Die Auktion endet am 08.07.2024

Aktuelle Auktion Überdruckausgaben 1918-1919

27269

65 PLN
Biete
27270

Fi.2 B
30 PLN
Biete
27271

1918 seria pomnikowa, marginesowa parka znaczków za 5 f./2 gr., lewy z błędem na poz.52 "uszkodzona litera k" (inne błędy Fi.217,50), gwarancja.

Fi.2 B
120 PLN
Biete
27272

Fi.2, 3
Mi.2, 3
700 PLN
Biete
27273

1918 seria pomnikowa, frankatura dwukolorowa - 5 fen/2 gr + 10 fen/6 gr na widokówce wysłanej 13.12 z Warszawy do Krakowa, znaczki skasowane niemieckim datownikiem WARSCHAU z wyróżnikiem "**g", datownik odbiorczy dwujęzyczny okupacyjny KRAKAU KRAKÓW 1 z wyróżnikiem "1c" z 14 XII, przesyłka z wczesnego okresu po odzyskaniu niepodległości; dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.2, 3
500 PLN
Biete
27274

1918 seria pomnikowa, frankatura dwukolorowa - 5 fen/2 gr + 10 fen/6 gr z błędem nadruku na poz.20 "kropka między nóżkami litery k w Polska" na widokówce wysłanej 19.12 z miejscowości Brzeziny do Warszawy, przesyłka z wczesnego okresu po odzyskaniu niepodległości; dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.2, 3 B3
600 PLN
Biete
27275

1918 seria pomnikowa, dwa znaczki za 5 f./2 gr. i 10 fen./6 gr. na wycinku z przedrukowej karty pocztowej, drugi z błędem "uszkodzone P w Poczta", gwarancja.

Fi.2, 3 B4
40 PLN
Biete
27276

Fi.2-4, Cp2I
40 PLN
Biete
27277

1918 seria pomnikowa, seria stemplowana.

Fi.2-5
Mi.2-5
80 PLN
Biete
27278

Fi.2-5
Mi.2-5
30 PLN
Biete
27279

1918 seria pomnikowa, seria kasowana na wycinkach.

Fi.2-5
50 PLN
Biete
27280

Fi.2-5
60 PLN
Biete
27281

1918 seria pomnikowa, seria znaczków z nadrukami odwróconymi, rzadka bez podlepki ani jej śladu, bardzo ładny stan zachowania, najdroższa wartość sygnowana Fogler, gwarancja Gryżewski i Mikulski, pozostałe gwarancja Mikulski(1), Schmutz(2).

Fi.2-5 No
6 000 PLN
Biete
27282

1918 seria pomnikowa, znaczek z błędem "Poezta", gwarancja i oznaczenie.

Fi.2B1
Mi.2
40 PLN
Biete
27283

1918 seria pomnikowa, lewy znaczek z błędem "Poezta".

Fi.2B1
Mi.2
100 PLN
Biete
27284

Fi.2B5
Mi.2
70 PLN
Biete
27285

1918 seria pomnikowa, pasek znaczków z rzadkim w tym wydaniu abklaczem.

Mi.3
100 PLN
Biete
27286

Mi.3
65 PLN
Biete
27287

Mi.3
360 PLN
Biete
27288

Mi.3
75 PLN
Biete
27289

1918 seria pomnikowa, parka z przesuniętym w pionie nadrukiem, napis Poczta Polska już w linii ząbkowania poziomego, gwarancja Miszczak.

Mi.3
100 PLN
Biete
27290

1918 seria pomnikowa - (O)PŁACIĆ, znaczek za 10 fen./6 gr. z nieznanym ramkowym stempelkiem (O)PŁACIĆ lub (DO)PŁACIĆ, o nieokreślonym charakterze, dodatkowo znaczek unieważniono ręcznie przez kreślenie, stempelek ten mógłby być prekursorem lokalnego stempelka dopłaty, lub pomocniczym stemplem do oznaczania listów wymagających dodatkowej opłaty lub dopłaty, gwarancja.

300 PLN
Biete
27291

Fi.3 B3
40 PLN
Biete
27292

Fi.3B1
Mi.3
80 PLN
Biete
27293

Fi.3B1
Mi.3
40 PLN
Biete
27294

Fi.3B1
Mi.3
70 PLN
Biete
27295

Fi.3B2
Mi.3
30 PLN
Biete
27296

Fi.3B2
Mi.3
120 PLN
Biete
27297

Fi.3No
Mi.3K
450 PLN
Biete
27298

Fi.3No B2
Mi.3K
200 PLN
Biete
27299

Mi.4
2 800 PLN
Biete
27300

1918 seria pomnikowa, znaczek za 25 fen./10 gr. z niekatalogowanym błędem na poz. "uszkodzone stopki obu cyfr 2" (inne błędy Fi.100.-), gwarancja.

Fi.4 B
90 PLN
Biete
27301

1918 seria pomnikowa, znaczek za 25 fen./10 gr. z rzadkim błędem na poz.37 "uszkodzona cyfra 5 i brak F", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.4 B17
600 PLN
Biete
27302

Fi.4B1
Mi.4
100 PLN
Biete
27303

Fi.4B9
Mi.4
120 PLN
Biete
27304

1918 seria pomnikowa, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja.

Fi.4No
Mi.4K
250 PLN
Biete
27305

Fi.4No
Mi.4K
250 PLN
Biete
27306

1918 seria pomnikowa, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Petriuk.

Fi.4No
Mi.4K
120 PLN
Biete
27307

1918 Warszawa, seria pomnikowa, wydanie przedrukowe, parka znaczków za 50/20 gr. kolorze jasnoniebieskim z tłem szarawożółtym, z międzypolem oddzielającym sąsiadujące ze sobą sektory drukarskie; znaczki drukowano w sześciu sektorach po 54 znaczki, w układzie dwa arkusze w poziomie i trzy w pionie oddzielone niewielkim odstępem; po perforacji arkusze były rozcinane, sporadycznie sektory mogły zostać oddzielone przez rozerwanie perforacji w skutek jej spękania, rzadki i ciekawy egzemplarz bez gumy, ale zachowany w ładnym stanie, gwarancja i oznaczenie.

Fi.5b
1 200 PLN
Biete
27308

1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem drugiej formy, gwarancja Schmutz.

Mi.6
45 PLN
Biete