17722 |
1938 XX rocznica odzyskania niepodległości, blok. | Fi.bl.7 Mi.Bl.7 |
| 50 PLN | |
17723 |
1938 list pierwszego dnia obiegu ze stemplem okolicznościowym do Ameryki, na odwrocie pieczęcie lakowe Urzędu Pocztowego Warszawa 1, nalepka kontroli dewizowej, amerykański znaczek dopłaty ! i liczne stemple odbiorcze. Piękna i dekoracyjna całość. | Fi.bl. 7 Mi.Bl. 7 |
| 200 PLN | |
17724 |
1938 20 rocznica odzyskania niepodległości, blok czysty. | Fi.Bl.7 |
| 100 PLN | |
17725 |
1938 20 rocznica odzyskania niepodległości, blok kasowany okolicznościowo. | Fi.Bl.7 |
| 70 PLN | |
17726 |
1938 WILEŃSZCZYZNA - LANDWARÓW - koperta wysłana 20.VIII z miejscowości Landwarów (powiat wileńsko-trocki) do Plisy, znaczek unieważniony datownikiem z wyróżnikiem "b"; dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne. | Fi.Ck7 |
| 50 PLN | |
17727 |
1937 karta ze Skierniewic do Łodzi, stempel opłaty ulgowej 37. Pułku Piechoty. | Fi.Cp72 |
| 55 PLN | |
17728 |
1938 WILEŃSZCZYZNA - SINIAWKA - ilustrowana karta pocztowa, wysłana 27.XI z miejscowości Siniawka (powiat nieświeski) do Wilna, znak opłaty unieważniony datownikiem z wyróżnikiem "b"; dobry stan zachowania (minimalna plamka tuszu po lewej stronie); z kolekcji G.Hahne. | Fi.Cp76 |
| 100 PLN | |
17729 |
1938 zeszycik znaczkowy. | Fi.ZzO 5c |
| 280 PLN | |
17730 |
1939 list kasownikiem okolicznościowym z Kozienic (Myślicki nr 36015) "OFICERSKI OBÓZ ZWIĄZKU STRZELECKIEGO". | Fi.280 |
| 60 PLN | |
17731 |
1939 list polecony z Ustrzyk Dolnych 12.I.39 do Lublina. | Fi.287, 327 Mi.308, 348 |
| 20 PLN | |
17732 |
1939 list z Krakowa z wirnikiem propagandowym Myślicki nr 38101B. | Fi.295, 296 Mi.316, 317 |
| 10 PLN | |
17733 |
1939 list z Zamościa do Potoczka, stempel opłaty ulgowej Kompanii Łączności 3 Dywizji Piechoty Legionów. | Fi.296 Mi.317 |
| 55 PLN | |
17734 |
1939 "Opłata ulgowa /Rozp. M.P.i T. Nr.P.W. 501/70 z r. 1933" - stempel uprawniający do obniżonej opłaty za korespondencję, list wysłany 6.VI z miejscowości Niemirów k.Lwowa do Rawicza. | Fi.296 Mi.317 |
| 50 PLN | |
17735 |
1939 list polecony z Rybnika 18.II.39 do Wrocławia, nalepka kontroli dewizowej i liczne stemple odbiorcze w stempel ambulansu Wrocław - Bytom. | Fi.305, 315 Mi.326, 336 |
| 80 PLN | |
17736 |
1939 miejscowy list z Warszawy z wirnikiem propagandowym Narciarskich Mistrzostw Świata w Zakopanem. | Fi.309 Mi.330 |
| 25 PLN | |
17737 |
1939 list na kopercie firmowej Polskiego Związku Piłki Nożnej z Warszawy 10.II.39 do Katowic. | Fi.310 Mi.331 |
| 80 PLN | |
17738 |
1939 list z Warszawy z wirnikiem propagandowym Myślicki nr 39107B. | Fi.310 Mi.321 |
| 10 PLN | |
17739 |
1939 WILEŃSZCZYZNA - pośrednictwo IKAŹŃ - list polecony, wysłany 20.V z pośrednictwa pocztowego w miejscowości Ikaźń (powiat brasławski) do Wilna, miejscowość ta nie figuruje w "Spisie urzędów, agencyj i pośrednictw pocztowych" z 1933 roku !!! znaczki unieważnione nietypowym datownikiem z wyróżnikiem "a"; ładnie odciśnięte datowniki i stempelek polecenia; na odwrocie kasowniki odbiorcze Wilno 6 i Wilno 1; niewielkie ślady archiwizacji; bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne. | Fi.310, 314 Mi.331, 335 |
| 500 PLN VERKAUFT | |
17740 |
1939 "ZDROJOWISKO BOROWINOWO-SIARCZANE WOJ. LWOWSKIE" Niemirów Zdrój, stempel okolicznościowy na liście wysłanym 12.VIII do Rawicza(Myślicki 33 006). | Fi.310, 334 Mi.331, 355 |
| 40 PLN VERKAUFT | |
17741 |
1939 list z Gdyni 8.VIII.39 do Anglii opłacony parką znaczków z okazji 25 rocznicy wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów. | Fi.310, 335 Mi.331, 356 |
| 90 PLN | |
17742 |
1939 kartka z Poznania 23.II.39 do Torunia. | Fi.312 Mi.333 |
| 10 PLN | |
17743 |
1939 list z Warszawy z wirnikiem propagandowym Myślicki nr 39116B. | Fi.314 Mi.335 |
| 10 PLN | |
17744 |
1939 list z sądu w Białej Podlaskiej, nietypowy kasownik. | Fi.314 Mi.335 |
| 30 PLN | |
17745 |
| 20 PLN | |
17746 |
1939 WILEŃSZCZYZNA - JODY - list polecony, wysłany 25.IV z małej miejscowości Jody (powiat brasławski) do Wilna, znaczek unieważniony datownikiem z wyróżnikiem "a", ładnie odciśnięte datownik i stempelek polecenia; kasownik odbiorczy na odwrocie; niewielkie ślady archiwizacji, bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne. | Fi.318 Mi.339 |
| 150 PLN | |
17747 |
1939 WILEŃSZCZYZNA - SMORGONIE - list polecony, wysłany 29.III z miejscowości Smorgonie (powiat oszmiański) do Wilna, znaczek unieważniony datownikiem z wyróżnikiem "b"; ładnie odciśnięte datownik i stempelek polecenia; kasownik odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania (ślady archiwizacji); z kolekcji G.Hahne. | Fi.318 Mi.339 |
| 80 PLN | |
17748 |
| 20 PLN | |
17749 |
1939 seria wydania z okazji Międzynarodowych Zawodów Narciarskich FIS na poleconym ekspresie z polskiego urzędu pocztowego w Gdańsku. | Fi.330-3 Mi.351-4 |
| 160 PLN | |
17750 |
1939 międzynarodowe zawody narciarskie FIS w Zakopanem, seria czysta. | Fi.330-33 Mi.351-54 |
| 40 PLN | |
17751 |
1939 seria z okazji zawodów narciarskich FIS w Zakopanem na ekspresie poleconym do Lublina. | Fi.330-33 Mi.351-54 |
| 80 PLN | |
17752 |
1939 "Opłata ulgowa (Rozp. M.P.I T. Nr.P.W. 501/70 z r. 1933) - stempel uprawniający do obniżonej opłaty za korespondencję, list wysłany 3.VIII z miejscowości Gródek Jagielloński do Rawicza. | Fi.334 Mi.355 |
| 50 PLN | |
17753 |
1939 list z poczty polowej 184 6.VIII.39 do Równego Wołyńskiego. | Fi.335 Mi.356 |
| 150 PLN | |
17754 |
1939 znaczek z bloku na liście miejscowym z Łodzi 13.X.39. | Fi.336 Mi.357 |
| 50 PLN VERKAUFT | |
17755 |
1939 25. rocznica wymarszu Legionów, znaczki z bloku. | Fi.336-38 Mi.357-59 |
| 55 PLN | |
17756 |
| 55 PLN | |
17757 |
1939 25 rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, znaczki w trójbloku. | Fi.336-38 Mi.357-59 |
| 50 PLN | |
17758 |
1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, blok czysty pozagniatany na krawędziach, liczony jako trójblok z bloku. | Fi.336-39 (Bl.8) Mi.357-59 |
| 60 PLN | |
17759 |
1939 20 rocznica wymarszu Legionów, blok, lekko ścięty lewy dolny róg, liczony jako znaczki z bloku. | Fi.336-8 Mi.357-9 |
| 70 PLN | |
17760 |
1939 list z wirnikiem propagandowym Festiwalu SIMC. | |
| 20 PLN | |
17761 |
1939 kasownik Poczty Polowej 184 na grzecznościowej kopercie. | |
| 25 PLN | |