Die Auktion endet am 06.05.2024
Die Auktion endet in:

Auctionen 92. Ganzsachen

Seite:
Poz# Bilder Beschreibung Katalog Features Aktueller Preis
7853

1931 Henryk Sienkiewicz - ilustrowana kartka pocztowa wydana przez Polskie Towarzystwo Turystyczne w Krakowie, której koncepcję (wzór) wykorzystano na etapie projektowania całostki ilustrowanej ze znakiem opłaty z Henrykiem Sienkiewiczem, opisuje to szczegółowo P.Pelczar w swojej monografii "O Cp50 prawie wszystko ..."; oferowana karta z ilustracją Ojców-Pieskowa Skała; doskonały stan zachowania.

Fi.Cp50 E
500 PLN
7854

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 16 - Gdynia, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 krótka, dofrankowana i wysłana 17.VII.33 z Limanowej do Warszawy; bardzo dobry stan zachowania (Fi.80.-).

Fi.Cp50IIb
50 PLN
7855

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 29 - Częstochowa, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 krótka, dofrankowana i wysłana 13.VII.34 z Budziszewice do Krakowa; dobry stan zachowania (Fi.80.-).

Fi.Cp50IIb
50 PLN
7856

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 16 - Gdynia, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; idealny stan zachowania.

Fi.Cp50IIc
120 PLN
7857

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 6 - Wilno, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; idealny stan zachowania.

Fi.Cp50IIc
120 PLN
7858

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 15 - Czorsztyn, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; idealny stan zachowania.

Fi.Cp50IIc
120 PLN
7859

1931 Henryk Sienkiewicz, karta ilustrowana - Warszawa, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa (41 mm), dofrankowana i wysłana 25.XI.1932 z miejscowości Michałowo-Niezabudka do Berlina.

Fi.Cp50IIc
50 PLN
7860

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 23, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa.

Fi.Cp50IIc
15 PLN
7861

1931 całostka z sygnaturą XI-1931druk rotograwiurą, ilustracja nr 30.

Fi.Cp50IIc
90 PLN
7862

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 17, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa.

Fi.Cp50IIc
15 PLN
7863

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 23, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa.

Fi.Cp50IIc
15 PLN
7864

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 8, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa.

Fi.Cp50IIc
15 PLN
7865

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 32, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa.

Fi.Cp50IIc
15 PLN
7866

1931 całostka z ilustracją nr 16 Gdynia Widok z Kamiennej Góry z obiegu pocztowego Nowy Bytom.

Fi.Cp50IIc
80 PLN
7867

1931 Henryk Sienkiewicz, komplet całostek z ilustracjami 1-32, wszystkie kartki z drugiego nakład z sygnatura XI-1931 długości powyżej 40 mm, linie adresowe druk rotograwiurą, idealny stan zachowania, w takim stanie bardzo rzadko oferowane.

Fi.Cp50IIc il.1-32
2 600 PLN
7868

1931 Henryk Sienkiewicz, karta ilustrowana - Wilno, I nakład, sygnatura VIII-1931; dofrankowana i wysłana 29.VIII.1932 z miejscowości Michałowo-Niezabudka do Berlina.

Fi.Cp50Ia
40 PLN
7869

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 22 - Hala Gąsienicowa, I nakład, sygnatura VIII-1931; dofrankowana i przesłana 16.II miejscowo w Warszawie; znaki opłaty unieważnione wirnikiem propagandowym "ZAPISZ SIĘ NA CZŁONKA L.O.P.P."; bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 30 126).

Fi.Cp50Ia
40 PLN
7870

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 20, I nakład - sygnatura VIII-1931.

Fi.Cp50Ia
60 PLN
7871

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 19, I nakład - sygnatura VIII-1931.

Fi.Cp50Ia
60 PLN
7872

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 18, I nakład - sygnatura VIII-1931.

Fi.Cp50Ia
60 PLN
7873

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 10, I nakład - sygnatura VIII-1931.

Fi.Cp50Ia
60 PLN
7874

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 8, I nakład - sygnatura VIII-1931.

Fi.Cp50Ia
60 PLN
7875

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 5, I nakład - sygnatura VIII-1931.

Fi.Cp50Ia
60 PLN
7876

1931 całostka z sygnaturą VII-1931, ilustracja nr 13.

Fi.Cp50Ia
60 PLN
7877

1932 kartka w sprawach żywnościowych z sygnaturą VII-1932.

Fi.Cp.53
20 PLN
7878

1932 kartka w sprawach żywnościowych z sygnaturą VII-1932.

Fi.Cp53
30 PLN
7879

1932 druk w sprawach żywnościowych (orzeł), sygnatura X-1938 (Fi.55.-).

Fi.Cp53
50 PLN
7880

1932 druk w sprawach żywnościowych - wieśniaczka (Fi.60.-).

Fi.Cp54
50 PLN
7881

1932 druk w sprawach żywnościowych, lekkie złamanie w dolnym lewym rogu.

Fi.Cp54
20 PLN
7882

1932 kartka w sprawach żywnościowych.

Fi.Cp54
30 PLN
7883

1932 druk w sprawach żywnościowych.

Fi.Cp54
40 PLN
7884

1932 kartka w sprawach żywnościowych.

Fi.Cp54
45 PLN
7885

1932 karta widokowa bez znaczka opłaty pocztowej, przeceniona; ilustracja nr.10 - "Polska: Znaczek pocztowy ku uczczeniu Jerzego Waszyngtona".


80 PLN
7886

1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, całostka z ilustracją nr 6.

Fi.Cp55
60 PLN
7887

1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, całostka z ilustracją nr 13.

Fi.Cp55
60 PLN
7888

1933 kartka wydania prowizorycznego.

Fi.Cp58
60 PLN
7889

1933 wydanie prowizoryczne, karta nr.45 z czarnym nadrukiem nowej wartości wykonanym w PWPW (cyfra 0 o mniejszym świetle otworu, kreski cieńsze); karta o sygnaturze "P.Z.G.Nr.235-5.000.000-25" wysłana 12.IV.1935 z urzędu Warszawa 2 do Krakowa, znak opłaty unieważniony wirnikiem propagandowym "POCZTA TO NAJPEWNIEJSZY INKASENT KORZYSTAJCIE ZE ZLECEŃ INKASOWYCH DO 2000 ZŁ" (Myślicki 34 126).

Fi.Cp58IIa
40 PLN
7890

1934 wydanie prowizoryczne w związku z obniżeniem taryfy pocztowej, rzadka karta podwójna 10+10/20+20 gr; dobry stan zachowania - na odwrocie karty na odpowiedź na całej długości w pasie szerokości ok 1 cm punktowe ślady kleju od wklejenia na stronę albumową (Fi.200.-).

Fi.Cp60
120 PLN
7891

1934 kartka wydania prowizorycznego z ilustracją nr 31 z obiegu pocztowego Lutowiska do Ostrowa Wielkopolskiego.

Fi.Cp62
80 PLN
7892

1934 całostka do korespondencji zagranicznej z sygnaturą IX-1934.

Fi.Cp66
40 PLN