Poz# | Bilder | Beschreibung | Der Preis | Der Kaufpreis |
2217 |
1930 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Rakowice - Działdowo nr 446. | 50 PLN | 80 PLN | |
2222 |
1931 kartka pocztowa nadana w ambulansie pocztowym na trasie Warszawa - Zebrzydowice nr 6. | 80 PLN | 80 PLN | |
2229 |
1931 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Poznań - Katowice nr 216. | 80 PLN | 80 PLN | |
2231 |
1931 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Poznań - Łódź nr 303. | 60 PLN | 60 PLN | |
2264 |
1933 700-lecie założenia Torunia. | 240 PLN | 240 PLN | |
2266 |
1933 700-lecie Torunia, unikalny projekt fotograficzny znaczka za 60 gr. w rozmiarze 60x76 mm; jest powiększony w stosunku do małej odbitki z pramatrycy dla lepszej wyrazistości, co było pomocne przy przedstawianiu komisji rozpatrującej projekty znaczków; po uwagach, poprawkach i retuszach rysunku powstawały próby tego znaczka; w katalogach niemieckich "projekty fotograficzne" ujmowane są jako Essay i umieszczane w tabelach prób poszczególnych wydań z oznaczeniem "E"; tego typu materiał dokumentujący przygotowania do druku pojawia się w handlu sporadycznie, na odwrocie ślady wklejenia do materiałów dokumentacyjnych i adnotacje, fotopinia. | 800 PLN | 800 PLN | |
2267 |
1933 700-lecie Torunia, marginesowy znaczek za 60 gr. z bardzo rzadkim - W.II.D położeniem znaku wodnego (bez podlepki Fi.1300.-), kilka przebarwień i zmatowień na gumie, podlepka na marginesie, liczony tanio jako podlepkowy, sygnowany na marginesie, gwarancja z opisem Schmutz. | 300 PLN | 300 PLN | |
2275 |
1933 F.Żwirko i S.Wigura, znaczek czysty (Fi.185.-). | 110 PLN | 110 PLN | |
2282 |
1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek stemplowany kasownikiem okolicznościowym wystawy. | 30 PLN | 30 PLN | |
2285 |
1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek za 60 gr. z rzadkim położeniem znaku wodnego - W.II.D (trąbki w dół Fi.150.-) na wycinku ze stemplem okolicznościowym, przed ratuszem pomnik Mikołaja Kopernika. | 120 PLN | 120 PLN | |
2286 |
1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna, znaczek za 60(+40) gr. ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu W.II.D - trąbki w dół (Fi.150.-), gwarancja i opis Schmutz. | 140 PLN | 140 PLN | |
2289 |
1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza. | 120 PLN | 120 PLN | |
2292 |
1933 250. rocznica zwycięstwa pod Wiedniem, marginesowy znaczek czysty (Fi.240.-). | 200 PLN | 200 PLN | |
2297 |
1933 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Dziembowo -Poznań nr 197, bardzo krótkie kursowanie ambulansu na tej trasie. | 140 PLN | 140 PLN | |
2304 |
1934 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Łuniniec - Brześć nr 283 z wyróżnikiem a. | 80 PLN | 80 PLN | |
2319 |
1934 20-lecie wymarszu Legionów - J.Piłsudski, seria czysta. | 80 PLN | 80 PLN | |
2329 |
1934 wydanie przedrukowe, seria na podlepkach z odmianami znaczka za 1/1,20 zł. | 60 PLN | 60 PLN | |
2356 |
1934 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Królewszczyzna - Lida nr 286 z wyróżnikiem b. | 80 PLN | 410 PLN | |
2358 |
1934 kartka druk z firmy wydawniczej w Warszawie opłacony frankaturą mechaniczną pocztowym z reklamą nadawcy. | 60 PLN | 54 PLN | |
2362 |
1935 "JUBILEUSZOWY ZLOT HARCERSTWA POLSKIEGO 11-25.VII.1935/ SPAŁA" wyróżnik "c" - stempel okolicznościowy na dekoracyjnie ofrankowany ilustrowany formularz kartkowy z reklamą firmy Centra z dodatkowymi nalepkami zlotowymi, wysłany 22.VII przez uczestnika zlotu do Sosnowca; minimalnie słabszy stan zachowania - niewielkie przebarwienia (Myślicki 35 011). | 500 PLN | 420 PLN | |
2376 |
1935 kartka firmowa z Katowic do Tarnowskich Gór. | 20 PLN | 20 PLN | |
2380 |
1935 kartka z jubileuszowego zlotu harcerstwa polskiego w Spale, stempel okolicznościowy zlotu I bardzo rzadki stempel "Poczta Zlotowa / Chorągwi Kieleckiej", gwarancja. | 400 PLN | 360 PLN | |
2392 |
1935 różne widoki - wydanie obiegowe, seria z katalogowanymi odmianami. | 160 PLN | 160 PLN | |
2406 |
1935 3% PREMJOWA POŻYCZKA INWESTYCYJNA - oszczędzamy BUDUJEMY, ząbkowana nalepka propagandowa, z podlepką, bardzo dobry stan zachowania. | 25 PLN | 23 PLN | |
2424 |
1936 10-lecie prezydentury Ignacego Mościckiego, trzy czyste znaczki za 1 zł., każdy z innym położeniem napisu względem rysunku, wszystkie w bardzo ładnym stanie. | 150 PLN | 150 PLN | |
2434 |
1936 kartka nadana w agencji pocztowej Domu Towarowego Braci Jabłkowskich do Przemyśla. | 160 PLN | 144 PLN | |
2449 |
1937 kartka z zaproszeniem na Międzynarodową Wystawę Grawerską w Warszawie. | 50 PLN | 50 PLN | |
2463 |
1937 różne widoki, seria. | 20 PLN | 20 PLN | |
2475 |
1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, seria czysta znaczków z bloków. | 50 PLN | 50 PLN | |
2477 |
1937 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Poznań - Warszawa nr 113. | 50 PLN | 180 PLN | |
2498 |
1938 list z kasownikiem okolicznościowym Międzynarodowych Targów Futrzarskich w Wilnie, trzy różne nalepki kwestarskie i dobroczynne. | 150 PLN | 150 PLN | |
2519 |
1938 V Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna, czysta seria znaczków z bloku w parkach (Fi.260.-). | 220 PLN | 220 PLN | |
2521 |
1938 Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, znaczki z bloku. | 150 PLN | 150 PLN | |
2522 |
1938 V Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna, komplet znaczków z bloków. | 200 PLN | 180 PLN | |
2532 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, seria historyczna, czysta (Fi.220.-). | 140 PLN | 140 PLN | |
2555 |
1938 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Zdołbunów - Krasne nr 463 z wyróżnikiem a, gwarancja Petriuk. | 80 PLN | 220 PLN | |
2556 |
1938 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Wilno - Królewszczyzna nr 289 z wyróżnikiem a. | 80 PLN | 380 PLN | |
2557 |
1938 kartka do Kazimierza nadana w ambulansie pocztowym na trasie Kielce - Dęblin nr 258. | 50 PLN | 50 PLN | |
2569 |
1938 pierwszy polski lot do stratosfery, blok. | 240 PLN | 240 PLN | |
2575 |
1938 pierwszy polski lot do stratosfery, blok kasowany okolicznościowo (Fi.200.-) z pełną oryginalną gumą, piękny stan. | 180 PLN | 180 PLN |