4389 |
1945 Warszawa oskarża, 8 zł - frankatura mieszana, polecony lotniczy list wysłany 1.X.1946 z Łodzi do Australii adresowany "Jewish Commitee Melbourne", cenzura dla przesyłek zagranicznych nr.3136, datownik odbiorczy Melbourne 14 OCT; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania, niezwykle rzadki kierunek wysyłki. | Fi.384, 398 Mi.418, 431 |
| 200 PLN | |
6952 |
1939 Pierwszy lot Warszawa-Bejrut, list wysłany 2.III z Bejrutu do Warszawy na poste restante, ładna odbitka stempla okolicznościowego lotu "1-er SERVIC AERIEN BEYROUTH-ATHENES-VARSOVIE 2-MARS-1939"; znaczek dopłaty za 10 gr - opłata za poste restante, przesyłka niepodjęta, zwrócona do nadawcy; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (brak tylnej klapy). | Fi.141c Mi.P93 |
| 200 PLN | |
7710 |
2007 karty pocztowe czyste, rocznik - 26 sztuk (Fi.80.-). | |
| 120 PLN | |
7714 |
1918 Poczta wojskowa Wiedeń - Kraków - Lwów - Kijów, wycinek koperty przesłanej 17.IV ze Lwowa ofrankowanej znaczkami przygotowanymi specjalnie do opłacania korespondencji na tej trasie. | Mi.225-27x |
| 80 PLN | |
7715 |
1924-25 Znaczki składkowe LOPP - Warszawa - Śmigło i Skrzydła, znaczki czyste za 1 gr. w kolorze pomarańczowym i za 50 gr. w kolorze niebieskim, jako dodatek do najrzadszego - za 1 zł w kolorze fioletowym (Fi.cena amatorska), lekkie ślady podlepek. | Fi.17 (11, 16) |
| 800 PLN | |
7716 |
1925 nalepki Ligi Obrony Powietrznej Państwa służące do zbierania funduszy na cele statutowe. | Fi.1B, 3B |
| 60 PLN | |
7717 |
1925 nalepki Ligi Obrony Powietrznej Państwa służące do zbierania funduszy na cele statutowe, dwa górne znaczki z podlepką. | Fi.3B |
| 50 PLN | |
7718 |
1925 nalepka Ligi Obrony Powietrznej Państwa służące do zbierania funduszy na cele statutowe. | Fi.15 |
| 20 PLN | |
7719 |
1925-9 nalepki Ligi Obrony Powietrznej Państwa służące do zbierania funduszy na cele statutowe, zestaw nalepek bez gumy. | |
| 150 PLN | |
7720 |
1925-9 nalepki Ligi Obrony Powietrznej Państwa służące do zbierania funduszy na cele statutowe, zestaw nalepek na podlepkach. | |
| 400 PLN | |
7721 |
1926 list z Zawodów Balonów Wolnych, przewieziono balonem "Warszawa", brak jednego znaczka na odwrocie. | Fi.1d |
| 200 PLN | |
7722 |
1926 Znaczek do przesyłek lotniczych - Warszawa zawody balonów wolnych, cięty znaczek za 1 zł. (nakład 330 szt.), oryginalna guma ze śladem podlepki, gwarancja Krawczyk. | Fi.2A (nz) |
| 300 PLN | |
7723 |
1926 Wydanie Lokalne - miejskich i powiatowych komitetów LOPP - Zdołbunów - ornamenty, kasowany znaczek za 10 gr. na papierze ze znakiem wodnym, jeden z najrzadszych (Fi. cena amatorska), Katalog Znaczków i Nalepek LOPP i FOM W.Ługowskiego i J.Kosmali - cena amatorska, ładnie centrowany w pięknym stanie zachowania. | Fi.10 |
| 800 PLN VERKAUFT | |
7724 |
1926 "AEROLOT" list lotniczy (druki) wysłany 13.II z Krakowa do Warszawy, przesyłka opłacona 5 gr + opłata lotnicza 20 gr, stempelki "Poczta Lotnicza Kraków 1." i "Par avion"; na odwrocie datownik odbiorczy WARSZAWA 1 z wyróżnikiem "2c" i stempelek "Nadeszła pocztą lotniczą"; dobry stan zachowania (ślady archiwizacji). | Fi.209I, 210I, 217, 218 Mi. 225, 226, 237I, 238I |
| 200 PLN | |
7725 |
1926 karta pocztowa (druki) przesłana 5.VIII z Krakowa pocztą lotniczą do Wiednia, a stamtąd poczta zwykłą do Schwarzenbach, stempel tranzytowy Wiedeń i datownik odbiorczy; stempelki "Poczta Lotnicza Kraków 1.", "Par avion", "Poste aerienne"; bardzo dobry stan zachowania (bez tekstu na odwrocie). | |
| 250 PLN | |
7726 |
1926 kartka z Warszawy do Gdańska przewieziona pocztą lotnicza, naklejki L.O.P.P. | |
| 200 PLN | |
7727 |
1927 Międzynarodowe Zawody Balonów Wolnych w Pradze, nowodruk specjalnej nalepki dla przesyłek balonowych, przesłanych dwoma polskimi balonami w czasie tych zawodów; przeznaczony dla balonu "Lwów", łączny nakład oryginalnych nalepek wynosił 352 sztuki z czego 48 sztuk nieząbkowanych, każdy z balonów zabrał do swojej gondoli po 50 kart w tym 10 z nalepkami nieząbkowanymi; oferowany tu nieząbkowany nowodruk sporządzono w kolorze ceglastym na białym, grubym papierze; rzadki walor w dobrym stanie zachowania. | Fi.(2b) |
| 250 PLN | |
7728 |
1927 nalepka składkowa Ligi Obrony Powietrznej Państwa. | Fi.23 |
| 20 PLN | |
7729 |
| 20 PLN | |
7730 |
1928 III Krajowe Zawody Balonów Wolnych o Puchar Przechodni im. A.Wańkowicza w Warszawie, karta polecona (Fi.+450.-) z nieząbkowaną nalepką dodatkowej opłaty sporządzoną w nakładzie zaledwie 300 sztuk, przewieziona balonem "Poznań", który lądował w miejscowości Kuźnica, gdzie ostemplowano znaczki i dostawiono stempelek polecenia z dopisanym numerem 11; bardzo rzadki walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.3b |
| 1 200 PLN | |
7731 |
1928 list lotniczy z Warszawy do Lwowa, znaczek skasowany 23.II datownikiem okolicznościowym "I.A.T.A. ZJAZD w LUTYM 1928 w WARSZAWIE" (Myślicki 28 001), dodatkowy stempel okolicznościowy stosowany do przesyłek lotniczych "Association Internationale du Trafic Aerien a Varsovie" (Myślicki 28 202) oba stemple o najwyższym stopniu rzadkości - D, oraz "SAMOLOTEM" i "POBRANO/PERÇU zł... gr..." z dopisaną kwotą "5"; na odwrocie datownik WARSZAWA 19 PORT LOTNICZY z wyróżnikiem "b" z dnia 23.II, na froncie datownik odbiorczy LWÓW 1 z wyróżnikiem "2l" i stempelek lotniczy "NADESZŁO POCZTĄ LOTNICZĄ."; rzadki walor w doskonałym stanie zachowania. | Fi.59 |
| 400 PLN | |
7732 |
1928 Poczta lotnicza z Wszechpolskiej Wystawy Filatelistycznej w Warszawie, list polecony (przesyłka o numerze 60) ofrankowany m.in. paskiem znaczków z bloku 1 wysłany 4.V do Wiednia, dodatkowy stempel "Par Avion. - Samolotem Exposition Philatèlique" (Myślicki 28 203 - stopień rzadkości C); kasownik odbiorczy na froncie; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.60; 235-236 |
| 1 000 PLN | |
7733 |
1929 Wydanie Zarządu Głównego i Komitetów Wojewódzkich - Warszawa - nowe godło LOPP, znaczek kasowany za 5 gr. w kolorze pomarańczowym, znaczek za 50 gr. jako dodatek. | Fi.27, (29) |
| 20 PLN | |
7734 |
| 20 PLN | |
7735 |
1929 list z pierwszego lotu na trasie Warszawa - Katowice, przewieziono 210 listów, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.81 |
| 160 PLN | |
7736 |
1929 Otwarcie Linii Lotniczej Katowice - Poznań - Bydgoszcz - Gdańsk, okolicznościowy czerwony stempelek z zaznaczoną trasą lotu i napisem "I Lot Katowice - Poznań", 1.VI lotem tym przewieziono zaledwie 80 przesyłek; bardzo dobry stan zachowania; sygnowany R.Tocila, gwarancja Vaumund PP. | Fi.93a |
| 400 PLN | |
7737 |
1929 Szwajcaria, rzadka karta lotnicza prywatnego nakładu wydana z okazji Międzynarodowego Meetingu Lotniczego Zurich 1927, dofrankowana i przesłana 5.X pocztą lotniczą z Zurychu do Bazylei, dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 200 PLN | |
7738 |
1929 Powszechna Wystawa Krajowa w Poznaniu, nalepka propagandowa z napisami w języku angielskim na której dokonano przedruków "Międz.Zawody Balonów" wraz z sylwetką balonu z okazji Międzynarodowych Zawodów Balonowych w Poznaniu, czyste, dobry stan zachowania (dwie naturalne fałdki w papierze). | |
| 40 PLN | |
7739 |
1929 Powszechna Wystawa Krajowa w Poznaniu, nalepka propagandowa z napisami w języku polskim na której dokonano przedruków "Międz.Zawody Balonów" wraz z sylwetką balonu z okazji Międzynarodowych Zawodów Balonowych w Poznaniu, czyste, dobry stan zachowania. | |
| 40 PLN | |
7740 |
1930 Szwecja, I lot Kalmar - Sztokholm, list lotniczy wysłany 2.6, kasownik odbiorczy. | Mi.175, 213 |
| 50 PLN | |
7741 |
1931 Niemcy, widokówka reklamująca AEROBUS - regularne (co godzinę) połączenie lotnicze Kolonia-Frankfurt, wysłana 17.6 pocztą lotniczą z Erfurtu do Frankfurtu, bardzo ładnie odciśnięty lotniczy stempelek odbiorczy "Mit Luftpost befordert/ Frankfurt (Main) 2 Flughafen"; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania. | Mi.378, 379 |
| 160 PLN | |
7742 |
1931 LZ 127 Graf Zeppelin - lot Polarny POLARFAHRT - poczta radziecka, polecona widokówka prawidłowo opłacona znaczkami nieząbkowanymi poczty sterowcowej przesłana 25.VII z Leningradu na lodołamacz Małygin, kasownik odbiorczy z 27.VII, a następnie dosłana do Lorch, dodatkowe stemple okolicznościowe, kasownik odbiorczy; bardzo dobry stan zachowania (Sieger 120). | Mi.402A, 404A |
| 500 PLN | |
7743 |
1931 LZ 127 Graf Zeppelin - lot na Islandię, dosyłka z Holandii, widokówka wysłana 24.VI z Gravenhagen do Rejkjawiku, zielony trójkątny stempel okolicznościowy lotu, kasownik odbiorczy 1.VII; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Sieger 113). | |
| 600 PLN | |
7744 |
1931 LZ 127 Graf Zeppelin - lot do Ameryki Południowej, poczta paragwajska, znaczek z 5 cts. skasowany na wycinku datownikiem Aeropostale i stemplem okolicznościowym lotu (Sieger 131I). | |
| 80 PLN | |
7745 |
1932 LZ 127 Graf Zeppelin - 3 lot do Ameryki Południowej, poczta argentyńska, widokówka wysłana 22.IV z Buenos Aires do Niemiec (Sieger 152III). | |
| 200 PLN | |
7746 |
1932 LZ 127 Graf Zeppelin - 4 lot do Ameryki Południowej - poczta brazylijska, karta pocztowa ofrankowana specjalnym znaczkiem dla poczty zeppelinowej wysłana 5.V z RIo de Janeiro do Niemiec (Sieger 158A). | |
| 150 PLN | |
7747 |
1933 Austria, polecony list lotniczy, wysłany 11.V z Wiednia do Budapesztu; koperta pionowo złożona, wycięty adres nadawcy, stemple odbiorcze na odwrocie. | Mi.473-477 |
| 50 PLN | |
7748 |
1934 Wydanie z okazji imprez lotniczych - Katowice - Wystawa Obrony Przeciw Lotniczo Gazowej, alegoria; znaczek beznominałowy, poza poziomym i skośnym zgięciem w ładnym stanie. | Fi.7 |
| 30 PLN VERKAUFT | |
7749 |
1934 Wydanie Zarządu Głównego i Komitetów Wojewódzkich - Wilno - samolot PZL P-11 w locie oraz postać w masce przeciwgazowej i kombinezonie ochronnym, kasowany znaczek za 5 gr. w kolorze brązowym. | Fi.60 |
| 20 PLN | |
7750 |
1934 Wydanie Zarządu Głównego i Komitetów Wojewódzkich - Wilno - alegoria oraz postać w masce przeciwgazowej i kombinezonie ochronnym, kasowany znaczek za 20 gr. w kolorze czerwonym. | Fi.62 |
| 30 PLN | |