Die Auktion endet am 06.05.2024
Die Auktion endet in:

Auctionen 87. Ganzsachen

Seite:
Poz# Bilder Beschreibung Katalog Features Aktueller Preis
7352

1920 całostka przeznaczona do korespondencji zagranicznej z dwujęzycznym tekstem propagandowym.

Fi.Cp33
50 PLN
7353

1920 kartka bez napisu propagandowego z linią dzielącą kartkę pod literą P (Am).

Fi.Cp35I
40 PLN
7354

1920 kartka wydania obiegowego bez hasła propagandowego.

Fi.Cp35I
40 PLN
7355

1920kartka bez hasła propagandowego.

Fi.Cp35I
30 PLN
7356

1920 kartka z hasłem propagandowym E.

Fi.Cp35II
60 PLN
7357

1920 podwójna całostka z opłaconą odpowiedzią.

Fi.Cp37
120 PLN
VERKAUFT
7358

1920 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty - 50 fen. "mały orzeł", dofrankowane w związku ze wzrostem taryfy pocztowej, górna ramka znaku opłaty dwukrotnie przerwana; znaczki unieważnione poprzez kreślenie, ślady archiwizacji.

Fi.Ct8
60 PLN
7359

1920 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty - 50 fen "mały orzeł", na telegram wysłany 1/4 1921 z Warszawy do Sieradza dofrankowane w związku ze wzrostem taryfy pocztowej, znaki opłaty unieważnione fioletowym jednowierszowym stemplem "Urząd Pocztowy Warszawa", na odwrocie wyliczenia porta, słabszy stan zachowania (całostka ukośnie złamana).

Fi.Ct8
60 PLN
7360

1920 dowód nadania telegramu z obiegu pocztowego z Warszawy, prowizoryczny kasownik "URZĄD POCZTOWY WARSZAWA".

Fi.Ct8
80 PLN
7361

1921 całostka z usterką w postaci uszkodzonej litery P w POCZTOWA.

Fi.Cp38
40 PLN
7362

1921 całostka do obrotu krajowego.

Fi.Cp38
20 PLN
7363

1921-1922 karta do obrotu krajowego 2 mk, długość napisu KARTKA POCZTOWA 98,5 mm (Fi.45.-).

Fi.Cp38
40 PLN
7364

1921-1922 karta do obrotu krajowego 4 mk, forma I - długość napisu KARTKA POCZTOWA 98,5 mm.

Fi.Cp39I
40 PLN
7365

1921-1922 karta do obrotu krajowego 4 mk, forma I - długość napisu KARTKA POCZTOWA 98,5 mm, uszkodzona litera P w POCZTOWA, pęknięcia i przerwania w liniaturze kartki, egzemplarz kartki o większym formacie - z prawej strony szeroka nieobcięta krawędź;

karta do obrotu krajowego 4 mk, forma I - długość napisu KARTKA POCZTOWA 98,5 mm, egzemplarz kartki o większym formacie - z prawej strony szeroka nieobcięta krawędź; wysłana 11.VIII.21 z miejscowości Działoszyce do Krakowa;

na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka.

Fi.Cp39I
200 PLN
7366

1921-22 karta do obrotu krajowego za 8 mk, długość napisów: KARTKA POCZTOWA 98,5 mm, ADRES WYSYŁAJĄCEGO 45 mm; karton szaropiaskowy ciemny; wysłana 2.VI.1922 z miejscowości Czyżew; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp40I
30 PLN
7367

1921kartka do obrotu krajowego.

Fi.Cp40I
25 PLN
7368

1921 podwójna kartka z opłaconą odpowiedzią.

Fi.Cp41
80 PLN
VERKAUFT
7369

1921-1922 karta podwójna do obrotu krajowego za 8+8 mk (Fi.90.-.)

Fi.Cp41
70 PLN
7370

1921 pokwitowanie telegraficzne ze Lwowa, ciekawa usterka pokwitowania w postaci wgniecionej górnej ramki znaku opłaty.

Fi.Ct4, 91B, 114
125 PLN
7371

1921 dowód nadania telegramu z obiegu pocztowego z Posady Olchowskiej.

Fi.Ct9b
25 PLN
7372

1922 uszkodzone POC w POCZTOWA - dofrankowana karta za 4 mk przeznaczona do obrotu krajowego wysłana miejscowo jako polecona 11.II w Krakowie (ciekawa taryfa); dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.Cp39, 115II, 117I
Mi.148, 150, 151, 15
60 PLN
7373

1922 dowód nadania telegramu z obiegu pocztowego z Włodzimierza Wołyńskiego.

Fi.Ct10a, 118
60 PLN
7374

1923 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty "duży orzeł" - 80 mk, na telegram wysłany 5.VI, obliczenia wysokości opłaty.

Fi.Ct10a
80 PLN
7375

1923 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty "duży orzeł" - 80 mk, z miejscowości Posada Olchowska; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Ct10a
80 PLN
7376

1923 kartka pocztowa wydana przez pocztę bez wydrukowanego znaku opłaty ze względu na hiperinflację.


60 PLN
7377

1925 kartka z kasownikiem Bielsko 2 (na Śląsk) 23.III.25 do Czechosłowacji.

Fi.Cp42
15 PLN
7378

1925 całostka wydania bez sygnatury.

Fi.Cp42
40 PLN
7379

1925 całostka wydania obiegowego.

Fi.Cp42
60 PLN
7380

1926 kartka z Trzebini 9.X.26 do Wiednia, sygnatura P.Z.G. 76.

Fi.Cp43I
10 PLN
7381

1926 część nadawcza całostki z sygnaturą 486.

Fi.Cp44A
20 PLN
7382

1926 kartka z sygnaturą 235-5.000.000-26 z Katowic do Niemiec.

Fi.Cp45
15 PLN
7383

1926 całostka do obrotu z zagranicą, minimalne zagniecenia.

Fi.Cp45I
50 PLN
7384

1926 całostka z Mysłowic do Niemiec.

Fi.Cp45I
20 PLN
7385

1926 kartka wysłana z Lędzin

Fi.Cp45I
20 PLN
7386

1927 kartka z Torunia 4.7.27 do Wielkiego Komorska, sygnatura II-1927.

Fi.Cp46
10 PLN
7387

1927 część nadawcza całostki z sygnaturą I-927.

Fi.Cp47A
15 PLN
7388

1928 kartka z sygnaturą II-1928.

Fi.Cp48
10 PLN
7389

1928 kartka z sygnaturą VIII.1928.

Fi.Cp48
10 PLN
7390

1928 kartka Jadownik z sygnaturą VIII-1928.

Fi.Cp48
10 PLN
7391

1928 Henryk Sienkiewicz, podwójna całostka z opłacona odpowiedzią z sygnaturą IV-1928.

Fi.Cp49
150 PLN