Die Auktion endet am 06.05.2024

Auctionen 97. Volksrepublik Polen 1944-1952

4492

1944 Goznak, znaczek wydania nie wprowadzonego do obiegu wykorzystanego do późniejszych wydań przedrukowych w barwie szaroczerwonej odpowiadającej odmianie z katalogu Fischera odmianie Va "jasnoczerwonej", bardzo dobry stan zachowania, fotoatest Berbeka.

Fi.Va
1 500 PLN
4493

100 PLN
4494

80 PLN
4495

200 PLN
4496

1945 list z Sanoka 12.2.45 do Jasła, użyto parki znaczków wydania Goznak wycofanych z obiegu z dniem 1.1.45, pobrano od odbiorcy dopłatę w wysokości 2 zł, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 251, koperta przycięta od góry.

Fi.342
Mi.383
90 PLN
4497

1945 list z Zwierzyńca nad Wieprzem wysłany 3.6.45 do Warszawy, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 1883, znaczki unieważniono stemplem prowizorycznym z Zwierzyńca z ręcznie wpisana datą, znaczki użyte po ich wycofaniu z obiegu pocztowego.

Fi.342, 343
450 PLN
4498

1945 firmowy list polecony z Biłgoraja 12.01.45 do Ministerstwa Skarbu w Lublinie, prowizoryczny kasownik, datownik i erka z Biłgoraja, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 367.

Fi.343
Mi.384
280 PLN
4499

1945 kartka z Pruszkowa do Łowicza, stempel cenzury wojskowej nr 887.

Fi.343
Mi.384
80 PLN
4500

1945 kartka z Kielc 22.5.45 do Warszawy, stempel cenzury wojskowej nr 1788.

Fi.343
Mi.384
50 PLN
4501

1945 kartka z Sosnowca 6.6.45 do Rzeszowa, stempel cenzury wojskowej nr 1971.

Fi.343
Mi.384
50 PLN
4502

1945 kartka z Krakowa do Piaseczna, unieważniony datownikiem Prudnik Czerwony, stempel cenzury wojskowej nr 531.

Fi.343
70 PLN
4503

1945 list polecony z Warszawy przez Gibraltar i Egipt do Czerwonego Krzyża w Genewie, prowizoryczny kasownik urzędu pocztowego Warszawa 23, zalepla cenzorska z Egiptu.

Fi.343
200 PLN
4504

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, opłacony zgodnie z taryfą kompletny miejscowy list polecony II klasy (ponad 20 gramów) wysłany 5.2.45 unieważnionym datownikiem LUBLIN 1 z wyróżnikiem "r", poniemiecka niema erka i prowizoryczny stempelek polecenia, na odwrocie stempel cenzury wojskowej 347, dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania, gwarancja.

Fi.347
Mi.389
900 PLN
4505

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, spektakularny czworoblok prób w kolorze czerwonawobrązowym o charakterystyznym zbrudzonym druku pochodzącym prawdopodobnie z jednego arkusza tych prób, w tej postaci unikalne, gwarancja Wiatrowski.

Fi.347P2
Mi.389
15 000 PLN
4506

Fi.347a
Mi.389
130 PLN
4507

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w kolorze jasnobrązowaworóżowym z przesuniętą perforacją, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.347a
Mi.389
300 PLN
4508

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, kompletny arkusz znaczka w kolorze jasno brązowaworóżowym i brązowaworóżowym, arkusz drukowany na odwrocie papieru z nadrukiem "Deutsche Post Osten" z Lublina, w arkuszu znaczki z błędami: na poz. 1 "rozdzielony prostokąt", na poz. 12 "T z akcentem", na poz. 19 "plama pod R", na poz. 22 "wcięcie w prostokącie", na poz. 23 "PÓLSKA", na poz. 26 "biała plama obok szyi" i na poz. 29 "uszkodzony prostokąt", całe arkusze są rzadko spotykane, gwarancja i opis znaczków z błędami Schmutz.

Fi.347a B1, B6, B11
Mi.389
3 500 PLN
4509

1945 Traugutt - Powstanie Styczniowe, narożny sześcioblok znaczków za 5 zł./25 gr. w różnych odcieniach koloru jasnobrązoworóżowego, prawy górny znaczek - najciemniejszy, z poz.25 ma najmniejszy prostokąt zasłaniający nominał w całym arkuszu (5,5x4,1 mm) i błąd "przerwa w górnym łuku cyfry 3", środkowy dolny - najjaśniejszy z poz.29 ma prostokąt z charakterystycznym oczkiem w prawym górnym rogu opisywanym jako "uszkodzony prostokąt", dodatkowo to znaczki drukowane na odwrocie niemieckiego papieru kancelaryjnego - cały nagłówek widoczny na odwrocie, po ewentualnym zgięciu wzdłuż dolnego marginesu można pokazać jednocześnie (na karcie wystawowej lub w albumie) front sześciobloku i nagłówek arkusza, piękny stan.

Fi.347aa B13, B14, B17
Mi.389
1 200 PLN
4510

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w kolorze szaroczerwonym z nadrukiem z poz. 7 z błędem w postaci odbicia spacji, jedna z najrzadszych odmian, Fischer z błędem 5.250,- zł, gwarancja, opis i oznaczenie Schmutz.

Fi.347c B10
Mi.389
3 200 PLN
4511

1945 Traugutt - Powstanie Styczniowe, narożny czworoblok znaczków za 5 zł./25 gr. w rzadkim ciemnym odcieniu rzadszego koloru czerwonobrązowego, prawy górny znaczek z błędem występującym w części nakładu na poz.27 "wcięcie na górze prostokąta", dodatkowo lekkie przesunięcie perforacji pionowej i rzadkie charakterystyczne pionowe smugi w nadruku pod prostokątami, piękny stan, gwarancja z opisem koloru i błędu Schmutz.

Fi.347dc
Mi.389
1 500 PLN
4512

1945 Traugutt - Powstanie Styczniowe - PRZESUNIĘTA PERFORACJA, znaczek za 5 zł./25 gr. w rzadszym kolorze jasnoczerwonobrązowym ze znacznie przesuniętym w prawo ząbkowaniem, w efekcie cyfra 5 znajduje się po prawej stronie znaczka i dodatkowo na jego lewym marginesie, jeśli od żadnego egzemplarza nie oderwano lewego marginesu istnieje tylko sześć podobnych - w tym ten oferowany, gwarancja z opisem koloru i poz.21 Schmutz.

Fi.347da
Mi.389
1 500 PLN
4513

1945 Traugutt - Powstanie Styczniowe, narożny czworoblok znaczków za 5 zł./25 gr. w rzadkim kolorze różowawobrązowym, prawy górny znaczek z poz.25 ma najmniejszy prostokąt zasłaniający nominał w całym arkuszu (5,5x4,1 mm) i błąd "przerwa w górnym łuku cyfry 3", lewy dolny z poz.29 ma prostokąt z charakterystycznym oczkiem w prawym górnym rogu opisanym jako "uszkodzony prostokąt", piękny stan, gwarancja z opisem koloru i błędów Schmutz.

Fi.347e B17+B
Mi.389
1 600 PLN
4514

1945 Powstanie Styczniowe - R.Traugutt PRZESUNIĘCIE DRUKU ZNACZKA PODSTAWOWEGO, znaczek za 5 zł./25 gr. w bardzo rzadkim kolorze ciemnoróżowawobrązowym z dwoma błędami: przesuniętym w prawo drukiem znaczka podstawowego i błędem nadruku z poz.7/8 "dodatkowa spacja pomiędzy znaczkami" (B10 Fi.+250%); to przesunięcie druku spowodowało, iż błąd nadruku w całości wystąpił na widocznym kawałku 7 znaczka zamiast pomiędzy znaczkami; gwarancja z opisem koloru, pozycji i błędu Schmutz.

Fi.347ef MK5 B2
Mi.389
3 000 PLN
4515

1945 wyzwolenie miast, znaczek z podwójny nominałem na górze i na dole znaczka pochodzącym z silnie przesuniętego w górę nadruku na znaczku poniżej, gwarancja.

Fi.348a MK
Mi.390IXa
541 PLN
4516

1945 wyzwolenie miast, narożny znaczek z podwójna perforacja pozioma na marginesie, w katalogu Fischer wycena -,-, mini fotoatest.

Fi.348aMK2
Mi.390IXa
800 PLN
4517

1945 KOMPLET "WYZWOLENIE DZIESIĘCIU MIAST" NA ORYGINALNEJ KORESPONDENCJI; znaczki za 3 zł./25 gr. każdy z innym nadrukiem na oryginalnej korespondencji; obie odmiany "Warszawy", w tym rzadka w kolorze brązowoczerwonym z lekko przesuniętym nadrukiem na liście ekspresowym, większość na firmowych listach poleconych; kasowniki prowizoryczne, R-ki prowizoryczne, datowniki prowizoryczne, cenzury; niesamowicie trudny do skompletowania zestaw; jeden list "Czestochowa" gwarancja Krawczyk, dziesięć listów w tym najdroższy gwarancja Schmutz.

Fi.348a i b - 357
Mi.390I-X (IXa und b)
22 000 PLN
4518

1945 wyzwolenie miast, znaczek w kolorze brązowoczerwonym, gwarancja.

Fi.348b
Mi.390IXb
240 PLN
4519

1945 "Warszawa" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. w kolorze brązowoczerwonym z lekko obróconym nadrukiem, gwarancja Krawczyk.

Fi.348b
Mi.390IXb
300 PLN
4520

1945 wyzwolenie miast, znaczek w kolorzebrązowoczerwonym, gwarancja Petriuk.

Fi.348b
Mi.390IXb
250 PLN
4521

1945 "Warszawa" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. w kolorze brązowoczerwonym z niekatalogowanym powtarzalnym błędem na poz.41 "prawa kreska w literze W skośnie ścięta" (inne błędy Fi.750.-), gwarancja i opis Ryblewski.

Fi.348b B
Mi.390IXb
500 PLN
4522

1945 "Warszawa" - wyzwolenie dziesięciu miast, parka znaczków za 3 zł./25 gr. w kolorze brązowoczerwonym, lewy znaczek z błędem na poz.31 "brak prawego szeryfa w podstawie cyfry 1 w 1945" (inne błędy Fi.750.-), gwarancja.

Fi.348b B
Mi.390IXb
700 PLN
4523

1945 "Warszawa" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. w kolorze brązowoczerwonym z lekko przesuniętym nadrukiem i błędem na poz.28 "4 uszkodzona z lewej" (Fi.750.-), gwarancja i opis Gryżewski, Krawczyk.

Fi.348b B4
Mi.390IXb
600 PLN
4524

1945 wyzwolenie miast, pasek znaczków w kolorze czerwonobrązowym z poz. 97-99, lewy znaczek z błędem "litera z w zł ścięta od góry", gwarancja i oznaczenie.

Fi.348b B6
Mi.390IXb
1 000 PLN
4525

1945 "Warszawa" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. w kolorze brązowoczerwonym z lekko przesuniętym w prawo nadrukiem i błędem na poz.10 "zalana cyfra 4" (Fi.750.-), dodatkowo błąd "uszkodzone trzecie a", a na marginesie mocne suche odbicie belki, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.348b B9
Mi.390IXb
600 PLN
4526

1945 "Warszawa" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. w kolorze brązowoczerwonym z błędem na poz.29 "pierwsza litera a przerwana u góry" (Fi.750.-), dodatkowo błąd "brak lewego szeryfa w podstawie cyfry 1", gwarancja Schmutz.

Fi.348b B10
Mi.390IXb
600 PLN
4527

1945 wyzwolenie miast, znaczek z błędami znaczka podstawowego.

Fi.349
Mi.390II
30 PLN
4528

1945 wyzwolenie miast, miejscowy list polecony z Częstochowy, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 744, poniemiecka erka, gwarancja Krawczyk.

Fi.349
Mi.390II
750 PLN
4529

1945 "Częstochowa" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z niekatalogowanym błędem na poz.41 "brak prawego szeryfa w cyfrze 1", dodatkowo nadruk lekko przesunięty w lewo, gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.349 B
Mi.390I
50 PLN
4530

1945 wyzwolenie miast - Częstochowa, znaczek z niekatalogowanym błędem z poz. 51 "gruba litera o", gwarancja.

Fi.349 B
Mi.390II
50 PLN
4531

1945 "Częstochowa" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z rzadkim błędem na poz.38 "brak górnej części I w dacie", dodatkowo występujący w całym nakładzie błąd "uszkodzona prawa podstawa w", gwarancja.

Fi.349 B
Mi.390II
150 PLN