Die Auktion endet am 06.05.2024

Ergebnisse

Poz# Bilder Beschreibung Der Preis Der Kaufpreis
32791

1945 535. rocznica bitwy pod Grunwaldem, znaczek cięty, gwarancja Walisch.

800 PLN800 PLN
32792

1945 1. rocznica Manifestu Lipcowego, oryginalnie kasowany w Sierpcu znaczek za 3 zł., gwarancja Krawczyk.

70 PLN70 PLN
32833

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z abklaczem - wtórną odbitką maszynową znaczka.

80 PLN105 PLN
32845

2 500 PLN2 200 PLN
32848

1945 zabytki Gdańska, narożnikowa parka z numerem walca na dolnym marginesie.

40 PLN40 PLN
32856

1945 zabytki Gdańska, znaczek z silnie przesuniętą perforacja, gwarancja Wysocki.

45 PLN45 PLN
32859

1945 Zabytki Gdańska, 2 zł ząbkowanie liniowe ZL10¾ parka legitymacyjna z oznaczeniem walca N.3.W.I. - znajdującym się pod 91 i 92 znaczkiem w arkuszu, liczby rozrachunkowe na marginesie pod znaczkiem - nakład 3; czyste, bardzo dobry stan zachowania (perforacja w kilku miejscach pęknięta, poziome zgięcie na marginesie).

60 PLN60 PLN
32863

1945 Warszawa oskarża, 1,50 zł - frankatura wielokrotna, list polecony ofrankowany czworoblokiem znaczków wysłany 2.1.1946 z urzędu Warszawa 44 do Krakowa; czarny stempelek polecenia z dopisanym numerem; datownik odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania.

80 PLN80 PLN
32905

1945-46 zestaw 13 ostemplowań prowizorycznych, m.in: Rysinów, Gromnik, Hlondów, Królewszczyzna, Śmigiel, Sieraków, Skoczów, Pawłowice, Wodzisław Śl., Balice, Chełm koło Mysłowic, Domaradz; wszystkie czytelnie odciśnięte, dobry stan zachowania.

240 PLN240 PLN
32931

1946 lotniczy list polecony z Makowa Podhalańskiego do Szkocji, stempel urzędu cenzury nr 3149.

40 PLN40 PLN
32940

1946 lotniczy list polecony z Poznania do Anglii, stempel cenzury wojskowej nr 1649, koperta złamana w połowie.

25 PLN30 PLN
32953

1946 list z Gliwic do Niemiec, stempel Urzędu Cenzury nr 3233.

30 PLN30 PLN
32956

1946 kartka z Pyzdr do Ameryki, stempel urzędu cenzury nr 3098.

40 PLN40 PLN
32974

1946 list lotniczy z Łodzi do Argentyny, stempel cenzury wojskowej nr 1124, na odwrocie stempel odbiorczy.

80 PLN111 PLN
32995

1946 list polecony z Tczewa 9.3.46 do Warszawy, na odwrocie stempel odbiorczy.

70 PLN70 PLN
33013

1946 Polacy w wojnie domowej w Hiszpanii, znaczek na okolicznościowej karcie widokowej przesłanej 17.7 z Bydgoszczy do miejscowości Kolumna (opłata niezgodna z taryfą); skasowany wirnikiem okolicznościowym "1346 1946 600-LECIE BYDGOSZCZY POMORSKA WYSTAWA PRZEMYSŁU RZEMIOSŁA I HANDLU 14.VII-1.IX.1946 (Myślicki 46 103).

100 PLN100 PLN
33027

1946 600-lecie Bydgoszczy, lewy znaczek z błędem "plamka poza obrazkiem znaczka z lewej strony".

50 PLN50 PLN
33036

1946 1. rocznica zwycięstwa, czworoblok legitymacyjny z oznaczeniem walca W.II. - znajdującym się pod 91 i 92 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

50 PLN50 PLN
33043

1946 Święto Morza, marginesowa parka pozioma znaczków ciętych za 3+7 zł., piękny stan, gwarancja Schmutz.

1 100 PLN1 100 PLN
33052

700 PLN700 PLN
33056

1946 Będzin, parka z makulaturowym znaczkiem z drukiem na pomarszczonym papierze

160 PLN140 PLN
33059

1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, 5 zł oliwkowy, parka legitymacyjna z oznaczeniem walca N.1.W.IX. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

100 PLN100 PLN
33064

1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, 5 zł oliwkowy, znaczek legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.I. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, na znaczku błąd "kropka pod OL w POLSKA", czyste, bardzo dobry stan zachowania.

60 PLN60 PLN
33067

1946 Będzin, znaczek makulaturowy z niedodrukiem obrazu znaczka, gwarancja.

200 PLN175 PLN
33069

1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, 5 zł brązowy, parka pozioma blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.XI. - znajdujący się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

50 PLN50 PLN
33074

1946 ks. Henryk IV Probus, parka znaczków z pustopolem na prawym marginesie, gwarancja Wysocki.

200 PLN510 PLN
33077

1946 Zabytki architektury - płyta nagrobna ks.Henryka IV Probusa, 6 zł ząbkowanie liniowe ZL10¾ czworoblok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.II. - znajdujący się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

50 PLN50 PLN
33080

1946 zamek w Lanckronie, znaczek z błędem "plama nad zamkiem".

10 PLN10 PLN
33083

1946 karnet okolicznościowy Tygodnia Obrońców Gdańska.

80 PLN80 PLN
33105

1946 50-lecie ruchu ludowego, seria na lotniczym liście poleconym z Krakowa do Stanów Zjednoczonych, na odwrocie stempel kontroli dewizowej i odbiorczy.

150 PLN150 PLN
33142

120 PLN130 PLN
33156

50 PLN85 PLN
33196

1947 Kultura Polska (II) - 3 zł nieząbkowane (Fryderyk Chopin), legitymacyjny znaczek zielonoszary na papierze bezdrzewnym (y) z oznaczeniem walca N.6.W.III. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

50 PLN50 PLN
33269

1948 5. rocznica powstania w getcie warszawskim, znaczek na liście z warszawy do Kudowy Zdroju.

50 PLN50 PLN
33273

1948 pojedyncza frankatura na liście z Rybnika do Pszczyny.

15 PLN10 PLN
33363

1948 walka z gruźlicą, seria z przywieszkami Pw2.

70 PLN70 PLN
33364

1948 walka z gruźlicą, seria z przywieszkami Pw10.

70 PLN75 PLN
33394

1948 bojownicy o wolność i demokrację, znaczek z przywieszką.

200 PLN261 PLN
33402

200 PLN200 PLN
33457

1950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 3, niedostatecznie opłacony dekoracyjnie ofrankowany list polecony, w tym znaczkami nieodnotowanymi z przedrukiem w tym typie: Kultura Polska (wszystkie wartości) w tym bardzo rzadki znaczek za 2 zł, Wiosna Ludów za 15 zł wysłany 11.11 z Tarnowa do miejscowości Tuchów, na odwrocie znaczki dopłaty z zielonymi nadrukami typu 3 i kasownik odbiorczy z 12.11; efektowny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

150 PLN135 PLN