27610 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 74 z błędem "brak haczyka w cyfrze 1", podlepka, gwarancja i opis Walocha. | Fi.348aB3 Mi.390aIX |
| 50 PLN | |
27611 |
1945 "Warszawa" - wyzwolenie dziesięciu miast, marginesowy czworoblok znaczków za 3 zł./25 gr., lewy dolny znaczek z błędem na poz.45/95 "pozioma kreska ścięta z lewej", a na każdym innym znaczku uszkodzone inne a "zamknięte, zalane i zalane", gwarancja i opis Krawczyk. | Fi.348a B5+B Mi.390IXa |
| 500 PLN | |
27612 |
1945 "Warszawa" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z błędem na poz.29 "pierwsza litera a uszkodzona u góry", gwarancja i opis Falkowski. | Fi.348a B10 Mi.390IXa |
| 200 PLN | |
27613 |
1945 "Warszawa" - wyzwolenie dziesięciu miast, pasek trzech znaczków za 3 zł./25 gr. w kolorze brązowoczerwonym, środkowy z błędem na poz.45 "lewa kreska ścięta z lewej", na dolnym marginesie podlepka, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.348b+348b B5+348b Mi.390IXb |
| 1 300 PLN | |
27614 |
1945 "Warszawa" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. w kolorze brązowoczerwonym z błędem na znaczku podstawowym z 2 formy na poz.51 "kreseczka obok tarczy", gwarancja Schmutz. | Fi.348b B Mi.390IXb |
| 350 PLN | |
27615 |
1945 "Warszawa" - wyzwolenie dziesięciu miast, marginesowy znaczek za 3 zł./25 gr. w kolorze brązowoczerwonym z lekko przesuniętym nadrukiem i z niekatalogowanym błędem na poz.20 "litera z jak ścięta 2", gwarancja Schmutz. | Fi.348b B Mi.390IXb |
| 500 PLN | |
27616 |
1945 "Warszawa" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. w kolorze brązowoczerwonym z błędem na poz.47 "uszkodzone z w zł", gwarancja i opis Schmutz. | Fi.348b B6 Mi.390IXb |
| 500 PLN | |
27617 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z usterką w postaci ściętej u dołu litery w. | Fi.349 Mi.390II |
| 15 PLN VERKAUFT | |
27618 |
1945 "Częstochowa" - wyzwolenie dziesięciu miast, pasek trzech znaczków za 3 zł./25 gr., środkowy z błędem na poz.14 "litera a ścięta z prawej", a prawy z błędem na poz.15 "brak haczyka w cyfrze 1", gwarancja i opis Krawczyk. | Fi.349 B2, 10 Mi.390II |
| 120 PLN | |
27619 |
1945 wyzwolenie miast, parka znaczków z poz. 2-3, prawy znaczek z błędem "uszkodzone z i o", podlepki, gwarancja i opis Walocha. | Fi.349 B7 Mi.390II |
| 30 PLN | |
27620 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 33 z błędem "odmienne ę", gwarancja i opis Walocha. | Fi.349 B12 Mi.390II |
| 60 PLN | |
27621 |
1945 "Częstochowa" - wyzwolenie dziesięciu miast, narożny czworoblok znaczków za 3 zł./25 gr. z lekko przesuniętym w pionie nadrukiem, lewy dolny znaczek z błędem na poz.49/99 "z ścięte z lewej i o pogrubione", a prawy dolny z rzadkim błędem, na znaczku podstawowym z II walca, na poz.100 "wyrostek na A", gwarancja Krawczyk. | Fi.349 B14+B Mi.390II |
| 250 PLN | |
27622 |
1945 wyzwolenie miast, czworoblok z poz. 23/34, znaczek z poz. 24 z błędem "prawa jedynka bez haczyka", znaczek z poz. 33 z błędem "litera ę innego kroju", na poz. 23 uszkodzone t, a z poz. 34 uszkodzone C, gwarancja Walocha. | Fi.349B3, B12 Mi.390II |
| 200 PLN | |
27623 |
1945 wyzwolenie miast, pasek znaczków z poz. 93-95, znaczek na poz. 95 z prawie niewidocznym błędem "lewa kreska ścięta z lewej strony". | Fi.349B5 Mi.390II |
| 60 PLN | |
27624 |
1945 wyzwolenie miast, parka znaczków z poz. 33-34, lewy znaczek z błędem nadruku "litera ę odmiennego kroju". | Fi.349B12 Mi.390II |
| 90 PLN | |
27625 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z błędem nadruku "ę odmiennego kroju". | Fi.349 B12 Mi.390II |
| 70 PLN | |
27626 |
1945 list polecony z Krakowa do Katowic, znaczek z przesuniętym nadrukiem, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 573, gwarancja Petriuk. | Fi.350 Mi.390VI |
| 800 PLN | |
27627 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 96 z usterką "zniekształcone ó", podlepka, gwarancja i oznaczenie pozycji bez opisu usterki Walocha. | Fi.350 Mi.390VI |
| 30 PLN | |
27628 |
1945 wyzwolenie miast, parka odbitek maszynowych nadruku z poz. 8-9 na papierze drzewnym żółtawym, gwarancja Jendroszek. | Fi.350 Mi.390VI |
| 750 PLN | |
27629 |
1945 "Kraków" - wyzwolenie dziesięciu miast, parka znaczków za 3 zł./25 gr. z przesuniętym w pionie nadrukiem, górny dodatkowo z błędem na poz 31/81 "cyfra 1 bez szeryfa z prawej", gwarancja Krawczyk. | Fi.350 B Mi.390VI |
| 80 PLN | |
27630 |
1945 "Kraków" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr.z niekatalogowanym błędem jak B4 na poz.63 "cyfra 4 uszkodzona z lewej", gwarancja i opis. | Fi.350 B Mi.390VI |
| 50 PLN | |
27631 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 74 z błędem "uszkodzone z i brak haczyka w cyfrze 1", podlepka, gwarancja i opis Walocha. | Fi.350 B3 Mi.390VI |
| 40 PLN | |
27632 |
1945 "Kraków" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z przesuniętym w pionie nadrukiem i z błędem na poz.28 "cyfra 4 uszkodzona z lewej", skośnie zgięty - co może być powodem przesunięcia nadruku, gwarancja Ryblewski, z opisem Schmutz. | Fi.350 B4 Mi.390VI |
| 30 PLN | |
27633 |
1945 "Kraków" - wyzwolenie dziesięciu miast, czwoboblok znaczków za 3 zł./25 gr. z dość rzadkim mocnym wyraźnym abklatschem, prawy dolny znaczek z widocznym po obu stronach błędem na poz.45/95 "kreska ścięta z lewej", gwarancja Krawczyk. | Fi.350 B5 Mi.390VI |
| 450 PLN | |
27634 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek przesuniętym nadrukiem z poz. 24 z błędem "brak haczyka w 1", gwarancja i opis Walocha. | Fi.350B3 Mi.390VI |
| 35 PLN | |
27635 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z błędem nadruku na poz. 95 "lewa kreska ścięta z lewej strony", podlepka. | Fi.350 B5 Mi.390VI |
| 25 PLN | |
27636 |
1945 wyzwolenie miast, pasek znaczków z poz. 96-99, znaczek na poz. 97 z błędem "litera z ścięta od góry". | Fi.350B6 Mi.390VI |
| 100 PLN | |
27637 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z błędem nadruku na poz. 40 "litera a przerwana". | Fi.350B10 Mi.390VI |
| 45 PLN | |
27638 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z przesuniętym nadrukiem z nominałem na dole, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.350t Mi.390VI |
| 120 PLN | |
27639 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 62 z ładnym abklaczem. | Fi.351 Mi.390VI |
| 40 PLN | |
27640 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 48 z błędem "zalane ó", ślady przywarcia, gwarancja i opis Walocha. | Fi.351 Mi.390VII |
| 25 PLN | |
27641 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 24 z błędem "brak haczyka w 1", podlepka, gwarancja i opis Walocha. | Fi.351 B3 Mi.390VII |
| 25 PLN | |
27642 |
1945 wyzwolenie miast, czworoblok z poz. 24/35, górny lewy znaczek z błędem "brak haczyka w 1", górne znaczki Ł blokowe, znaczki dolne Ł kursywą, gwarancja i opis Walocha. | Fi.351 T1+T2 B3 Mi.390VII |
| 400 PLN | |
27643 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z błędem nadruku na poz. 50 "litera ź obniżona i rozbita litera ó". | Fi.351B9 Mi.390VII |
| 80 PLN | |
27644 |
1945 wyzwolenie miast, parka znaczków z poz. 75 i 85, dwa typy nadruków I i II, dolny znaczek fałda w papierze, gwarancja i oznaczenie. | Fi.351I+II Mi.390VII |
| 140 PLN | |
27645 |
1945 "Łódź" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z błędem na poz.17/67 "zalana cyfra 5", gwarancja i opis Krawczyk. | Fi.351I B7 Mi.390VII |
| 50 PLN VERKAUFT | |
27646 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 52 z silnie przesuniętym nadrukiem z nominałem na dole znaczka, gwarancja Petriuk. | Fi.351t Mi.390VII |
| 120 PLN | |
27647 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 30 z przesuniętym nadrukiem i nominałem na dole znaczka, dodatkowo abklacz. | Fi.351II Mi.390VII |
| 200 PLN | |
27648 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z przesuniętym nadrukiem z nominałem na dole znaczka, silny abklacz. | Fi.351t Mi.390VII |
| 90 PLN | |
27649 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 39 z silnie przesuniętym nadrukiem, nominał na dole znaczka, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.351I Mi.390VII |
| 120 PLN | |