Poz# | Bilder | Beschreibung | Der Preis | Der Kaufpreis |
19226 |
1947 wydanie z dopłata na pomoc zimową, dolny prawy znaczek z błędem "jasna plama po 1947". | 35 PLN | 45 PLN | |
19248 |
1947 "MŁODZIEŻY NAPRZÓD DO ZWYCIĘSKIEJ WALKI O POKÓJ ŚWIATOWY TYDZIEŃ MŁODZIEŻY 21-28.III.1951" Warszawa 1, ilustrowana karta, skasowana 21.III kasownikiem propagandowym w pierwszym dniu obiegu; doskonały stan zachowania (Myślicki 51 009). | 30 PLN | 30 PLN | |
19284 |
1948 wydanie lotnicze - Centaur, znaczek za 50 zł. z błędem "plamka między Z a T w POCZTA", gwarancja Krawczyk. | 30 PLN | 30 PLN | |
19287 |
1948 100-lecie Wiosny Ludów, marginesowy cięty znaczek za 15 zł, gwarancja Mikstein. | 500 PLN | 580 PLN | |
19288 |
1948 100-lecie Wiosny Ludów, parka marginesowa z podwójnym ząbkowaniem poziomym. | 60 PLN | 65 PLN | |
19289 |
1948 miejscowy list polecony z Zawiercia 3.12.48 . | 10 PLN | 10 PLN | |
19305 |
1948 karnet - "ZJAZD FILATELISTÓW W TORUNIU"; znaczek ostemplowany kasownikiem w kolorze srebrnym !!! | 30 PLN | 27 PLN | |
19307 |
1948 Europejska Konferencja Rozkładów Jazdy, dwa narożne znaczki za 18 zł. z numerem walca "Ok" pod 10 i pod 50 znaczkiem w arkuszu. | 70 PLN | 70 PLN | |
19309 |
1948 Europejska Konferencja Rozkładów Jazdy w Krakowie, znaczek skasowany okolicznościowo 8.X na karcie (Myślicki 48 113). | 80 PLN | 72 PLN | |
19312 |
1948 list z Gliwic do Gdańska, znaczek za 15 zł z silnie przesuniętym ząbkowanie,. | 15 PLN | 15 PLN | |
19323 |
1948 walka z gruźlicą, znaczek z błędem "bransoletka" i przywieszką. | 60 PLN | 60 PLN | |
19344 |
1948 bojownicy o wolność i demokracje, blok w doskonałym stanie. | 800 PLN | 800 PLN | |
19377 |
1949 niezrealizowane projekty znaczków polskich autorstwa Józefa Wilczyka kierownika Działu Graficznego w Państwowej Wytwórni Papierów wartościowych w Krakowie, kolorowa ekspertyza Schmutz. | 1 200 PLN | 1 000 PLN | |
19384 |
1950 miejscowy list polecony z Zawiercia 27.3.50. | 10 PLN | 10 PLN | |
19394 |
1950 grosze, znaczki z nadrukami dyrekcyjnymi typ: 3, 11, 23B i 26A. | 15 PLN | 15 PLN | |
19397 |
1950 "groszy - lokalny", Gracze, Bierut, nienotowany dotąd znaczek za 2 zł. z fioletowym stempelkiem bardzo rzadkiego typu 29, gwarancja Krawczyk. | 200 PLN | 200 PLN | |
19409 |
1950 "groszy - lokalny", Ozimek, Bierut, znaczek za 6 zł. z czerwonym stempelkiem typu 33, gwarancja Krawczyk. | 40 PLN | 36 PLN | |
19417 |
1950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 24, w tym rzadko spotykane z nadrukiem znaczki z serii 75 lat UPU (wg.PZP grupa D), mieszana frankatura ze znaczkiem w nowej walucie, ładnie frankowany list polecony, opłacony zgodnie z taryfą, wysłany 14.IV z miejscowości Góra Kalwaria do Warszawy, kasownik odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania (same znaczki kasowane Mi.++60 euro). | 150 PLN | 150 PLN | |
19435 |
1950 FDC "groszy", list polecony z 6.XI - pierwszego dnia obowiązkowego stosowania nadruków "groszy", wysłany z miejscowości Zaklików do Warszawy, opłacony znaczkami z nadrukami typu 4; ładna wielokrotna frankatura; kasownik odbiorczy 7.XI na odwrocie; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja. | 700 PLN | 700 PLN | |
19449 |
1950 "groszy" znaczki z czerwonym nadrukiem typu 3, list polecony wysłany 11.I.1951 z miejscowości Bolesław k.Tarnowa do Dąbrowy Tarnowskiej; zwracają uwagę stempelki nadruku przechodzące na sąsiedni znaczek; koperta przycięta u dołu, brak tylnej klapy; bardzo dobry stan zachowania. | 80 PLN | 80 PLN | |
19457 |
1950 plan 6-letni, znaczek za 15 zł. z abklatschem. | 80 PLN | 72 PLN | |
19458 |
1950 plan 6-letni, parka znaczków za 15 zł. ze znacznie przesuniętą perforacją poziomą, gwarancja Krawczyk. | 240 PLN | 216 PLN | |
19460 |
1950 "groszy" znaczki z niebieskimi nadrukami typu 3, list wysłany 4.I.1951 z miejscowości Kamyk do Warszawy; według PZP z tej miejscowości znane są wyłącznie znaczki z nadrukami w kolorze niebieskim; bardzo dobry stan zachowania. | 60 PLN | 60 PLN | |
19461 |
1950 "I POLSKI KONGRES POKOJU" Warszawa 1, znaczek na widokówce ostemplowany okolicznościowo 1.IX w Kiosku na Politechnice (Myślicki 50 061). | 20 PLN | 18 PLN | |
19483 |
1951 rocznik znaczków czystych. | 150 PLN | 150 PLN | |
19490 |
1951 wydanie przedrukowe, znaczek za 45gr/15zł. z błędem na poz.73 "silnie uszkodzone r", gwarancja. | 80 PLN | 80 PLN | |
19492 |
1951 "DNI OŚWIATY KSIĄŻKI I PRASY 3-15-V-1951r. KIERMASZ KSIĄŻKI" Warszawa 1, znaczek na ilustrowanej karcie, ostemplowany 3.V kasownikiem okolicznościowym (Myślicki 51 016). | 20 PLN | 18 PLN | |
19498 |
1951 komplet FDC Kongresu Kultury Polskiej. | 25 PLN | 22 PLN | |
19502 |
1951 FDC - "25 rocznica śmierci Feliksa Dzierżyńskiego". | 20 PLN | 18 PLN | |
19511 |
1951 stempel okolicznościowy Kongres Ligi Kobiet. | 10 PLN | 9 PLN | |
19512 |
1951 stempel okolicznościowy Wyścigu Pokoju. | 10 PLN | 9 PLN | |
19513 |
1951 stempel okolicznościowy Dni Krakowa. | 10 PLN | 9 PLN | |
19514 |
1951 stempel okolicznościowy Dni Oświaty. | 10 PLN | 9 PLN | |
19515 |
19516 |
1951 stempel okolicznościowy wynalazczości pracowniczej. | 10 PLN | 9 PLN | |
19517 |
19521 |
1951 stempel okolicznościowy "Gotowi do nauki i pracy". | 10 PLN | 9 PLN | |
19526 |
1951 Ogólnokrajowy Zjazd PZF, blok z błędem "podwójne linie ornamentu", gwarancja. | 70 PLN | 70 PLN | |
19545 |
1950 "groszy" - plan 6-letni, znaczek za 15 zł. z lila stempelkiem rzadkiego 10 typu dyrekcyjnego, gwarancja. | 20 PLN | 20 PLN | |
19549 |
1952 uchwalenie konstytucji PRL, znaczek za 45+15 gr. z błędem na poz.28 "pozioma poprzeczka cyfry 4 ukośnie ścięta po prawej", poziome pęknięcie gumy - tanio, gwarancja i opis Schmutz. | 20 PLN | 20 PLN |