Poz# | Bilder | Beschreibung | Der Preis | Der Kaufpreis |
36402 |
1953 koperty z nadrukiem stempelka gumowego typu 1 "CENA 75. GR", dwie linie na ostro zakończonej klapie, komplet 6 sztuk ze wszystkimi hasłami propagandowymi; bardzo dobry stan zachowania (Fi. 510,-). | 400 PLN | 360 PLN | |
36410 |
1954 wydanie prowizoryczne, koperta z ręcznym stemplem prowizorycznym z nową obniżoną ceną z obiegu pocztowego z Stalinogrodu, gwarancja Pelczar. | 160 PLN | 160 PLN | |
36412 |
1954 wydanie prowizoryczne "cena 40 gr.", stempelek typu 3 (Gdańsk) na karcie z sygnaturą VII-53 i hasłem propagandowym 21c, wysłanej 10.3.55 z Gdańska do Krakowa; bardzo dobry stan zachowania. | 30 PLN | 30 PLN | |
36416 |
1956 wydanie prowizoryczne, przywrócona do obiegu koperta z ręcznym stemplem prowizorycznym z Katowic z obiegu pocztowego, gwarancja Pelczar. | 300 PLN | 270 PLN | |
36418 |
1956 podwójne wydanie prowizoryczne, przywrócona do obiegu całostka z ręcznym stemplem prowizorycznym z Katowic z nadrukiem na całostce z nadrukiem nowej wartości z 1954 roku typ 19a z warszawy, podwójna gwarancja i opis Rzadkosz. | 100 PLN | 100 PLN | |
36433 |
1959 rocznik obejmujący 18 całostek z dodatkowymi odmianami kartek i sygnatur: Cp164 II.59, VIII.59, XII.59, Cp168 V.59, VI.59, Cp169, Cp169a, Cp171a, Cp171b, Cp173a, Cp173b. | 140 PLN | 140 PLN | |
36443 |
1960 zabytkowe budowle miast polskich, komplet 16 całostek "Kraków Wawel" z różnymi hasłami propagandowymi. | 45 PLN | 45 PLN | |
36468 |
1965 rocznik całostek obejmujący 36 kartki w tym; Cp275 z sygnaturą II.65 i VI.65, Cp275 z hasłami propagandowymi: 61a, 62, 63 i 68. | 140 PLN | 140 PLN | |
36477 |
1967 60-lecie Sportów Motorowych w Polsce, dofrankowana koperta z pieczątką Polskiego Związku Motorowego w Chyżnem wysłana 18.11.69 jako polecona z Jabłonki Orawskiej do Warszawy; dobry stan zachowania. UWAGA nie mylić z całostką z dodrukiem adresu PZMot w Warszawie! | 40 PLN | 40 PLN | |
36516 |
1981 Dzień Olimpijczyka, całostka z nadrukiem na rewersie. | 40 PLN | 40 PLN | |
36520 |
1982 całostka z tak zwanym przewartościowaniem bytomskim, nadruk typ 4, na odwrocie ślady 5 podlepek. | 35 PLN | 35 PLN | |
36527 |
1984 karnet - 40 rocznica Służby Bezpieczeństwa i Milicji Obywatelskiej, całostka z prywatnym dodrukiem - "25 LAT KOŁA PZF przy MINISTERSTWIE SPRAW WEWNĘTRZNYCH 1960-1985", skasowana okolicznościowo; dobry stan zachowania. | 50 PLN | 50 PLN | |
36532 |
1986-2001 "Poczet królów i książąt polskich" - komplet 24 kopert. | 200 PLN | 200 PLN | |
36539 |
1989 całostki, rocznik: 1 koperta i 21 kart (Fi.58,50). | 40 PLN | 40 PLN | |
36562 |
1925 nalepki Ligi Obrony Powietrznej Państwa wydane przez zarząd główny w Warszawie, ślady po podklejeniu innego arkusza. | 130 PLN | 150 PLN | |
36606 |
1935 Wydanie Zarządu Głównego i Komitetów Wojewódzkich - Warszawa - XII tydzień LOPP, znaczek bez nominału i bez gumy. | 90 PLN | 90 PLN | |
36627 |
1939 XI Krajowe Zawody Balonowe o Puchar Przechodni im. A.Wańkowicza w Mościcach, kartka przewieziona balonem "Mestwin", stempel tranzytowy z Dukli. | 180 PLN | 180 PLN | |
36653 |
1958 lot balonu "Syrena" na Tatrami, przesyłka z numerem "133" z dwoma znaczkami dodatkowej opłaty balonowej, znaczek czerwony wydrukowano w nakładzie 400 sztuk; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | 300 PLN | 200 PLN | |
36694 |
1993 II lot Concorde'a Warszawa-Londyn, koperta z autografami załogi przesłana 25.10 na pokładzie jedynego, jak do tej pory, pasażerskiego samolotu naddźwiękowego, londyński datownik odbiorczy na froncie; rzadki walor, koperta z tyłu oraz jeden ze znaczków pod wpływem wilgoci delikatnie przebarwione. | 200 PLN | 180 PLN | |
36817 |
1973 Mecz na Wembley – eliminacyjny do Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 1974, Anglia zremisowała z Polską 1:1, dzięki czemu awansowaliśmy po raz pierwszy do turnieju finałowego Mistrzostw Świata. | 40 PLN | 30 PLN | |
36845 |
1905 około, widokówka z serii Bohaterki Polskie - Krukowiecka córka b.jenerała wojsk polsk. odważny kuryer w 1863 z dwoma towarzyszkami, czysta. | 50 PLN | 50 PLN | |
36868 |
1915 widokówka o tematyce legionowej (S.III. I. BRYGADA J.PIŁSUDSKIEGO NAPRAWA BUTÓW), czysta. | 40 PLN | 40 PLN | |
36871 |
1915 widokówka "Szły tędy pułki kozackie..." z wierszem Edwarda Słońskiego, czysta. | 40 PLN | 40 PLN | |
36872 |
1915 widokówka o tematyce legionowej (SERYA XIX KRAKÓW Na placu Maryackim), czysta. | 20 PLN | 20 PLN | |
36873 |
1915 widokówka o tematyce legionowej (S.III. I. BRYGADA J.PIŁSUDSKIEGO IZBA CHORYCH), czysta. | 20 PLN | 20 PLN | |
36874 |
1915 widokówka o tematyce legionowej (SERYA I RAFAJŁOWA), czysta. | 40 PLN | 40 PLN | |
36876 |
1915 widokówka Wilno (katedra), czysta. | 20 PLN | 20 PLN | |
36878 |
1915 widokówka Wilno (obserwatorium astronomiczne), czysta. | 25 PLN | 25 PLN | |
36893 |
1917 widokówka Wilno (wnętrze kaplicy Ostrobramskiej), czysta (karta u góry przycięta). | 40 PLN | 40 PLN | |
36898 |
1917 widokówka o tematyce legionowej, z obiegu (znaczek zerwany). | 15 PLN | 15 PLN | |
36919 |
1925 widokówka "Śmierć ks.Józefa Poniatowskiego w nurtach Elstery" wg. obrazu Horacego Vernet'a, czysta. | 40 PLN | 40 PLN | |
36924 |
1927 widokówka Wilno (Wzgórze Trzech Krzyży), czysta. | 20 PLN | 20 PLN | |
36945 |
1933 widokówka Gdańsk, czysta. | 25 PLN | 25 PLN | |
36952 |
1935 widokówka Warszawa cytadela - miejsce straceń bojowników polskich o wolność Polski, czysta. | 40 PLN | 45 PLN | |
36962 |
1937 widokówka z Ostrowa Wielkopolskiego , Park Mickiewicza. | 40 PLN | 40 PLN | |
37215 |
1957 ZSRR, wydanie przedrukowe z okazji startu pierwszego sztucznego sateity Ziemi - Sputnika 1, znaczek czysty. | 100 PLN | 100 PLN |