Poz# | Bilder | Beschreibung | Der Preis | Der Kaufpreis |
19933 |
1921 orzeł na tarczy heraldycznej, wydanie prowizoryczne, czworoblok znaczków za 6 Mk./15 hal., z dużego 100-u znaczkowego arkusza, na poz.19 błąd "pionowa kreska M złamana", gwarancja i opis. | 30 PLN | 30 PLN | |
19934 |
1921 orzeł na tarczy heraldycznej, wydanie prowizoryczne, czworoblok znaczków za 6 Mk./15 hal., z małego 50-cio znaczkowego arkusza, na poz.13 błąd "pierwsza litera a w dopłata cienka", na wszystkich abklatsch, gwarancja i opis. | 60 PLN | 60 PLN | |
19935 |
1921 orzeł na tarczy heraldycznej, wydanie prowizoryczne, znaczek za 6 Mk./15 hal. z błędem na poz.84 "przerwane o", gwarancja i opis. | 20 PLN | 20 PLN | |
19938 |
1921 orzeł na tarczy heraldycznej, wydanie prowizoryczne, parka znaczków za 6 Mk./25 hal. z błędem na poz.12/13 "spacja pomiędzy znaczkami", gwarancja i opis. | 20 PLN | 20 PLN | |
19946 |
1921 wydanie prowizoryczne, prawy znaczek z błędem "nikła kropka po Mk". | 30 PLN | 30 PLN | |
19953 |
1921 Orzeł z tarczą, arkuszowa próba znaczka dopłaty za 20 mk. na cienkim białym papierze z małym fragmentem nadruku WZÓR SKASOWANO, gwarancja Krawczyk. | 120 PLN | 120 PLN | |
19971 |
1931 obwoluta poleconego listu urzędowego z sądu w Krakowie, opłatę miał uiścić odbiorca znaczkami dopłaty, ze względu na nie podjęciu listu w terminie list wrócił do sądu. | 30 PLN | 130 PLN | |
19973 |
1932 znaczki dopłaty na potwierdzeniu wpłaty dokonanej 10.XII w Kołomyi, niecodzienny dokument pocztowy. | 20 PLN | 111 PLN | |
19974 |
1932 znaczki dopłaty na skarcie - adresie pomocniczym do paczki za pobraniem, wysłanej 22.XII z Krakowa do miejscowości Lutowiska. | 50 PLN | 50 PLN | |
20006 |
1950 "groszy" niedostatecznie opłacony list, ofrankowany znaczkami z nadrukiem typu 23, przesłany 8.I.1951 miejscowo w Warszawie, poczta pobrała dopłatę znaczkami z nadrukami typu 1; całość z oryginalnego obiegu. | 200 PLN | 200 PLN | |
20314 |
1918 wydanie warszawskie, karta 15 fen/7,5 wysłana 21.4.19 z Mławy do Warszawy, pełny tekst na odwrocie; wg. najnowszej klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 19; bardzo dobry stan zachowania. | 120 PLN | 440 PLN | |
20318 |
1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem typ 14 w tym na doklejonym znaczku za 2,5 fen. | 150 PLN | 150 PLN | |
20321 |
1918 wydanie warszawskie, karta 15 fen/10 wysłana 20.-1.-19 z Warszawy do Żyrardowa, pełny tekst na odwrocie; wg. najnowszej klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 18; bardzo dobry stan zachowania. | 120 PLN | 120 PLN | |
20371 |
1919 wydanie krakowskie, całostka na z nadrukiem typ 137 grzecznościowo stemplowana. | 30 PLN | 30 PLN | |
20449 |
1927 Kolumna Zygmunta, karta podwójna - część z opłaconą odpowiedzią, sygnatura (G.D.P.i T. (I-927) 500.000), dofrankowana i wysłana 1.IV.30 ze Lwowa do Jarosławia; bardzo dobry stan zachowania. | 40 PLN | 40 PLN | |
20457 |
1931 Henryk Sienkiewicz, WZÓR - dla celów okazowych i reklamowych część kart pierwszego nakładu oznaczono na znaku opłaty stemplem WZÓR w barwie karminowoczerwonej, karta z ilustracją nr 3 - OJCÓW z górnym marginesem i jedynym w całym arkuszu oznaczeniem MARKA (w położeniu odwrotnym); bardzo rzadki walor w słabszym stanie zachowania, co przy kartach tych jest normą; gwarancja Schmutz. | 3 000 PLN | 3 000 PLN | |
20601 |
1945-46 koperta Generalnego Gubernatorstwa o sygnaturze (X.43) z nadrukiem czarnego prostokąta kasującego znak opłaty używana do celów służbowych, wysłana 14.11.51 z Ministerstwa Poczt i Telegrafów jako miejscowa przesyłka polecona, datownik i stempelek polecenia urzędu Warszawa 2 - M.P.I.T., stempelki "Sprawa służbowa/ wolna od opłaty pocztowej" i "POLECONY"; pieczęć nagłówkowa z godłem "RZECZPOSPOLITA POLSKA Ministerstwo Poczt i Telegrafów"; kasownik odbiorczy na odwrocie; niezwykle rzadki walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | 1 000 PLN | 1 000 PLN | |
20604 |
1945 całostka z hasłem propagandowym 1a. | 40 PLN | 36 PLN | |
20639 |
1947 Belweder, całostka z ilustracją Urzędu Telekomunikacji w Warszawie. | 35 PLN | 35 PLN | |
20640 |
1947 karta ilustrowana. | 35 PLN | 35 PLN | |
20643 |
1947 Ignacy Daszyński, karta bez napisu z okazji Kongresu PPS. | 25 PLN | 25 PLN | |
20768 |
1955 całostka z sygnaturą III.57. | 10 PLN | 10 PLN | |
20920 |
1932 LZ 127 Graf Zeppelin - 4 lot do Ameryki Południowej - poczta urugwajska, karta pocztowa wysłana 30.IV z Montevideo do Lorch, kasownik odbiorczy Friedrichshafen (Sieger 163). | 100 PLN | 100 PLN | |
20921 |
1932 LZ 127 Graf Zeppelin - 8 lot do Ameryki Południowej - poczta argentyńska, karta pocztowa wysłana 11.XI z Buenos Aires do Lorch, kasownik odbiorczy Friedrichshafen (Sieger 191). | 120 PLN | 120 PLN | |
20928 |
1935 XXIII Międzynarodowe Zawody Balonów Wolnych o puchar Gordon-Benetta w Warszawie, dekoracyjna karta przesłana balonem "Belgica" na trasie Warszawa-Wieszenskaja (ZSRR). | 120 PLN | 120 PLN | |
20944 |
1939 XI Krajowe Zawody Balonowe o Puchar Przechodni im.A.Wańkowicza w Mościcach, balon "Wisła". | 250 PLN | 250 PLN | |
21006 |
1944 Woldenberg - Oflag IIC, Rok Olimpijski, kasowany znaczek za 10 f. w kolorze czerwonym, gwarancja. | 20 PLN | 20 PLN | |
21047 |
1960 nalepki Totalizatora Sportowego, poszukiwany staloryt Czesława Słani, pionowe złamanie. | 85 PLN | 85 PLN | |
21106 |
1912 widokówka Kraków (Sukiennice), z obiegu. | 25 PLN | 25 PLN | |
21147 |
1919 widokówka Dąbrowa (ulica Ogrodowa), czysta (z zeszyciku). | 30 PLN | 30 PLN | |
21305 |
1933 wydanie dobroczynne, luzak z serii. | 800 PLN | 600 PLN | |
21328 |
1938 III Rzesza, Reichsparteitag, znaczki na rzadkiej propagandowej widokówce unieważnione 10.9 w Norymberdze kasownikiem okolicznościowym. | 200 PLN | 200 PLN | |
21371 |
1944 III Rzesza, list wysłany 17.11 z Berlina do Konina, znaczek skasowany wirnikiem propagandowym; temat - LOTNICTWO. | 50 PLN | 50 PLN |