17522 |
1933 F.Żwirko i S.Wigura, marginesowy znaczek czysty. | Fi.259 Mi.280 |
| 60 PLN | |
17523 |
| 320 PLN | |
17524 |
1933 F.Żwirko i S.Wigura, znaczek czysty. | Fi.259 Mi.280 |
| 80 PLN | |
17525 |
1933 Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna. | Fi.260 Mi.281 |
| 70 PLN | |
17526 |
1933 II Wszechsłowiańska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, czworoblok znaczków na papierze ze znakiem wodnym II.G. | Fi.260 Mi.281 |
| 250 PLN | |
17527 |
1933 II Wszechsłowiańska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, czworoblok znaczków na papierze ze znakiem wodnym II.D. | Fi.260D Mi.281 |
| 320 PLN | |
17528 |
1933 karnet - "II WSZECHPOLSKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA W TORUNIU", znaczek z rzadkim położeniem znaku wodnego - W.II.G (trąbki w górę). | Fi.260G Mi.281 |
| 120 PLN | |
17529 |
1933 400 rocznica śmierci Wita Stwosza. | Fi.261 Mi.282 |
| 75 PLN | |
17530 |
1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza, znaczek w oficjalnym karnecie Ministerstwa Poczt i Telegrafów. | Fi.261 Mi.282 |
| 600 PLN | |
17531 |
1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza, czworoblok. | Fi.261 Mi.282 |
| 250 PLN | |
17532 |
1933 400 rocznica śmierci Wita Stwosza, znaczek czysty. | Fi.261 Mi.282 |
| 60 PLN | |
17533 |
| 170 PLN | |
17534 |
1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza. | Fi.261 Mi.282 |
| 40 PLN | |
17535 |
1933 250. rocznica wiktorii wiedeńskiej. | Fi.262 Mi.283 |
| 80 PLN VERKAUFT | |
17536 |
1933 250 rocznica wiktorii wiedeńskiej. | Fi.262 Mi.283 |
| 160 PLN | |
17537 |
1933 250 rocznica zwycięstwa pod Wiedniem, znaczek czysty na podlepce. | Fi.262 Mi.283 |
| 50 PLN | |
17538 |
1933 250. rocznica Wiktorii Wiedeńskiej, czworoblok. | Fi.262 Mi.283 |
| 550 PLN | |
17539 |
1933 list polecony z Torunia 30.XII.33 ze stemplem okolicznościowym 700-lecia miasta Torunia do Inowrocławia, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.262 Mi.283 |
| 140 PLN | |
17540 |
1933 15. rocznica odzyskania niepodległości, czworoblok. | Fi.263 Mi.284 |
| 40 PLN VERKAUFT | |
17541 |
1933 kartka ze Stryja do Borysławia. | |
| 10 PLN | |
17542 |
1933 20 gr. frankatura mechaniczna H7 Związku Kopalń Górnośląskich "ROBUR", karta firmowa wysłana 28.XI z Katowic do Kielc, doskonałej jakości odbitka frankatury; całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 25 PLN | |
17543 |
1933 kartka nadana w ambulansie pocztowym nr 255 na trasie Lublin - Zdołbunów. | |
| 45 PLN | |
17544 |
1933 list z Warszawy opłacony gotówką z wirnikiem propagandowym Myślicki nr 32120B. | |
| 10 PLN | |
17545 |
1934 wydanie przedrukowe, znaczek z błędem "przecinek zamiast kropki". | Fi.171s Mi.292II |
| 40 PLN | |
17546 |
1934 WILEŃSZCZYZNA - CHOCIEŃCZYCE - list polecony wysłany 24.XI z małej miejscowości Chocieńczyce (powiat wilejski) do Wilna, znaczki unieważnione datownikiem z wyróżnikiem "a"; dobry stan zachowania (koperta pionowo zgięta, klapa rozerwana i sklejona); z kolekcji G.Hahne. | Fi.238c, 251 Mi.270, 272 |
| 150 PLN | |
17547 |
1934 kartka nadana w ambulansie pocztowym nr 136 na trasie Cieszyn - Kraków. | Fi.253 Mi.274 |
| 40 PLN VERKAUFT | |
17548 |
1934 firmowy list polecony z Siedlec 19.9.34 do Warszawy. | Fi.257 Mi.278 |
| 10 PLN VERKAUFT | |
17549 |
1934 WILEŃSZCZYZNA - SZEMETOWSZCZYZNA - list polecony, wysłany 1.VIII z miejscowości Szemetowszczyzna (powiat oszmiański) do Warszawy, znaczek unieważniony datownikiem z wyróżnikiem "*"; zwraca uwagę bardzo niski numer przesyłki; ładnie odciśnięte datownik i dwukrotnie! stempelek polecenia, kasownik odbiorczy na odwrocie; dobry stan zachowania (koperta z lewej strony przycięta); z kolekcji G.Hahne. | Fi.257 Mi.278 |
| 200 PLN | |
17550 |
1934 ekspres polecony z Krakowa 1.V.34 do Austrii, list opłacony według specjalnej niższej taryfy na listy do Austrii 0,50 zł zamiast 0,60 zł opłaty za list plus 0,60 zł za polecenie i 1 zł za ekspres. | Fi.257, 263 Mi.278, 284 |
| 25 PLN | |
17551 |
1934 karnet - "I WSZECHSŁOWIAŃSKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA W KATOWICACH"; wewnątrz karnetu podpisy członków Komitetu Organizacyjnego. | Fi.264-265 Mi.285-286 |
| 300 PLN | |
17552 |
1934 I Wszechsłowiańska Wystawa Filatelistyczna, gwarancja Schmutz. | Fi.264-5 Mi.285-6 |
| 450 PLN | |
17553 |
1934 Wszechsłowiańska Wystawa Filatelistyczna, gwarancja Schmutz. | Fi.264-5 Mi.285-6 |
| 380 PLN VERKAUFT | |
17554 |
1934 list polecony z I Wszechsłowiańskiej Wystawy Filatelistycznej w Katowicach. | Fi.264-5 Mi.285-6 |
| 130 PLN | |
17555 |
1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, seria czysta na podlepkach, gwarancja Krawczyk. | Fi.264-65 Mi.285-86 |
| 120 PLN | |
17556 |
1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, seria kasowana okolicznościowo na wycinkach, znaczek za 30 gr. z bardzo rzadkim - W.II.L położeniem znaku wodnego (Fi.570.-), gwarancja Schmutz. | Fi.264-65 Mi.285-86 |
| 400 PLN | |
17557 |
| 120 PLN | |
17558 |
1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, seria czysta, znaczek za 30 gr. z oboma położeniami W.II.P i W.II.L znaku wodnego, gwarancja jeden Mikstein, wszystkie z opisem Schmutz. | Fi.264-65 Mi.285-86 |
| 1 000 PLN | |
17559 |
1934 list z wystawy filatelistycznej w Katowicach. | Fi.265 Mi.286 |
| 140 PLN | |
17560 |
1934 20-lecie wymarszu Legionów, seria. | Fi.266-7 Mi.287-8 |
| 35 PLN | |
17561 |
1934 list z Mielca opłacony znaczkiem z okazji Międzynarodowego Turnieju Lotniczego Chellenge. | Fi.268 Mi.289 |
| 60 PLN | |