Poz# | Bilder | Beschreibung | Der Preis | Der Kaufpreis |
2578 |
1938 20 rocznica odzyskania niepodległości, blok z bardzo rzadkim, w kolorze zielonym, okolicznościowym lwowskim kasownikiem SEMPER FIDELIS z pierwszego dnia obiegu, z pełną oryginalną gumą, w pięknym stanie. | 300 PLN | 300 PLN | |
2589 |
1939 widokówka ze stemplem ambulansu pocztowego na trasie Kraków - Bogumin nr 134. | 80 PLN | 80 PLN | |
2593 |
1939 zlecenie inkasowe z Rwy Mazowieckiej opłacone znaczkami opłaty. | 30 PLN | 30 PLN | |
2596 |
1939 zlecenie inkasowe z Zaniemyśla opłacone znaczkiem opłaty. | 30 PLN | 40 PLN | |
2598 |
1939 "ZJAZD SIERPNIOWY 1914-6.VIII-1939 POLSKA NA SZLAKU JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO" Kraków 1, czytelna odbitka rzadkiego wirnika okolicznościowego (według Myślickiego, stopień rzadkości C) na dekoracyjnej karcie wysłanej z 6.VIII do Starachowic; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania (Myślicki 39 130). | 200 PLN | 200 PLN | |
2619 |
1939 list nadany z poczty polowej nr 184 18.4.39 do Zwierzyńca, stempel opłaty ulgowej przysługującej korespondencji żołnierzy, gwarancja. | 600 PLN | 600 PLN | |
2622 |
1939 Międzynarodowe Zawody Narciarskie FIS w Zakopanem, seria czysta (Fi.80.-). | 60 PLN | 60 PLN | |
2627 |
1939 seria historyczna, 15 gr (bez mieczy grunwaldzkich) - frankatura pojedyncza, przesyłka wysłana 22.8 z Tczewa do Wolnego Miasta Gdańska; karta firmowa: "DROGERIA M.Potocki". | 60 PLN | 60 PLN | |
2631 |
1939 S/S "LWÓW" - dofrankowana karta pocztowa wysłany 21.VIII z Gdyni do Hull, adresowana do kapitana Adama Andrzejewskiego dowódcy polskiego frachtowca s/s "Lwów", jednostki, która w czasie wojny pływała w konwojach Anglia-Afryka-Włochy, na jej pokładzie uruchomiono agencję pocztową Polskiej Marynarki Handlowej nr.7; statek został zatopiony 2 grudnia 1943 roku w wyniku wielkiego niemieckiego nalotu na port w Bari. | 600 PLN | 600 PLN | |
2638 |
1939 cenzura wojskowa z kampanii wrześniowej BC21, list z Włodawy nadany 2.9.39 do Grębowa, lubelski stempel cenzury nr BC21 z parafką cenzora. | 800 PLN | 800 PLN | |
2639 |
1939 cenzura wojskowa z kampanii wrześniowej BC67, kartka z Wierbiąża nadana 5.9.39 do Piekar Śląskich, rzadki stempel cenzury z Kołomyi nr BC67. | 600 PLN | 671 PLN | |
2640 |
1939 cenzura wojskowa z kampanii wrześniowej BC102, kartka z Niżankowic nadana 6.9.39 do Starachowic, stempel cenzury z Przemyśla nr BC102. | 500 PLN | 500 PLN | |
2643 |
1939 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Iłowo - Warszawa nr 105 z wyróżnikiem b. | 80 PLN | 410 PLN | |
2644 |
1939 cenzura wojskowa z kampanii wrześniowej BC106, kartka z Sokołowa Małopolskiego nadana 31.8.39 w przededniu wybuchu drugiej Wojny Światowej do Katowic, stempel cenzury z Rzeszowa nr BC106. | 600 PLN | 600 PLN | |
2647 |
1939 cenzura wojskowa z kampanii wrześniowej BC101, kartka z Dęblina nadana 1.9.39 w dniu wybuchu drugiej Wojny Światowej do Częstochowa, stempel cenzury z Kielc nr BC101. | 400 PLN | 400 PLN | |
2653 |
1939 przekaz paczkowy z Białej Podlaskiej do Włodawy. | 45 PLN | 45 PLN | |
2654 |
1939 list polecony z Warszawy do Żyrardowa na kopercie pocztowej - "Sprawa służbowa / Wolna od opłaty pocztowej". | 120 PLN | 120 PLN | |
2655 |
1939 list nadany z poczty polowej nr 74 24.7.39 do Stanisławowa, stempel formacyjny "10 PUŁK PIECHOTY / Komp. Zwiad.". | 250 PLN | 250 PLN | |
2672 |
1920 godło Litwy Środkowej, podwójny druk znaczka za 2 mk., gwarancja. | 20 PLN | 20 PLN | |
2673 |
1920 wydanie przedrukowe, gwarancja. | 70 PLN | 60 PLN | |
2674 |
1920 wydanie przedrukowe, gwarancja. | 60 PLN | 55 PLN | |
2675 |
2676 |
1920 wydanie przedrukowe, gwarancja. | 120 PLN | 110 PLN | |
2776 |
1919 Polska Agencja Pocztowa w Odessie, znaczki za 10, 20, 50 f. i 1 mk. (Fi.7400.-) w bardzo ładnym stanie, ładny stan zachowania, sygnatura Rachmanow, firmowa Reval, J; ZAF Katowice; gwarancja Gryżewski, Krawczyk, Ćwiertnia, Mikstein. | 6 000 PLN | 5 400 PLN | |
2779 |
1919 Konstantynopol, wydanie polskiej poczty z nadrukiem LEVANT, unikalna w czworoblokach bardzo ceniona seria czysta z pełną oryginalną nienaruszoną gumą bez podlepek ani ich śladu (Fi.23600.-), na trzech znaczkach naturalne brunatne przebarwienia gumy; znaczki nie są sygnowane, ani oznaczane w jakikolwiek sposób; zachowały się w bardzo dobrym stanie, tak jak zostały kupione; to dziś niespotykane, nowy fotoatest. | 20 000 PLN | 18 000 PLN | |
2783 |
1919 Polska Agencja Pocztowa w Odessie - CZERWONY NADRUK - UNIKAT, znaczek za 10 fen. z typograficznym nadrukiem ODESA w kolorze czerwonym - to rzadka odmiana wydrukowana w ilości 50 szt.; przeważająca większość nakładu ma nadruk w kolorze czarnym; w komunikacie Konsulatu czerwone nadruki uznano za próbne i dodano informację o używaniu ich na listach, w rzeczywistości nie spotkano dotąd żadnego listu opłaconego znaczkiem z czerwonym nadrukiem, a kasowane znaczki są unikalne; większość kupił jako nieużywane dr Urstein z Warszawy, a później trafiły one w ręce A.Egera z Częstochowy; bardzo rzadko pojawiają się w handlu; kasowany sprzedajemy pierwszy raz; na odwrocie kawał historii polskiej filatelistyki - maleńka pozostałość lica koperty, na niej sygnatura A.EGER CZĘSTOCHOWA i gwarancja firmowa Gryżewski Warszawa, gwarancja Mikstein, z podpisem Schmutz. | 15 000 PLN | 13 500 PLN | |
2785 |
1920 Konstantynopol, wydanie z ręcznym nadrukiem PPC (Poste Polonaise Constantinople); rzadka seria z nadrukiem w kolorze fioletowym na wycinkach, znaczki kasowane datownikiem POCZTA POLSKA / 5.X.1920 / KONSTANTYNOPOL jak zwykle w kolorze niebieskim (Fi.5460.-), gwarancja Łaszkiewicz. | 5 200 PLN | 5 200 PLN | |
2800 |
1928 Port Gdańsk, wydanie obiegowe "różne widoki" z przedrukiem, 15 gr - frankatura pojedyncza, karta pocztowa wysłana 13.III z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Pelplina; znaczek unieważniony datownikiem "POLSKI URZĄD P.-T. No.1" z wyróżnikiem "g"; bardzo dobry stan zachowania (ślady archiwizacji); gwarancja Schmutz. | 100 PLN | 100 PLN | |
2817 |
1930 Port Gdańsk, druk urzędowy wysłany z biura paszportowego w Gdańsku do Szubina, przesyłka zwolniona z opłaty pocztowej. | 180 PLN | 180 PLN | |
2826 |
1934 Port Gdańsk, czworoblok znaczka za 10 gr., Fischer 720,- zł, gwarancja. | 250 PLN | 215 PLN | |
2838 |
1937 Port Gdańsk, frankatura mieszana - POLSKA KOPERTA (całostka) + znaczki wydania przedrukowego + znaczki polskie bez przedruku, ekspresowy list polecony wysłany 9.VI z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Poznania; znaki opłaty unieważnione datownikiem "POLSKI URZĄD P.-T." z wyróżnikiem "i"; stempelek polecenia z automatycznym numeratorem, z wyróżnikiem "1k"; na odwrocie datownik odbiorczy 10.6; karty bez przedruku użyte w Polskim Urzędzie w Gdańsku spotykane są sporadycznie, użycie koperty jest prawdopodobnie unikalne; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja. | 1 500 PLN | 1 350 PLN | |
2887 |
1920 kartka z Branitz (Branice) do Niemiec. | 60 PLN | 60 PLN | |
2937 |
1921 list firmowy z Beuthen - Bytomia. | 25 PLN | 25 PLN | |
2945 |
1922 Górny Śląsk, WODZISŁAW - SOSNICA, AMBULANS 604, znaczek za 2 Mk. unieważniony polskim datownikiem ambulansowym, co ciekawe kilka kilometrów tej linii stanowiło potem granicę, stacja Bielszowice leżała w Polsce, ale następna Sośnica już w Niemczech, dobry stan zachowania. | 200 PLN | 200 PLN | |
2950 |
1941 pierwsza seria wydania rządu na emigracji w czworoblokach z nazwą drukarni na marginesie "inprintem" na marginesie. | 250 PLN | 210 PLN | |
2951 |
1941 URUCHOMIENIE POCZTY POLSKIEJ NA EMIGRACJI I wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, list ofrankowany całą serią do Londynu, nadany 15.XII w pierwszym dniu obiegu, będącym jednocześnie dniem rozpoczęcia działalności Poczty Polskiej na Emigracji w agencji pokładowej Polskiej Marynarki Wojennej nr.1 na niszczycielu ORP "Piorun" w dniu jej uruchomienia!!! znaczki ostemplowane metalowym datownikiem typu II (cyfry kodowe w układzie "--1"); czarny stempelek polecenia "AGENCJA", na odwrocie zalepka cenzury brytyjskiej "OPENED BY EXAMINER 7548 P.C.90."; dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk. | 200 PLN | 200 PLN | |
2952 |
1941 I wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, zniszczenia dokonane przez Niemców w Polsce i Wojsko Polskie w Wielkiej Brytanii, świetne graficznie staloryty, seria czysta z marginesami w pięknym stanie zachowania. | 50 PLN | 50 PLN | |
2953 |
1941 URUCHOMIENIE POCZTY POLSKIEJ NA EMIGRACJI, I wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, list polecony do jednostki o oznaczeniu kodowym P/75 (7 Brygada Kadrowa Strzelców w Dunfermline w Szkocji) ofrankowany całą serią, nadany 15 XII w pierwszym dniu obiegu, będącym jednocześnie dniem rozpoczęcia działalności Poczty Polskiej na Emigracji, w agencji pokładowej Polskiej Marynarki Wojennej nr.1 na niszczycielu ORP "Piorun" w dniu jej uruchomienia!!! znaczki ostemplowane metalowym datownikiem typu II (cyfry kodowe w układzie "--1"); czarny stempelek polecenia, ośmiokątny stempelek cenzury brytyjskiej P.94; fioletowy okrągły datownik odbiorczy z orłem "I KORPUS WOJSK POLSKICH 1st POLISH ARMY CORPS" z datą 26 12 1941; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania. | 400 PLN | 400 PLN | |
2959 |
1942 I wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, nadpłacony prawidłowo list polecony nadany 14.VII.42 w agencji pokładowej Polskiej Marynarki Wojennej nr. 12 na niszczycielu ORP "Burza", znaczki ostemplowane metalowym datownikiem typu II, fioletowy stempelek polecenia, ośmiokątny stempelek cenzury brytyjskiej P.94 na odwrocie. | 220 PLN | 220 PLN | |
2963 |
1943 II wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, Polskie Siły Zbrojne w walce z Niemcami, świetne graficznie staloryty, seria czysta z marginesami w pięknym stanie. | 65 PLN | 55 PLN |