Die Auktion beginnt am 21.06.2024

Ergebnisse

Poz# Bilder Beschreibung Der Preis Der Kaufpreis
54637

1951 groszy, front listu z Ryczywołu do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 13 w barwie fioletowej.

50 PLN43 PLN
54649

1951 groszy, list z Bielawy do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 2 w barwie czarnej i czerwonej.

50 PLN50 PLN
54667

1951 groszy, list polecony z Baborowa do Katowic opłacony znaczkiem z nadrukiem groszy typ 3B w barwie czarnej.

60 PLN60 PLN
54689

1951 groszy, list ekspresowy z Mysłowic do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 3 w barwie czerwonej.

60 PLN60 PLN
54714

1951 Międzynarodowy Dzień Dziecka, 30 gr metrykalny znaczek z oznaczeniem walca N.I.W.I. znajdującym się pod 100 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

60 PLN60 PLN
54735

1951 wydanie przedrukowe, znaczek z przesuniętym nadrukiem.

50 PLN96 PLN
54745

1951 groszy lokalne ZBĄSZYŃ, firmowy list polecony z Zbąszynia do Warszawy opłacony znaczkami z lokalnym nadrukiem groszy typ 43 w barwie czarnej, gwarancja Jendroszek.

1 000 PLN850 PLN
54746

1951 groszy lokalne CIBÓRZ, list z Cibórza do Warszawy opłacony znaczkami z lokalnym nadrukiem groszy typ 39 w barwie fioletowej i czerwonej, gwarancja Jendroszek.

2 000 PLN2 000 PLN
54748

1951 groszy lokalne RZESZÓW, front listu firmowego z Rzeszowa do Warszawy opłaconego znaczkami z nadrukiem lokalnym groszy typ 35.

500 PLN425 PLN
54754

1951 groszy lokalne WIELKA WIEŚ na Helu, kartka z Wielkiej Wsi do Warszawy opłacona znaczkami z nadrukiem lokalnym groszy typ 27B "rosze" w barwie czarnej, gwarancja.

2 000 PLN2 000 PLN
54757

1951 groszy lokalne PIŁA, list z Piły do Warszawy opłacony znaczkami z lokalnym nadrukiem groszy typ 41 w barwie fioletowej, gwarancja Jendroszek.

1 300 PLN1 105 PLN
54770

1952 groszy, front listu poleconego z Warszawy do Giżycka opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 23 w barwie fioletowej i znaczkami z nadrukiem groszy typ 25 w barwie czarnej.

200 PLN180 PLN
54785

1952 FDC - "60 rocznica urodzin Bolesława Bieruta".

50 PLN135 PLN
54806

1952 groszy, list z Nowej Soli do Wrocławia, list nie opłacony, opłatę w podwójnej wysokości pobrano od adresata znaczkami dopłaty z nadrukiem groszy typ 26 w barwie fioletowej.

50 PLN45 PLN
54811

1952 Uchwalenie Konstytucji PRL, znaczek za 45 gr z błędem "skośna kreska cyfry 4 ścięta na górze, znak + bez górnej pionowej kreski z poz.27; gwarancja i opis Walocha.

100 PLN90 PLN
54817

1952 Zabytkowe budowle, znaczek za 45+15 gr z błędem na poz.13 "wcięcie w cyfrze 4"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Walocha.

150 PLN340 PLN
54862

1953 III Światowy Kongres Studentów w Warszawie, znaczek za 75 gr z błędem "plama na książce" na poz.60; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Walocha.

60 PLN60 PLN
54889

1954 Międzynarodowy Dzień Kobiet, znaczek za 40 gr z błędem "plama w literze O w POLSKA" na poz.12; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Walocha.

60 PLN126 PLN
54890

1954 VII Wyścig Pokoju, niebieski znaczek z błędem "kropka pod kołem z herbem Berlina" na poz.58; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Walocha.

60 PLN130 PLN
54899

1954 Dzień Kolejarza, 40 gr czworoblok, prawy górny znaczek z błędem "wschodzący księżyc" na poz.38; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Walocha.

200 PLN292 PLN
54908

1954 160. rocznica Powstania Kościuszkowskiego, znaczek w barwie niebieskiej, gwarancja Walocha.

200 PLN180 PLN
54916

1954 10-lecie PRL, znaczek za 10 gr. z błędem "podwójne moletowanie prawego szybu", gwarancja i opis Walocha.

150 PLN150 PLN
54927

1954 10-lecie PRL, makulatura narożnego znaczka za 60 gr. (typu II) bez części tła w prawym górnym rogu, na znaczkach z tego okresu bardzo rzadkie; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i oznaczenie Walocha.

1 000 PLN850 PLN
54934

1954 10-lecie PRL, znaczek z przesuniętą perforacją, gwarancja i opis Wysocki.

120 PLN108 PLN
55007

1955 karnet - "ROK MICKIEWICZOWSKI".

20 PLN20 PLN
55008

1955 Rok Mickiewiczowski, okolicznościowy karnet, seria stemplowana kasownikiem z pierwszego dnia obiegu.

30 PLN30 PLN
55027

1955 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, blok z błędem "ścięte lewe ramie litery M", gwarancja i oznaczenie Walocha.

40 PLN36 PLN
55030

1955 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, blok za 2+1 zł typu II z błędem "usterka szarego tła – uszkodzenie ramki znaczka na dole i z lewej u góry", oraz dodatkowo "opadający w dół napis 2+1 zł"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Walocha.

180 PLN180 PLN
55071

1956 XVI Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, arkusz sprzedażny znaczka za 10 gr, złożony w połowie, urwany kawałek marginesu.

60 PLN60 PLN
55077

1956 XVI Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, znaczek za 25 gr z dużym błędem "ucięta chorągiewka cyfry 5" na poz.3; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Walocha.

50 PLN50 PLN
55079

1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, znaczek z silnie przesuniętym drukiem stalorytu. Staloryty w tym wydaniu "chodzą" po znaczku, ale rzadko przechodzą na margines.

100 PLN100 PLN
55089

1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, arkusz sprzedażny złożony w połowie, rozdarcie perforacji na zagięciu.

80 PLN60 PLN
55111

1957 VII Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna, znaczek za 4+2 zł. z II przywieszką, z silnie przesuniętym ku górze ząbkowaniem; ze względu na to, że znaczki sprzedawano w małych arkusikach z przywieszkami taką wadę łatwo było wychwycić i takich znaczków nie spotyka się w handlu - pierwszy raz na naszej aukcji, fotoatest Walocha.

1 200 PLN1 000 PLN
55139

1957 Kongres Międzynarodowego Komitetu Technicznego do Walki z Ogniem, znaczek za 2,50 zł z błędem lewy górny "plama pod literą H w CHLEB" na poz.29; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Walocha.

60 PLN54 PLN
55170

1958 zabytkowe ratusze, narożny znaczek z numerem walca na lewym marginesie.

35 PLN35 PLN
55184

1958 400 lat Poczty Polskiej, arkusik z szerokim przeperforowanym marginesem na górze, na wklejce z książki "400 lat Poczty Polskiej", prawy margines przyklejony na całej długości do strony (Fi.120.-).

80 PLN80 PLN
55219

1959 grzyby, znaczek za 60 gr. ze znakiem wodnym w położeniu - III.3, gwarancja i opis Walisch.

10 PLN10 PLN
55259

1959 radiogram z Bułgarii do Warszawy , polski formularz telegraficzny

70 PLN70 PLN
55276

1960 100-lecie polskiego znaczka pocztowego, znaczek z błędem "brak przecinka w nominale 250 zamiast 2,50 zł", gwarancja Wysocki.

70 PLN70 PLN
55283

1960 550. rocznica bitwy pod Grunwaldem, seria w okolicznościowym karnecie.

35 PLN35 PLN