Poz# | Bilder | Beschreibung | Der Preis | Der Kaufpreis |
35642 |
1919 seria znaczków dopłaty. | 60 PLN | 60 PLN | |
35655 |
1920 porto lokalne BEŁZ, przekaz paczkowy z Jarosławia do Bełza, na odwrocie znaczek opłaty z lokalnym nadrukiem Porto typ 9 z Bełza. | 200 PLN | 200 PLN | |
35659 |
1921 przekaz pieniężny z Głębokiego do Poznania, opłaty doręczeniowe znaczkami znaczkami dopłaty. | 100 PLN | 85 PLN | |
35723 |
1931 kartka z Związku Radzieckiego do Warszawy, stempelek T i dopłata znaczkiem dopłaty pobrana od adresata. | 20 PLN | 20 PLN | |
35942 |
1935 wydanie na przesyłki lotnicze, 10 Pf - frankatura pojedyncza, list w obszarze Wolnego Miasta Gdańska wysłany 28.3.38 z urzędu Gdański 1 do miejscowości Siedlce (Schidlitz), znaczek skasowany datownikiem DANZIG 1 z wyróżnikiem "a"; dekoracyjna ilustrowana kopert firmowa "Briefmarkenfreunde Freie Stadt Danzig e.V. Verein für Briefmarkensammler"; bardzo dobry stan zachowania. | 100 PLN | 100 PLN | |
36019 |
1943 polecony list urzędowy wysłany 24.7 z biura pełnomocnika Ministerstwa Uzbrojenia i Amunicji w Gdańsku za pośrednictwem urzędu Gdańsk-Wrzeszcz 2, datownik nadawczy (Wolff 41.0), fioletowa okrągła pieczęć listowa nadawcy z godłem "Der Gaubevollmächtigte d.Reichsministeriums Speer i.Bz.d.Rüstungsinsp.XX" i stempelek zwalniający korespondencję urzędową od opłaty pocztowej "Frei durch Ablösung Reich"; kasownik odbiorczy Danzig 1 z wyróżnikiem "g" (Wolff 047.0) z dnia 24.7 na odwrocie; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | 120 PLN | 120 PLN | |
36032 |
1918 wydanie lubelskie, grzecznościowo stemplowana i zaadresowana, na odwrocie nie wypisana, na odwrocie podlepki, gwarancja. | 80 PLN | 80 PLN | |
36102 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 14 częściowo na doklejonym znaczku, znaczek naklejony przez pocztę austriacką po podwyższeniu taryfy pocztowej. | 400 PLN | 400 PLN | |
36103 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 1, gwarancja i oznaczenie Rzadkosz. | 450 PLN | 450 PLN | |
36104 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik wysłany z Bielska 22.3.20 do Czechosłowacji, nadruk typ 3, rzadki z obiegu pocztowego. | 280 PLN | 280 PLN | |
36146 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 32, sygnatura VIII-1931, stan bardzo dobry. | 100 PLN | 115 PLN | |
36147 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 27, sygnatura VIII-1931, stan dobry. | 100 PLN | 100 PLN | |
36150 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 27, sygnatura XI-1931 długości powyżej 40 mm, linie adresowe druk rotograwiurą, stan bardzo dobry. | 100 PLN | 100 PLN | |
36151 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 25, sygnatura XI-1931 długości powyżej 40 mm, linie adresowe druk rotograwiurą, stan bardzo dobry. | 100 PLN | 100 PLN | |
36159 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 32, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa, bardzo ładny stan zachowania. | 100 PLN | 100 PLN | |
36160 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 25, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa, bardzo ładny stan zachowania. | 100 PLN | 100 PLN | |
36161 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 6, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa, bardzo ładny stan zachowania. | 100 PLN | 100 PLN | |
36168 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 20 - WILANÓW Pałac, I nakład, sygnatura VIII-1931; czysta w dobrym stanie zachowania (rogi delikatnie zaokrąglone). | 80 PLN | 80 PLN | |
36181 |
1934 wydanie prowizoryczne, całostka z hasłem propagandowym J. | 80 PLN | 80 PLN | |
36184 |
1934 wydanie prowizoryczne z nadrukiem nowej obniżonej taryfy, całostka z ilustracją 31. | 300 PLN | 300 PLN | |
36185 |
1934 wydanie prowizoryczne z nadrukiem nowej obniżonej taryfy, całostka z ilustracją 13, nadruk typ II. | 320 PLN | 320 PLN | |
36200 |
1937 Lwów - Uniwersytet, całostka z ilustracją nr 1 - Kraków Wawel (krużganki), wysłana 3.VIII.38 z miejscowości Hucisko k.Żywca do Katowic; bardzo dobry stan zachowania (lekko odciśnięte 2 ślady spinacza). | 40 PLN | 40 PLN | |
36259 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 27 - Marcin Leopolita. | 50 PLN | 55 PLN | |
36269 |
1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 26. | 100 PLN | 100 PLN | |
36278 |
1945 Belweder, całostka z sygnaturą w układzie poziomym i numerem druku nonparelem. | 30 PLN | 30 PLN | |
36282 |
1946 Belweder 3 zł, karta na kartonie kremowo-szarym gładkim, sygnatura w układzie poziomym, dobry stan zachowania (delikatne nadgięcia - nie złamania). | 40 PLN | 40 PLN | |
36283 |
1947 Belweder 3 zł, karta na kartonie kremowo-szarym gładkim, z napisem "Ob.", hasło propagandowe 12 - "Ziemie Odzyskane za Odrą ...", dobry stan zachowania. | 50 PLN | 50 PLN | |
36289 |
1947 Polacy walczący w Hiszpanii. | 40 PLN | 40 PLN | |
36295 |
1948 trzy walczące orły, całostka z ilustracją nr 4. | 35 PLN | 35 PLN | |
36296 |
1948 trzy walczące orły, całostka z ilustracją nr 14. | 35 PLN | 35 PLN | |
36304 |
1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typu krakowskiego z ilustracją 5. | 120 PLN | 120 PLN | |
36309 |
1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typu krakowskiego z ilustracją 17. | 100 PLN | 100 PLN | |
36311 |
1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typu krakowskiego z ilustracją 3. | 120 PLN | 120 PLN | |
36313 |
1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typu krakowskiego z ilustracją 20. | 120 PLN | 120 PLN | |
36322 |
1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 13, gwarancja i opis Rzadkosz. | 80 PLN | 80 PLN | |
36335 |
1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 7, hasło propagandowe 16a z usterka O w "POZOSTANIE", kartka na kartonie szarobiałym szorstkim grubym, gwarancja i oznaczenie Rzadkosz. | 120 PLN | 120 PLN | |
36385 |
1951 Bolesław Bierut, całostka z sygnaturą trzeciego nakładu VII.52 i hasłem propagandowym 22. | 50 PLN | 50 PLN | |
36391 |
1952 koperty "Bierut", komplet 6 sztuk ze wszystkimi hasłami propagandowymi, sygnatura XI-51, czyste, bardzo dobry stan zachowania (Fi. 150,-). | 120 PLN | 120 PLN | |
36392 |
1952 koperty "Plan 6-letni Elektryfikacja", zakończenie klapy ostre, komplet 6 sztuk ze wszystkimi hasłami propagandowymi, czyste, bardzo dobry stan zachowania (Fi. 210,-). | 180 PLN | 180 PLN | |
36394 |
1952 wydanie prowizoryczne, przywrócona do obiegu koperta z ręcznym stemplem z nową obniżoną ceną z obiegu pocztowego, gwarancja Pelczar. | 120 PLN | 120 PLN |