Poz# | Bilder | Beschreibung | Der Preis | Der Kaufpreis |
3278 |
1939 karta pocztowa wydania przedrukowego, 12 gr "długie e", wysłana 11.IV.1940 z Hrubieszowa do Warszawy; dobry stan zachowania (Mi.70 euro). | 60 PLN | 75 PLN | |
3279 |
1939 karta pocztowa wydania przedrukowego - 30 gr "krótkie e", wysłana 27.I.1940 z Rawy Mazowieckiej do Krakowa, prawidłowo użyta całostka z krótkiego okresu podwyższonej taryfy; bardzo dobry stan zachowania (Mi.70 euro). | 80 PLN | 95 PLN | |
3282 |
1939 całostka z hasłem propagandowym H i sygnaturą VI-1938, na odwrocie dwa ślady po podlepkach. | 25 PLN | 25 PLN | |
3285 |
1939 prekursor lub współkursor, znaczek obiegowy Rzeszy za 12 fen (24 gr) użyty na terenie GG, list firmowy (koperta okienkowa) wysłany z Sochaczewa za pośrednictwem Niemieckiej Poczty Służbowej Wschód, znaczek unieważniony stemplem prowizorycznym z godłem Rzeszy "Deutsche Dienstpost Osten Sochaczew"; słabszy stan zachowania. | 40 PLN | 30 PLN | |
3287 |
1939 karnet okolicznościowy z Krakowa z okazji powołania gubernatora dla terenów Generalnego Gubernatorstwa, na odwrocie podlepki. | 15 PLN | 15 PLN | |
3298 |
1940 wydanie przedrukowe, luzak z serii w parce. | 35 PLN | 35 PLN | |
3324 |
1940 polska koperta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, czysta z oryginalnym papierem listowym wewnątrz (Fi.80.-); bardzo dobry stan zachowania (na brzegach minimalnie ściemniała od światła). | 60 PLN | 60 PLN | |
3332 |
1940 polska karta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe R - "POCZTA PERONOWA ZAPEWNIA W PODRÓŻY ŁĄCZNOŚĆ ZE ŚWIATEM", wysłana 2.7 z Grójca do Krakowa; bardzo dobry stan zachowania. | 50 PLN | 50 PLN | |
3343 |
1940 AMBULANS relacji SKARŻYSKO-KOLUSZKI NR.1182 (Bp SKARZYSKO - KOLUSZKI ZUG 1182), karta pocztowa przesłana 9.IV ambulansem pocztowym z miejscowości Bratków poczta Sławno do Łodzi; karta lewej strony uszkodzona. | 150 PLN | 135 PLN | |
3370 |
1941 2. rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, seria 5 kart okolicznościowych ostemplowanych okolicznościowo 26.10 w: Krakowie, Lwowie, Lublinie, Radomiu i Warszawie. | 100 PLN | 90 PLN | |
3375 |
1941 kartka nadana w agencji pocztowej w Szańcu przez Busko Zdrój do Jurkowa. | 45 PLN | 40 PLN | |
3400 |
1941 portret Hitlera na jednolitym tle - obie serie + wartości złotowe z tłem kreskowanym, wszystkie z "gapami" na górnym marginesie, ostemplowane 28.II propagandowym kasownikiem okolicznościowym "10.JAHRE HILFSWERK MUTTER UND KIND" przygotowany z okazji 10 rocznicy organizacji nazistowskiej zajmującej się opieką nad dziećmi (niemieckimi), organizacją przedszkoli, opiniowaniem zabawek, etc. | 50 PLN | 50 PLN | |
3401 |
1941 portret Hitlera na jednolitym tle, seria kasowana 26.X kasownikiem okolicznościowym z okazji 2 rocznicy powstania GG, na białym kartonie. | 30 PLN | 30 PLN | |
3444 |
1942 53. urodziny Adolfa Hitlera, seria w arkuszach sprzedażnych. | 280 PLN | 250 PLN | |
3487 |
1943 400. rocznica śmierci Mikołaja Kopernika, arkusz z błędem "złamana oś" i pustopolami na górnym marginesie. | 180 PLN | 180 PLN | |
3496 |
1943 widoki zabytkowych budowli (IV), 4 zł znaczek z oznaczeniem STAATSDRUCKEREI WIEN i oznaczeniem sektora i walca I/2 (Fi.+50% dopłaty), czyste, dobry stan zachowania. | 20 PLN | 20 PLN | |
3497 |
1943 widoki zabytkowych budowli (IV) - 10 zł, znaczek skasowany na kopercie grzecznościowo poleconego miejscowego listu, przesłanego 26.X w Krakowie, kasownik odbiorczy na odwrocie. | 30 PLN | 30 PLN | |
3499 |
1943 znaczek dywersyjny z portretem Hansa Franka wzorowany na wydaniu obiegowym z podobizną A. Hitlera, znaczek w doskonałym stanie zachowania. | 10 000 PLN | 10 100 PLN | |
3526 |
1943 znaczki opłaty stemplowej. | 80 PLN | 72 PLN | |
3529 |
1943 talon materiałowy (Prämienmarke) o wartości 1 punkt. | 40 PLN | 36 PLN | |
3530 |
1943 zestaw znaczków sądowych dla Generalnego Gubernatorstwa w czworoblokach. | 200 PLN | 170 PLN | |
3531 |
1943 zestaw 17 talonów materiałowy (Prämienmarke) na różne reglamentowane produkty. | 500 PLN | 425 PLN | |
3532 |
1943 zestaw 27 talonów materiałowy (Prämienmarke) o wartości 2 punktów na różne reglamentowane produkty. | 80 PLN | 72 PLN | |
3552 |
1944 5 rocznica utworzenia GG, znaczek za 10+10 zł nieząbkowany, arkusik - sektor 3, bardzo dobry stan zachowania (w papierze naturalne wtrącenie, prawy górny narożnik minimalnie słabszy). | 500 PLN | 500 PLN | |
3679 |
1942 pochodnia, seria stemplowana na wycinku, gwarancje na znaczkach Schmutz. | 40 PLN | 40 PLN | |
3686 |
1942 Pochodnia - cynobrowy znaczek za 5 fen na papierze szarym szorstkim grubym na karcie z ręcznie wykonaną ilustracją wielkanocną wysłanej 24.IV.43, dodatkowy stempel propagandowy "DRUGA WYSTAWA DRZEWORYTU"; doskonały stan zachowania; gwarancja. | 1 200 PLN | 1 200 PLN | |
3748 |
1943 Pochodnia - cynobrowy znaczek za 5 fen na papierze białym gładkim bibułkowym na karcie unieważniony kasownikiem okolicznościowym "ROKITNA 1915", gwarancja. | 50 PLN | 50 PLN | |
3811 |
1943 Polska YMCA, znaczek na pocztówce ozdobionej, rzadko stosowanym, drzeworytem przedstawiającym Świętą Rodzinę w szopce; dodatkowy stempelek propagandowy "UCZMY SIĘ LATAĆ"; karta z oryginalnego obiegu pocztowego, wysłana 24.XII; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz. | 500 PLN | 500 PLN | |
3815 |
1943 25 rocznica Powstania Wielkopolskiego, znaczek skasowany 27 XII (dzień wybuchu powstania) datownikiem w kolorze czerwonym w karnecie ozdobionym rzadziej spotykanym drzeworytem sygnowanym Z.S.(Zygmunt Szatkowski); karnet niezagięty; dobry stan zachowania; gwarancja. | 180 PLN | 162 PLN | |
3820 |
1943 wezwanie do Stacji Dentystycznej wysłane na koszt odbiorcy, dopisek "Pobrać" czerwoną kredką, doklejony znaczek dopłaty skasowany 20.X; walor w dobrym stanie zachowania (niewielkie przebarwienia); gwarancja. | 100 PLN | 90 PLN | |
3832 |
1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, blok stemplowany, gwarancja. | 300 PLN | 300 PLN | |
3848 |
1944 "CZYTAJCIE POLSKICH AUTORÓW" karta z okolicznościowym dodrukiem wykonanym z klocka wykorzystanego do druku nalepek propagujących czytelnictwo, wydana z okazji wystawy - 400 lat Polskiej Książki; dodatkowo odbitka artystycznego stempla ze stylizowanymi literami KPS będącymi skrótem hasła "Książka Przychodzi Sama"; wysłana 4.IV, znak opłaty skasowany stemplem okolicznościowym "RACŁAWICE"; rzadki walor w dobrym stanie zachowania (poziome złamanie); gwarancja Schmutz. | 600 PLN | 450 PLN | |
3896 |
1944 Rok Olimpijski, znaczek na specjalnej karcie ozdobionej suchym tłoczeniem z okazji Olimpiady Obozowej przedstawiającym koła olimpijskie godła członków Związku Wojskowych Klubów Sportowych i proporczyki klubowe, ostemplowany kasownikiem olimpijskim 13 VIII w dniu rozpoczęcia Olimpiady Obozowej; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | 300 PLN | 300 PLN | |
3982 |
1942 trąbka pocztowa, rzadki na korespondencji cięty znaczek w kolorze brunatnym na szarym gąbczastym średnim papierze gazetowym (nakład 140 szt.), karta pocztowa ozdobiona grafiką wielkanocną "1943 OSTATNICH ŚWIĄT", gwarancja i opis odmiany. | 900 PLN | 700 PLN | |
4073 |
1943 całostka ze złamanym rogiem. | 30 PLN | 25 PLN | |
4124 |
1944 Caritas, całostka za 5 fen na papierze żółtawobrązowym o ciemnobrązowym znaku opłaty, format 55x90mm - w/g najnowszej klasyfikacji P.Pelczara - N.II.(lub III).zu; datowana 13.5 wysłana 20.V; bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania (karta pionowo zgięta); gwarancja i opis Schmutz. | 250 PLN | 200 PLN | |
4197 |
1944 Caritas, czysty znaczek za 5 f., odmiana w kolorze ciemnofioletowobrązowym na papierze gładkim średnim gumowanym, w katalogu winien być oznaczony jako 9ax1 (UWAGA: zapis w katalogu Fischera mimo poprawek pozostaje błędny, żadna istniejąca odmiana nie jest prawidłowo skatalogowana), gwarancja i pełen opis cech Schmutz. | 300 PLN | 270 PLN | |
4198 |
1944 Caritas, gwarancja Schmutz. | 180 PLN | 162 PLN | |
4331 |
1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech - Lubeka, "Syrena", karta pocztowa o sygnaturze E/0281 wysłana 29.8 z obozu dla osób przesiedlonych (Displaced Persons Camp) Nr.1 Geesthacht pod Hamburgiem do Warszawy, znak opłaty skasowany stemplem POCZTA POLSKA HAMBURG, stempel cenzury brytyjskiej T.165 i polskiej cenzury wojskowej nr.676; bardzo rzadki walor w nieco słabszym stanie zachowania, co nie umniejsza jego wartości (Fi.500.-). | 400 PLN | 350 PLN | |
4332 |
1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech - Lubeka, "Syrena", karta pocztowa o sygnaturze E/0281 przesłana 2.11 na obszarze Brunszwiku z obozu im. Tadeusza Kościuszki dla osób przesiedlonych (Displaced Persons Camp) do szpitala "Grüner Jäger", znak opłaty skasowany stemplem Poczty Niemieckiej z wirnikiem propagandowym; bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania (karta po lewej stronie u góry zagięta)lewa górna ckarta (Fi.500.-). | 400 PLN | 300 PLN |