Die Auktion beginnt am 21.06.2024

Auctionen 40. Polen zwischen den Weltkriegen

17482

1932 list z Pińska do Tomaszowa.

Fi.213
Mi.241
10 PLN
17483

1932 WILEŃSZCZYZNA - URZĄD TELEGRAFICZNY WILNO - ekspresowy list polecony, wysłany 27.X z miejscowości Łuniniec do Wilna, zwraca uwagę kasownik odbiorczy URZĄD TELEGRAFICZNY WILNO datownikiem z wyróżnikiem "d"; dobry stan zachowania (koperta pionowo zgięta); z kolekcji G.Hahne.

Fi.214I, 243, 257
Mi.242I, 262, 278&nb
100 PLN
17484

1932 kartka z Bydgoszczy 15.XII.32 do Warszawy.

Fi.226
Mi.245
10 PLN
17485

1932 list z Krakowa 14.5.32 do Warszawy.

Fi.226, 243
Mi.245, 262
10 PLN
17486

1932 list druk na kopercie Gospodarczego Banku Spółdzielczego z Krakowa.

Fi.242
Mi.261
15 PLN
17487

1932 kartka nadana w ambulansie pocztowym nr 335a na trasie Zwardoń - Sucha.

Fi.242
Mi.261
45 PLN
17488

1932 list polecony z Elektrowni Warszawskiej 16.IX.32.

Fi.245
Mi.264
25 PLN
17489

1932 200. rocznica urodzin Jerzego Waszyngtona.

Fi.250
Mi.271
10 PLN
17490

Fi.250
Mi.271
20 PLN
17491

1932 doniczki, seria w dwóch odmianach kolorów znaczków.

Fi.251-57
Mi.272-78
63 PLN
17492

1932 doniczki, seria w czworoblokach.

Fi.251-57
Mi.272-78
230 PLN
17493

1932 fałszerstwo znaczka za 25 gr. na szkodę poczty ząbkowanie ZL13.

Fi.255FP
Mi.276PF
350 PLN
17494

Fi.255FP
Mi.276FF
400 PLN
17495

1932 godło Państwa tzw. małe doniczki, fałszerstwo na szkodę poczty znaczka za 25 gr., gwarancja Schmutz.

Fi.255 FP
Mi.276 Pfa
500 PLN
17496

1932 wydanie obiegowe, czworoblok znaczka za 60 gr.

Fi.257
Mi.278
120 PLN
17497

1932 telegram z hasłem propagandowo - reklamowym nadany z Poznania.

10 PLN
17498

1932 kartka z wirnikiem propagandowym "Zapisz się na członka LOPP".

20 PLN
17499

10 PLN
17500

10 PLN
17501

1932 kartka nadana w ambulansie pocztowym nr 251 na trasie Lublin - Katowice, całostka z sygnaturą XI-1931 długości ponad 40 mm, linie druk rotograwiurą, ilustracja 22.

Fi.Cp50IIa
120 PLN
17502

1933 list polecony do Francji nadany z urzędu pocztowego Warszawa 19 Port Lotniczy, na odwrocie stemple odbiorcze.

Fi.214
Mi.242
40 PLN
17503

1933 list z Drohobycza nadany w ambulansie pocztowym nr 441 na trasie Nakło - Chojnice, znaczek kasowany kasownikiem "Kolekcja...".

Fi.226
Mi.243
80 PLN
17504

1933 list polecony na kopercie firmowej Banku Zachodniego w Warszawie.

Fi.238, 256
Mi.257, 277
15 PLN
17505

1933 WILEŃSZCZYZNA - DRUJA - list polecony, wysłany 3.II z małej, leżącej na granicy z Litwą miejscowości Druja (powiat brasławski) do Wilna, znaczek unieważniony datownikiem z wyróżnikiem "*a*"; kasowniki odbiorcze na odwrocie; dobry stan zachowania (ślady archiwizacji); z kolekcji G.Hahne.

Fi.240, 245
Mi.259, 264
150 PLN
17506

Fi.240, 252, 254
Mi.259, 273, 275&nbs
20 PLN
17507

1933 WILEŃSZCZYZNA - PRZEBRODZIE - list polecony wysłany 11.III z miejscowości Przebrodzie (powiat brasławski) do Wilna, znaczki unieważnione datownikiem z wyróżnikiem "*"; kasownik odbiorczy na odwrocie; dobry stan zachowania (niewielkie ślady archiwizacji); z kolekcji G.Hahne.

Fi.243, 257
Mi.262, 278
150 PLN
17508

1933 kartka nadana w ambulansie pocztowym nr 344a na trasie Nowy Sącz - Sucha.

Fi.252
Mi.273
45 PLN
17509

1933 list polecony na kopercie firmowej Komunalnej Kasy Oszczędności w Radomsku.

Fi.252, 256
Mi.273, 277
20 PLN
17510

1933 kartka nadana w ambulansie pocztowym nr 144a na trasie Krynica - Kraków.

Fi.254
Mi.275
45 PLN
17511

1933 kartka firmowa z redakcji Gazety Lwowskiej.

Fi.254
Mi.275
25 PLN
17512

1933 WILEŃSZCZYZNA - TROKI - widokówka, wysłana 1.VIII z miejscowości Troki do miejscowości Chorzele, znaczek unieważniony datownikiem z wyróżnikiem "**", kasownik odbiorczy; bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne.

Fi.254
Mi.275
60 PLN
17513

Fi.254, 257
Mi.275, 278
20 PLN
17514

1933 700-lecie założenia Torunia.

Fi.258
Mi.279
180 PLN
17515

1933 700-lecie Torunia.

Fi.258
Mi.279
130 PLN
17516

Fi.258
Mi.279
200 PLN
17517

1933 700-lecie Torunia, znaczek za 60 gr. z bardzo rzadkim - W.II.D położeniem znaku wodnego, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.258D
Mi.279Y
1 100 PLN
17518

1933 700 lecie Torunia, znaczek z rzadkim położeniem znaku wodnego W.II.D, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.258D
Mi.279Y
900 PLN
17519

1933 zwycięzcy Challenge'u.

Fi.259
Mi.280
40 PLN
17520

1933 zwycięzcy Challenge'u, czworoblok.

Fi.259
Mi.280
320 PLN
17521

1933 zwycięstwo Polaków w Challenge'u.

Fi.259
Mi.280
90 PLN