Poz# | Bilder | Beschreibung | Der Preis | Der Kaufpreis |
17754 |
1939 znaczek z bloku na liście miejscowym z Łodzi 13.X.39. | 50 PLN | 50 PLN | |
17766 |
1939 wycinek z kasownikiem okolicznościowym Międzynarodowy Zjazd Zlot Szybowcowy we Lwowie ISTUS - ISTUS. | 40 PLN | 40 PLN | |
17793 |
1921 różne rysunki, druk obustronny znaczka za 2 mk., po jednej stronie grzecznościowy kasownik ambulansu Grodno-Mosty, gwarancja Krawczyk. | 10 PLN | 10 PLN | |
17794 |
1921 różne rysunki, czworoblok znaczka za 4 mk., z przesuniętym tłem, z grzecznościowym kasownikiem ambulansu Grodno-Mosty, gwarancja Krawczyk. | 30 PLN | 30 PLN | |
17796 |
1921 różne rysunki, znaczek za 6 mk., z drugostronną odbitką szarej linii na marginesie, z grzecznościowym kasownikiem ambulansu Grodno-Mosty, gwarancja Krawczyk. | 10 PLN | 10 PLN | |
17797 |
1921 różne rysunki, znaczek za 10 mk., z wzajemnym przesunięciem kolorów i grzecznościowym kasownikiem ambulansu Grodno-Mosty, gwarancja Krawczyk. | 10 PLN | 10 PLN | |
17810 |
1921 NOWA WILEJKA - rzadkie ostemplowanie Litwy Środkowej z dnia 12.9.21, gwarancja Krawczyk. | 40 PLN | 40 PLN | |
17819 |
1921 1 rocznica zajęcia Wilna przez gen. Żeligowskiego, znaczek za 150 Mk. ze znacznie przesuniętym w lewo środkiem, gwarancja. | 60 PLN | 60 PLN | |
17844 |
1924 Samorząd Warwiszki, znaczek za 100 mk. z nadrukiem z poz.6, guma z ubytkami i śladami przywarcia do innego arkusza, podniesiona gwarancja Schmutz. | 1 750 PLN | 1 750 PLN | |
17891 |
1926 Port Gdańsk, polska karta pocztowa (Kolumna Zygmunta) o sygnaturze (P.Z.G.No 76-10.000.000.-26.) bez przedruku użyta w Gdańsku, wysłana 8.VI z Polskiego Urzędu Gdańsk 3 do Brześcia nad Bugiem; znak opłaty unieważniony rzadkim kasownikiem "POLSKI URZ. P.-T." z numerem "No.3" pod mostkiem, kasownik odbiorczy 9.VI na froncie; całostki polskie prawidłowo użyte w polskich urzędach w Gdańsku, należą do wyjątkowo rzadkich walorów; całość w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | 700 PLN | 700 PLN | |
17902 |
1931 kartka z Gdańska 7.VIII.31 do Krechowic. | 90 PLN | 90 PLN | |
17914 |
1934 wydanie przedrukowe dla Portu Gdańsk, gwarancja Schmutz. | 90 PLN | 81 PLN | |
17919 |
1935 polski znaczek opłaty użyty w Gdańsku. | 10 PLN | 10 PLN | |
17923 |
1936 Port Gdańsk, polska karta pocztowa (M/S Piłsudski) z przedrukiem, hasło propagandowe - "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE!"; niewielki nakład, przedruku dokonano na zaledwie 50.000 kart z 3 różnymi hasłami; gwarancja Schmutz. | 650 PLN | 670 PLN | |
17924 |
1936 Port Gdańsk, polska karta pocztowa (M/S Piłsudski) z przedrukiem, hasło propagandowe - "TELEFON USPRAWNIA ŻYCIE, ZBLIŻA I PRZYŚPIESZA!"; niewielki nakład, przedruku dokonano na zaledwie 50.000 kart z 3 różnymi hasłami; gwarancja Schmutz. | 650 PLN | 650 PLN | |
17925 |
1936 Port Gdańsk, polska karta pocztowa (M/S Piłsudski) z przedrukiem, hasło propagandowe - "TELEFON MIĘDZYMIASTOWY USUWA ODLEGŁOŚĆ!"; niewielki nakład, przedruku dokonano na zaledwie 50.000 kart z 3 różnymi hasłami; gwarancja Schmutz. | 650 PLN | 650 PLN | |
17939 |
1920 Śląsk Cieszyński, seria przedrukowa (nadruk typu I), znaczki naklejone na karty wydania krakowskiego, skasowane w Cieszynie; bardzo dobry stan zachowania. | 150 PLN | 150 PLN | |
17943 |
1920 wydanie Komisji Rządzącej, dwie serie w różnych odmianach barwy lub papieru. | 13 PLN | 33 PLN | |
17944 |
1920 Górny Śląsk, seria wydania Komisji Rządzącej z odmianami. | 40 PLN | 40 PLN | |
17953 |
1920 Górny Śląsk, wydanie definitywne Komisji Rządzącej, pionowa parka znaczków za 10 Pf. kasowana w Strzelcach Opolskich rozdzielona międzypolem | 15 PLN | 15 PLN | |
17954 |
1920 Górny Śląsk, wydanie definitywne Komisji Rządzącej, pionowa parka znaczków za 15 Pf. rozdzielona międzypolem. | 20 PLN | 30 PLN | |
17969 |
1920 Olsztyn, seria czysta nie dopuszczonych do obiegu znaczków typu Germania, w pięknym stanie (Fi.2500.-), gwarancja. | 1 500 PLN | 1 500 PLN | |
17983 |
1922 Górny Śląsk, seria wydania przedrukowego. | 30 PLN | 30 PLN | |
17984 |
1941 seria znaczków pierwszego wydania. | 25 PLN | 25 PLN | |
17989 |
1943 II wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, seria w pięknym stanie. | 20 PLN | 20 PLN | |
17991 |
1943 seria drugiego wydania na poleconym liście z pierwszego dnia obiegu (FDC), stempel cenzury. | 180 PLN | 162 PLN | |
17993 |
1943 III wydanie z okazji zdobycia Monte Cassino Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, seria w pięknym stanie. | 120 PLN | 120 PLN | |
17996 |
1943 II wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, list polecony frankowany kompletną serią, znaczki skasowane 18.XII stemplem pocztowej agencji pokładowej Marynarki Wojennej nr.27 (okręt podwodny ORP "Wilk"), cenzura, kasownik odbiorczy Polskiej Poczty Polowej nr.1 w Wielkiej Brytanii 30.XII; bardzo dobry stan zachowania. | 140 PLN | 150 PLN | |
18002 |
1945 IV wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, znaczek z dopłatą na rzecz sierot po powstańcach, w pięknym stanie. | 20 PLN | 20 PLN | |
18004 |
1939 wycinek z listu z Wilna 30.X.1939. | 20 PLN | 30 PLN | |
18005 |
1939 wycinek z listu z Stryja 12.X.1939. | 20 PLN | 40 PLN | |
18007 |
1939 radziecki znaczek na wycinku z polskim stemplem z Grodna 30.X.1939. | 20 PLN | 20 PLN | |
18009 |
1940 miejscowy list z Sarn koło Rawicza. | 10 PLN | 10 PLN | |
18012 |
1940 list z Cieszyna do Krakowa ze stemplem niemieckiej cenzury wojskowej. | 60 PLN | 60 PLN | |
18015 |
1940 wycinek z listu z Białegostoku 18.IV.1940. | 30 PLN | 30 PLN | |
18022 |
1941 koperta z treścią z Syberii (Tawda) 29.3.41 do Lwowa, na odwrocie stempel odbiorczy Lbob 02-04-41. | 35 PLN | 40 PLN | |
18029 |
1942 obszary anektowane przez Niemcy, znaczek na specjalnej karcie propagandowej, ostemplowany 13.IX w Gnieźnie (Gnesen), kasownikiem okolicznościowym z okazji 3 Parady Ogierów; bardzo dobry stan zachowania; temat-KOŃ. | 50 PLN | 50 PLN | |
18033 |
1943 list polecony z Równego Wołyńskiego do Berlina. | 60 PLN | 60 PLN | |
18048 |
1939 kartka nadana z Gorżkowa 5.IX. do Warszawy, fioletowy stempel cenzury wojskowej BC27, gwarancja. | 480 PLN | 480 PLN | |
18049 |
1939 kartka nadana z Radomia 4.IX. do Katowic, czerwony stempel cenzury wojskowej BC6 (ładnie odbity), gwarancja. | 380 PLN | 380 PLN |