Poz# | Bilder | Beschreibung | Der Preis | Der Kaufpreis |
16532 |
1940 Armia Polska we Francji, czysty znaczek za 1 Fr.+ 50 c. z odwróconym dziurkowaniem WP - Wojsko Polskie od strony gumy; podczas kampanii 1940 roku nie powstały żadne specjalne polskie znaki czy stemple pocztowe, znane są jedynie zwykłe francuskie znaczki obiegowe z dziurkowaniem WP, naklejane na listy kierowane do obrotu pocztowego na takich samych zasadach jak wojskowych francuskich; rzadkie bo zwykła korespondencja oznaczona stemplami formacyjnymi z zaznaczonym skrótem F.M. (Franchise Militaire) była zwolniona od opłaty pocztowej, dziurkowania wykonywano starannie i błędy spotyka się rzadko. | 300 PLN | 270 PLN | |
16583 |
1944 BLOKADA LENINGRADU - list polecony wysłany 17.IV z Leningradu do filii Ermitażu w Swierdłowsku, na odwrocie stempelek cenzury wojskowej nr.06095 i kasowniki odbiorcze; całość w dobrym stanie zachowania; warto przypomnieć, że niecałe trzy miesiące wcześniej - 27.I, skończyła się blokada (oblężenie) Leningradu, trwające nieprzerwanie od 8.IX.1941, będąca prawdopodobnie najdłuższą bitwą II wojny, która pochłonęła około miliona ofiar. | 100 PLN | 100 PLN | |
16620 |
1946 poczta polowa II Korpusu, próba znaczka w kolorze czerwonobrązowym zamiast niebieskim. | 45 PLN | 145 PLN | |
16675 |
1940 wydanie przedrukowe, nadruk GG/gapa/24 gr. na znaczku polskim za 25 gr. - "tło kreskowane", rzadka i ceniona w Niemczech odmiana (Mi.150 euro), piękny stan, gwarancja i opis Schmutz. | 280 PLN | 280 PLN | |
16706 |
1940 kartka z Bliznego przez Brzozów 8.12.40 do Zadzimia. | 35 PLN | 25 PLN | |
16707 |
1940 kartka nadana w pośrednictwie pocztowym Rzemień przez Mielec do Krosna. | 45 PLN | 37 PLN | |
16714 |
1940 kartka z Bliznego przez Brzozów 15.12.40 do Zadzimia. | 80 PLN | 60 PLN | |
16728 |
1940 formularz ofrankowany znaczkiem za 30 gr II wydania przedrukowego, rozprowadzany w urzędach pocztowych; nieopisany w katalogu! | 40 PLN | 36 PLN | |
16729 |
1940 znaczek urzędowy z przesuniętymi nominałami. | 20 PLN | 20 PLN | |
16732 |
16739 |
1940 formularz - odpowiedź na wysłane zapytanie dotyczące poszukiwania rodzin, wysłany 10.VI z biura Komisarza Zakopanego do Polskiego Czerwonego Krzyża w Krakowie, pieczęć kancelaryjna PCK z datą wpłynięcia przesyłki; ślady archiwizacji; temat - CZERWONY KRZYŻ. | 50 PLN | 45 PLN | |
16763 |
1941 portret Hitlera na jednolitym tle, 12 gr - frankatura wielokrotna, list w kopercie firmowej z napisami po niemiecku i ukraińsku wysłany 1.6.1944 z Dukli do Krosna, dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; na odwrocie nieczytelna gwarancja lub stempelek własnościowy. | 120 PLN | 90 PLN | |
16786 |
1942 list z Warszawy na adres konspiracyjny do Portugalii z podziękowaniem za paczkę, liczne cenzury. | 50 PLN | 45 PLN | |
16809 |
1942-43 widoki zabytkowych budowli, 12 gr dwie karty fioletowe o sygnaturze III.42, wysłana z agencji pocztowej w Krzeszowie, trzywierszowy stempelek w ramce "Krzeszow über Nisko (Dist.Krakau)", znaki opłaty unieważniono w urzędzie pocztowym w Nisku dwoma różnymi datownikami: 6.XI.42 o śr.24 mm z wyróżnikiem "a"; 29.3.43 o śr.29 mm z wyróżnikiem "g"; bardzo dobry stan zachowania. | 100 PLN | 75 PLN | |
16810 |
1942 przesyłka zagraniczna, dofrankowana polecona karta pocztowa o sygnaturze III.42, wysłana 26.5 jako ekspresowa z Warszawy do Lizbony; stempelki cenzur niemieckich i portugalskich, kasowniki odbiorcze 1.6 i 2.6; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania (zdarta nalepka polecenia). | 200 PLN | 180 PLN | |
16838 |
1943 kartka ze Lwowa do Jarosławia. | 15 PLN | 13 PLN | |
16839 |
1943 kartka ekspresowa z Warszawy do Jarosławia. | 15 PLN | 13 PLN | |
16841 |
1943 kartka z Złoczowa do Sanoka. | 12 PLN | 12 PLN | |
16844 |
1943 konspiracyjna poczta dla wojskowych Lizbona-Polska-Lizbona-Anglia, dofrankowana karta pocztowa o sygnaturze III.42 wysłana 3.X z Warszawy do Lizbony; stempelki cenzur niemieckich i portugalskich, na odwrocie ślady cenzury chemicznej (poszukującej sekretnych informacji), kasowniki odbiorcze 18.9 i 19.9; adnotacja czerwoną kredką PCK; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania. | 350 PLN | 300 PLN | |
16857 |
1944 prośba do PCK o rozpoczęcie poszukiwań zaginionej osoby; formularz do PCK w Krakowie wysłany 8.2 z Krosna, zwraca uwagę adnotacja na odwrocie w rubryce "Inne szczegóły": "kopertę z adresem zabrało NKWD"; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania (ślady archiwizacji); temat - CZERWONY KRZYŻ. | 150 PLN | 135 PLN | |
16873 |
1944 widoki zabytkowych budowli, 12 gr fioletowa karta o sygnaturze I.44 z powtarzalną usterką występującą w części nakładu "uszkodzony górny szeryf litery E w POSTKARTE" (Fi.120.-), czysta; gwarancja. | 80 PLN | 72 PLN | |
16875 |
1944 portret Hitlera, karta pocztowa wysłana 30.12 ze Skierniewic do obozu - Gemeinschaftslager Wessenberg; doskonały stan zachowania (Mi.40 euro). | 70 PLN | 70 PLN | |
16877 |
1944 portret Hitlera, trzy odmiany karty, czyste, bardzo dobry stan zachowania. | 40 PLN | 36 PLN | |
16878 |
1944 portret Hitlera, trzy odmiany karty z obiegu; bardzo dobry stan zachowania (Mi.108 euro). | 140 PLN | 125 PLN | |
16899 |
1943 Pawiak, karta pocztowa datowana 20.II, wysłana 1.III z więzienia do rodziny, w adresie nadawcy podano numer skrytki pocztowej więzienia (Postfach 494) w urzędzie pocztowym Warszawa C1; karta pionowo zgięta; gwarancja. | 150 PLN | 150 PLN | |
16900 |
1943 München-Stadelheim - więzienie w Monachium, listownik z więzienia datowany 1.XI, wysłany 8.11 do Poznania; walor w dobrym stanie zachowania (formularz nieznacznie zmniejszony); ze zbiorów J.Falkowskiego. W więzieniu München-Stadelheim zabito poprzez zgilotynowanie, Sophie Scholl 22 letnią niemiecką działaczkę organizacji ruchu oporu antynazistowskiego Biała Róża. | 250 PLN | 250 PLN | |
16903 |
1944 Wesenber obóz pracy (Gemienschaftslager), karta pocztowa do obozu, wysłana 29.12 z Piotrkowa, opłata niezgodna z taryfą, całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | 60 PLN | 60 PLN | |
16909 |
1944 Oświęcim II - Brzezinka, listownik o sygnaturze "R.Schuster, Chemnitz, Annenstr.19"S., wysłany 12.II z obozu do Warszawy, stempelek cenzora nr.8 odbity dwukrotnie, wewnątrz bardzo czytelnie; ogólnie dobry stan zachowania. | 150 PLN | 150 PLN | |
16917 |
1956-1961 komplet 3 karnetów poczty NRD, upamiętniający pomordowanych w niemieckich obozach koncentracyjnych: Buchenwald, Ravensbruck, Sachsenhausen. | 60 PLN | 60 PLN | |
16922 |
1941 Wdowa pierwszego wydania w kolorze zielononiebieskim na papierze x2 (nakład 90 sztuk), gwarancja i oznaczenie Jendroszek. | 400 PLN | 400 PLN | |
16936 |
1941 Wdowa pierwszego wydania w kolorze karminowym na papierze x1 (nakład 200 sztuk), gwarancja i oznaczenie Walisch. | 280 PLN | 280 PLN | |
16944 |
1941 Poczta Wielkanocna - "Wdowa" I wydanie, znaczek w kolorze ultramarynowym na papierze szarym gładkim średnim, gwarancja i opis Schmutz. | 220 PLN | 220 PLN | |
16947 |
1941 komplet katalogów poczt obozowych składającego się z 6 tomów - katalog ogólny, Woldenberg, Murnau, Gross Born, Neubrandenburg i Lubeka pod redakcją J. Machowskiego, w komplecie rzadka pozycja. | 160 PLN | 140 PLN | |
16952 |
1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze zielononiebieskim na papierze x2 (nakład 957 sztuk), gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 90 PLN | 95 PLN | |
16957 |
1942 Poczta Obozowa - "Wdowa" II wydanie, kasowany na wycinku znaczek w kolorze ultramarynowym na papierze żółtawym szorstkim grubym (nakład 259 szt.); to jedyny znaczek poczty obozowej na tym rodzaju papieru, gwarancja i opis Schmutz. | 280 PLN | 231 PLN | |
16959 |
1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze jasnozielonym na papierze x2 (nakład 1445 sztuk), gwarancja i oznaczenie Walisch. | 90 PLN | 75 PLN | |
16976 |
1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze ciemnobrązowym na papierze z1 o nakładzie 195 sztuk, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 400 PLN | 320 PLN | |
16979 |
1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze lila brązowym na papierze żeberkowanym z3 (nakład 127 sztuk), gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 500 PLN | 400 PLN | |
16980 |
1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze karminowo brązowym na papierze x2 (nakład 183 sztuk), gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 350 PLN | 286 PLN | |
16984 |
1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze żółtobrązowym na papierze u (nakład 1158 sztuk), gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 150 PLN | 150 PLN |