Die Auktion endet am 08.07.2024

Ergebnisse

Poz# Bilder Beschreibung Der Preis Der Kaufpreis
53721

1946 zamek w Lanckoronie, blok legitymacyjny.

60 PLN215 PLN
53722

60 PLN185 PLN
53723

60 PLN166 PLN
53727

1946 7. rocznica obrony Poczty Polskiej w Gdańsku, znaczek z błędem "plamka nad dźwigiem", gwarancja i oznaczenie Walocha.

50 PLN50 PLN
53744

1946 50-lecie ruchu ludowego, seria w arkuszach sprzedażnych.

650 PLN650 PLN
53749

1946 kartka z Łodzi Rogi do Nowego Sącza, niemy kasownik.

60 PLN54 PLN
53754

1946 list urzędowy z Kraśnika do Lublina, niemy stempel prowizoryczny Kraśnika.

120 PLN108 PLN
53787

1946 lotniczy list polecony z Suchowoli do Stanów Zjednoczonych, opłata gotówkowa, stempel urzędu cenzury nr 3302, na odwrocie stemple odbiorcze.

60 PLN54 PLN
53791

1947 list polecony z miejscowości Łokietek do Szwajcarii, na odwrocie stempel odbiorczy.

90 PLN81 PLN
53796

1947 lotniczy list polecony z Bytomia do Stanów Zjednoczonych, na odwrocie stempel kontroli dewizowej i stemple odbiorcze.

60 PLN60 PLN
53797

1947 wydanie lotnicze, znaczek na papierze y5 z ząbkowaniem ZL 10¾A, gwarancja i oznaczenie Walocha.

30 PLN30 PLN
53806

1947 lotniczy list polecony z Warszawy do Szwecji, na odwrocie stempel kontroli dewizowej.

50 PLN50 PLN
53816

45 PLN45 PLN
53829

1947 wydanie przedrukowe, blok legitymacyjny.

60 PLN60 PLN
53831

800 PLN720 PLN
53840

1947 Emil Zegadłowicz, arkusz sprzedażny, liczne podklejenia spękanej perforacji na odwrocie.

200 PLN200 PLN
53842

1947 kultura polska, znaczek z błędem "PÓLSKA", gwarancja i opis Walocha.

40 PLN190 PLN
53845

1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na dolnym marginesie.

20 PLN18 PLN
53854

1947 Kultura polska (I) - 2 zł, ząbkowane (św.Albert Chmielowski), znaczek z błędem "dodatkowy wąs" na poz.18; dobry stan zachowania; gwarancja i opis Walocha.

60 PLN60 PLN
53861

1947 "PIERWSZE MIĘDZYNARODOWE TARGI GDAŃSKIE" Gdańsk 2, list polecony z Gdańska do Olsztyna ze stemplem okolicznościowym (Myślicki 47 016), na odwrocie stempel odbiorczy.

40 PLN40 PLN
53889

1947 Kultura Polska (II) - Fryderyk Chopin, 3 zł - frankatura pojedyncza, karta pocztowa (druk) wysłana 18.2.1949 z Gdyni do Chęcin.

10 PLN10 PLN
53890

1947 kultura polska, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie.

25 PLN25 PLN
53906

1947 świat pracy, znaczek w barwie brązowokarminowej na papierze y z pustopolem na dolnym marginesie, gwarancja i opis Walocha.

60 PLN60 PLN
53907

1947 świat pracy, znaczek w barwie czerwonobrązowejj na papierze x z pustopolem na dole, gwarancja i opis Walocha.

60 PLN60 PLN
53913

1947 świat pracy, znaczek w barwie ciemno niebieskawozielonej na papierze z z pustopolem na dolnym marginesie, gwarancja i opis Walocha.

150 PLN150 PLN
53914

1947 świat pracy, znaczek w barwie niebieskiej na papierze w z pustopolem na górnym marginesie, gwarancja i opis Walocha.

250 PLN250 PLN
53919

1947 przedrukowe wydanie lotnicze, list lotniczy z Katowic nadany 5.03.48 do Stanów Zjednoczonych, lewy znaczek z obciętą dolną perforacją, gwarancja Schmutz.

120 PLN120 PLN
53954

1947 kartka z Kleszczowa do Lublina, stempel agencji pocztowej w Kleszczowej.

160 PLN144 PLN
53960

1948 list polecony z Białegostoku do Stanów Zjednoczonych, na odwrocie stempel kontroli dewizowej i stempel odbiorczy.

60 PLN60 PLN
53967

1948 ekspresowy list polecony z Nowego Warpna do Mielca, na odwrocie stempel odbiorczy.

120 PLN108 PLN
53969

1948 lotniczy list polecony z Łodzi do Stanów Zjednoczonych, na odwrocie stemple odbiorcze.

100 PLN90 PLN
53971

1948 lotniczy list polecony z Warszawy do Stanów Zjednoczonych, na odwrocie stemple odbiorcze.

100 PLN130 PLN
53976

1948 Centaur, niegumowane cięte odbitki z nadużytej formy, charakterystyczne wykorzystanie trzech dolnych wierszy formy do stworzenia tej osobliwości z widocznym szczątkowo 6-tym rzędem nie w pełni odbitym.

150 PLN120 PLN
53985

1948 Wiosna Ludów, 35 zł - frankatura pojedyncza, list polecony wysłany 4.11 z miejscowości Międzylesie koło Bystrzycy Kłodzkiej do Warszawy, kasownik odbiorczy.

30 PLN27 PLN
53986

1948 Wiosna Ludów, 60 zł znaczek legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.III. - znajdującym się przed 91 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

50 PLN50 PLN
53996

1948 VII Wyścig kolarski dookoła Polski, koperta pierwszego dnia obiegu o nakładzie 5000 sztuk i okolicznościowy karnet.

40 PLN40 PLN
54001

1948 Święto Morza, seria oryginalnie skasowana - znaczki tego wydania zostały wprowadzone do obiegu na okres zaledwie 8 dni (22-30.6.1948), ponieważ w tym okresie sprzedano tylko nieznaczną ich część, po roku w czerwcu 1949 wznowiono dalszą ich sprzedaż, znaczki oryginalnie kasowane z okresu ich krótkiego "pierwszego obiegu" należą do wyjątkowo rzadkich walorów - tu użyte: 6 zł - 28.-6 Gdańsk, 15 zł - 30.-6 Gostynin, 35 zł - 30.VI Warszawa; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja: Krawczyk (35 zł), Walocha (6 i 15 zł).

250 PLN250 PLN
54008

1948 Europejska Konferencja Rozkładów Jazdy w Krakowie, znaczek na widokówce skasowany 16.10 stemplem okolicznościowym (Myślicki 48 113) o stopniu rzadkości C; bardzo dobry stan zachowania.

80 PLN72 PLN
54067

1948 Bolesław Bierut, znaczek z numerem walca na marginesie.

25 PLN25 PLN
54075

1948 kartka maksimum z Ludwikiem Waryńskim.

40 PLN40 PLN