Poz# | Bilder | Beschreibung | Der Preis | Der Kaufpreis |
29894 |
1965 700-lecie Warszawy, całostka z sygnaturą VIII.65 i hasłem propagandowym 61a. | 30 PLN | 35 PLN | |
29895 |
1965 700-lecie Warszawy, całostka z sygnaturą III.66 i hasłem propagandowym 65. | 30 PLN | 45 PLN | |
29904 |
1967 Akademia Górnicza w Kielcach, koperta z sygnaturą VI.67. | 60 PLN | 60 PLN | |
29912 |
1967 jacht na jeziorach mazurskich, całostka z sygnaturą IV.72. | 40 PLN | 40 PLN | |
29927 |
1969 40-lecie PLL "Lot", koperta z sygnaturą I.70. | 40 PLN | 40 PLN | |
29954 |
1972 Mikołaj Kopernik, koperta z sygnaturą XII.74. | 50 PLN | 50 PLN | |
29957 |
1972 Mikołaj Kopernik, całostka z sygnaturą X.74. | 50 PLN | 50 PLN | |
29960 |
1972 ochrona zabytków - Drzwi Płockie, całostka z sygnaturą VIII.76. | 40 PLN | 40 PLN | |
29969 |
1974 Dzień Olimpijczyka, kartka z wydrukowanymi życzeniami na odwrocie. | 35 PLN | 30 PLN | |
29975 |
1975 pierwszy złoty medal polskiej reprezentacji na Olimpiadzie, kartka z wydrukowanymi życzeniami na odwrocie. | 35 PLN | 30 PLN | |
29980 |
1975 Święto Prasy Młodzieżowej i Sportowej, całostka z wydrukowanym napisem na rewersie z obiegu pocztowego. | 30 PLN | 27 PLN | |
29981 |
1976 POSTLOT, koperta lotnicza z sygnaturą (1979) 1.000.000. | 50 PLN | 50 PLN | |
29984 |
1976 złoty medal Janusza Kusocińskiego, kartka z wydrukowanymi tekstem na odwrocie. | 30 PLN | 30 PLN | |
30004 |
1978 Dzień Olimpijczyka, kartka z wydrukowanymi życzeniami na odwrocie. | 35 PLN | 30 PLN | |
30008 |
1980 ratusz w Sandomierzu, koperta z sygnaturą 1981 - 1.000.000. | 30 PLN | 30 PLN | |
30021 |
1982 regionalne przewartościowanie "bytomski", całostka z nadrukiem typu 1, gwarancja Pelczar. | 250 PLN | 250 PLN | |
30022 |
1982 regionalne przewartościowanie "bytomski", całostka z nadrukiem typu 3, gwarancja Pelczar. | 250 PLN | 250 PLN | |
30023 |
1982 regionalne przewartościowanie "bytomski", całostka z nadrukiem typu 2, gwarancja Pelczar. | 250 PLN | 250 PLN | |
30025 |
1982 regionalne przewartościowanie "bytomski", całostka z nadrukiem typu 4, gwarancja Pelczar. | 500 PLN | 500 PLN | |
30031 |
1983 Międzynarodowy Rok Telekomunikacji, karnet. | 70 PLN | 60 PLN | |
30042 |
1985 walka z chorobą Heinego - Medina, całostka z odwróconym drukiem barw szarej i czerwonej, dla porównania na górze poprawnie wydrukowana całostka. | 370 PLN | 370 PLN | |
30062 |
1993 poczet królów i książąt polskich, całostka z sygnaturą VI.1993. | 100 PLN | 100 PLN | |
30066 |
1996 poczet królów i książąt polskich, całostka z sygnaturą XII.1996. | 150 PLN | 150 PLN | |
30068 |
1996 poczet królów i książąt polskich, całostka z sygnaturą X.1996. | 120 PLN | 120 PLN | |
30069 |
1996 poczet królów i książąt polskich, całostka z sygnaturą VII.1997. | 60 PLN | 60 PLN | |
30095 |
1929 Otwarcie linii Lotniczej Katowice - Poznań - Bydgoszcz - Gdańsk 1.VI.1929 I lot Gdańsk - Poznań, list lotniczy przesłany na trasie Gdańsk - Poznań; lotem tym przesłano zaledwie 150 sztuk poczty!!! doskonały stan zachowania; gwarancja. | 450 PLN | 360 PLN | |
30098 |
1929 nalepka L.O.P.P. z Krakowa. | 30 PLN | 30 PLN | |
30101 |
1930 list lotniczy z Warszawy do Iraku, stempel okolicznościowy pierwszego lotu z Polski przez Wiedeń do Indii, stemple tranzytowe i odbiorczy, na tej trasie przewieziono zaledwie 15 przesyłek - jeden z najrzadszych polskich listów lotniczych. | 3 600 PLN | 3 200 PLN | |
30114 |
1932 LZ 127 Graf Zeppelin - 9 lot do Ameryki Południowej, kartka lotnicza wysłana 22.10. z Warszawy do Brazylii, dwa stemple okolicznościowe poczty sterowcowej, na froncie stempel odbiorczy, bardzo dobry stan zachowania. | 1 500 PLN | 1 500 PLN | |
30118 |
1933 LZ 127 Graf Zeppelin - 2 lot do Ameryki Południowej, kartka lotnicza z Warszawy do Brazylii, dwa stemple okolicznościowe poczty sterowcowej, na froncie stempel tranzytowy z Berlina i odbiorczy, bardzo dobry stan zachowania. | 1 500 PLN | 1 500 PLN | |
30127 |
1934 Litwa, śmierć litewskich lotników Steponasa Dariusa i Stasysa Girėnasa w katastrofie samolotu Lituanica po dokonaniu przelotu nad Atlantykiem na trasie Nowy Jork-Kowno, samolot rozbił się koło miejscowości Pszczelnik na obecnym terytorium Polski; seria czysta. | 30 PLN | 30 PLN | |
30147 |
1936 ekspresowy list przesłany pocztą balonową balonem Kraków z okazji Dni Krakowa, nalepka L.O.P.P., na odwrocie stempel odbiorczy. | 120 PLN | 110 PLN | |
30160 |
1938 X Krajowe Zawody Balonów Wolnych o Puchar Przechodni im. A.Wańkowicza w Mościcach, list przewieziony balonem "Mazowsze", który w zawodach zdobył IV miejsce, lądował w miejscowości Serafinowice koło Horodenki o godzinie 5:58. | 300 PLN | 250 PLN | |
30161 |
1938 stempel okolicznościowy "KRAJOWA WYSTAWA LOTNICZA WE LWOWIE 29.V. - L.O.P.P. - 29.VI" i datownik "LWÓW KRAJOWA WYSTAWA LOTNICZA" z wyróżnikiem "a" na kartce okolicznościowej wystawy nadanej specjalną pocztą balonową z okazji wystawy, przewieziono balonem "Mościce", oba stemple o wysokim stopniu rzadkości C (Myślicki 38011 + 38014), znaczki L.O.P.P., dekoracyjny walor. | 200 PLN | 200 PLN | |
30163 |
1938 Wydanie Zarządu Głównego i Komitetów Wojewódzkich - Warszawa - alegoria, czysty znaczek beznominałowy, bez gumy. | 40 PLN | 40 PLN | |
30170 |
1939 XI Krajowe Zawody Balonów Wolnych o Puchar Przechodni im. A. Wańkowicza w Mościcach, list przesłany balonem "Gryf", kasownik okolicznościowy lotu i stempelek balonu. | 250 PLN | 250 PLN | |
30178 |
1939 Służba pocztowa bez dodatkowej opłaty za przesyłki lotnicze, 1 lot Francja - Polska, list polecony wysłany 30.V z Antibes do miejscowości Chwaszczyno, na froncie francuski dodatkowy stempel lotu "SERVICE POSTAL AERIEN SANS SURTAXE FRANCE-FINLANDE FRANCE-POLOGNE 1-er JUN 1939", na odwrocie datownik odbiorczy i nalepka z Marakeszu; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania (koperta z dwóch stron rozcięta). | 150 PLN | 150 PLN | |
30240 |
1966 lotniczy list polecony z lotu inauguracyjnego na trasie z Warszawy do Mediolanu. | 40 PLN | 36 PLN | |
30261 |
1974 list z pierwszego lotu na trasie Warszawa - Tunis - Algier, na odwrocie stempel odbiorczy. | 100 PLN | 90 PLN | |
30267 |
1996 kartka poczty lotniczej z na trasie Warszawa - Ateny z okazji 100. rocznicy Igrzysk Olimpijskich. | 30 PLN | 27 PLN |