Die neu Auktion wird bald beginnen

Auctionen 75. Volksrepublik Polen 1944-1952

27570

1944 przesyłka opłacona gotówką, list przesłany 7.8 miejscowo w Lublinie, trzywierszowy stempelek "Opłata pocztowa uiszczona gotówką ...... gr." z wpisaną wysokością pobranej opłaty "50", u góry dopisana liczba "345" (numer przesyłki?); okupacyjny datownik Lublin 1 z wyróżnikiem "r"; bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji B.Grodzińskiego; gwarancja.

600 PLN
27571

1944 firmowy list polecony z Przeworska 8.9.45 do Przemyśla, prowizoryczny kasownik Przeworska, opłata gotówkowa i poniemiecka erka, gwarancja Piekut.

360 PLN
27572

1944 list z Hrubieszowa 5.12.44 do Lublina, opłata gotówkowa, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 12, gwarancja Piekut.

250 PLN
27573

1944 front listu poleconego z Radymna 29.10.44 do Jarosławia, stempel prowizoryczny Radymna z ręcznie wpisana datą.

480 PLN
27574

1944-99 "Podręcznik specjalizowany polskich znaków pocztowych 1944 - 1999" autorstwa Adama Kielbasa - Schoeni i Stanisława Fołty.

95 PLN
27575

1945 list polecony z Warszawy do Czerwonego Krzyża w Genewie, prowizoryczna erka i kasownik urzędu pocztowego Warszawa 26.

Fi.342
Mi.383
240 PLN
27576

1945 list z Żor 26.5.45 do Katowic, prowizoryczny kasownik Żor, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 1987.

Fi.343
Mi.384
480 PLN
27577

1945 list nadany w agencji pocztowej Biskupice nad Wieprzem do Lublina stemplowany stemplem prowizorycznym agencji w kształcie trójkąta, stempel cenzury wojskowej nr 166, koperta mocno przycięta z boku.

Fi.343
Mi.384
750 PLN
27578

1945 kartka z Pułtuska 24.4.45 do Łosia, niemy stempel prowizoryczny z Pułtuska, stempel cenzury wojskowej nr 1501, ciekawa widokówka.

Fi.343
Mi.384
600 PLN
27579

1945 list z Tarnowa do Katowic, prowizoryczny kasownik Tarnowa, stempel cenzury wojskowej nr 531 na odwrocie.

Fi.343
Mi.384
100 PLN
27580

1945 list z Lublina 22.1.45 do Centralnego Komitetu Żydowskiego w Polsce, stempel cenzury wojskowej nr 100 na odwrocie i zalepki cenzury angielskiej.

Fi.343
Mi.384
160 PLN
27581

1945 kartka z Krakowa do Katowic, stempel cenzury wojskowej nr 1647.

Fi.343
Mi.384
40 PLN
27582

1945 kartka z Kielc 22.5.45 do Warszawy, stempel cenzury wojskowej nr 1788.

Fi.343
Mi.384
50 PLN
27583

1945 P.K.W.N., parka oryginalnie kasowanych znaczków za 2 zł./25 gr., lewy z błędem na znaczku podstawowym z III walca na poz.57 "kropka pod Gr", gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.345 B
Mi.387
80 PLN
27584

1945 P.K.W.N., znaczek za 2 zł./25 gr. z poz.61 z niedodrukiem lewej części nadruku, gwarancja i opis Walisch.

Fi.345 B
Mi.387
200 PLN
27585

1945 R.T.R.P., znaczek za 3 zł./25 gr. - frankatura pojedyncza, list polecony wysłany 17.2.45 Węgrowa do Kielc, znaczek unieważniony kasownikiem prowizorycznym WEGROW z wyróżnikiem "a", prowizoryczna okupacyjna erka z wykreślonym napisem "über.Sokolow (Distr.Radom)"; na odwrocie stempelek cenzury wojskowej 167; oryginalne nie inspirowane filatelistycznie przesyłki opłacone znaczkami tego wydania należą do rzadkich; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.346
Mi.388
1 800 PLN
27586

1945 R.T.R.P., marginesowy znaczek za 3 zł./25 gr. z błędem na znaczku podstawowym z III walca na poz.99 "kreska na drugim piórze prawego skrzydła" i brakiem otworu perforacji poziomej, gwarancja i opis.

Fi.346 B
Mi.387
50 PLN
27587

1945 R.T.R.P., znaczek za 3 zł./25 gr. z przesuniętym nadrukiem i z błędem na poz.40/90 "pionowa kreska 4 wcięta u góry", gwarancja i opis.

Fi.346 B6
Mi.388
50 PLN
27588

1945 R.T.R.P., unikalny narożny znaczek za 3 zł./25 gr. bez perforacji pionowej, na oryginalnym miejscowym liście poleconym nadanym 8.2.45 w Lublinie, na odwrocie stempelek cenzury wojskowej 347 i kasownik odbiorczy; gwarancja Krawczyk, Schmutz.

Fi.346MK1
Mi.388
22 500 PLN
27589

Fi.347a
Mi.389
130 PLN
27590

1945 Powstanie Styczniowe - R.Traugutt, oryginalnie kasowany znaczek za 5 zł./25 gr. w kolorze brązoworóżowym z lekkim abklatschem nadruku na odwrocie, gwarancja Krawczyk.

Fi.347a
Mi.389
300 PLN
27591

Fi.347a
Mi.389
400 PLN
27592

1945 Powstanie Styczniowe - R.Traugutt, cieniowany dziesięcioblok znaczków za 5 zł./25 gr. w kolorach od ciemnobrązoworóżowych po lewej, poprzez brązoworóżowe, po dwa jasnobrązoworóżowe do brązoworóżowych po prawej, wersja drukowana na odwrocie niemieckiego urzędowego papieru kancelaryjnego z nagłówkiem "Deutsche Post Osten ... Chopinstr.9"; wiele błędów: na poz.22 "plamka nad TA", na poz.23 "PÓLSKA", na poz.24 unikalny "duża barwna plama nad 22", na poz.25 z najmniejszym prostokątem zasłaniającym nominał w całym arkuszu (5,5x4,1 mm) występujący tylko w części nakładu błąd "uszkodzona cyfra 3 w 1863.", na poz.26 występujący w małej części nakładu "plama w tle obok szyi", a na poz.29 prostokąt z charakterystycznym oczkiem w prawym górnym rogu opisywanym jako "uszkodzony prostokąt", niespotykane nagromadzenie odmian i błędów, gwarancja opis wszystkich kolorów i błędów Schmutz.

Fi.347a B
Mi.389
3 600 PLN
27593

1945 Powstanie Styczniowe - R.Traugutt, znaczek za 5 zł./25 gr. w kolorze ciemnobrązowaworóżowym, z występującym w części nakładu błędem nadruku na poz.22 "wcięcie w prostokącie", dodatkowo na znaczku podstawowym "kropka pod Z", gwarancja z opisem koloru i błędu nadruku Schmutz.

Fi.347a B
Mi.389
300 PLN
27594

Fi.347a B
Mi.389
240 PLN
27595

1945 Powstanie Styczniowe - R.Traugutt, parka znaczków za 5 zł./25 gr. w kolorze brązoworóżowym, prawy znaczek z błędem występującym w części nakładu na poz.25 "przerwa w górnym łuku cyfry 3"; dodatkowo znaczek z tej pozycji ma najmniejszy prostokąt zasłaniający nominał w całym arkuszu (5,5x4,1 mm), gwarancja i opis koloru Schmutz.

Fi.347a B
Mi.389
360 PLN
27596

1945 Powstanie Styczniowe - R.Traugutt, unikalny narożny znaczek za 5 zł./25 gr. w kolorze brązoworóżowym, z mocno przesuniętym w górę drukiem znaczka podstawowego i dodatkowo z błędem nadruku występującym na poz.1 w niewielkiej części nakładu "rozdzielony prostokąt" (Fi.+200%), gwarancja z opisem koloru i błędu Schmutz.

Fi.347a MK3 B1
Mi.389
4 000 PLN
27597

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, kompletny arkusz znaczka w kolorze jasno brązowaworóżowym i brązowaworóżowym, arkusz drukowany na odwrocie papieru z nadrukiem "Deutsche Post Osten" z Lublina, w arkuszu znaczki z błędami: na poz. 1 "rozdzielony prostokąt", na poz. 12 "T z akcentem", na p[oz. 19 "plama pod R", na poz. 22 "wcięcie w prostokącie", na poz. 23 "PÓLSKA", na poz. 26 "biała plama obok szyi" i na poz. 29 "uszkodzony prostokąt", całe arkusze są rzadko spotykane, gwarancja i opis znaczków z błędami Schmutz.

Fi.347a B1, B6, B11
Mi.389
4 500 PLN
27598

1945 Powstanie Styczniowe - R.Traugutt, znaczek za 5 zł./25 gr. w kolorze jasnobrązoworóżowym, z błędem na poz.23 "Ó w PÓLSKA", gwarancja z opisem koloru i błędu Schmutz.

Fi.347a B6
Mi.389
240 PLN
27599

1945 Powstanie Styczniowe - R.Traugutt, CZWOROBLOK ZNACZKÓW CIĘTYCH Z BŁĘDAMI: marginesowy czworoblok znaczków za 5 zł./25 gr. w kolorze brązoworóżowym (Fi.48000.-); prawy dolny z błędem nadruku występującym na poz.8 w niewielkiej części nakładu "spacja obok 5 zł." (Fi.+250%) i bardzo rzadkim błędem na znaczku podstawowym "uszkodzony prawy dolny narożnik" - dopłata (+200%) za ten błąd (24000.-) nie jest uwzględniona w ogólnej wycenie katalogowej; znaczków ciętych w czworoblokach się nie spotyka, a dwa rzadkie błędy na jednym znaczku sprawiają, że jest to walor absolutnie unikalny; cena katalogowa z dopłatą za błąd B10 - Fi.78000.-, gwarancja z opisem koloru i błędu nadruku Schmutz.

Fi.347a nz B10
Mi.389
75 000 PLN
27600

1945 Powstanie Styczniowe - R.Traugutt, czworoblok znaczków za 5 zł./25 gr. w rzadszym kolorze jasnobrązowoczerwonym drukowany na odwrocie niemieckiego urzędowego papieru kancelaryjnego (cieńszy 0,075 mm, a na odwrocie napis LUBLIN Chopinstr. 9), prawy górny znaczek na poz.25 ma najmniejszy prostokąt zasłaniający nominał w całym arkuszu (5,5x4,1 mm), lewy dolny na poz.29 ma prostokąt z charakterystycznym oczkiem w prawym górnym rogu, a na znaczku podstawowym z poz.30 są występujące w niewielkiej części nakładu błędy "plama nad głową" i "kropka przed literą T", gwarancja i opis koloru Schmutz.

Fi.347b B
Mi.389
1 600 PLN
27601

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w kolorze brązowawoczerwonym z poz. 23 z błędem "PÓLSKA", gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.347bB6
Mi.389
400 PLN
27602

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w kolorze brązowawoczerwonym z poz. 12 z błędem "T z akcentem", gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.347bB8
Mi.389
400 PLN
27603

1945 Traugutt - Powstanie Styczniowe, narożny znaczek za 5 zł./25 gr. w rzadszym kolorze czerwonawobrązowym na cieńszym (0,075 zamiast 0,090 mm) lekko prześwitującym papierze, ze znacznie przesuniętym w poziomie nadrukiem - prostokąty mające zasłaniać stary nominał występują po obu stronach znaczka, ten po lewej nasunięty z poz.29 z charakterystycznym oczkiem w prawym górnym rogu, gwarancja z opisem koloru Schmutz.

Fi.347d B
Mi.389
2 400 PLN
27604

1945 Powstanie Styczniowe - R.Traugutt, czworoblok znaczków za 5 zł./25 gr., lewy górny w rzadszym kolorze czerwonobrązowym z błędem nadruku występującym na poz.1 w niewielkiej części nakładu "rozdzielony prostokąt" (Fi.+200%), a prawy dolny w kolorze jasnoczerwonobrązowym z lekko widocznym błędem na poz.7 w części nakładu "spacja po prostokącie" (Fi.+250%); dwa odcienie i dwa rzadkie błędy w jednym czworobloku, gwarancja i opis kolorów oraz błędu B1 Schmutz.

Fi.347d B1+B10
Mi.389
1 600 PLN
27605

1945 Powstanie Styczniowe - R.Traugutt, znaczek za 5 zł./25 gr. w rzadszym kolorze różowawobrązowym, z błędem na poz.8 "odbicie spacji obok cyfry 5" (Fi+250%), gwarancja z opisem koloru i błędu Schmutz.

Fi.347e B10
Mi.389
1 500 PLN
27606

1945 wyzwolenie miast, parka odbitek maszynowych nadruku z poz. 7-8 na papierze drzewnym żółtawym, gwarancja Jendroszek.

Fi.348
Mi.390IX
750 PLN
27607

1945 "Warszawa" poz.46/55 , "Kraków" poz.37/14, "Radom" poz.35/16, "Kielce" poz.16/85 i "Kalisz" poz.40/61, komplet znaczków za 3 zł./25 gr. z odwróconymi nadrukami, Radom z matową plamką na gumie, poza tym w bardzo ładnym stanie, gwarancja "Warszawa" Kalinowski, wszystkie gwarancja i opis Schmutz.

Fi.348, 350, 352-3, 356 No
Mi.390IX, VI, VIII, V, IV
28 000 PLN
27608

1945 wyzwolenie miast, podstawowa seria.

Fi.348-57
Mi.390I-X
220 PLN
27609

Fi.348-57 (B2 i 4)
Mi.390I-X
400 PLN