Poz# | Bilder | Beschreibung | Der Preis | Der Kaufpreis |
13979 |
1820 około, list z Płocka do Lipna, stempel nadawczy Płocka typu IB. | 120 PLN | 770 PLN | |
13986 |
1830 około, "K:K:ABSATZ/ POSTAMT/ TARNOW" wyjątkowo dobrze zachowana pocztowa pieczęć lakowa z godłem na odwrocie koszulki listu pieniężnego do Bielska; dodatkowo dwie lakowe pieczęci urzędowe nadawcy: "TARNOVIENSIS SIGILLUM OFFICII DEPOSITORUM C:R: FORI NOBIL"; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | 200 PLN | 200 PLN | |
13999 |
1838 list "Interes Duchowny" z Tomaszowa do konsystorza w Warszawie. | 120 PLN | 120 PLN | |
14019 |
1850 około, list wysłany 10 1 z Konina do Włocławka, czerwony okrągły stempel nadawczy typu IIIC (śr.25 mm), dopisek "IR" zwalniający korespondencję urzędową od opłaty pocztowej; na odwrocie nieczytelna pieczęć nadawcy; walor w dobrym stanie zachowania; 1850 około, list z miejscowości Kościelec wysłany 28/5 z Konina miejscowości Chodów przez Krośniewice, przesyłka pośpieszna z adnotacją bbbpilno", czerwony okrągły stempel nadawczy typu IIIC (śr.25 mm); dopisek "IR" zwalniający korespondencję urzędową od opłaty pocztowej; na odwrocie częściowo czytelna pieczęć nadawcy z godłem "... WÓJT GMINY KOŚCIELCA"; dobry stan zachowania; z kolekcji B.Grodzińskiego. | 200 PLN | 200 PLN | |
14029 |
1859 około, list wysłany 26/3 z miejscowości Słupca do Włocławka, czarny okrągły stempel nadawczy typu IIIC (większe litery); na odwrocie doskonale zachowana pieczęć lakowa nadawcy "ПЕЧАТЬ ПIОТРКОВСКОЙ ТА.ЗАС."; bardzo dobry stan zachowania; 1859 około, strona adresowa listu wysłanego 31/12 z miejscowości Słupca do Warszawy, czerwony okrągły stempel nadawczy typu IIIC (większe litery); dopisek "I.R." zwalniający korespondencję urzędową od opłaty pocztowej; dobry stan zachowania; z kolekcji B.Grodzińskiego. | 200 PLN | 200 PLN | |
14050 |
1878 STANISŁAWÓW, austriacki znaczek za 5 kr. wydania z 1867 roku, unieważniony polskim miejscownikiem w Stanisławowie. | 10 PLN | 10 PLN | |
14066 |
1890 obwoluta listu z Krakowa do Muszyny, kasownik Kraków Stradom. | 75 PLN | 75 PLN | |
14081 |
1904 kartka z Odessy do Zgierza, z lewej strony stempel ambulansu pocztowego na trasie Koluszki - Łódź. | 60 PLN | 60 PLN | |
14082 |
1905 kartka ze stemplem składnicy pocztowej w Tarnawie Dolnej (Zembrzyce) do Krakowa. | 120 PLN | 140 PLN | |
14140 |
1860 Królestwo Polskie - LUBIEŃ; piękny prywatny, całkowicie kompletny list z Chodecza do Warszawy, adresowany na ręce Ch.Petzel na Danielewiczowską 495; znajdowała się tam Drukarnia Jana Cotty, która pięćdziesiąt lat później drukowała znaczki poczty miejskiej (a wtedy jak widać i Gazetę Niemiecką); list opłacono pierwszym polskim znaczkiem za 10 kop. w kolorach niebieskim i karminoworóżowym o ciemnych odcieniach; unieważniono go polskim kasownikiem numerowym 231 - LUBIEŃ, w ekspedycji pocztowej na krótkim bocznym trakcie z Krośniewic do Lubienia; 1 grudnia 1862 trakt przecięła linia kolejowa D(rogi) B(ydgoskiej), na której otwarto unikalną ekspedycję dworcową Ostrowy - 310; kasownik 231 ma wysoki 6 stopień rzadkości w dziesięciopunktowej skali M.A.Bojanowicza; po prawej jednowierszowy stempel nadawczy typu IIA z ręcznie wpisaną datą 5.10; na odwrocie datownik odbiorczy Warszawy typu IIIC z 6.10 i kwadratowy godzinnik 3/P; znaczek jest bardzo charakterystyczny i dość rzadki, bardzo intensywny kolor czerwony bez większych przerw cienkiego owalu, a niebieski relatywnie jaśniejszy, obie klisze odbite gęstą, niedostatecznie roztartą farbą; sam list piękny, trzy strony niemieckiego tekstu z czego dwie to rękopis wiersza (ciekawe czy został opublikowany i jest znany); czysty i wspaniale zachowany walor; pochodzi ze słynnej kolekcji W.Rachmanowa i posiada jego sygnaturę po prawej stronie; z atestu "Genuine in all respects", "Rare cancel" i "Superb & fresh condition", fotoatest ekspert AIEP C.Ceremuga. | 22 000 PLN | 22 500 PLN | |
14142 |
1860 Królestwo Polskie - PABIANICE; obwoluta listu z Pabianic do Warszawy, opłaconego pierwszym polskim znaczkiem za 10 kop. w kolorach niebieskim i karminowo różowym o odcieniach ciemnych wydrukowanym na papierze cienkim o prześwitującym rysunku na odwrocie znaczka; unieważniono go polskim kasownikiem numerowym 200 - Pabianice, o wysokim 5 stopniu rzadkości w dziesięciopunktowej skali M.A.Bojanowicza; list ma pięknie odbity miejscownik z ręcznie wpisana datą nadania 11/7; obwoluta ma oberwane boczne klapy i wyciętą pieczęć lakową; na odwrocie datownik odbiorczy Warszawy z datą 11/7 - dotarł do Warszawy w dniu nadania listu!; wartość katalogowa Fischer I 2013 22.350,- zł; pięknie odbity stempel numerowy; znaczek w doskonałym stanie, a list o pięknej prezencji, fotoatest. | 13 000 PLN | 15 100 PLN | |
14147 |
1863 Królestwo Polskie - DOBRZYŃ nad DRWĘCĄ; koperta listu z Dobrzynia do majątku Powyrwicie pod Telszą w guberni Kowieńskiej, opłaconego pierwszym polskim znaczkiem za 10 kop. w kolorach błękitu pruskiego i różowym o jasnych odcieniach; unieważniono go polskim kasownikiem numerowym 250 - Dobrzyń nad Drwęcą, w ekspedycji pocztowej na końcu traktu z Płocka przez Lipno, bardzo wysoki 7 stopień rzadkości w dziesięciopunktowej skali M.A.Bojanowicza; list ma dodatkowo dwa bardzo nietypowe elementy: jeden z trzech istniejących w tym kształcie owalny stempel nadawczy typu VI z ręcznie wpisaną datą 23.3 i znaczek z ładnie wykształconym w procesie drukowania, błędem B2 na poz.61 "uszkodzona (złamana) lewa ramka"; na środku rosyjski datownik odbiorczy ТЕЛЬШИ; list pochodzi z całej partii korespondencji otrzymanej przez Józefa Pawłowicza, głównie z Warszawy, na odwrocie typowe dla wszystkich listów adnotacje adresata; najpiękniejsza z tej partii rosyjska koperta ze stycznia 1857, adresowana po polsku znajdowała się w eksponacie wystawowym Dr.J.Mazepy, bardzo ciekawy list, który może być ozdobą każdego eksponatu; gwarancja i opis Schmutz. | 16 000 PLN | 17 500 PLN | |
14182 |
1872 Królestwo Polskie, rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, pierwsze wydanie kart pocztowych!!! karta za 3 kop przeznaczona do korespondencji miejscowej; dobry stan zachowania (niewielkie miejscowe przebarwienia); sygnowana na odwrocie Bolesław SKIRMUNT. | 100 PLN | 100 PLN | |
14211 |
1915 całostka wysłana z poczty polowej z Wierzbnika do Lublina, stempel cenzury wojskowej. | 30 PLN | 30 PLN | |
14216 |
1916 firmowy list z Sosnowca 30.11.16 do Niemiec. | 35 PLN | 35 PLN | |
14328 |
1915-17 nalepki z wizerunkiem orła legionowego na tarczy, seria ząbkowana, rzadka jako kasowana. | 160 PLN | 125 PLN | |
14356 |
1916 karta pocztowa NKN wysłana 10.4.16 z okopów z I. batalionu 1. pułku legionów do Złoczowa, datownik FELDPOSTAMT 118, fioletowy stempel cenzury "CENZUROWANO / I Baon 1. Pułk Leg. Pol. / Poczta pol.118". | 120 PLN | 120 PLN | |
14359 |
1916 kartka węgierska poczty polowej wysłana 9.7.16 z pozycji na froncie nad Stochodem i Styrem z Kolumny prowiantowej 3/P Legionów Polskich, datownik FELDPOSTAMT 355, stempel formacyjny "Kolumna Prowiantow 3./P. / Polskie Legiony.", kartka pisana po czesku. | 110 PLN | 110 PLN | |
14364 |
1916 list z Piotrkowa 15.916 do Lwowa, datownik ETTAPENPOSTAMMT PIOTRKÓW, czerwony stempel formacyjny z orłem "1.Dywizjon Artylerji Legionów Polskich / KADRA" oraz czerwony stempel cenzury. | 160 PLN | 130 PLN | |
14385 |
1917 front listu z Modlina 12.7.17 z 8. kompanii 2. batalionu do domu ozdrowieńców w Kamieńsku, sala podoficerska p. Jankowski, rzadki stempel formacyjny z orłem "KOMENDA II BATALIONU / 1. PUŁKU PIECHOTY". | 40 PLN | 40 PLN | |
14386 |
1917 rzadka karta formularz Sekcji Wywiadowczej PCK z Krakowa 5.2.17 do Chrościa, stempel PCK "SEKCYA WYW. CZERW. KRZYŻA * KRAKÓW *". | 80 PLN | 80 PLN | |
14399 |
1917 kartka nadana z poczty polowej nr 389 14.11.17 do 2-go Pułku Ułanów, pięknie odbity stempel formacyjny "KOMENDA TABORÓW LEGIONÓW POLSKICH". | 100 PLN | 100 PLN | |
14401 |
1917 karta pocztowa z Warszawy pisana 1.1.17 z Komendy Legionów do Lwowa, datownik noworoczny FELDPOSTAMT 378 z wyróżnikiem a, szary stempel "Oddział telefoniczny /Komendy Polskich Legionów". | 100 PLN | 100 PLN | |
14463 |
1919 kartka na formularzu Szpitala Zapasowego nr 1 Wojsk Polskich w Warszawie 12.4.19 do Lublina, zawiadomienie o przyjęciu pacjenta. | 80 PLN | 65 PLN | |
14469 |
1919 kartka nadana z głównej poczty polowej z Wilna 27.9.19 do Warszawy, stempel formacyjny i datownik Głównej Poczty Polowej nr IV, ładna widokówka z Wilna. | 120 PLN | 120 PLN | |
14476 |
1920 karta z Torunia 4.4.20 z 2. Dywizjonu Centralnego Obozu Szkół Podoficerskich Artylerii do Skoroszy, formacyjna pieczęć pocztowa "II DYWIZJON / Centr. Obozu Podof. Szkół Art. / Pieczęć Pocztowa", odbiorczy datownik Pruszków. | 80 PLN | 80 PLN | |
14482 |
1920 Operacja Kijowska, kartka pocztowa pisana 5 czerwca z frontu z "ziemi Kijowskiej" z 1. pułku strzelców podhalańskich do Śniatynia w Małopolsce, w treści "My dalej wojujemy. Znowu 1. baon odparł silne ataki bolszewików które trwały dość długo bo 5 dni. Teraz siedzimy w rezerwie, spoczywamy aby potem jak będzie potrzeba znowu bronić ziemi Kijowskiej. Jesteśmy na tem samem miejscu nigdzie się nie ruszamy.", rzadki datownik "FRONTOWA POCZTA POLOWA * No 55 *" z wyróżnikiem a, stempel formacyjny z orłem "1 PUŁK STRZELCÓW PODCHALNAŃSKICH / KOMENDA 1 BATALIONU". | 200 PLN | 200 PLN | |
14485 |
1920 kartka z Zegrza 15.9.20 z poczty polowej nr 63 do Poznania, pieczęć pocztowa baonu syberyjskiego, ciekawa ilustracja propagandowa, gwarancja. | 180 PLN | 575 PLN | |
14492 |
1915 Warszawa, znaczek pierwszego wydania poczty miejskiej, gwarancja i oznaczenie. | 10 PLN | 10 PLN | |
14495 |
1915 Warszawa, znaczek wydania przedrukowego poczty miejskiej, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 10 PLN | 10 PLN | |
14496 |
1915 Warszawa, czworoblok znaczków wydania z ręcznym nadrukiem. | 90 PLN | 90 PLN | |
14499 |
1915 Warszawa, znaczek wydania przedrukowego poczty miejskiej, gwarancja i oznaczenie. | 25 PLN | 25 PLN | |
14505 |
1915 Warszawa, znaczek wydania przedrukowego poczty miejskiej, gwarancja i oznaczenie. | 20 PLN | 25 PLN | |
14510 |
1915 Warszawa, znaczek wydania przedrukowego poczty miejskiej. | 10 PLN | 10 PLN | |
14547 |
1916 Warszawa, wydanie z typograficznym nadrukiem nowej wartości , seria cięta. | 40 PLN | 40 PLN | |
14604 |
1917 Lublin, karta żywnościowa Wydziału Aprowizacyjnego Magistratu miasta Lublina. | 25 PLN | 25 PLN | |
14608 |
1917 Warszawa, list z Koła do Warszawy, stempel opłaty doręczeniowej. | 60 PLN | 55 PLN | |
14619 |
1918 Żarki, znaczek pierwszego wydania, gwarancja Schmutz. | 30 PLN | 30 PLN | |
14624 |
1918 Przedbórz, seria drugiego wydania, gwarancja Schmutz. | 50 PLN | 50 PLN | |
14648 |
1918 Przedbórz, VIII wydanie, znaczek opłaty skarbowej za 5 hal., od znaczków opłaty odróżnia się krzyżykami zamiast kropek przy dacie. | 50 PLN | 50 PLN |