Die Auktion beginnt am 21.06.2024

Auctionen 75. Volksrepublik Polen 1944-1952

27890

1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50zł./25gr. w kolorze czerwonym z nadrukiem II formy (typ 1, poz.72); wysoka wycena katalogowa (Mi.800 euro), piękny stan, gwarancja i opis Ryblewski, Schmutz.

Fi.376b F.II T1
Mi.409a
1 600 PLN
27891

1945 wydanie przedrukowe, kasowany znaczek za 1,50zł./25gr. w kolorze czerwonym z nadrukiem II formy - typ 2, z błędem na znaczku podstawowym z II walca na poz.100 "wypustka na pierwszym A" i nadruku "belka uszkodzona po prawej", gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.376b F.II t.2 B
Mi.409a
800 PLN
27892

1945 zabytki Gdańska, seria z odmianami papieru i ząbkowań.

Fi.377-9
Mi.410-2
220 PLN
27893

1945 zabytki Gdańska, seria cięta na wycinku oryginalnego listu z Krakowa wysłanego w pierwszym dniu obiegu znaczków, liczone jako same znaczki (Fi.240.-).

Fi.377-79 nz
Mi.410-12A U
360 PLN
27894

1945 Zabytki Gdańska, czysta seria cięta, piekny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.377-79 nz
Mi.410-12
350 PLN
27895

1945 zabytki Gdańska, blok legitymacyjny.

Fi.378
Mi.411
30 PLN
27896

1945 zabytki Gdańska, znaczek makulaturowy z rozmytym drukiem i przesuniętą perforacją.

Fi.378MK
Mi.411
50 PLN
27897

1945 zabytki Gdańska, narożnik z numerem walca.

Fi.379A
Mi.412B
25 PLN
27898

1945 zabytki Gdańska, próba znaczka w kolorze ciemno oliwkowym, bardzo rzadkie wydrukowano po około 10 prób w różnych kolorach, gwarancja.

Fi.379P1
Mi.412P
2 800 PLN
27899

1945 Warszawa oskarża, blok legitymacyjny.

Fi.380
Mi.414
25 PLN
27900

Fi.380
Mi.414
25 PLN
27901

1945 list firmowy z Poraja do Katowic, stempel prowizoryczny Poraja.

Fi.380
Mi.414
200 PLN
27902

1945 Warszawa oskarża, 1,50 zł - frankatura wielokrotna, list polecony ofrankowany czworoblokiem znaczków wysłany 2.1.1946 z urzędu Warszawa 44 do Krakowa; czarny stempelek polecenia z dopisanym numerem; kasownik odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.380
Mi.414
50 PLN
27903

1945 Warszawa oskarża, znaczek z prywatnym ząbkowaniem w kolorze karminowoczerwonym, gwarancja i oznaczenie Więcław.

Fi.380b
Mi.414
15 PLN
27904

1945 Warszawa oskarża, znaczek w kolorze ciemno karminowoczerwonym, gwarancja i oznaczenie Więcław.

Fi.380c
Mi.414
15 PLN
27905

Fi.381
Mi.415
60 PLN
27906

1945 Warszawa oskarża, znaczek z błędem "belka w oknie".

Fi.381B1
Mi.415
25 PLN
27907

1945 Warszawa oskarża, znaczek z obiegu pocztowego z błędem "belka w oknie".

Fi.381B1
Mi.415
20 PLN
27908

1945 Warszawa oskarża, 6 zł - frankatura wielokrotna, polecony list ekspresowy wysłany 19.3.46 z urzędu Zakopane 1 do Wierzbnika; doskonale odciśnięty kasownik odbiorczy "STARACHOWICE-WIERZBNIK 1" z 22.3 w bardzo rzadko stosowanym czerwonym kolorze; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.383
Mi.417
50 PLN
27909

1945 list z Miłosnej do Niemiec, stempel prowizoryczny Miłosnej i zalepki cenzury amerykańskiej, stempel cenzury nr 3024, gwarancja.

Fi.383
100 PLN
27910

1945 Warszawa oskarża, znaczek w kolorze żółtawobrązowym, gwarancja i oznaczenie Więcław.

Fi.384d
Mi.418
25 PLN
27911

1945 Warszawa oskarża, bardzo rzadka próba znaczka za 10 zł. w kolorze jasnoczerwonym na białym cienkim papierze drzewnym i dodatkowo fałszerstwo takiej próby zagwarantowane przez nieżyjącego eksperta PZF; 385 P1 piękny stan, gwarancja Gryżewski, Mikstein.

Fi.385 P1, 385 P1 FF
Mi.419
4 000 PLN
27912

1945 Kongres Związków Zawodowych, serie z odmianami papierów.

Fi.386
Mi.413
100 PLN
27913

1945 VII Kongres Związków Zawodowych, okolicznościowy karnet.

Fi.386
Mi.413
25 PLN
27914

1945 karnet - "KONGRES ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH".

Fi.386
Mi.413
60 PLN
27915

1945 FDC - "Kongres Związków Zawodowych".

Fi.386
Mi.413
60 PLN
27916

Fi.386
Mi.413
60 PLN
27917

Fi.386
Mi.413
60 PLN
27918

1945 Powstanie Listopadowe, oryginalnie kasowany znaczek za 10 zł., gwarancja Krawczyk.

Fi.387
Mi.420
80 PLN
27919

1945 Powstanie Listopadowe, znaczek na kopercie prawidłowo i bardzo ładnie skasowany 4.II stemplem okolicznościowym "OGÓLNOPOLSKI i MIĘDZYNARODOWY ZJAZD B.WIĘŹNIÓW POLIT. NIEMIECKICH OBOZÓW KONCENTR." w urzędzie Warszawa 1; doskonały stan zachowania (Myślicki 46 001).

Fi.387
Mi.420
200 PLN
27920

1945 Powstanie Listopadowe, kasowany znaczek za 10 zł.

Fi.387
Mi.420
30 PLN
27921

1945 Powstanie Listopadowe, ładnie cięty znaczek za 10 zł. (Fi.10000.-), stan idealny, gwarancja L.Plewka, fotoatest Krawczyk.

Fi.387 nz
Mi.420 U
7 000 PLN
27922

1945 kartka z Kielc 27.6.45 do Brzeźnicy, stempel cenzury wojskowej nr 1787.

Fi.Cp92
100 PLN
27923

1945 kartka z Kielc 4.7.45 do Częstochowy, stempel cenzury wojskowej nr 1790, hasło propagandowe nr 6.

Fi.Cp92
80 PLN
27924

1945 kartka z Głuchowa do Milanówka, stempel cenzury wojskowej nr 1667, dziury po archiwizacji.

Fi.Cp92
80 PLN
27925

1945 list z Kobylanki 8.7.45 do Strzyżowa, całostka naklejona na kopertę, dodatkowa opłata znaczkiem opłaty wyciętym z całostki, prowizoryczny kasownik agencji pocztowej w Kobylance i stempel cenzury wojskowej 2063.

Fi.Cp93
100 PLN
27926

1945 "535 ROCZNICA BITWY POD GRUNWALDEM" całostka, ostemplowana okolicznościowo 15.VII w rocznicę bitwy (Myślicki 45 007 + 202).

Fi.Cp95
40 PLN
27927

1945 kartka ze Strzegomia do Niemiec, stempel urzędu cenzury nr 3010 i stempel brytyjskiej cenzury wojskowej.

Fi.Cp95
50 PLN
27928

1945 zabytki Krakowa, znaczek nie wprowadzony do obiegu w kolorze karminowym ZL 11, bardzo rzadki, stempelek firmy J.Witkowski z Poznania.

Fi.XXI
500 PLN
27929

1945 list polecony z Łysobyk 17.V.45 do Dyrekcji Kolei w Lublinie, poniemiecka erka i stempel cenzury wojskowej nr 1880, koperta nicowana użyta dwukrotnie - wewnątrz list z Lublina z cenzurą wojskową nr 314.

100 PLN