Die Auktion beginnt am 21.06.2024

Ergebnisse

Poz# Bilder Beschreibung Der Preis Der Kaufpreis
52777

1944 P.K.W.N., znaczek z poz. 3 z błędem "puste pole w cyfrze 2", gwarancja i opis Walocha.

30 PLN30 PLN
52790

1944 R.T.R.P., czworoblok znaczków z poz. 45/56, znaczki z górnej połowy arkusza z nadrukiem silnie przesuniętym w dół i lekko ukośnym wchodzącym częściowo na dolne znaczki, skrajne znaczki z poz. 51-52 z tego arkusza mają podwójny nadruk napisu "R.T.R.P.", fotoatest Walocha.

800 PLN800 PLN
52801

1944 Goznak, wydanie obiegowe, znaczek za 25 gr. w bardzo rzadkim kolorze jasno brązowawoczerwonym (jasnoróżowym), gwarancja i opis Schmutz.

2 200 PLN2 200 PLN
52804

1944-45 Kraków, wydanie przedrukowe na znaczkach GG z Hitlerem, zamówione - lecz niedopuszczone do obiegu przez Ministerstwo Poczt i Telegrafów, gwarancja.

480 PLN430 PLN
52807

1944 URUCHOMIENIE PIERWSZEGO URZĘDU LUBELSKIEGO, okupacyjny formularz kartkowy z trzywierszowym stempelkiem "Opłata pocztowa/ uiszczona gotówką/ ______ gr." z dopisaną liczbą 50 i numerem kolejnym przesyłki "Nr 91", ostemplowany 5.8.44 w dniu uruchomienia urzędu Lublin 1 datownikiem LUBLIN 1 z wyróżnikiem "r"; bardzo dobry stan zachowania (bez tekstu na odwrocie).

80 PLN80 PLN
52808

1944 miejscowy list z Rzeszowa z stemplem opłaty gotówkowej.

60 PLN125 PLN
52809

1944 list z Rzeszowa do Przeworska opłacony gotówką.

40 PLN40 PLN
52810

1944 List z Rzeszowa do Przeworska, stempel opłaty kredytowej.

40 PLN105 PLN
52811

1944 list polecony z Lublina do Przeworska, stempel opłaty kredytowanej, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 12 i stempel odbiorczy.

80 PLN80 PLN
52813

1944 urzędowy list polecony z Lublina do Przeworska, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 395 i stempel odbiorczy.

100 PLN100 PLN
52817

1945 Powstanie Styczniowe - R.Traugutt, opłacony zgodnie z taryfą kompletny list polecony II klasy (ponad 20 gramów) przesłany 26.2 miejscowo w Lublinie, ofrankowany znaczkiem za 5 zł/25 gr z prawym marginesem unieważnionym datownikiem "LUBLIN 1" z wyróżnikiem "r", odciśniętym dodatkowo poniżej; prowizoryczny stempelek polecenia; na odwrocie czerwony stempelek cenzury wojskowej 163; niefilatelistyczne przesyłki opłacone znaczkiem tego wydania są unikalne; ten dekoracyjny walor kierowany jest miejscowo do osoby prywatnej, co może być inspirowane filatelistycznie; doskonały stan zachowania, gwarancja.

3 200 PLN3 200 PLN
52824

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w barwie brązoworóżowej z błędem z poz. 28 "spacja przed cyfrą 5", gwarancja i opis Schmutz.

360 PLN360 PLN
52829

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, pasek znaczków z 5 typami nadruków w barwie jasno brązowaworóżowej, brązowaworóżowej i ciemno brązowaworóżowej, lewy znaczek z błędem "biała plama obok szyi", gwarancja i opis.

1 200 PLN1 080 PLN
52832

1945 Powstanie Styczniowe - R.Traugutt, znaczek za 5 zł./25 gr. w kolorze jasno brązowaworóżowym z błędem na poz.12 "kreseczka nad T" (Fi.270.-), gwarancja i opis.

240 PLN240 PLN
52838

1945 Traugutt - powstanie styczniowe, marginesowy znaczek za 5 zł./25 gr. w kolorze ciemnobrązoworóżowym, z błędem na poz.25 "uszkodzona cyfra 3 w 1863.", dodatkowo znaczek ten ma najmniejszy w całym arkuszu prostokąt zasłaniający nominał (5,5x4,1 mm) i jest wyjątkowo wyraźnie wydrukowany, gwarancja i pełen opis Walocha.

400 PLN400 PLN
52860

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 78 z błędem "uszkodzona cyfra 4", gwarancja i opis Walocha.

240 PLN240 PLN
52872

1945 wyzwolenie miast, znaczek w barwie brązowoczerwonej z poz. 24 z błędem "prawa cyfra 1 bez noska", gwarancja i opis Walocha.

750 PLN750 PLN
52873

1945 wyzwolenie miast, znaczek w barwie brązowoczerwonej z poz. 5 z błędem "uszkodzona cyfra 5", fragment oznaczenia walca na górnym marginesie, gwarancja i oznaczenie Walocha.

900 PLN900 PLN
52882

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 65 z błędem "uszkodzona prawa cyfra 1", gwarancja i opis Walocha.

70 PLN70 PLN
52884

1945 "Częstochowa" - wyzwolenie dziesięciu miast, marginesowa parka znaczków za 3 zł./25 gr., prawy z błędem na poz.3 "litera z i druga litera o uszkodzone" (Fi.150.-), gwarancja i opis.

120 PLN120 PLN
52895

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 95 z błędem ścięta lewa belka", ukośne załamanie, gwarancja i opis Walocha.

50 PLN50 PLN
52904

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 48 z błędem "pierwsze litera o ścięta z prawej strony", gwarancja i opis Walocha.

80 PLN72 PLN
52920

1945 "Kraków" - wyzwolenie dziesięciu miast, narożny czworoblok znaczków za 3 zł./25 gr., prawy górny znaczek z błędem na poz.40/90 "przerwana u góry litera a", a prawy dolny z błędem znaczka podstawowego z walca III na poz.100 "wypustka na literze A" (342 B1) (Fi.240.-), gwarancja opis Walocha.

200 PLN200 PLN
52924

1945 wyzwolenia miast, znaczek z poz. 28 z błędem "uszkodzona cyfra 4", gwarancja i opis Walocha.

80 PLN80 PLN
52936

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 62 z błędem "litera a ścięta u dołu", gwarancja i opis Walocha.

80 PLN80 PLN
52948

1945 "Łódź" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z mocno przesuniętym w prawo nadrukiem rzadszego typu II poz.49, gwarancja i oznaczenie.

60 PLN60 PLN
52952

90 PLN81 PLN
52959

1945 "Łódź" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z nadrukiem rzadszego typu II i dwoma błędami na poz.48/98 "litera z przerwana" i dodatkowo "zgrubione o w Łódź", pierwszy z tych błędów bardzo rzadki, gwarancja.

200 PLN200 PLN
52962

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 82 z błędem "uszkodzona litera Ł", gwarancja i opis Walocha.

100 PLN100 PLN
52972

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 95 z błędem "ścięta lewa kreska", gwarancja i opis Walocha.

70 PLN75 PLN
52982

80 PLN80 PLN
52983

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 97 z błędem "ścięta litera z", gwarancja i opis Walocha.

80 PLN80 PLN
52986

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 85 z błędem "przerwane o", gwarancja i opis Walocha.

70 PLN70 PLN
52993

1945 "Kielce" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek z błędem na poz. 45/95 "ścięta lewa belka" i dodatkowo "elc w Kielce opuszczone", gwarancja i opis Walocha.

70 PLN70 PLN
52998

80 PLN72 PLN
53000

1945 wyzwolenie miast, znaczek poz. 47 z błędem "ścięta litera z", gwarancja i opis Walocha.

80 PLN80 PLN
53014

1945 wyzwolenie miast, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Walocha.

1 300 PLN1 170 PLN
53017

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 1 z błędem "zamknięta litera e", gwarancja i opis Walocha.

70 PLN132 PLN
53018

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 66 z błędem "niższe i", gwarancja i opis Walocha.

70 PLN70 PLN
53046

1945 wyzwolenie miast, list polecony z Szczercowa do Pabianic, prowizoryczny kasownik i erka z Szczercowa, znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 1082 i stempel odbiorczy.

2 000 PLN2 000 PLN