Die Auktion endet am 08.07.2024

Aktuelle Auktion Überdruckausgaben 1918-1919

27909

1919 wydanie poznańskie, seria kasowana, najdroższy znaczek za 5/2 fen. gwarancja.

Fi.66-70
Mi.130-134
90 PLN
Biete
27910

1919 wydanie poznańskie, seria skasowana 23.8 w Poznaniu na kopercie miejscowego ekspresowego listu poleconego (opłata zgodna z taryfą) dofrankowanego znaczkami wydania definitywnego, znaczek za 10/25 f z błędem na poz.8 "kreska pozioma o 4 mm krótsza"; bardzo dobry stan zachowania; pod znaczkiem 5/2 f gwarancja.

Fi.66-70 (69 B4), 86B, 87B
Mi.130-34, 90, 91
160 PLN
Biete
27911

1919 wydanie poznańskie, znaczek z podniesionym nadrukiem, gwarancja.

Fi.67
Mi.131
80 PLN
Biete
27912

1919 wydanie poznańskie, kasowany na wycinku znaczek za 5/7,5 f., rzadki z podwójnym nadrukiem (Fi.5000.-); pochodzi z opisanego przez R.Puchałę drugiego arkusza, to jeden z nielicznych przypadków celowego wykonania podwójnego nadruku (pierwszy nadruk nie obejmował dziesiątego rzędu), nadruk przesunięty to poz.94, korekcyjny poz.93; podwójna gwarancja Mikulski, z opisem pozycji 93,94 Jungjohann BPP.

Fi.67 Np
Mi.131 DD
4 500 PLN
Biete
27913

1919 wydanie poznańskie, miejscowy list polecony z Poznania wysłany 6.9.19, mieszana frankatura wydania przedrukowego i wydania definitywnego, koperta zagięta w pionie, gwarancja Mikulski.

Fi.67, 68, 69, 85B
Mi.101, 131, 132, 133
250 PLN
Biete
27914

1919 wydanie poznańskie, list polecony nadany 18.09.19 z Poznania do Berlina, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.67, 68, 70
Mi.131, 132, 134
280 PLN
Biete
27915

1919 wydanie poznańskie, prawy znaczek bez podlepki z błędem "brak dolnej połowy prawej cyfry 5", lewy znaczek podlepka.

Fi.67B1
Mi.131
45 PLN
Biete
27916

1919 wydanie poznańskie, znaczek z podwójnym nadrukiem z poz. 87 i 88 stemplowany na czystym sekretniku (bez obiegu), rzadki znaczek znany z tym błędem z dwóch stu znaczkowych arkuszy, fotoatest Jendroszek.

Fi.67Np
Mi.131DD
2 800 PLN
Biete
27917

1919 wydanie poznańskie, znaczek z abklaczem nadruku z pozycji 96.

Fi.68
Mi.132
80 PLN
Biete
27918

1919 WARSZAWA - POZNAŃ - wydanie poznańskie, dwa znaczki za 5/20 f. - kiedyś stanowiące parkę, skasowane datownikiem prowizorycznym w ambulansie WARSZAWA - POZNAŃ, bardzo ładny stan zachowania.

Fi.68
Mi.132
300 PLN
Biete
27919

1919 wydanie poznańskie, znaczek za 5/20 fen z silnie przesuniętym pionowo nadrukiem, rzadkie; gwarancja.

Fi.68
Mi.132
200 PLN
Biete
27920

1919 wydanie poznańskie, dwa znaczki za 5/20 fen., jeden z lekkim, drugi z mocnym abklatschem, rzadkie.

Fi.68
Mi.132
80 PLN
Biete
27921

1919 wydanie poznańskie, znaczek z przesuniętym w prawo i w dół nadrukiem, gwarancja eksperta PZF.

Fi.68
40 PLN
Biete
27922

1919 wydanie poznańskie, znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem - po prawej stronie widoczny nowy nominał sąsiedniego znaczka, bardzo rzadkie, gwarancja.

Fi.68MK
Mi.132
180 PLN
Biete
27923

1919 wydanie poznańskie, kartka z Gniezna nadana 16.8.19 do 1. Pułku Armii Hallera, bardzo wczesne użycie, widokówka z widokiem katedry w Gnieźnie, bardzo ładny stan zachowania.

Fi.69
Mi.133
500 PLN
Biete
27924

1919 wydanie poznańskie, znaczek za 10/25 f. z błędem na poz.100 "ścięte oba 0", gwarancja Krawczyk.

Fi.69 B
Mi.133
40 PLN
Biete
27925

1919 wydanie poznańskie, znaczek za 10/25 f. z błędem na poz.41 "między liczbami 10 szereg plamek", gwarancja i opis.

Fi.69 B
Mi.133
40 PLN
Biete
27926

1919 wydanie poznańskie, znaczek za 10/25 f. z błędem na poz.88 "wygięta pozioma kreska" i "mocno ścięte ścięte obie liczby 10", dodatkowo podwójnie użyty, gwarancja i opis

Fi.69 B9
Mi.133
100 PLN
Biete
27927

1919 wydanie poznańskie, czworoblok znaczków za 10/25 f., lewy górny z błędem na poz.21 "łukowa plamka nad literami o c", a prawy dolny z niekatalogowanym błędem na poz.32 "kilka plamek nad belką", sygnowany WR, gwarancja Mikstein.

Fi.69 B10 + B
Mi.133
480 PLN
Biete
27928

1919 wydanie poznańskie, kartka druk bankowy z informacją o przekazie pieniężnym wysłana z Poznania 13.8.19 do Głogowa.

Fi.70
Mi.134
300 PLN
Biete
27929

1919 wydanie poznańskie, kartka z Poznania 18.8.19 do Berlina, wczesne użycie, znaczek z usterką w postaci trzech przecinków na prawo od napisu Polska, bardzo ładny stan zachowania.

Fi.70
Mi.134
400 PLN
Biete
27930

1919 wydanie poznańskie, znaczek za 10/40 fen. z błędem na "nad prawym końcem kreski kilka mniejszych i większa owalna plamka", gwarancja Falkowski.

Fi.70 B
Mi.134
80 PLN
Biete
27931

1919 wydanie poznańskie, znaczek za 10/40 f. z błędem na poz.20 "za Polska w dół małe plamki i półksiężyc", gwarancja.

Fi.70 B
Mi.134
30 PLN
Biete
27932

1919 wydanie poznańskie, znaczek za 10/40 f z błędem na poz.99 "plamka łukowata nad literami OC", gwarancja.

Fi.70 B10
Mi.134
40 PLN
Biete
27933

1919 wydanie poznańskie, znaczek z nadrukiem z poz. 48 z błędem "gwóźdź", gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.70B7
Mi.134
40 PLN
Biete
27934

1919 wydanie gnieźnieńskie, zagraniczny list polecony opłacony serią znaczków (5 fen. typ 3, 10 fen. poz.77) i trzema polskimi znaczkami różnych wydań, wysłany 1.12 z Poznania do Berlina, kasownik odbiorczy z 3.12 na odwrocie; koperta sporządzona domowym sposobem z mapy!!! i bardzo późne użycie znaczków na ciekawej przesyłce - wszystko to sprawia, że gdyby nie użycie znaczków 4 różnych wydań, można by uznać oferowaną całość za list z "użytkowego obiegu" (Fi. c.a.); dobry stan zachowania; na odwrocie gwarancja i oznaczenie obu znaczków wydania gnieźnieńskiego (typ 3 i poz.77).

Fi.71-72
Mi.135-36
5 000 PLN
Biete
27935

1920 wydanie prowizoryczne, znaczek za 60/30 Pf z podwójnym nadrukiem, mocniejszym i słabszym szczególnie widocznym na gwiazdkach zasłaniających stary nominał; z oryginalnego obiegu pocztowego (Fi.480.-); bardzo dobry stan zachowania; podwójna gwarancja Krawczyk.

Fi.19 NpII
Mi.19 DDII
450 PLN
Biete
27936

1933 kopia spięta w formę książeczki pierwszej monografii znaczków wydania krakowskiego autorstwa prof. Stanisława Miksteina, wydanie po niemiecku nakładem wydawnictwa "Die Postmarke" z Wiednia, liczne ilustracje i tabele do identyfikacji znaczków, 69 stron.

350 PLN
Biete
27937

2021 książka autorstwa Michaela Lenke w języku niemieckim poświęcona wydaniu krakowskiemu z 1919 roku, szczegółowy opis i ilustracje znaczków z nadrukami typograficznymi, niezliczone ilustracje i tabele, 244 strony, twarda oprawa

250 PLN
Biete