49767 |
1950 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 7. | Fi.Cp119 |
| 25 PLN | |
49768 |
1950 groszy, całostka wydania przedrukowego z nadrukiem groszy typ 8 w barwie fioletowej. | Fi.Cp119Ib |
| 120 PLN VERKAUFT | |
49769 |
1950 groszy, całostka z nadrukiem prowizorycznym typ 14 i z nadrukiem groszy typ 1 w barwie fioletowej. | Fi.Cp121 |
| 220 PLN | |
49770 |
1950 groszy, całostka z nadrukiem prowizorycznym typ 14 i z nadrukiem groszy typ 24 w barwie fioletowej. | Fi.Cp121 |
| 220 PLN | |
49771 |
1950 groszy, całostka z nadrukiem prowizorycznym typ 14 i z nadrukiem groszy typ 23 w barwie czarnej. | Fi.Cp121I |
| 220 PLN VERKAUFT | |
49772 |
1950 groszy, całostka z nadrukiem groszy typ 17 w barwie fioletowej. | Fi.Cp122 |
| 100 PLN | |
49773 |
1950 groszy, całostka z nadrukiem groszy typ 4 w barwie czarnej. | Fi.Cp123 |
| 120 PLN | |
49774 |
1950 groszy, całostka z nadrukiem groszy typ 14 w barwie fioletowej. | Fi.Cp124 |
| 50 PLN | |
49775 |
1950 Bolesław Bierut, całostka z hasłem propagandowym 18a. | Fi.Cp124 |
| 10 PLN | |
49776 |
1951 rocznik - 11 kart w tym 6 sztuk Cp125 (komplet 6 haseł propagandowych) z sygnaturami XI.51 - dopłata 200%, na karcie Cp128 na odwrocie dwa delikatne ślady po podlepkach (Fi.276.-). | Fi.Cp125-30 |
| 220 PLN | |
49777 |
| 20 PLN | |
49778 |
1951 kartka z życzeniami z okazji 1-go Maja. | Fi.Cp127 |
| 10 PLN | |
49779 |
1951 kartka z reklamą banku PKO, kreska nad pierwszym "Z" w "OSZCZĘDZAJ". | Fi.Cp130B1 |
| 25 PLN VERKAUFT | |
49780 |
| 40 PLN | |
49781 |
| 160 PLN | |
49782 |
| 60 PLN | |
49783 |
1953 wydanie prowizoryczne, koperta obiegowa ze stemplem typu 3. | Fi.Ck18I |
| 100 PLN VERKAUFT | |
49784 |
| 10 PLN | |
49785 |
1953 całostka okolicznościowa z Mikołajem Kopernikiem. | Fi.Cp137 |
| 50 PLN | |
49786 |
| 30 PLN | |
49787 |
1954 koperty lotnicze z sygnaturą VI-1954, dwie odmiany papieru. | Fi.Ck19 |
| 50 PLN | |
49788 |
1954 wydanie prowizoryczne "cena 40 gr.", stempelek typu 19a (Przedsiębiorstwo Zaopatrzenia Łączności w Warszawie) na części karty na odpowiedź z sygnaturą III-52 i hasłem propagandowym 18b, wysłanej 17.5.55 z Gdańska do Krakowa; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp132B |
| 60 PLN | |
49789 |
1954 MAKULATURA - SZACHY wydanie prowizoryczne "Cena 40 gr", co niespotykane, nadruku stempelkiem typu 10 (Opole) dokonano na makulaturowej karcie z sygnaturą III.53, zwraca uwagę, że na lewej części całostki widnieje hasło propagandowe 19, a z prawej strony początkowy fragment hasła 22; dodatkową ciekawostkę stanowi to, że treść stanowią posunięcia w korespondencyjnie prowadzonej partii szachów!!! wysłano 11.7.55 z Brzegu do Gdańska, makulatura innej karty tego wydania jako chorągiewka worka pocztowego Fi.800.-; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp136 MK |
| 1 200 PLN | |
49790 |
| 20 PLN | |
49791 |
| 20 PLN | |
49792 |
1956 wydanie prowizoryczne, przywrócona do obiegu całostka z ręcznym stemplem prowizorycznym z Rzeszowa. | Fi.Cp117b |
| 120 PLN | |
49793 |
1956 wydanie prowizoryczne, przywrócona do obiegu całostka z opłaconą odpowiedzią z ręcznym stemplem prowizorycznym z Katowic, gwarancja Pelczar. | Fi.Cp132 |
| 300 PLN | |
49794 |
1956 wydanie prowizoryczne, przywrócona do obiegu całostka z opłaconą odpowiedzią z ręcznym stemplem prowizorycznym z Katowic. | Fi.Cp132 |
| 150 PLN | |
49795 |
1956 wydanie prowizoryczne, przywrócona do obiegu całostka z ręcznym stemplem prowizorycznym z Warszawy, gwarancja Pelczar. | Fi.Cp132B |
| 180 PLN | |
49796 |
1956 pomnik Mikołaja Kopernika, całostka z sygnaturą V.58. | Fi.Cp138 |
| 45 PLN VERKAUFT | |
49797 |
1956 pomnik Mikołaja Kopernika, całostka z opłacona odpowiedzią. | Fi.Cp144 |
| 25 PLN | |
49798 |
| 40 PLN | |
49799 |
1957 koperta lotnicza "Samolot nad Krakowem", sygnatura VII-1957, czysta. | Fi.Ck21 |
| 50 PLN | |
49800 |
1957 koperta lotnicza "Samolot nad Krakowem", sygnatura VI-1957, czysta; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Ck21 |
| 40 PLN | |
49801 |
1957 koperta lotnicza, koperta z sygnaturą X.-1958 z błędem bez linii poziomych przy sygnaturze z obiegu pocztowego. | Fi.Ck21 B1 |
| 30 PLN | |
49802 |
1957 koperta lotnicza z błędem "brak linii poziomych przy sygnaturze". | Fi.Ck21B1 |
| 80 PLN | |
49803 |
| 80 PLN | |
49804 |
1957 Międzynarodowy Tydzień Pisania Listów, karta czysta. | Fi.Cp149 |
| 10 PLN | |
49805 |
1958 koperta Tytus Chałubiński wysłana 28.5.60 z miejscowości Łubnice do Cieplic Śląskich, dobry stan zachowania. | Fi.CK25 |
| 40 PLN | |
49806 |
| 140 PLN | |