Poz# | Bilder | Beschreibung | Der Preis | Der Kaufpreis |
15906 |
1935 seria "widokowa", 1 zł + 10 + 30 + 50 gr - frankatura czterokolorowa, prawidłowo opłacony ekspresowy list lotniczy wysłany 27.X.37 z Krakowa do Paryża, nalepka "Exprès" i dwuwierszowy stempelek "PAR AVION LOTNICZA"; na odwrocie kasowniki tranzytowe i odbiorcze: WARSZAWA 2 "LOT" i cztery paryskie z 28.X - imponujące tempo doręczenia przesyłki! dekoracyjny walor o ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym w bardzo dobrym stanie zachowania. | 250 PLN | 250 PLN | |
15936 |
1936 WILEŃSZCZYZNA - zwrotne poświadczenie odbioru, wysłane 26.XI z urzędu pocztowego Wilno 2 do Rzeszowa, a stamtąd odesłane do Dyrekcji Okręgowej Kolei Państwowych w Wilnie; bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne. | 35 PLN | 35 PLN | |
15939 |
1936 próba maszynowa z PWPW. | 80 PLN | 80 PLN | |
15950 |
1937 "CHCEMY SILNEJ FLOTY WOJENNEJ I KOLONII" Warszawa 2 (wyróżnik "d"), okolicznościowy wirnik na liście wysłanym 30.VI do Krakowa, co ciekawe znaczki zostały dwukrotnie unieważnione, po raz pierwszy nieczytelnie datownikiem i powtórnie wirnikiem; list adresowany do prof.Heleny Gajewskiej - pierwszej kobiety w Polsce i w historii Uniwersytetu Jagiellońskiego, która w 1920 otrzymała tytuł docenta (Myślicki 35 105). | 60 PLN | 60 PLN | |
15986 |
1937 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Poznań - Toruń nr 203 z wyróżnikiem a. | 60 PLN | 111 PLN | |
16035 |
1938 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Warszawa - Zebrzydowice numer 2 z wyróżnikiem c. | 40 PLN | 40 PLN | |
16048 |
1938 AMBULANS NR.245 relacji IŁOWO-LASKOWICE, karta pocztowa z Brodnicy do Pleszewa, przesłana 18.IX ambulansem; walor w dobrym stanie zachowania. | 500 PLN | 500 PLN | |
16050 |
1938 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Brześć - Białystok przez Czeremchę nr 285 z wyróżnikiem a. | 80 PLN | 246 PLN | |
16051 |
1939 polski znaczek kasowany sowieckim kasownikiem 20.11.39 z Kołomyi po zajęciu wschodniej granicy przez Rosjan. | 40 PLN | 40 PLN | |
16052 |
1939 "15.I.1939 ZJAZD ZWIĄZKU STOWARZYSZEŃ FILATELISTYCZNYCH" Warszawa 30, znaczek ostemplowany kasownikiem okolicznościowym na specjalnej karcie, na odwrocie niewielkie przebarwienia po taśmie klejącej (Myślicki 39 001). | 25 PLN | 25 PLN | |
16053 |
1939 polski znaczek kasowany sowieckim kasownikiem 14.11.39 z Kołomyi, po zajęciu wschodniej granicy Polski przez Rosjan. | 40 PLN | 40 PLN | |
16061 |
1939 "Opłata ulgowa /Rozp. M.P.i T. Nr.P.W. 501/70 - r. 1933" stempelek uprawniający żołnierzy do obniżonej opłaty za korespondencję na ofrankowanym formularzu poczty polowej wysłanym 5.VI do Zambrowa za pośrednictwem poczty polowej nr.184 - urząd ten został uruchomiony 1.IV w ramach tzw. "cichej" mobilizacji, obsługiwał 30DP wchodzącą w skład Armii "Łódź" - jedyną wielką jednostkę, która zajęła wyznaczony odcinek obrony już w marcu 1939; rzadki walor ogólnie w dobrym stanie zachowania (karta pionowo zgięta, niewielkie rozerwanie brzegu). | 300 PLN | 270 PLN | |
16063 |
1939 ekspres polecony z Warszawy 11.III.39 do Poznania. | 50 PLN | 50 PLN | |
16064 |
1939 miejscowa kartka z Warszawy z wirnikiem propagandowym "WŁASNE KOLONIE TO SIŁA GOSPODARCZA POLSKI". | 45 PLN | 45 PLN | |
16080 |
1939 seria historyczna, 15 gr (bez mieczy grunwaldzkich) - frankatura pojedyncza, przesyłka wysłana 20.VIII z Kłodawy Wolnego Miasta Gdańska tekst na odwrocie pisany w jidysz; karta firmowa: "Fabryka Oleju i Pokostu B-cia R. i J. HERSZKOWICZ, KŁODAWA Plac Marsz.Piłsudskiego Nr.14"; judaica. | 60 PLN | 60 PLN | |
16095 |
1920 godło Litwy Środkowej, grzecznościowo kasowana próba znaczka za 25 fen. w kolorze czerwonym, na drugostronnie zadrukowanym średnim gąbczastym papierze gazetowym (część z nakładu 100 szt.), gwarancja Krawczyk. | 20 PLN | 20 PLN | |
16098 |
1920 godło Litwy Środkowej, makulatura o podwójnym druku próby znaczka za 25 fen. w kolorze czerwonym na cienkim białym papierze, gwarancja. | 80 PLN | 70 PLN | |
16105 |
1920 godło Litwy Środkowej, podwójny druk ciętego znaczka za 2 mk. | 20 PLN | 20 PLN | |
16107 |
1920 godło Litwy Środkowej, podwójny druk ząbkowanego znaczka za 2 mk. z pełną oryginalą gumą. | 30 PLN | 30 PLN | |
16111 |
1920 godło Litwy Środkowej, podwójny druk znaczka za 2 mk., gwarancja. | 40 PLN | 40 PLN | |
16133 |
1921 wydanie na rzecz Polskiego Białego Krzyża, pięć czystych serii (5 x 31-33A, Fi.80.-). | 40 PLN | 40 PLN | |
16150 |
1921 wydanie obiegowe - różne rysunki, czworoblok. | 10 PLN | 10 PLN | |
16155 |
1921 OSZMIANA - rzadkie ostemplowanie Litwy Środkowej - 1 rocznica zajęcia Wilna przez gen. Żeligowskiego, znaczek za 100 mk. oryginalnie skasowany w Oszmianie (Fi.120.-), gwarancja Krawczyk. | 100 PLN | 100 PLN | |
16249 |
1938 Port Gdańsk, seria "widokowa" z przedrukiem, frankatura wielokolorowa, list polecony II klasy wysłany 18.V z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Warszawy; znaczki unieważnione kasownikiem "POLSKI URZĄD P.-T." z wyróżnikiem "i", dwa znaczki przez przeoczenie nie skasowane, czarny stempelek polecenia z automatycznym numeratorem, z wyróżnikiem "1i", kasowniki odbiorcze na odwrocie; gwarancja Krawczyk. | 300 PLN | 300 PLN | |
16284 |
1920 Górny Śląsk, II wydanie plebiscytowe, nadruki nowych wartości, seria czysta, najdroższa wartość - sygnowana, gwarancja Gryżewski, Krawczyk. | 120 PLN | 120 PLN | |
16311 |
1920 znaczek niewprowadzonego do obiegu wydania Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego. | 60 PLN | 60 PLN | |
16312 |
1920 znaczek niewprowadzonego do obiegu wydania Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego. | 80 PLN | 85 PLN | |
16313 |
16314 |
1920 znaczek niewprowadzonego do obiegu wydania Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego. | 60 PLN | 65 PLN | |
16376 |
1939 list firmowy z Sosnowca do Niemiec. | 20 PLN | 20 PLN | |
16446 |
1941 list (druki) z Olkusza 17.7.41 do Niemiec. | 10 PLN | 10 PLN | |
16447 |
1941 firmowy list polecony z Czeladzi 3.10.41 do Łodzi, na odwrocie stempel odbiorczy. | 50 PLN | 50 PLN | |
16448 |
1941 kartka z Olkusza (Ilkenau) 27.3.41 do Nowego Sącza. | 10 PLN | 10 PLN | |
16456 |
1941 list firmowy z Dąbrowy 7.2.41 do Berlina. | 25 PLN | 25 PLN | |
16461 |
1941 kartka urzędowa z Łodzi do Kościana. | 40 PLN | 40 PLN | |
16465 |
1942 Obszary anektowane przez Niemcy, karta wysłana 3.4 z Łodzi do Piotrkowa Trybunalskiego, znaczek unieważniony wirnikiem okolicznościowym. | 35 PLN | 35 PLN | |
16469 |
1942 kartka z papierni w Kluczach koło Olkusza 3.8.42 do Niemiec, kartka przycięta z lewej strony plus ślady po archiwizacji. | 10 PLN | 10 PLN | |
16489 |
1943 kartka z Kazimierza 27.1.2.43 do Niemiec, ślady po archiwizacji. | 15 PLN | 15 PLN | |
16496 |
1944 Stalag IIA- część na odpowiedź listownika adresowana do szpitala obozowego (Lazarett IA), wysłana 30.5 z maleńkiej miejscowości Korne koło Chojnic (GROSSKORNLAGE über KONITZ (WESTPR.)); stempelek cenzora obozowego nr.41, doskonały stan zachowania; przesyłka opisana i reprodukowana w FILATELIŚCIE 3/96 w artykule prof. Stanisława Barańskiego i Józefa Falkowskiego. | 150 PLN | 150 PLN | |
16513 |
Poczta Polowa 2. Korpusu, znaczek z nadrukiem w okazji X rocznicy bitwy z prywatnej inicjatywy. | 50 PLN | 65 PLN |