14902 |
1962 Narciarskie Mistrzostw Świata FIS w Zakopanem, efektowna karta z dodatkową nalepką przesłana 25.2 z Zakopanego pocztą szybowcową zorganizowaną specjalnie z okazji zawodów. | Fi.1149-51a Mi.1294-96A |
| 35 PLN | |
16332 |
1936 Zawody balonowe o puchar Gordon-Benetta, list ofrankowany obydwoma znaczkami, przesłany 30.VIII pocztą balonową z Warszawy do Wolnego Miasta Gdańska; dodatkowo na odwrocie nalepka propagująca XVI Międzynarodowe Targi Wschodnie we Lwowie; dekoracyjna całość. | Fi.292-93 Mi.313-14 |
| 120 PLN | |
16873 |
2007 karty pocztowe czyste, rocznik - 26 sztuk (Fi.80.-). | |
| 120 PLN | |
16875 |
1915 XIII (ostatni) lot z oblężonego Przemyśla, karta datowana 2.III, wyraźne i czytelne odbitki wszystkich stempli: cenzury, numeratora, "Fliegerpost Przemyśl 1915", "IX.54." (w owalu); karta w stanie typowym dla przesyłek z oblężonego Przemyśla (Fi.400.-). | Fi.16a (12a) |
| 300 PLN | |
16876 |
1918 PIERWSZA NA ŚWIECIE REGULARNA LINIA POCZTY LOTNICZEJ!!! poczta cywilna Wiedeń - Kraków, koperta ofrankowana znaczkami przygotowanymi specjalnie do opłacania korespondencji lotniczej na tej trasie, wysłana 26.VII z Wiednia do Krakowa, na froncie nadawczy FLUGPOST WIEN 1 z 27.VII, a na odwrocie kasownik odbiorczy FLUGPOST - POCZTA LOTNICZA KRAKAU 1 - KRAKÓW 1 z 27.VII; słabszy stan zachowania (znaczek za 1.50/10Kr uszkodzony przy otwieraniu). | Fi.21b |
| 120 PLN | |
16877 |
1918 PIERWSZA NA ŚWIECIE REGULARNA LINIA POCZTY LOTNICZEJ!!! poczta cywilna Lwów - Wiedeń, koperta ofrankowana znaczkami przygotowanymi specjalnie do opłacania korespondencji lotniczej na tej trasie, wysłana 16.V ze Lwowa do Wiednia, dodatkowy stempelek POCZTA LOTNICZA LWÓW, datownik odbiorczy na odwrocie; słabszy stan zachowania. | Fi.25b |
| 120 PLN | |
16878 |
1922 list lotniczy z warszawy do Gdańska, opłata znaczkiem 50 mk za list i gotówką 200 mk za przewóz lotniczy (4 x oplata zasadnicza). | Fi.16e |
| 350 PLN | |
16879 |
1922 list lotniczy z warszawy do Gdańska, opłata znaczkiem 50 mk za list i gotówką 200 mk za przewóz lotniczy (4 x oplata zasadnicza), stempel odbiorczy WMG Mit Luftpost befördert Flugpostamt Danzig 5. | Fi.16e |
| 350 PLN | |
16880 |
1925 nalepki Ligi Obrony Powietrznej Państwa służące do zbierania funduszy na cele statutowe. | Fi.1A, 3A |
| 25 PLN | |
16881 |
1925 nalepki Ligi Obrony Powietrznej Państwa służące do zbierania funduszy na cele statutowe. | Fi.1B, 3B |
| 60 PLN | |
16882 |
1925 nalepki Ligi Obrony Powietrznej Państwa służące do zbierania funduszy na cele statutowe, dwa górne znaczki z podlepką. | Fi.3B |
| 50 PLN | |
16883 |
1925 nalepka Ligi Obrony Powietrznej Państwa służące do zbierania funduszy na cele statutowe. | Fi.15 |
| 20 PLN | |
16884 |
1925-9 nalepki Ligi Obrony Powietrznej Państwa służące do zbierania funduszy na cele statutowe, zestaw nalepek bez gumy. | |
| 150 PLN | |
16885 |
1925-9 nalepki Ligi Obrony Powietrznej Państwa służące do zbierania funduszy na cele statutowe, zestaw nalepek na podlepkach. | |
| 400 PLN | |
16886 |
1926 ekspresowy list lotniczy z Warszawy do Gdańska, nalepka kierunkowa w kolorze niebieskim. | Fi.2a |
| 250 PLN | |
16887 |
1926 nalepka kierunkowa do Gdańska w kolorze niebieskim. | Fi.2a |
| 35 PLN VERKAUFT | |
16888 |
1926 ekspresowy list lotniczy z Warszawy do Gdańska, nalepka kierunkowa w kolorze pomarańczowym, na odwrocie stempel odbiorczy, gwarancja. | Fi.2b |
| 530 PLN VERKAUFT | |
16889 |
1926 Warszawa-Tokio rajd eksperymentalny por.B.Orlińskiego, specjalna nalepka o nominale 5 zł skasowaną 16.V datownikiem Warszawa 2, czarnym owalnym stemplem "RAID POLONAIS, RAJD POLSKI, Mai 1926, Paris-Warszawa-Tokyo" i datownikiem odbiorczym Tokio; bardzo rzadki walor o wiele rzadszy niż nalepki czyste; doskonały stan zachowania. | Fi.45 |
| 800 PLN | |
16890 |
1926 polecony list lotniczy wysłany 12.VI z urzędu Warszawa 19 Port Lotniczy do Krakowa, fioletowe: datownik, stempelek polecenia z bardzo niskim numerem "10" i "POCZTĄ LOTNICZĄ PAR AVION", na froncie czerwony stempelek urzędu docelowego "Nadeszła Pocztą Lotniczą", datownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Bura. | Fi.188, 205, 220 Mi.207, 228, 233 |
| 500 PLN VERKAUFT | |
16891 |
1926 list poczty lotniczej z Krakowa do Gdańska, na odwrocie stempel odbiorczy z Gdańska. | |
| 100 PLN VERKAUFT | |
16892 |
1926 niekatalogowana nalepka kierunkowa Gdańsk - Warszawa - Lwów. | |
| 290 PLN VERKAUFT | |
16893 |
1926 list lotniczy z Warszawy do Gdańska, fioletowy datownik WARSZAWA 19 PORT LOTNICZY a 9.4.26, stempel odbiorczy WMG Mit Luftpost befördert Flugpostamt Danzig 5. | |
| 50 PLN VERKAUFT | |
16894 |
1927 nalepka składkowa Ligi Obrony Powietrznej Państwa. | Fi.23 |
| 20 PLN | |
16895 |
| 20 PLN | |
16896 |
1928 III Krajowe Zawody Balonów Wolnych o Puchar Przechodni im. A.Wańkowicza w Warszawie, znaczek LOPP dodatkowej opłaty dla przesyłek balonowych przesłanych podczas zawodów, odmiana nieząbkowana (nakład 300 szt.) skasowany na wycinku okrągłym stemplem "III Raid Balonów Kulistych 30.IX 1928 r." i pieczątką "BALON Warszawa"; bardzo rzadki walor o wiele rzadszy niż nalepki czyste; doskonały stan zachowania. | Fi.3d |
| 400 PLN | |
16897 |
1928 poczta lotnicza z Wszechpolskiej Wystawy Filatelistycznej w Warszawie, list wysłany 4.V do Genewy, przewieziony samolotem na trasie Warszawa-Wiedeń, kasownik odbiorczy; dodatkowy okolicznościowy stempelek poczty lotniczej "Par Avion. - Samolotem./ Exposition Philatelique", o stopniu rzadkości C, według Myślickiego; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania, na odwrocie usunięto stempelek Kazimierza Gryżewskiego (Myślicki 28 211 + 28 203). | Fi.60 |
| 250 PLN | |
16898 |
| 20 PLN | |
16899 |
1929 list z pierwszego lotu na trasie Warszawa - Katowice, na odwrocie stempel odbiorczy z Katowic. | Fi.81I |
| 100 PLN | |
16900 |
| 100 PLN | |
16901 |
1929 I lot pocztowy Kraków-Katowice "LOT", druki przesłane 10.I, czerwony okolicznościowy stempel z rysunkiem gołębia trzymającego w dziobie list i napisem "I Lot Pocztowy Kraków-Katowice 10-I-1929", przesłano zaledwie 150 sztuk poczty; datownik odbiorczy Katowic na odwrocie; efektowny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.83 |
| 300 PLN | |
16902 |
1929 list z pierwszego lotu na trasie Katowice - Gdańsk. | Fi.93c |
| 200 PLN | |
16903 |
1929 list z pierwszego lotu na trasie Poznań - Gdańsk. | Fi.93e |
| 200 PLN | |
16904 |
1929 list z pierwszego lotu na trasie Gdańsk - Katowice, poziome złamanie, na odwrocie stempel odbiorczy z Katowic. | Fi.93i |
| 150 PLN | |
16905 |
1930 Polska-Ameryka, list wysłany 29.V z Warszawy do Chicago, dodatkowy stempelek okolicznościowy "Polska-USA-Canada-Cuba-Mexico-Panama-Peru I Lot Pocztowy First Flight", lotem tym przewieziono zaledwie 53 sztuki poczty. | Fi.100b |
| 1 000 PLN | |
16906 |
1931 LZ 127 Graf Zeppelin - lot do Magdeburga, widokówka przewieziona 7.6 sterowcem z Magdeburga do Friedrichshafen, czerwony okolicznościowy stempel lotu, datownik odbiorczy 8.6; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Sieger 109Ba). | Mi.361, 416, 452 |
| 150 PLN | |
16908 |
1934 XXII Międzynarodowe Zawody Balonów Wolnych o puchar Gordon-Bennetta, karta pocztowa z dodatkową nalepką Aeroklubu RP, przewieziona balonem "Legionowo" (Fi.200.-). | Fi.7a |
| 96 PLN VERKAUFT | |
16909 |
1934 nalepki Ligi Obrony Powietrznej Państwa służące do zbierania funduszy na cele statutowe. | Fi.64 |
| 120 PLN | |
16910 |
1934 Litwa, śmierć litewskich lotników Steponasa Dariusa i Stasysa Girėnasa w katastrofie samolotu Lituanica po dokonaniu przelotu nad Atlantykiem na trasie Nowy Jork-Kowno, samolot rozbił się koło miejscowości Pszczelnik na obecnym terytorium Polski; seria czysta. | Mi.385-90 |
| 40 PLN | |
16911 |
1935 przesyłka z zawodów szybowcowych w Ustjanowej wysłana 3.7.35 pocztą na trasie Ustjanowa - Lwów i dalej do warszawy, na odwrocie stemple odbiorcze. | Fi.2 |
| 240 PLN | |
16912 |
1935 list z zawodów w Mościskach, samochodowy pościg za balonem wolnym, przewieziono 256 listów, list adresowany do profesora S.Miksteina, na odwrocie stemple odbiorcze. | Fi.7a |
| 160 PLN | |