Die Auktion endet am 06.05.2024

Auctionen 97. Volksrepublik Polen 1944-1952

5694

1951 górnictwo, seria z odmianami papieru.

Fi.577-8
Mi.715-6
10 PLN
5696

1951 groszy, blok z nadrukami groszy typ 23A w kolorze fioletowym, blok kasowany stemplem Warszawa 1 z wyróżnikiem "1m", na odwrocie uszkodzona guma przy dolnym marginesie, od frontu bez zarzutu.

Fi.bl.11
Mi.Bl.11
1 000 PLN
5697

1951 Ogólnokrajowy Zjazd PZF, blok.

Fi.bl.12
Mi.Bl.12
120 PLN
5698

1951 Ogólnokrajowy Zjazd PZF, blok czysty (Fi.150.-).

Fi.bl.12
130 PLN
5699

1951 Ogólnokrajowy Zjazd PZF, blok ostemplowany 18.11 kasownikiem okolicznościowym z kolorze czerwonym "OGÓLNOKRAJOWY ZJAZD DELEGATÓW POLSKIEGO ZWIĄZKU FILATELISTÓW WARSZAWA 1951" na karcie - prawdopodobnie z karnetu (Myślicki 51 032).

Fi.bl.12
100 PLN
5700

1951 karnet - blok "I OGÓLNOPOLSKI ZJAZD DELEGATÓW PZF".

Fi.bl.12
63 PLN
5701

1951 Ogólnopolski Zjazd PZF, blok z błędem w postaci podwójnych linii prawego ornamentu w górnej części.

Fi.bl.12B1
Mi.Bl.12
90 PLN
5702

1951 mieszana frankatura znaczków z nadrukiem groszy i definitywnych na firmowym lotniczym liście poleconym z Warszawy do Szwajcarii.

25 PLN
5703

1952 groszy, lotniczy list polecony z Sosnowca do Danii opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 3 w kolorze czarnym, gwarancja Petriuk.

Fi.468, 498-500
Mi.606, 636-8
80 PLN
5704

1952 groszy, list z Warszawy do Krakowa opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 23 w kolorze fioletowym.

Fi.503
Mi.644
15 PLN
5705

1952 rocznik znaczków czystych w tym dodatkowo odmiana 631I NIEDZIGA (Fi.676,50).

Fi.583-652
Mi.721-90
400 PLN
5706

1952 5. rocznica śmierci gen. Karola Świerczewskiego, serie z odmianami papieru.

Fi.588-9
Mi.726-7
50 PLN
5707

1952 wydanie na przesyłki lotnicze, seria cięta w czworoblokach.

Fi.590-3A
Mi.728-31B
200 PLN
5708

1952 wydanie na przesyłki lotnicze, seria cięta, kasowana - z koperty FDC (Fi.85.-).

Fi.590-93A
Mi.728-31B
60 PLN
5709

1952 wydanie na przesyłki lotnicze, nieząbkowana seria czysta w czworoblokach z marginesami, 90 gr blok legitymacyjny z oznaczeniem walca (1 walec, 2 nakład, 1 moletowanie), bardzo dobry stan zachowania (Fi.+360.-).

Fi.590-93A
Mi.728-31B
300 PLN
5710

1952 FDC - wydanie na przesyłki lotnicze, seria nieząbkowana w parkach pionowych skasowana na dwóch kopertach w pierwszym dniu obiegu, biorąc pod uwagę, że na kopertach FDC zwyczajowo umieszczano pojedynczą serię, oraz to, że w tamtym okresie koperty FDC przygotowywano w stosunkowo niewielkich nakładach, są to wyjątkowo rzadkie walory w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.590-93A
Mi.728-31B
500 PLN
5711

1952 wydanie na przesyłki lotnicze, narożny znaczek z pustopolem.

Fi.591B
Mi.729A
300 PLN
5712

1952 110 rocznica urodzin Marii Konopnickiej, parka znaczków za 1.15 zł., lewy z błędem "podwójna cyfra 1 w 110", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.602 B1+602
Mi.740DP
40 PLN
5713

1952 Maria Konopnicka, znaczek z błędem "podwójna 1 w 110".

Fi.602B1
Mi.740DP
15 PLN
5714

1952 110. rocznica urodzin Marii Konopnickiej, znaczek z błędem "podwójna cyfra 1 w napisie 110".

Fi.602B1
Mi.740DP
15 PLN
5715

1952 110. rocznica urodzin Marii Konopnickiej, lewy znaczek z błędem "podwójna cyfra 1 w 110".

Fi.602B1
Mi.740DP
25 PLN
5716

1952 110. rocznica urodzin Marii Konopnickiej, znaczek z błędem "podwójna cyfra 1 w 110".

Fi.602B1
Mi.740DP
20 PLN
5717

Fi.602s
Mi.740
15 PLN
5718

1952 budownictwo, parka drukowana na połączeniu taśm papieru, tzw. "taśma", ceniony i poszukiwany błąd druku.

Fi.605s
Mi.746
550 PLN
5719

1952 elektryfikacja, znaczek z przesuniętą perforacją.

Fi.606
15 PLN
5720

1952 FDC - "Międzynarodowy Dzień Dziecka", koperta z pionowym przebarwionym pasem (Fi.25.-).

Fi.607
Mi.745
20 PLN
5721

1952 500. rocznica śmierci Leonarda da Vinci, znaczek z przesuniętą perforacją.

Fi.608
Mi.744
20 PLN
5722

1952 100. rocznica urodzin Mikołaja Gogola, makulaturowy z znaczek z spektakularną plamą na lewej stronie znaczka, gwarancja.

Fi.609MK
Mi.743
225 PLN
5723

1952 cementownia w Wierzbicy, serie z odmianami papieru.

Fi.610-1
Mi.748-9
60 PLN
5724

1952 święto kultury fizycznej, arkusz sprzedażny znaczka za 1,15 zł złożony w połowie, drobne rozdarcia perforacji i jedno zagięcie.

Fi.614 ark.
Mi.752
600 PLN
5725

1952 Dzień Stoczniowca, znaczek z błędem "plama na czapce".

Fi.618B1
Mi.756
20 PLN
5726

Fi.618B1
Mi.756
20 PLN
5727

1952 VII Zlot Młodych Przodowników Pracy w warszawie, serie z odmianami papieru.

Fi.619-21
Mi.757-9
35 PLN
5728

1952 Zlot Młodych Przodowników Pracy w Warszawie; seria skasowana okolicznościowo 20.7, dobry stan zachowania, znaczek za 45+15 gr lekko utleniony.

Fi.619-21
Mi.757-59
20 PLN
5729

1952 Zlot Młodych Przodowników Pracy w Warszawie, 45+15gr czworoblok znaczków z pustopolami z lewej strony, czyste (Fi.+90.-).

Fi.620
Mi.758
60 PLN
5730

1952 zlot młodych przodowników pracy w warszawie, pasek z dolnej części arkusza znaczka za 90 gr. z pustopolami na dolnym marginesie.

Fi.621
Mi.759
200 PLN