Die neu Auktion wird bald beginnen

Auctionen 75. Volksrepublik Polen 1944-1952

27530

1944 list polecony z Mielca 12.9.44 do Zadusznik, prowizoryczny datownik i poniemiecka erka.

Fi.342, 343
Mi.383, 384
240 PLN
27531

1944 znaczki stemplowane kasownikiem prowizorycznym z Warszawy Warszawa "Wedel" - tymczasowego Urzedu Pocztowego na Pradze - dzisiejsza siedziba Wedla na odwrocie niemieckiego formularza.

Fi.342-3
Mi.383-4
180 PLN
27532

1944 Goznak, seria z odmianą znaczka za 25 gr z walca II i III.

Fi.342-3
Mi.383-4
20 PLN
27533

1944 Goznak, seria w ciętych parkach, parka za 50 gr z charakterystyczną spacją znajdującą się w połowie arkusza na marginesie, gwarancja Schmutz.

Fi.342-3nz
Mi.383-4U
7 500 PLN
27534

1944 list miejscowy do cukrowni w Przeworsku, kasownik prowizoryczny Przeworska z nie wpisaną ręcznie data nadania.

Fi.343
Mi.384
180 PLN
27535

1944 druk z Polskiego Czerwonego Krzyża w Lublinie, stempel cenzury wojskowej nr 166.

Fi.343
Mi.384
120 PLN
27536

1944 kartka z Miechowa do Warszawy, prowizoryczny kasownik Miechowa, stempel cenzury wojskowej nr 709.

Fi.343
Mi.384
120 PLN
27537

1944 list polecony z Warszawy do Czerwonego Krzyża w Genewie, prowizoryczny kasownik Warszawy 26, przesyłka dostarczona przez Turcję i Egipt, stemple i zalepki cenzury.

Fi.343
Mi.384
120 PLN
27538

1944 list z Rzeszowa do Hyżnego na poniemieckiej kopercie służbowej.

Fi.343
Mi.384
60 PLN
27539

1944 Goznak, 50 gr - frankatura pojedyncza, okupacyjny formularz wysłany 10.3.1945 z Torunia do Krakowa, datownik nadawczy z wyróżnikiem "a"; rzadkiego typu stempelek cenzury wojskowej 887; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.343
Mi.384
120 PLN
27540

Fi.343
Mi.384
80 PLN
27541

Fi.343, 363
Mi.384, 394
80 PLN
27542

Fi.343t
Mi.384
200 PLN
27543

1944 K.R.N., duży fragment ciężkiego listu poleconego z Mielca 12.1.45 do Rzeszowa, prowizoryczny stempel i erkka z Mielca, rzadka frankatura wielokrotna znaczka wydania przedrukowego, na odwrocie cenzura wojskowa nr 175, doskonała prezencja.

Fi.344
Mi.386
2 200 PLN
27544

Fi.344
Mi.386
30 PLN
27545

Fi.344
Mi.386
120 PLN
27546

1944 K.R.N., znaczek za 1 zł./25 gr. z błędem na znaczku podstawowym z I walca na poz.8 "pionowe kreski na rysunku", gwarancja i opis.

Fi.344 B
Mi.386
35 PLN
27547

1944 K.R.N. - PODWÓJNY NADRUK, dwa znaczki za 1 zł./25 gr. z podwójnym nadrukiem; pierwszy z drugim nadrukiem przesuniętym pionowo w górę i katalogowanym błędem na poz.29/79 "uszkodzone pionowe kreski w N" - podwójna gwarancja i opis pozycji Krawczyk (Fi.3750.-); drugi z nadrukiem przesuniętym pionowo w dół i katalogowanym błędem na poz.26/76 "uszkodzone oznaczenie 1 zł. i przerwana cyfra 9 w górnej dacie" - podwójna gwarancja i opis pozycji Mikstein (Fi.3750.-).

Fi.344 Np B15, B10
Mi.386DD
8 000 PLN
27548

1944 miejscowo użyta kartka polecona z Lublina o charakterze filatelistycznym (brak treści na odwrocie), rzadki stempel cenzury wojskowej nr 8. Pierwszy Dzień Obiegu!

Fi.344, Cp89
350 PLN
27549

1944 wydanie przedrukowe, seria.

Fi.344-6
Mi.386-8
25 PLN
27550

1944 wydanie przedrukowe, seria, gwarancja Schmutz.

Fi.344-6
Mi.386-8
25 PLN
27551

1944 K.R.N., P.K.W.N. i R.T.R.P; dwudziestobloki z wieloma katalogowanymi i niekatalogowanymi błędami, znaczek za 1 zł. na poz.1(B1), 2(B2), 5, 6(B5), 12(B8), 15, 16(B10), 18(B11) i 19(B12); znaczek za 2 zł. na poz.53(B1), 55, 67(B3) i 70(B4); znaczek za 3 zł. na poz.66(B1), 67(B2) i 70(B3), wszystkie katalogowane błędy gwarancja.

Fi.344-46
Mi.386-88
600 PLN
27552

1944-45 K.R.N., P.K.W.N. i R.T.R.P., seria znaczków z nadrukami odwróconymi, za 1/25 gr. z poz.8/43, za 2/25 gr. z poz.10/41, a za 3 /25 gr. z poz.17/84 z błędem nadruku na poz.17 "cyfra 9 wcięta z prawej", gwarancja i opis Perzyński, Łaszkiewicz, Perzyński.

Fi.344-46 No (B2)
Mi.386-88
12 500 PLN
27553

Fi.344x B2
Mi.386
150 PLN
27554

1944 P.K.W.N., znaczek z przesuniętym nadrukiem.

Fi.345
Mi.387
60 PLN
27555

Fi.346
Mi.388
900 PLN
27556

1944 R.T.R.P., znaczek z nadrukiem przesuniętym.

Fi.346
Mi.388
100 PLN
27557

1944 R.T.R.P., pasek znaczków z nadrukiem przesuniętym.

Fi.346
Mi.388
90 PLN
27558

Fi.346
Mi.388
60 PLN
27559

Fi.346s
Mi.388
3 800 PLN
27560

Fi.346x
Mi.388
130 PLN
27561

Fi.346x
Mi.388
120 PLN
27562

Fi.346x
Mi.388
200 PLN
27563

1944-45 Kraków, wydanie przedrukowe na znaczkach GG z Hitlerem, zamówione - lecz niedopuszczone do obiegu przez Ministerstwo Poczt i Telegrafów, czysta seria w pięknym stanie plus dwie drogie odmiany ząbkowane grzebieniowo (Fi.7750.-), wszystkie w bardzo ładnym stanie, gwarancja Mikstein.

Fi.VIII-XXa, XIX-XXb
7 200 PLN
27564

1944-45 Kraków, wydanie przedrukowe na znaczkach GG z Hitlerem, zamówione - lecz niedopuszczone do obiegu przez Ministerstwo Poczt i Telegrafów, odbitka kontrolna na różowopomarańczowym papierze z poz.49 arkusza - próba typu 1 z okrągłą kropką po gr., gwarancja.

Fi.VII P
400 PLN
27565

Fi.342 Vbs
Mi.383bUMs
1 600 PLN
27566

1944-45 Kraków, wydanie przedrukowe na znaczkach GG z Hitlerem, zamówione - lecz niedopuszczone do obiegu przez Ministerstwo Poczt i Telegrafów, marginesowa parka znaczków za 20 gr. lewy poz.41 z nadrukiem typu 2 z kwadratową kropka po gr., a prawy poz.42 z nadrukiem typu 1 z okrągłą kropką po gr., gwarancja Schmutz.

Fi.XI
1 100 PLN
27567

1944 Komisja Edukacji Narodowej, blok z fragmentem listwy ochronnwj po lewej stronie. Stan idealny.

Fi.bl.9
Mi.Bl.9
750 PLN
27568

80 PLN
27569

Fi.342-541
Mi.383-679
1 880 PLN