Die Auktion endet am 06.05.2024

Ergebnisse

Poz# Bilder Beschreibung Der Preis Der Kaufpreis
15906

1935 seria "widokowa", 1 zł + 10 + 30 + 50 gr - frankatura czterokolorowa, prawidłowo opłacony ekspresowy list lotniczy wysłany 27.X.37 z Krakowa do Paryża, nalepka "Exprès" i dwuwierszowy stempelek "PAR AVION LOTNICZA"; na odwrocie kasowniki tranzytowe i odbiorcze: WARSZAWA 2 "LOT" i cztery paryskie z 28.X - imponujące tempo doręczenia przesyłki! dekoracyjny walor o ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym w bardzo dobrym stanie zachowania.

250 PLN250 PLN
15936

1936 WILEŃSZCZYZNA - zwrotne poświadczenie odbioru, wysłane 26.XI z urzędu pocztowego Wilno 2 do Rzeszowa, a stamtąd odesłane do Dyrekcji Okręgowej Kolei Państwowych w Wilnie; bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne.

35 PLN35 PLN
15939

1936 próba maszynowa z PWPW.

80 PLN80 PLN
15950

1937 "CHCEMY SILNEJ FLOTY WOJENNEJ I KOLONII" Warszawa 2 (wyróżnik "d"), okolicznościowy wirnik na liście wysłanym 30.VI do Krakowa, co ciekawe znaczki zostały dwukrotnie unieważnione, po raz pierwszy nieczytelnie datownikiem i powtórnie wirnikiem; list adresowany do prof.Heleny Gajewskiej - pierwszej kobiety w Polsce i w historii Uniwersytetu Jagiellońskiego, która w 1920 otrzymała tytuł docenta (Myślicki 35 105).

60 PLN60 PLN
15986

1937 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Poznań - Toruń nr 203 z wyróżnikiem a.

60 PLN111 PLN
16035

1938 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Warszawa - Zebrzydowice numer 2 z wyróżnikiem c.

40 PLN40 PLN
16048

1938 AMBULANS NR.245 relacji IŁOWO-LASKOWICE, karta pocztowa z Brodnicy do Pleszewa, przesłana 18.IX ambulansem; walor w dobrym stanie zachowania.

500 PLN500 PLN
16050

1938 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Brześć - Białystok przez Czeremchę nr 285 z wyróżnikiem a.

80 PLN246 PLN
16051

1939 polski znaczek kasowany sowieckim kasownikiem 20.11.39 z Kołomyi po zajęciu wschodniej granicy przez Rosjan.

40 PLN40 PLN
16052

1939 "15.I.1939 ZJAZD ZWIĄZKU STOWARZYSZEŃ FILATELISTYCZNYCH" Warszawa 30, znaczek ostemplowany kasownikiem okolicznościowym na specjalnej karcie, na odwrocie niewielkie przebarwienia po taśmie klejącej (Myślicki 39 001).

25 PLN25 PLN
16053

1939 polski znaczek kasowany sowieckim kasownikiem 14.11.39 z Kołomyi, po zajęciu wschodniej granicy Polski przez Rosjan.

40 PLN40 PLN
16061

1939 "Opłata ulgowa /Rozp. M.P.i T. Nr.P.W. 501/70 - r. 1933" stempelek uprawniający żołnierzy do obniżonej opłaty za korespondencję na ofrankowanym formularzu poczty polowej wysłanym 5.VI do Zambrowa za pośrednictwem poczty polowej nr.184 - urząd ten został uruchomiony 1.IV w ramach tzw. "cichej" mobilizacji, obsługiwał 30DP wchodzącą w skład Armii "Łódź" - jedyną wielką jednostkę, która zajęła wyznaczony odcinek obrony już w marcu 1939; rzadki walor ogólnie w dobrym stanie zachowania (karta pionowo zgięta, niewielkie rozerwanie brzegu).

300 PLN270 PLN
16063

1939 ekspres polecony z Warszawy 11.III.39 do Poznania.

50 PLN50 PLN
16064

1939 miejscowa kartka z Warszawy z wirnikiem propagandowym "WŁASNE KOLONIE TO SIŁA GOSPODARCZA POLSKI".

45 PLN45 PLN
16080

1939 seria historyczna, 15 gr (bez mieczy grunwaldzkich) - frankatura pojedyncza, przesyłka wysłana 20.VIII z Kłodawy Wolnego Miasta Gdańska tekst na odwrocie pisany w jidysz; karta firmowa: "Fabryka Oleju i Pokostu B-cia R. i J. HERSZKOWICZ, KŁODAWA Plac Marsz.Piłsudskiego Nr.14"; judaica.

60 PLN60 PLN
16095

1920 godło Litwy Środkowej, grzecznościowo kasowana próba znaczka za 25 fen. w kolorze czerwonym, na drugostronnie zadrukowanym średnim gąbczastym papierze gazetowym (część z nakładu 100 szt.), gwarancja Krawczyk.

20 PLN20 PLN
16098

1920 godło Litwy Środkowej, makulatura o podwójnym druku próby znaczka za 25 fen. w kolorze czerwonym na cienkim białym papierze, gwarancja.

80 PLN70 PLN
16105

1920 godło Litwy Środkowej, podwójny druk ciętego znaczka za 2 mk.

20 PLN20 PLN
16107

1920 godło Litwy Środkowej, podwójny druk ząbkowanego znaczka za 2 mk. z pełną oryginalą gumą.

30 PLN30 PLN
16111

1920 godło Litwy Środkowej, podwójny druk znaczka za 2 mk., gwarancja.

40 PLN40 PLN
16133

40 PLN40 PLN
16150

1921 wydanie obiegowe - różne rysunki, czworoblok.

10 PLN10 PLN
16155

1921 OSZMIANA - rzadkie ostemplowanie Litwy Środkowej - 1 rocznica zajęcia Wilna przez gen. Żeligowskiego, znaczek za 100 mk. oryginalnie skasowany w Oszmianie (Fi.120.-), gwarancja Krawczyk.

100 PLN100 PLN
16249

1938 Port Gdańsk, seria "widokowa" z przedrukiem, frankatura wielokolorowa, list polecony II klasy wysłany 18.V z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Warszawy; znaczki unieważnione kasownikiem "POLSKI URZĄD P.-T." z wyróżnikiem "i", dwa znaczki przez przeoczenie nie skasowane, czarny stempelek polecenia z automatycznym numeratorem, z wyróżnikiem "1i", kasowniki odbiorcze na odwrocie; gwarancja Krawczyk.

300 PLN300 PLN
16284

1920 Górny Śląsk, II wydanie plebiscytowe, nadruki nowych wartości, seria czysta, najdroższa wartość - sygnowana, gwarancja Gryżewski, Krawczyk.

120 PLN120 PLN
16311

1920 znaczek niewprowadzonego do obiegu wydania Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego.

60 PLN60 PLN
16312

80 PLN85 PLN
16313

60 PLN60 PLN
16314

60 PLN65 PLN
16376

1939 list firmowy z Sosnowca do Niemiec.

20 PLN20 PLN
16446

1941 list (druki) z Olkusza 17.7.41 do Niemiec.

10 PLN10 PLN
16447

1941 firmowy list polecony z Czeladzi 3.10.41 do Łodzi, na odwrocie stempel odbiorczy.

50 PLN50 PLN
16448

1941 kartka z Olkusza (Ilkenau) 27.3.41 do Nowego Sącza.

10 PLN10 PLN
16456

1941 list firmowy z Dąbrowy 7.2.41 do Berlina.

25 PLN25 PLN
16461

1941 kartka urzędowa z Łodzi do Kościana.

40 PLN40 PLN
16465

1942 Obszary anektowane przez Niemcy, karta wysłana 3.4 z Łodzi do Piotrkowa Trybunalskiego, znaczek unieważniony wirnikiem okolicznościowym.

35 PLN35 PLN
16469

1942 kartka z papierni w Kluczach koło Olkusza 3.8.42 do Niemiec, kartka przycięta z lewej strony plus ślady po archiwizacji.

10 PLN10 PLN
16489

1943 kartka z Kazimierza 27.1.2.43 do Niemiec, ślady po archiwizacji.

15 PLN15 PLN
16496

1944 Stalag IIA- część na odpowiedź listownika adresowana do szpitala obozowego (Lazarett IA), wysłana 30.5 z maleńkiej miejscowości Korne koło Chojnic (GROSSKORNLAGE über KONITZ (WESTPR.)); stempelek cenzora obozowego nr.41, doskonały stan zachowania; przesyłka opisana i reprodukowana w FILATELIŚCIE 3/96 w artykule prof. Stanisława Barańskiego i Józefa Falkowskiego.

150 PLN150 PLN
16513

Poczta Polowa 2. Korpusu, znaczek z nadrukiem w okazji X rocznicy bitwy z prywatnej inicjatywy.

50 PLN65 PLN