Die neu Auktion wird bald beginnen

Ergebnisse

Poz# Bilder Beschreibung Der Preis Der Kaufpreis
18060

1942 Dojdziemy, prywatny nowodruk w układzie zbliżonym do oryginału z oryginalnych klisz i stemplowany oryginalnymi stemplami wykonany w latach pięćdziesiątych, fotoatest z opisem Falkowski.

450 PLN621 PLN
18077

1942 Polskie Siły Zbrojne w ZSSR, tzw."STAN" - projekt znaczka w układzie tete - beche, zatwierdzony do druku, ale zaniechany z powodów politycznych (mapa Polski na tle Orła Białego z miastami Wilno i Lwów, ku którym zmierza żołnierz i matka Polka z dziećmi - dla władz radzieckich motyw nie do przyjęcia), słaby stan zachowania - załamania.

250 PLN250 PLN
18078

1942 grzecznościowe odbitki kasowników Poczty Polskiej w ZSRR, posiadają wszystkie cechy oryginalnych kasowników opisanych przez L.Schmutza w Przeglądzie Filatelistycznym 4/2007, kasownik okrągły z "gwoździem".

70 PLN70 PLN
18084

1943 Podziemna Poczta Polska, znaczki do opłaty tajnego Monitora Polskiego na wycinkach z Monitora, fotoatest.

450 PLN450 PLN
18115

1946 Szlak Bojowy II Korpusu, blok.

160 PLN160 PLN
18126

1939 POWSTANIE GENERALNEGO GUBERNATORSTWA - specjalnie wydana karta ozdobna ostemplowana okolicznościowo 7.XI; ponieważ znaczki dla GG nie zostały jeszcze przygotowane, użyto znaczka Rzeszy.

50 PLN50 PLN
18141

1940 wydanie przedrukowe, seria czysta, w pięknym stanie, z oboma odmianami znaczków za 50/50 i 12/15 gr. (Fi.413.-), najdroższe gwarancja.

360 PLN360 PLN
18145

1940 wydanie przedrukowe, nadruk GG/gapa/6 gr. na znaczku polskim za 10 gr. z błędem na poz.59 "uszkodzony ogonek prawej cyfry 6", gwarancja.

40 PLN40 PLN
18153

1940 list nadany z Miechowa ze stemplem Posterunku Polskiej Policji w Książu Wielkim do Krakowa.

60 PLN72 PLN
18197

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, seria znaczków na kartach, ostemplowana okolicznościowo 26.X.1944 w Krakowie.

30 PLN27 PLN
18215

1942 parka znaczków opłaty radiowej w pięknym stanie.

100 PLN90 PLN
18223

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. karta fioletowa o sygnaturze III.42, datowana 16.VI, wysłana z agencji pocztowej w Krzeszowie, trzywierszowy stempelek w ramce "Krzeszow über Nisko (Dist.Krakau)", znaczek skasowano 17.VI w Nisku; dobry stan zachowania.

50 PLN50 PLN
18278

1944 list z obozu Flossenburg do Poznania.

550 PLN550 PLN
18279

1944 list z obozu w Ravensbrück 7.10.44.

350 PLN350 PLN
18307

1941 Wdowa pierwszego wydania, znaczek w kolorze ciemnobrązowym na papierze x3 (nakład 150 sztuk), gwarancja i opis "3Iax3 9y IIIca" Schmutz.

600 PLN500 PLN
18318

1942 Poczta Wielkanocna - "Wdowa" II wydanie, znaczek w kolorze ultramarynowym na papierze szarym gładkim bibułkowym, gwarancja i opis Schmutz.

80 PLN80 PLN
18321

1942 Poczta Wielkanocna - "Wdowa" II wydanie, znaczek w kolorze szaroniebieskim na papierze białym gładkim cienkim, gwarancja i opis Schmutz.

70 PLN70 PLN
18326

1942 Poczta Wielkanocna - "Wdowa" II wydanie, znaczek w kolorze zielononiebieskim na papierze białym gładkim cienkim, gwarancja i opis Schmutz.

80 PLN80 PLN
18329

1942 Poczta Wielkanocna - "Wdowa" II wydanie, znaczek w kolorze szarooliwkowym na papierze białym gładkim cienkim, gwarancja i opis Schmutz.

80 PLN80 PLN
18362

1942 Madonna.

10 PLN10 PLN
18363

1942 Madonna.

10 PLN10 PLN
18376

1942 Pochodnia, cynobrowy znaczek za 5 fen. na papierze białym gładkim bibułkowym, jako opłata za sucho tłoczony karnet z życzeniami świątecznym, wewnątrz okolicznościowa grafika, przesyłkę nadano 24.IV, obok datownika stempel okolicznościowy "DRUGA WYSTAWA DRZEWORYTU"; efektowne i bardzo rzadko spotykane wydawnictwo w doskonałym stanie zachowania; z nagradzanego na wystawach międzynarodowych zbioru Edwarda Śledzia z Norwegii; gwarancja Krawczyk.

450 PLN450 PLN
18394

1942 Matka Boska Obozowa, całostka o znaku opłaty w kolorze ciemno niebieskim, na papierze grubszym, wysłana 23.XII, idealny stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

150 PLN150 PLN
18395

1942 Matka Boska Ostrobramska, niedobita litera A w POCZTÓWKA - całostka o ciemnym znaku opłaty, na papierze pakunkowym szaroniebieskim szorstkim cieńszym, ostemplowana okolicznościowo stemplem WYSTAWA FILATELISTYCZNA 8-11.XII; z nagradzanego na wystawach międzynarodowych zbioru Edwarda Śledzia z Norwegii; gwarancja Krawczyk.

250 PLN250 PLN
18396

1942 Lotnik, całostka z pełnym tekstem z oryginalnego obiegu, znak opłaty skasowany 10.II.1943 stemplem okolicznościowym; z nagradzanego na wystawach międzynarodowych zbioru Edwarda Śledzia z Norwegii; gwarancja.

100 PLN100 PLN
18407

1942 Poczta Wielkanocna - "Wdowa" I wydanie, znaczek w kolorze ciemnobrązowym na papierze żółtawym żeberkowanym grubym, gwarancja i opis Schmutz.

130 PLN130 PLN
18409

1943 ilustrowana karta wielkanocna, wysłana 24.IV, dodatkowa odbitka stempla okolicznościowego "DRUGA WYSTAWA DRZEWORYTU"; niewielkie przebarwienia; gwarancja Schmutz.

120 PLN120 PLN
18410

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, seria czysta, gwarancja Schmutz, Ryblewski.

120 PLN100 PLN
18416

1943 pocztówka z grafiką, stempel wystawy leśnej.

50 PLN50 PLN
18432

1943 znaczek z hetmanem Zamoyskim na ilustrowanej pocztówce, wysłanej 24.XII.1944, znaczek ostemplowany okolicznościowo kasownikiem "UCZMY SIĘ LATAĆ"; autorem ilustracji jest Marian Stępień; gwarancja Schmutz.

150 PLN150 PLN
18438

1943 odbitka z unieważnionej matrycy.

30 PLN30 PLN
18445

30 PLN30 PLN
18449

1943 znaczek z Tadeuszem Kościuszką na pamiątkowej karcie ozdobionej okolicznościową grafiką z okazji 30 rocznicy wymarszu 1 kompani kadrowej z krakowskich Oleandrów, ostemplowany 6.VIII datownikiem w kolorze czerwonym, stosowanym rzadko i tylko przy wyjątkowych okazjach; z nagradzanego na wystawach międzynarodowych zbioru Edwarda Śledzia z Norwegii; gwarancja.

250 PLN250 PLN
18452

1943 karnet z grafiką obozową.

200 PLN200 PLN
18469

1943 świąteczna karta pocztowa, ozdobiona rzadziej spotykaną grafiką autorstwa Eugeniusza Pichella, na odwrocie napis POCZTÓWKA; bardzo dobry stan zachowania.

100 PLN100 PLN
18476

1943 80 rocznica powstania styczniowego, blok z czerwonym kasownikiem pierwszego dnia obiegu, gwarancja Schmutz.

300 PLN300 PLN
18513

1944 odbitka z unieważnionej matrycy.

30 PLN30 PLN
18526

30 PLN30 PLN
18532

1944 odrastający dąb, znaczek za 20 fen. na karcie ozdobionej grafiką bożonarodzeniową autorstwa Mariana Puchalskiego, przesłanej 23.XII; z nagradzanego na wystawach międzynarodowych zbioru Edwarda Śledzia z Norwegii; gwarancja Schmutz.

250 PLN301 PLN
18559

1942 Wystawa Rybacka, gwarancja Schmutz.

30 PLN30 PLN