7814 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 7. | Fi.Cs4II |
| 40 PLN | |
7815 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typu 3, brzegi z pełną nieuszkodzoną gumą, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja z opisem Schmutz. | Fi.Cs4II |
| 80 PLN | |
7816 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typu 8, brzegi z pełną nieuszkodzoną gumą, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja z opisem Schmutz. | Fi.Cs4II |
| 80 PLN | |
7817 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik rzadka odmiana z napisem "POLSKA POCZTA" zamiast "POCZTA POLSKA" (Fi.500.-) i beleczką zamiast ozdobnika, nadruk typu 18, brzegi z pełną oryginalną gumą, idealny stan zachowania; gwarancja z opisem Schmutz. | Fi.Cs4III |
| 300 PLN | |
7818 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik (niezaklejony) z lekko ukośnym nadrukiem typu 19 "beleczka zamiast ornamentu", grzecznościowo polecony 1.II miejscowo w Krakowie; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cs4III |
| 200 PLN | |
7819 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 18 - POLSKA POCZTA zamiast POCZTA POLSKA i belka zamiast ornamentu na rzadkim papierze gładkim satynowanym. | Fi.Cs4III |
| 400 PLN | |
7820 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 18 - POLSKA POCZTA zamiast POCZTA POLSKA i belka zamiast ornamentu, na odwrocie ślad po wklejce. | Fi.Cs4III |
| 180 PLN | |
7821 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 18 z nadrukiem POLSKA POCZTA zamiast POCZTA POLSKA i belką zamiast ozdobnika, stan idealny. | Fi.Cs4IIIt |
| 350 PLN | |
7822 |
1919 wydanie krakowskie, pokwitowanie telegraficzne z nadrukiem typ II (litera "l" w "hal" podniesiona), napisy niemieckie, polskie i ukraińskie (npu); dobry stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz (Typ 2). | Fi.Ct4 |
| 200 PLN | |
7823 |
1920 orzeł na tarczy barokowej, znak opłaty bez oznaczenia waluty. | Fi.Cp30 |
| 50 PLN | |
7824 |
1920 karta do obrotu krajowego za 15 f (usunięte oznaczenie waluty), znak opłaty liliowy w typie A (różne kreski), linia dzieląca kartkę między "P" i "O" napisu KARTKA POCZTOWA pęknięta u góry, liniatura typu I - wszystkie linie adresowe punktowane gęsto (Fi.80.-). | Fi.Cp31 |
| 50 PLN | |
7825 |
1920 karta do obrotu krajowego za 25(40) f, linia dzieląca kartę między "A" i "P" napisu KARTKA POCZTOWA, liniatura typu II (wszystkie linie adresowe punktowane szeroko), napis propagandowy w układzie b (cztery wyrazy wydrukowane pismem grubym). | Fi.Cp32 |
| 50 PLN | |
7826 |
1920 kartka do korespondencji zagranicznej z hasłem propagandowym w języku polskim i angielskim, ciekawa spacja obok napisu "Cena". | Fi.Cp33 |
| 40 PLN | |
7827 |
1920 karta do korespondencji zagranicznej za 40(50) f (Fi.60.-). | Fi.Cp33 |
| 50 PLN | |
7828 |
| 40 PLN | |
7829 |
1920 całostka z linią dzielącą kartę pod P. | Fi.Cp35I |
| 30 PLN | |
7830 |
1920 kartka do korespondencji zagranicznej. | Fi.Cp36 |
| 40 PLN | |
7831 |
1920 podwójna kartka z opłaconą odpowiedzią. | Fi.Cp37 |
| 100 PLN | |
7832 |
1920 podwójna całostka z opłacona odpowiedzią. | Fi.Cp37 |
| 120 PLN | |
7833 |
1920 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty - 50 fen. "mały orzeł", dofrankowane w związku ze wzrostem taryfy pocztowej, górna ramka znaku opłaty dwukrotnie przerwana; znaczki unieważnione poprzez kreślenie, ślady archiwizacji. | Fi.Ct8 |
| 60 PLN | |
7834 |
1920 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty - 50 fen "mały orzeł", na telegram wysłany 1/4 1921 z Warszawy do Sieradza dofrankowane w związku ze wzrostem taryfy pocztowej, znaki opłaty unieważnione fioletowym jednowierszowym stemplem "Urząd Pocztowy Warszawa", na odwrocie wyliczenia porta, słabszy stan zachowania (całostka ukośnie złamana). | Fi.Ct8 |
| 60 PLN | |
7835 |
1921 kartka do obrotu krajowego. | Fi.Cp38 |
| 30 PLN | |
7836 |
1921-1922 karta do obrotu krajowego 2 mk, długość napisu KARTKA POCZTOWA 98,5 mm (Fi.45.-). | Fi.Cp38 |
| 40 PLN | |
7837 |
1921 kartka z napisem KARTA POCZTOWA długości ponad 98 mm. | Fi.Cp39I |
| 30 PLN | |
7838 |
1921 kartka do obrotu krajowego. | Fi.Cp39I |
| 30 PLN | |
7839 |
| 40 PLN | |
7840 |
1921-1922 karta do obrotu krajowego 4 mk, forma I - długość napisu KARTKA POCZTOWA 98,5 mm, uszkodzona litera P w POCZTOWA, pęknięcia i przerwania w liniaturze kartki, egzemplarz kartki o większym formacie - z prawej strony szeroka nieobcięta krawędź; karta do obrotu krajowego 4 mk, forma I - długość napisu KARTKA POCZTOWA 98,5 mm, egzemplarz kartki o większym formacie - z prawej strony szeroka nieobcięta krawędź; wysłana 11.VIII.21 z miejscowości Działoszyce do Krakowa; na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka. | Fi.Cp39I |
| 200 PLN | |
7841 |
1921-22 karta do obrotu krajowego za 8 mk, długość napisów: KARTKA POCZTOWA 98,5 mm, ADRES WYSYŁAJĄCEGO 45 mm; karton szaropiaskowy ciemny; wysłana 2.VI.1922 z miejscowości Czyżew; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp40I |
| 30 PLN | |
7842 |
1921 podwójna kartka z opłacona odpowiedzią. | Fi.Cp41 |
| 70 PLN | |
7843 |
1921 podwójna kartka z opłaconą odpowiedzią. | Fi.Cp41 |
| 80 PLN | |
7844 |
1921-1922 karta podwójna do obrotu krajowego za 8+8 mk (Fi.90.-.) | Fi.Cp41 |
| 70 PLN | |
7845 |
1922 uszkodzone POC w POCZTOWA - dofrankowana karta za 4 mk przeznaczona do obrotu krajowego wysłana miejscowo jako polecona 11.II w Krakowie (ciekawa taryfa); dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.Cp39, 115II, 117I Mi.148, 150, 151, 15 |
| 60 PLN VERKAUFT | |
7846 |
1922 kartka z napisem KARTA POCZTOWA długości ponad 98 mm. | Fi.Cp40I |
| 30 PLN | |
7847 |
1923 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty "duży orzeł" - 80 mk, na telegram wysłany 5.VI, obliczenia wysokości opłaty. | Fi.Ct10a |
| 80 PLN | |
7848 |
1923 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty "duży orzeł" - 80 mk, z miejscowości Posada Olchowska; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Ct10a |
| 80 PLN | |
7849 |
| 50 PLN | |
7850 |
1925 całostka bez sygnatury. | Fi.Cp42 |
| 40 PLN | |
7851 |
1925 kartka z Torunia 4.12.25 do Gdańska. | Fi.Cp42 |
| 10 PLN | |
7852 |
1930 całostka z sygnaturą VII-1930. | Fi.Cp48 |
| 10 PLN | |
7853 |
| 500 PLN | |