Die Auktion endet am 06.05.2024

Auctionen 97. Volksrepublik Polen 1944-1952

4692

1945 151. rocznica Powstania Kościuszkowskiego, próba znaczka bez nadruku, gwarancja.

Fi.361P3
Mi.398
150 PLN
4693

1945 151. rocznica powstania Kościuszkowskiego - wydanie przedrukowe, znaczek na kopercie ostemplowany grzecznościowo 15.I.1946 oryginalnym stemplem, ale już po wycofaniu znaczka z obiegu; walor w dobrym stanie zachowania (na górnych ząbkach minimalne przebarwienie).

Fi.361a
Mi.398
200 PLN
4694

1945 151. rocznica powstania Kościuszkowskiego - wydanie przedrukowe, czyste znaczki za 5 zł./50 gr. w kolorach jasnozielonym, zielonym i ciemnozielonym.

Fi.361a, b ,c
Mi.398
80 PLN
4695

1945 151. rocznica Powstania Kościuszkowskiego, komplet odmian kolorów.

Fi.361a, b, c
Mi.398
300 PLN
4696

1945 151. rocznica Powstania Kościuszkowskiego, trzy katalogowane odmiany koloru znaczka, gwarancja i oznaczenie Wysocki.

Fi.361a-c
Mi.398
160 PLN
4697

1945 151. rocznica powstania Kościuszkowskiego, znaczek ciemnozielony drukowany dużą ilością farby, drobne ślady przywarcia na gumie.

Fi.361b
Mi.398
15 PLN
4698

1945 151. rocznica powstania Kościuszkowskiego - wydanie przedrukowe, arkusz znaczka za 50 gr, w kolorze zielonym z błędami: na poz.8 "odbity fragment czwartej belki" (Fi.100.-); na poz.16 "zacięty margines" (Fi.55.-); na poz.21 "gruby łącznik w 5" (Fi.45.-) i dodatkowo wieloma błędami na znaczku podstawowym i marginesie opisanymi przez W.Więcława w "Filateliście" 4/1999; błędy B1, B4, B10 - gwarancja (Fi.1010.-).

Fi.361b B1, B4, B10
Mi.398
700 PLN
4699

1945 151. rocznica powstania Kościuszkowskiego - wydanie przedrukowe, arkusz (bez marginesów) znaczka za 5 zł./50 gr, w kolorze bardzo intensywnie ciemnozielonym z błędami: na poz.8 "odbity fragment czwartej belki" (Fi.100.-); na poz.16 "zacięty margines" (Fi.55.-) i na poz.21 "gruby łącznik w 5" (Fi.52,50), oraz na poz.18 w znaczku podstawowym "kropka nad głowa Kościuszki", dodatkowo pięć górnych rzędów znaczków z przesuniętą w górę perforacją poziomą, ale co bardzo ciekawe dolna perforacja pozioma nie jest przesunięta.

Fi.361c B1, B4, B10
Mi.398
800 PLN
4700

1945 zabytki Krakowa - pomnik grunwaldzki, 50 gr - frankatura pojedyncza, karta pocztowa wysłana 21.6 z Grójca do Kobyłki; stempelek cenzury wojskowej nr.1770; całość w dobrym stanie zachowania.

Fi.362
Mi.393
40 PLN
4701

1945 zabytki Krakowa - pomnik grunwaldzki, 50 gr - frankatura pojedyncza, karta pocztowa wysłana 20.7 z Kielc do Warszawy; stempelek cenzury wojskowej nr.1818; całość w dobrym stanie zachowania.

Fi.362
Mi.393
40 PLN
4702

1945 zabytki Krakowa - pomnik grunwaldzki, 50 gr - frankatura wielokrotna, list wysłany 14 10 z miejscowości Głogówek do Łodzi, znaczki unieważnione jednowierszowym stemplem prowizorycznym "Upt GLOGOWEK" - napis rożnymi czcionkami - (G51 - wg. klasyfikacji Z.Mąki), data odciśnięta dodatkowym jednowierszowym datownikiem; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.362
Mi.393
144 PLN
4703

1945 kartka z Kalisza 23.7.45 do Kielc, stempel cenzury wojskowej nr 2168.

Fi.362
Mi.393
45 PLN
4704

1945 kartka z Hrubieszowa do Kalisza, stempel cenzury wojskowej nr 1029, poniemiecki kasownik Hrubieszowa z usuniętą częścią napisów niemieckojęzycznych.

Fi.362
Mi.394
80 PLN
4705

1945 list z Sochaczewa do Pruszkowa, prowizoryczny kasownik Sochaczewa, stempel cenzury wojskowej nr 1368.

Fi.362
100 PLN
4706

1945 miejscowo użyta kartka z Katowic, stempel cenzury wojskowej nr 1979.

Fi.362
30 PLN
4707

1945 kartka miejscowo użyta z Katowic, stempel cenzury wojskowej nr 1991.

Fi.362
27 PLN
4708

1945 kasownik okolicznościowy dożynek Ziemi Lubuskiej z Gorzowa Wielkopolskiego.

Fi.362
27 PLN
4709

1945 kasowniki okolicznościowe I Ogólnopolskiego Zjazdu Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu na kartce okolicznościowej z Gniezna. Bardzo rzadko pojawiający się stempel polecenia z tego wydarzenia, co zostało opisane w literaturze (Z. Mąką).

Fi.362
162 PLN
4710

1945 zabytki Krakowa - pomnik grunwaldzki, próba znaczka za 50 gr z napisem J.WILCZYK na białym satynowanym papierze na kopercie listu miejscowego przesłanego 3.V w Lesznie (opłata niezgodna z taryfą); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.362 P, 358
Mi.393 U, 391
90 PLN
4711

1945 zabytki Krakowa - Pomnik Grunwaldzki, makulatura próby znaczka za 50 gr. w kolorze karminowym, z częściowym brakiem rysunku po prawej stronie, gwarancja.

Fi.362 P2 MK
Mi.393
160 PLN
4712

1945 zabytki Krakowa - Pomnik Grunwaldzki, parka pionowa prób znaczka za 50 gr. w kolorze ciemnobrązowym na papierze białym cienkim satynowanym ze szczątkowym drukiem podwójnym po lewej, gwarancja.

Fi.362 P10
Mi.393
120 PLN
4713

1945 wydanie obiegowe - zabytki Krakowa, Pomnik Grunwaldzki, cięty znaczek za 50 gr. z napisem J.WILCZYK, z pięknym abklatschem na odwrocie, bardzo dobry stan zachowania, gwarancja.

Fi.362 nz MK
Mi.393 U
80 PLN
4714

1945 "PIERWSZE ŚWIĘTO LOTNIKA w ODRODZONEJ POLSCE" list polecony o numerze "88" przesłany 2.9.45 samolotem podczas Święta Lotnika, lotem tym przewieziono zaledwie około 200 listów, które dodatkowo opatrzono stempelkiem "Par avion", znaczki unieważniono kasownikiem radzieckiej poczty polowej, na odwrocie kasownik odbiorczy; bardzo rzadka przesyłka lotnicza z wczesnego okresu powojennego, doskonały stan zachowania.

Fi.362, 364, 374
Mi.393, 395, 407
300 PLN
4715

1945 list z Krakowa do Bostonu, stempel cenzury wojskowej nr 1445.

Fi.362, 376a
Mi.393, 409b
40 PLN
4716

1945 list polecony z Kartuz do Londynu, stempel cenzury wojskowej nr 336, na odwrocie stempel polskiej poczty polowej w Wielkiej Brytanii i pieczątka "W KART. REF. POCZT. M.O.N. / NIE FIGURUJE".

Fi.362, 377
180 PLN
4717

Fi.362, 379B
Mi.393, 412A
40 PLN
4718

1945 lotniczy list polecony z Józefowa koło Błonia 1.12.45 do Anglii, stempel cenzury wojskowej nr 552.

Fi.362, 379B
Mi.412A
80 PLN
4719

Fi.362-66 P
Mi.393-97 U
1 600 PLN
4720

1945 zabytki Krakowa, podwójny druk znaczka za 50 gr., gwarancja Walocha.

Fi.362Dp
Mi.393DD
40 PLN
4721

1945 zabytki Krakowa, podwójna perforacja pionowa - 50 gr (bez podpisu J.Wilczyk) pasek pionowy dwóch pierwszych kolumn z podwójną perforacją pionową, co rzadko spotykane przecinającą się skośnie, wyraźnie widać to w górnej i dolnej części arkusza, dodatkowo blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.4.W.I. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu; czyste, niespotykany walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.362I MK
Mi.393I
400 PLN
4722

1945 zabytki Krakowa, parka z podwójną perforacją pionową pomiędzy znaczkami, gwarancja.

Fi.362MK
Mi.393
120 PLN
4723

1945 zabytki Krakowa - pomnik T.Kościuszki, 1 zł - frankatura pojedyncza, wycinek z listu wysłanego 14/8 z agencji pocztowej w miejscowości Klucze koło Olkusza do Kielc, znaczek został unieważniony dwuwierszowym stemplem prowizorycznym "AGENCJA POCZTOWA Klucze k/Olkusza" (K115 - według klasyfikacji Z.Mąki) w bardzo rzadko stosowanym kolorze czerwonofioletowym, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.363
Mi.394
150 PLN
4724

1945 list z Poznania 11.6.45 do Wąbrzeźna, znaczek uszkodzony użyty zapewne podwójnie, stempel cenzury wojskowej nr 1613.

Fi.363
Mi.394
50 PLN
4725

1945 list polecony z Gorzowa do Warszawy, niemy datownik z osuniętymi napisami niemieckimi, dodatkowo stempel prowizoryczny Gorzowa również umieszczony na poniemieckiej erce, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 1367 i stemple odbiorcze.

Fi.363
Mi.394
360 PLN
4726

1945 list z Świebodzina do Stanów Zjednoczonych, stempel cenzury wojskowej nr 2003, brak jednego znaczka.

Fi.363
15 PLN
4727

1945 zabytki Krakowa - pomnik T.Kościuszki, czworoblok znaczków za 1 zł. na drzewnym niebieskoszarym szorstkim papierze wydrukowanych klarownie a gumie - nie mylić z abklatschem, który jest odbitką lustrzaną, strona frontowa idealnie czysta; ciekawy do specjalizacji walor w bardzo ładnym stanie zachowania, gwarantowany tylko na życzenie nabywcy, gdyż będzie eksponowany od strony gumy.

Fi.363 MK
Mi.394
480 PLN
4728

1945 zabytki Krakowa, znaczek z rzadkim ząbkowaniem ZL9, gwarancja i oznaczenie Wysocki.

Fi.363 ZL9
Mi.394
70 PLN
4729

1945 zabytki Krakowa, parka makulaturowa nie ząbkowana z silnym abklaczem, węgielek w papierze.

Fi.363MK
Mi.394U
120 PLN
4730

1945 list miejscowy z Łodzi 17.XII.45, użyta makulatura znaczka za 1 zł.

Fi.363MK, 375
Mi.394, 408
40 PLN
4731

1945 zabytki Krakowa, czworoblok próby w kolorze czerwonobrązowym na papierze niegumowanym x2, gwarancja i opis Walocha.

Fi.363P3
Mi.394
150 PLN