Die neu Auktion wird bald beginnen

Auctionen 97. Volksrepublik Polen 1944-1952

5052

1946 Komisja edukacji Narodowej, blok w doskonałym stanie.

Fi.bl.9
Mi.Bl.9
480 PLN
5053

1946 Komisja Edukacji Narodowej, blok w pięknym stanie.

Fi.bl.9
Mi.Bl.9
530 PLN
5054

1946 Komisja Edukacji narodowej, blok z niskim numerem 151, stan idealny.

Fi.bl.9
Mi.Bl.9
600 PLN
5055

1946 Komisja Edukacji Narodowej, blok w idealnym stanie, okazja.

Fi.bl.9
Mi.Bl.9
400 PLN
5056

Fi.bl.9
770 PLN
5057

1946 Komisja Edukacji Narodowej, czysty blok z ciemnoszarym prawie czarnym numerem, poza mikroskopijnym małym punkcikiem przy lewym znaczku guma zachowana w bardzo ładnym stanie, fotoatest Wiatrowski.

Fi.bl.9 MK2
1 800 PLN
5058

1946 cenzura dla przesyłek zagranicznych nr.3009, karta pocztowa wysłana 2.5 z Luksemburga do Poznania, rzadko spotykany kierunek wysyłki; dobry stan zachowania.

120 PLN
5059

1946 cenzura dla przesyłek zagranicznych nr.3161, karta pocztowa wysłana 21.IV z Aten do Krakowa.

100 PLN
5060

1946 kartka z Czech do Warszawy ze stemplem cenzury 3292.

25 PLN
5061

50 PLN
5062

1946 "Fabryka Kabli Spółka Akcyjna" - 300 gr frankatura mechaniczna D77 Kraków, list (koperta okienkowa) wysłany 29.V, zwraca uwagę wykorzystanie koperty z okresu okupacji "KABELWERK KRAKAU"; bardzo dobry stan zachowania.

100 PLN
5063

30 PLN
5064

30 PLN
5065

400 PLN
5066

1946 list polecony z Śniadowa do Filadelfii, opłata pobrana w gotówce - adnotacja "Taxe perque - 31 zł", stempel urzędu cenzury nr 3265.

60 PLN
5067

1946 lotniczy list polecony ze Stanów Zjednoczonych do Płocka, stempel urzędu cenzury nr 3263.

80 PLN
5068

1946 list z Londynu opłacony frankaturą mechaniczną Polskiego czerwonego Krzyża w Londynie do Białej podlaskiej, stempel urzędu cenzury nr 3267.

100 PLN
5069

1946 lotniczy list polecony z Wielkiej Brytanii do Piotrkowa Trybunalskiego, stempel urzędu cenzury nr 3136.

50 PLN
5070

1946 radziecka karta pocztowa do Przemyśla wysłana z pociągu przez powracających do kraju Polaków, datowana 8.6 w Dęblinie, nadana 9.6 w Radomiu, znak opłaty skasowany datownikiem RADOM 2 z wyróżnikiem "c", urząd pocztowy w Przemyślu oznaczył dopłatę stempelkiem "T"; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

300 PLN
5071

1947 lotniczy list polecony z Lublina do Anglii.

Fi.375, 395, 408b
50 PLN
5072

1947 list polecony z upt. Telekom. Warszawa 30.IV.47.

Fi.378, 379A
Mi.410, 412B
15 PLN
5073

1947 list polecony z Poznania 7.3.47 do Lublina, na odwrocie stemple odbiorcze.

Fi.378, 379A, 419
Mi.411, 412B, 453
60 PLN
5074

1947 kartka z Grudziądza 2.4.47.

Fi.379A
Mi.412B
10 PLN
5075

1947 list lotniczy z Cieszyna do Niemiec opłacony prawidłowo znaczkami dwóch różnych wydań na przesyłki lotnicze, w tym rzadkim Fi 442a.

Fi.396, 442a
Mi.429, 477a
70 PLN
5076

1947 list lotniczy z Lublina 3.4.47 do Wielkiej Brytanii.

Fi.397
Mi.430
10 PLN
5077

1947 ekspres polecony (lotniczy?) z Krynicy 2,.8.47 do Warszawy.

Fi.400, 425B
Mi.433, 468A
25 PLN
5078

1947 list z Zacisza do Niemiec, stempel brytyjskiej cenzury wojskowej.

Fi.408b
10 PLN
5079

Fi.408b, 427A
Mi.441b, 462B
20 PLN
5080

Fi.415a-c, 428
Mi.448-50, 471
160 PLN
5081

1947otwarcie Sejmu Ustawodawczego, znaczek z przesuniętym w dół nadrukiem.

Fi.416
Mi.451
35 PLN
5082

Fi.416
Mi.451
45 PLN
5083

1947 Sejm Ustawodawczy, wydanie przedrukowe, znaczek za 3+7 zł. z abklatschem.

Fi.416
Mi.451
40 PLN
5084

Fi.416
Mi.451
120 PLN
5085

1947 FDC - "Otwarcie Sejmu Ustawodawczego" - znaczek pozostawał w obiegu zaledwie trzy tygodnie (od 4 do 28 lutego)!!!

Fi.416
Mi.451
200 PLN
5086

1947 XXII narciarskie mistrzostwa Polski, znaczek za 5+15 zł na widokówce (opłata w stosunku do taryfy zawyżona o 2 zł) wysłanej 26.2 w dniu zakończenia zawodów, skasowany idealnie odciśniętym stemplem okolicznościowy "XXII MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA NARCIARSKIE W POLSCE 22-26 LUTY 1947" Zakopane 1, ze względu na wysoką dopłatę i bardzo krótką ważność obiegową (miesiąc) znaczki te na oryginalnych listach są bardzo rzadkie; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 47 002).

Fi.417
Mi.452
400 PLN
5087

1947 XXII Narciarskie Mistrzostwa Polski, znaczek grzecznościowo stemplowany na kopercie.

Fi.417
Mi.452
40 PLN
5088

1947 Narciarskie Mistrzostwa Polski, odbitka kontrolna nadruku, gwarancja Walisch.

Fi.417P
Mi.452
250 PLN
5089

1947 wydanie przedrukowe, parka znaczków na liście pobraniowym wysłanym 23.V z Warszawy do Starachowic, datownik odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.418
Mi.454
30 PLN
5090

1947 wydanie przedrukowe, znaczek z przesuniętym nadrukiem wychodzącym poza rysunek znaczka.

Fi.418
Mi.454
40 PLN
5091

1947 list z Warszawy 13.7.47 do Połczyna Zdroju, rozbite ZŁ.

Fi.418
Mi.454
15 PLN