiorczy. | 70 PLN | 70 PLN | |
23061 |
1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, 5 zł oliwkowy, parka pozioma blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.IX. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania. | 80 PLN | 60 PLN | |
23062 |
1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, 5 zł oliwkowy, parka pozioma blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.VI. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania. | 80 PLN | 60 PLN | |
23135 |
1947 FDC - "Otwarcie Sejmu Ustawodawczego" - znaczek pozostawał w obiegu zaledwie trzy tygodnie (od 4 do 28 lutego)!!! | 200 PLN | 200 PLN | |
23137 |
1947 rocznik znaczków czystych (Fi.391.-). | 280 PLN | 240 PLN | |
23140 |
1947 XXII Narciarskie Mistrzostwa Polski, znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem, gwarancja z MK Schmutz. | 100 PLN | 100 PLN | |
23219 |
1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie, podlepka. | 10 PLN | 9 PLN | |
23227 |
1947 Świat Pracy, seria. | 30 PLN | 35 PLN | |
23246 |
1947 przedrukowe wydanie lotnicze, znaczek za 50 zł./25 gr. w kolorze czerwonym - znaczek podstawowy z I walca, z błędem nadruku poz.33/73 "LOFNICZA", dodatkowo brak otworu perforacyjnego na górnej krawędzi, unikalna potrójna kombinacja I walec (Fi.200.-), błąd nadruku (Fi.+300%) i perforacja, gwarancja i opis "walec I73" Krawczyk. | 700 PLN | 700 PLN | |
23250 |
1947 przedrukowe wydanie lotnicze, wzorcowa odbitka kontrolna, gwarancja. | 350 PLN | 350 PLN | |
23265 |
1948 list polecony z Ireny do Puław. | 40 PLN | 40 PLN | |
23294 |
1948 FDC - "Zjazd Filatelistów w Toruniu" (Myślicki 48 110). | 70 PLN | 70 PLN | |
23312 |
1948 Bolesław Bierut, narożnikowa parka z numerem walca na dolnym marginesie z podwójnym ząbkowaniem pionowym na bocznym marginesie, gwarancja i opis. | 80 PLN | 70 PLN | |
23368 |
1948 walka z gruźlicą, pasek dziesięciu znaczków z kompletem różnych przywieszek zarówno po lewej jak i prawej stronie znaczka. | 90 PLN | 90 PLN | |
23404 |
1948 Bojownicy o wolność i demokrację, blok czysty (Fi.850.-), z 4 sektora w arkuszu drukarskim - arkusz miał sześć sektorów, bardzo ładny stan zachowania. | 680 PLN | 600 PLN | |
23418 |
1949 5. rocznica Manifestu Lipcowego, seria kasowana. | 20 PLN | 20 PLN | |
23424 |
1949 Sławni Polacy, seria kasowana. | 25 PLN | 25 PLN | |
23474 |
1950 groszy, list polecony z Gdańska do Szwajcarii opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 2 w kolorze fioletowym i czarnym, na odwrocie stempel odbiorczy, gwarancja Petriuk. | 120 PLN | 120 PLN | |
23475 |
1950 "groszy", 5 rocznica powstania w getcie warszawskim, znaczek za 15 zł. z dyrekcyjnym nadrukiem groszy. | 30 PLN | 30 PLN | |
23509 |
1950 groszy, kartka z Szczawna Zdroju do Wrocławia opłacona znaczkiem z nadrukiem groszy typ 1 w kolorze czarnym. | 20 PLN | 20 PLN | |
23511 |
1950 groszy, kartka z Tarnowa 2 do Krakowa opłacona znaczkiem z nadrukiem groszy typ 3 w kolorze czerwonym. | 20 PLN | 20 PLN | |
23515 |
1950 Bolesław Bierut, blok legitymacyjny z nadrukami groszy typ 3. | 30 PLN | 27 PLN | |
23525 |
1950 "groszy" karta z hasłem propagandowym 21a z nadrukiem typu 3B, dofrankowana znaczkami z nadrukiem typu 26, wysłana 16.11.1951 z Katowic do Warszawy. | 40 PLN | 40 PLN |