Die neu Auktion wird bald beginnen

Auctionen 97. Volksrepublik Polen 1944-1952

Seite:
Poz# Bilder Beschreibung Katalog Features Aktueller Preis
4972

1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 10 zł. z błędem na poz.39 "liczne uszkodzenia w cyfrze 7 i literze S w dacie 17 Stycznia", gwarancja i opis.

Fi.393 B
Mi.426
50 PLN
4973

1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 10 zł. z błędem na poz.50 "przerwany łuk litery S", gwarancja i opis.

Fi.393 B
Mi.426
50 PLN
4974

1946 83. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek na kopercie listu do Łodzi (opłata niezgodna z taryfą) prawidłowo i bardzo ładnie ostemplowany 3.II kasownikiem okolicznościowym "OGÓLNOPOLSKI i MIĘDZYNARODOWY ZJAZD B.WIĘŹNIÓW POLIT. NIEMIECKICH OBOZÓW KONCENTR." w urzędzie Warszawa 1; dobry stan zachowania - fragment koperty lekko przebarwiony (Myślicki 46 001).

Fi.394
Mi.427
120 PLN
4975

1946 83. rocznica Powstania Styczniowego, czworoblok.

Fi.394
Mi.427
40 PLN
4976

1946 83 rocznica Powstania Styczniowego, oryginalnie kasowany znaczek za 6 zł. na wycinku z listu użytkowego, gwarancja Krawczyk.

Fi.394
Mi.427
70 PLN
4977

1946 83. rocznica Powstania Styczniowego, oryginalnie kasowany znaczek za 6 zł., gwarancja Krawczyk.

Fi.394
Mi.427
60 PLN
4978

1946 83. rocznica Powstania Styczniowego, dziewięcioblok.

Fi.394
Mi.427
140 PLN
4979

1946 83. rocznica Powstania Styczniowego, list polecony z Łodzi do Siedlec, na odwrocie prowizoryczny stempel odbiorczy Siedlec.

Fi.394
Mi.427
150 PLN
4980

1946 wydanie lotnicze, znaczek z niecałkowitym numerem walca na dolnym marginesie (N.3.W.I.).

Fi.395
Mi.428
20 PLN
VERKAUFT
4981

1946 wydanie lotnicze, znaczek za 5 zł z szerokim ząbkowaniem poziomym obejmującym krawędź rysunku oraz sygnaturę sąsiadującego od góry znaczka.

Fi.395
Mi.428
40 PLN
VERKAUFT
4982

1946 lotniczy list polecony z Siemianowic Śląskich 30.9.46 do Szkocji, stempel urzędu cenzury numer 3217.

Fi.395, 396
Mi.428, 429 
70 PLN
4983

1946 cenzura dla przesyłek zagranicznych nr.3113, polecony list lotniczy wysłany 13.IX z Łodzi do Londynu, na odwrocie łódzki stempel wirnikowy urzędu przejściowego; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.395, 398
Mi.428, 431
100 PLN
4984

1946 wydanie lotnicze, seria stemplowana grzecznościowo stemplem okolicznościowym Targów Jesiennych w Poznaniu.

Fi.395-400
Mi.428-33
90 PLN
4985

1946 wydanie na przesyłki lotnicze, znaczek za 5 zł bez numeru kontrolnego, ząbkowanie ZL 10¾, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.395II
Mi.428I
60 PLN
4986

1946 wydanie na przesyłki lotnicze, znaczek za 5 zł bez numeru kontrolnego w czworobloku, ząbkowanie ZL 10¾, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.395II
Mi.428I
200 PLN
4987

1946 wydanie na przesyłki lotnicze, parka znaczków za za 5 zł z numerem walca na marginesie bez numeru kontrolnego, ząbkowanie ZL 10¾, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.395II
Mi.428I
100 PLN
VERKAUFT
4988

1946 wydanie lotnicze, pasek znaczków z obiegu pocztowego z silnie przesuniętą górną perforacją poziomą, gwarancja Wysocki.

Fi.396MK
Mi.429
50 PLN
4989

1946 wydanie lotnicze, znaczek cięty, gwarancja Schmutz.

Fi.397nz
Mi.430U 
380 PLN
4990

1946 samolot nad Warszawą, 20 zł - frankatura pojedyncza, polecony list lotniczy wysłany 9.11 z Bydgoszczy do Londynu, znaczek podczas naklejania uszkodzony, niezakwestionowany przez Pocztę.

Fi.398
Mi.431
15 PLN
4991

1946 wydanie lotnicze, parka znaczków ciętych, podlepka między znaczkami, gwarancja Schmutz.

Fi.399nz
Mi.432U
300 PLN
4992

1946 samolot nad Warszawą, 30 zł - frankatura mieszana, polecony list lotniczy wysłany 12.7.47 z Zaklikowa do Lyndora w USA, znaczki skasowane stemplem prowizorycznym - datownikiem okupacyjnym ZAKLIKOW z wyróżnikiem "b" i usuniętymi pozostałymi napisami (P26 - wg. najnowszej klasyfikacji Z.Mąki); stempelek "Kontrola dewizowa przeprowadzona" - nieujęty w najnowszej klasyfikacji Rzadkosza i Sobusa (długość: pierwsza linia 38mm, druga linia 32mm, wysokość liter 3/2mm); na odwrocie nietypowy datownik przejściowy "NEW YORK N.Y. A.M.F. TOUR 2" i odbiorczy; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.400, 408a
Mi.433, 441a
120 PLN
4993

1946 Polacy w wojnie domowej w Hiszpanii, znaczek skasowany 14.4 w urzędzie Szczecin 1 na okolicznościowej karcie, fioletowym stemplem "TRZYMAMY STRAŻ NAD ODRĄ * DNI SZCZECINA 12-14.4.46" z wyróżnikiem "d" (Myślicki 46 006).

Fi.401
Mi.434
80 PLN
4994

1946 udział Polaków w wojnie domowej w Hiszpanii.

Fi.401
Mi.434
10 PLN
4995

1946 udział Polaków w wojnie domowej w Hiszpanii, czworoblok.

Fi.401
Mi.434
40 PLN
4996

1946 udział Polaków w wojnie domowej w Hiszpanii, znaczek grzecznościowo stemplowany na kopercie.

Fi.401
Mi.434
25 PLN
4997

1946 udział Polaków w wojnie domowej w Hiszpanii, list z Szczecina do Chełmna, kasownik okolicznościowy Dni Szczecina, gwarancja Weźranowski.

Fi.401
Mi.434
100 PLN
4998

1946 udział Polaków w wojnie domowej w Hiszpanii.

Fi.401
Mi.434 
10 PLN
4999

1946 Polacy w wojnie domowej w Hiszpanii - znaczek za 3+5 zł z błędem na poz.5 "szabla", 600 lecie Bydgoszczy - znaczek za 3+2 zł, obóz śmierci w Majdanku - znaczek za 3+5 zł, 25 rocznica III Powstania Śląskiego - znaczek za 3+7 zł, na karcie pocztowej ostemplowane 14.7 wirnikiem okolicznościowym "1346 1946 600-LECIE BYDGOSZCZY POMORSKA WYSTAWA PRZEMYSŁU RZEMIOSŁA I HANDLU 14.VII-1.IX.1946 (Myślicki 46 103), liczone jako znaczki kasowane luzem; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.401 B1, 402, 403, 404
Mi.434, 435, 436, 437
200 PLN
5000

1946 list polecony z Wrocławia do Poznania, stempel okolicznościowy "ROCZNICA OSWOBODZENIA WROCŁAWIA", stempel odbiorczy na odwrocie.

Fi.401, 405
150 PLN
5001

1946 udział Polaków w wojnie domowej w Hiszpanii, narożnikowy znaczek z błędem "szabla", gwarancja i oznaczenie.

Fi.401B1
Mi.434
70 PLN
5002

1946 600-lecie Bydgoszczy, oryginalnie kasowany w Płocku znaczek za 3+2 zł., znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo, gwarancja Krawczyk.

Fi.402
Mi.435
60 PLN
VERKAUFT
5003

1946 600-lecie Bydgoszczy, rzadki kompletny 50-cio znaczkowy arkusz drukarski z oznaczeniem nakładu i walca (był tylko jeden), w tym znaczek z błędem B1 tzw. "plama poza obrazem".

Fi.402 ark. (402 B1)
Mi.435 
550 PLN
5004

1946 obóz śmierci w Majdanku.

Fi.403
Mi.436
30 PLN
5005

1946 Obóz śmierci w Majdanku, rekonstrukcja arkusza (dwa 25-bloki) z błędami: na poz.44 "uszkodzona górna ramka i plama nad cyfrą 3"; na poz.10 "dwie ukośne kreski na prawym marginesie na wysokości ramienia"; na poz.11 "szpicruta pod lewym ramieniem", na poz.41 "kropka poza obrazem znaczka z lewej strony na wysokości puszki z Cyklonem B", na poz.50 "jasna plamka na wysokości prawego oka kościotrupa" (Fi.1850.-).

Fi.403 B1, B2, B3, B4, B5, B
Mi.436
1 450 PLN
5006

1946 25. rocznica III Powstania Śląskiego, pełny arkusz sprzedażny w ładnym stanie.

Fi.404 ark.
Mi.437
340 PLN
5007

1946 list z Niewiadomia (dzisiaj dzielnica Rybnika)do Austrii, stempel urzędu cenzury nr 3240 i stempel cenzury austriackiej.

Fi.405
50 PLN
5008

1946 1 rocznica zwycięstwa, parka znaczków ciętych za 3 zł. (Fi.1200.-), gwarancja Krawczyk.

Fi.405 nz
Mi.438 U
1 100 PLN
5009

1946 1. rocznica zwycięstwa, makulaturowy znaczek z silnie przesunięta perforacją pionową - brak części rysunku znaczka, gwarancja i oznaczenie "Mk" Walocha.

Fi.405MK
Mi.438 
65 PLN
5010

1946 Święto Morza, 3+7 zł - frankatura pojedyncza, list (opłacony zgodnie z taryfą) wysłany 28.VII z Gdyni do Warszawy, znaczek unieważniony czerwonym kasownikiem okolicznościowym; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.406
Mi.440
120 PLN
5011

1946 Święto Morza, marginesowy znaczek cięty za 3+7 zł., piękny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.406 nz
Mi.440U
500 PLN