Poz# | Bilder | Beschreibung | Der Preis | Der Kaufpreis |
5917 |
1954 BARBADOS - niezwykle rzadki kierunek wysyłki, ładnie frankowany lotniczy list polecony wysłany 2.3 z Białegostoku na Barbados, na odwrocie stemple przejściowe i odbiorcze z 15.III; dobry stan zachowania. | 80 PLN | 72 PLN | |
5919 |
1954 znaczek stemplowany kasownikiem ambulansu pocztowego na trasie Stalinogród - Dęblin. | 10 PLN | 10 PLN | |
5921 |
1954 rocznik kopert FDC (bez bloku "niebieskiego"). | 1 000 PLN | 800 PLN | |
5935 |
1954 II Ogólnopolska Spartakiada (II), seria czysta (Fi.35.-). | 20 PLN | 20 PLN | |
5940 |
1954 500. rocznica powrotu Pomorza do Polski, znaczek z błędem "podwójne L w OLSZTYN". | 80 PLN | 80 PLN | |
5969 |
1954 III Zjazd PZF, blok lotniczy "niebieski", ładny stan (Fi.1000.-), gwarancja. | 850 PLN | 850 PLN | |
5973 |
1954 III zjazd Polskiego Związku Filatelistów, koperta z pierwszego dnia obiegu z nowodrukiem bloku z błędem podwójnego moletowania, gwarancja i opis Walocha. | 800 PLN | 700 PLN | |
5979 |
1955 rocznik kopert FDC (Fi.362.-). | 300 PLN | 240 PLN | |
5980 |
1955 karnet - "MIĘDZYNARODOWY KONKURS PIANISTYCZNY IM. FRYDERYKA CHOPINA", projektowany i rytowany przez Czesława Słanię. | 60 PLN | 60 PLN | |
5992 |
1955 VIII Wyścig Pokoju, komplet prób z nadrukiem PRÓBA. | 200 PLN | 200 PLN | |
5994 |
1955 komplet 4 karnetów - "VIII WYŚCIG POKOJU", znaczki ostemplowane w miastach, w których rozpoczynano etapy rozgrywane w Polsce: Warszawa, Łódź, STALINOGRÓD, Wrocław; wizerunek okładki karnetu na skanie, dla celów poglądowych - zmontowany elektronicznie (Fi.60.-); temat-KOLARSTWO. | 60 PLN | 60 PLN | |
6003 |
1955 Dni Krakowa, znaczek z błędem "kreska na lewo od pierwszej litery A w KRAKOWA". | 30 PLN | 30 PLN | |
6004 |
1955 Dni Krakowa, znaczek za 60 gr. z błędem na poz.15 "przekreślony but", gwarancja i opis Schmutz. | 30 PLN | 30 PLN | |
6008 |
1955 3 karnety - "V ŚWIATOWY FESTIWAL MŁODZIEŻY". | 40 PLN | 40 PLN | |
6016 |
1955 XII Rajd Tatrzański, seria z odmianami papieru i ząbkowań. | 50 PLN | 50 PLN | |
6017 |
1955 XII Rajd Tatrzański, koperta FDC. | 10 PLN | 21 PLN | |
6019 |
1955 VII Rajd Tatrzański, komplet prób z nadrukiem PRÓBA, gwarancja. | 150 PLN | 150 PLN | |
6025 |
1955 6 karnetów - "II MIĘDZYNARODOWE IGRZYSKA SPORTOWE MŁODZIEŻY" (serie nieząbkowana i ząbkowana). | 60 PLN | 60 PLN | |
6042 |
1955 karnet - "VI OGÓLNOPOLSKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA W POZNANIU". | 50 PLN | 50 PLN | |
6057 |
1956 rocznik kopert FDC (Fi.288.-). | 180 PLN | 153 PLN | |
6061 |
1956 XI Zimowe Akademickie Igrzyska Świata, znaczek za 60 gr z błędem "kropka nad O w ZIMOWE", ząbkowanie liniowe ZL 11, czyste; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | 50 PLN | 50 PLN | |
6063 |
1956 karnet - "STATKI POLSKIE", dwie odmiany. | 50 PLN | 50 PLN | |
6073 |
1956 50. rocznica śmierci dr Jana Dzierżona, prawy górny znaczek z błędem "kropka w dolnym kółku cyfry 8 i kropka przylegająca do szczytu litery A". | 50 PLN | 50 PLN | |
6103 |
1957 50-lecie narciarstwa polskiego, parka znaczków za 40 gr - blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.I.W.I.-57 r. - znajdującym się pod 91/92 znaczkiem w arkuszu, czysty, bardzo dobry stan zachowania. | 40 PLN | 40 PLN | |
6106 |
1957 rocznik kopert FDC (w tym 1 x 851-3, 2 x 858a-b, 2 x 874-5, 2 x 889; bez 859Pw (Fi. 236,50). | 170 PLN | 145 PLN | |
6108 |
1957 Organizacja Narodów Zjednoczonych, znaczek makulaturowy z silnie przesuniętym drukiem kolorów, niekatalogowane, po prawej normalny znaczek dla porównania, fotoatest Walocha. | 700 PLN | 600 PLN | |
6116 |
1957 Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w warszawie, arkusik stemplowany kasownikiem okolicznościowym wystawy. | 600 PLN | 600 PLN | |
6120 |
1957 FDC - "VII Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna", komplet 6 kopert, wszystkie kombinacje parek poziomych, w tym 2 znaczki z trudnymi przywieszkami "przez środek" arkusika. | 600 PLN | 510 PLN | |
6142 |
1957 FDC - blok "Organizacja Narodów Zjednoczonych" (Fi.100.-). | 80 PLN | 64 PLN | |
6148 |
1958 rocznik kopert FDC (w tym 2 x 924-26, Fi.231.50). | 160 PLN | 136 PLN | |
6176 |
1959 rocznik kopert FDC, w tym komplet 3 kopert ze znaczkami z przywieszkami "65-lecie polskiego ruchu filatelistycznego" (Fi.273.-). | 220 PLN | 187 PLN | |
6180 |
1959 karnet - "III ZJAZD PZPR". | 15 PLN | 15 PLN | |
6199 |
1959 przyjaźń polsko - chińska, znaczek z błędem "kreska przy cyfrze 5". | 30 PLN | 30 PLN | |
6240 |
1960 historyczne miasta polskie, seria z odmianami papierów i ząbkowań. | 300 PLN | 300 PLN | |
6255 |
1961 karnet - "PIERWSZA WYSTAWA FILATELISTYCZNA POKAZ KASOWNIKÓW 100-LECIA POLSKIEGO ZNACZKA POCZTOWEGO". | 25 PLN | 23 PLN | |
6266 |
1961 VI Kajakowe Mistrzostwa Europy, cięty znaczek za 2,50 zł. z rzadkim - III.6 położeniem znaku wodnego, gwarancja i opis Schmutz. | 30 PLN | 27 PLN | |
6267 |
1961 VI Kajakowe Mistrzostwa Europy, znaczek za 2,50 zł. z rzadkim - III.6 położeniem znaku wodnego, gwarancja i opis Schmutz. | 30 PLN | 30 PLN | |
6285 |
1962 20. rocznica powstania PPR, seria w parkach rozdzielonych międzypolem. | 140 PLN | 140 PLN | |
6293 |
1962 XV Wyścig Pokoju, znaczek z błędem "kreska zamiast kropki między PRAGA i WARSZAWA". | 15 PLN | 15 PLN | |
6325 |
1963 czarnodruk z okazji Europejskiej Wystawy Znaczków Sportowych we Wrocławiu. | 200 PLN | 200 PLN |