24295 |
1920 kartka do obrotu zagranicznego z hasłem propagandowym. | Fi.Cp33 |
| 30 PLN | |
24296 |
| 40 PLN VERKAUFT | |
24297 |
1920 kartka z hasłem propagandowym E. | Fi.Cp35II |
| 60 PLN | |
24298 |
1920 całostka z hasłem propagandowym c. | Fi.Cp35II |
| 100 PLN | |
24299 |
1920 kartka do korespondencji zagranicznej z opłaconą odpowiedzią. | Fi.Cp37 |
| 110 PLN VERKAUFT | |
24300 |
1920 orzeł na tarczy barokowej, całostka z opłaconą odpowiedzią. | Fi.Cp37 |
| 180 PLN | |
24301 |
1920 kartka z Bielska do Niemiec. | Fi.CpCp31 |
| 30 PLN | |
24302 |
1920 pokwitowanie telegraficzne. | Fi.Ct7 |
| 40 PLN | |
24303 |
1920 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty - 50 fen "mały orzeł", dofrankowane na odwrocie w związku ze wzrostem taryfy pocztowej unieważnione niespotykanym kasownikiem - dwie równoległe poziome linie, stempelek urzędu telegraficznego "Warszawa C", na froncie w lewym górnym rogu odciśnięta duża cyfra "1", słabszy stan zachowania. | Fi.Ct8 |
| 250 PLN | |
24304 |
| 70 PLN | |
24305 |
1920 formularz przekazu pocztowego bez sygnatury. | |
| 30 PLN | |
24306 |
1920 formularz przekazu pocztowego z sygnaturą X-926. | |
| 60 PLN | |
24307 |
1921 kartka do obrotu krajowego. | Fi.Cp38 |
| 25 PLN | |
24308 |
1921-1922 karta do obrotu krajowego 2 mk, długość napisu KARTKA POCZTOWA 98,5 mm; karta do obrotu krajowego 2 mk, długość napisu KARTKA POCZTOWA 98,5 mm, dofrankowana i wysłana 25.VIII.22 z Warszawy do Krakowa; bardzo dobry stan zachowania; na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka. | Fi.Cp38 |
| 100 PLN | |
24309 |
1921 orzeł na tarczy barokowej, całostka z lekko uszkodzonym drukiem pierwszych liter. | Fi.Cp38 |
| 50 PLN | |
24310 |
1921 kartka z Włocławka do MSW w Warszawie. | Fi.Cp38 |
| 50 PLN | |
24311 |
1921 kartka do obrotu krajowego. | Fi.Cp39I |
| 30 PLN | |
24312 |
| 30 PLN | |
24313 |
1921 orzeł na tarczy barokowej, całostka długim napisem "KARTKA POCZTOWA". | Fi.Cp40I |
| 50 PLN | |
24314 |
1921 orzeł na tarczy barokowej, całostka krótkim i rozbitym napisem "KARTKA POCZTOWA". | Fi.Cp40II |
| 80 PLN | |
24315 |
1921-1922 karta do obrotu krajowego podwójna 8+8 mk - nie złożona!!! doskonały stan zachowania. | Fi.Cp41 |
| 150 PLN | |
24316 |
1921 kartka z opłacona odpowiedzią. | Fi.Cp41 |
| 80 PLN | |
24317 |
1921 podwójna całostka z opłaconą odpowiedzią. | Fi.Cp41 |
| 60 PLN | |
24318 |
1921 kartka podwójna z opłacona odpowiedzią. | Fi.Cp41 |
| 60 PLN | |
24319 |
1921-1922 karta podwójna do obrotu krajowego za 8+8 mk (Fi.100.-.) | Fi.Cp41 |
| 80 PLN | |
24320 |
1921 orzeł na tarczy barokowej, całostka - cześć z napisem "z opłaconą odpowiedzią". | Fi.Cp41A |
| 45 PLN | |
24321 |
1921 pokwitowanie telegraficzne z Łochowa. | Fi.Ct8, 114 |
| 70 PLN | |
24322 |
| 20 PLN | |
24323 |
1921 pokwitowanie telegraficzne w dużym formacie. | Fi.Ct9b |
| 100 PLN VERKAUFT | |
24324 |
1921 makulatura całostki źle wycięta z arkusza, gwarancja Pelczar. | Fi.Pc39II MK |
| 300 PLN | |
24325 |
1922-25 w tych latach w związku z częstymi zmianami taryfy pocztowej, Zarząd Poczty wydawał oficjalne nakłady kart pocztowych bez wydrukowanego znaku opłaty; formularz z obiegu pocztowego, ofrankowany i wysłany 23.8.23 z Mogilna do Bydgoszczy; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.CfpI |
| 80 PLN | |
24326 |
1922-25 w tych latach w związku z częstymi zmianami taryfy pocztowej, Zarząd Poczty wydawał oficjalne nakłady kart pocztowych bez wydrukowanego znaku opłaty; formularz czysty i z obiegu pocztowego, ofrankowany i wysłany 6.II.24 ze Lwowa do Tarnowa; bardzo dobry stan zachowania; na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka. | Fi.CfpI |
| 100 PLN | |
24327 |
1922 pokwitowanie telegraficzne z Tłuszcza, dziurki po archiwizacji. | Fi.Ct8, 125I |
| 80 PLN | |
24328 |
1922 przewartościowanie odręczne czerwonym atramentem "400 mk" - pokwitowanie telegraficzne z ciemnoniebieskim znakiem opłaty - 10 mk "Siewca", rozmiar 164x96mm, na telegram nadany 17 lipca 1923 z miejscowości Izbica Kujawska do Warszawy; unikalny walor w dobrym stanie zachowania (w dwóch miejscach pionowo złożony) - reprodukcję oferowanego waloru wykorzystano w najnowszym wydaniu II tomu katalogu Fischera. | Fi.Ct10 |
| 1 600 PLN | |
24329 |
1922 pokwitowanie telegraficzne z ciemnoniebieskim znakiem opłaty - 10 mk "Siewca", rozmiar 162x97mm, dofrankowane w związku ze wzrostem taryfy pocztowej, telegram nadano 27.IX z Krakowa do Lublina, na odwrocie wyliczenia porta; dodatkowo owalna pieczęć nadawcy z datą "ZAKŁAD KREDYTOWY MIAST MAŁOPOLSKICH 27 Wrz. 1922"; doskonały stan zachowania. | Fi.Ct10a |
| 200 PLN | |
24330 |
1922 pokwitowanie telegraficzne. | Fi.Ct10a |
| 180 PLN VERKAUFT | |
24331 |
1922 pokwitowanie telegraficzne. | Fi.Ct10b |
| 80 PLN VERKAUFT | |
24332 |
1923 dowód nadania telegramu z Warszawy do Berlina. | Fi.Ct7 |
| 40 PLN | |
24333 |
1923 pokwitowanie telegraficzne użyte w Krakowie, gwarancja. | Fi.Ct12 |
| 120 PLN | |
24334 |
1923 pokwitowanie telegraficzne z Krakowa, pionowe złamanie. | Fi.Ct13 |
| 100 PLN | |