16669 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 9 - Adam Mickiewicz. | Fi.Cp87 |
| 200 PLN | |
16670 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 36 - Juliusz Kossak. | Fi.Cp87 |
| 200 PLN | |
16671 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 59 - Klasycyzm Bejsce (woj. kieleckie) - według katalogu dopłata 200%. | Fi.Cp87 |
| 400 PLN | |
16672 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka za 30 gr - przeznaczona do korespondencji zagranicznej - z rzadką czerwonokrzyską ilustracją (62 - Samolot sanitarny Polskiego Czerwonego Krzyża), wysłana 10.VI.1939 z urzędu WARSZAWA 2-KIOSK do Miluzy (Mulhouse) we Francji; jedna z najrzadziej spotykanych polskich całostek z obiegu (Fi.9000.-); walor w doskonałym stanie zachowania; temat - LOTNICTWO, CZERWONY KRZYŻ; gwarancja Schmutz. | Fi.Cp87 |
| 7 000 PLN | |
16673 |
1939 druk w sprawach żywnościowych obiegu pocztowego z Mszany Dolnej, z obiegu rzadkie. | Fi.Cp53 |
| 250 PLN | |
16674 |
1939 25 rocznica wymarszu Legionów, całostka ilustrowana - Wejście I Brygady do Czeremoszna po odwrocie z nad Styru - lipiec 1915, "fabryczny" defekt papieru z lewej strony u góry. | Fi.Cp88 |
| 40 PLN | |
16675 |
1939 25 rocznica wymarszu Legionów, całostka z ilustracją nr 15 - Komendant J.Piłsudski ze sztabem obserwuje bitwę pod Jastkowem - lipiec 1915; słabszy stan zachowania (karta w kilku miejscach poodginana). | Fi.Cp88 |
| 30 PLN | |
16676 |
| 40 PLN | |
16677 |
| 30 PLN | |
16678 |
1939 25. rocznica I Kampanii Kadrowej Legionów, całostka z ilustracją nr 6. | Fi.Cp88 |
| 30 PLN | |
16679 |
| 30 PLN | |
16680 |
| 1 350 PLN | |
16681 |
1939 25 rocznica wymarszu Legionów, całostka ilustrowana - Przy ognisku na Wołyniu - wrzesień 1915; doskonały stan zachowania. | Fi.Cp88 |
| 60 PLN | |
16682 |
1939 25 rocznica wymarszu Legionów, całostka ilustrowana - Ułan nad grobem kolegi na Wołyniu - rok 1916; doskonały stan zachowania. | Fi.Cp88 |
| 60 PLN | |
16683 |
1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 2, ostemplowana grzecznościowo 7.9 w urzędzie Lublin 1. | Fi.Cp89I |
| 80 PLN | |
16684 |
1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 55. | Fi.Cp89II |
| 220 PLN | |
16685 |
1944 wydanie prowizoryczne, nadruk delikatny typu I, ilustracja Władysław Stanisław Reymont - Nobel w dziedzinie literatury 1924 za powieść "Chłopi". | Fi.Cp89I |
| 300 PLN | |
16686 |
1945 formularz służbowy - przedwojenna karta pocztowa (Jagiellończyk - Cp83) z zadrukowanym znakiem opłaty (por.Fischer t.II 2006 s.354), czysty, gwarancja. | Fi.CfpU4 |
| 200 PLN | |
16687 |
| 30 PLN | |
16688 |
1945 Belweder 1 zł, karta na kartonie szarym, sygnatura w układzie poziomym; dofrankowana i wysłana 30.3.46 z Sochaczewa do Łodzi, znaki opłaty unieważnione kasownikiem prowizorycznym. | Fi.Cp94A typ1 |
| 20 PLN | |
16689 |
| 40 PLN | |
16690 |
| 40 PLN | |
16691 |
1945 Belweder 1,50 zł, karta na kartonie kremowoszarym, sygnatura w układzie poziomym, cecha zezwolenia na druk nonparelem; karta wysłana 24.8.1946 z miejscowości Puszczykowo do Warszawy. | Fi.Cp95AI typ1 |
| 15 PLN | |
16692 |
| 30 PLN | |
16693 |
| 30 PLN | |
16694 |
| 50 PLN | |
16695 |
1946 Belweder 3 zł, sygnatura w układzie poziomym, karta wysłana 17.3 z Poznania do Warszawy. | Fi.Cp96IA |
| 10 PLN | |
16696 |
| 30 PLN | |
16697 |
| 40 PLN | |
16698 |
| 35 PLN | |
16699 |
| 80 PLN | |
16700 |
| 50 PLN | |
16701 |
1947 kartka upamiętniająca ofiary w Oświęcimiu. | Fi.Cp98 |
| 30 PLN | |
16702 |
| 30 PLN | |
16703 |
1947 całostka z podobizną Ignacego Daszyńskiego. | Fi.Cp102I |
| 25 PLN | |
16704 |
1947 Polacy walczący w Hiszpanii. | Fi.Cp102I |
| 40 PLN | |
16705 |
| 60 PLN | |
16706 |
1948 zamek w Będzinie. | Fi.Cp104 |
| 30 PLN | |
16707 |
1948 zamek w Lanckronie, całostka ilustrowana. | Fi.Cp105 |
| 150 PLN | |
16708 |
1948 zamek w Lanckoronie, karta ilustrowana. | Fi.Cp105 |
| 90 PLN | |