Die Auktion endet am 08.07.2024
Die Auktion endet in:

Auctionen 117. Polen zwischen den Weltkriegen

Seite:
Poz# Bilder Beschreibung Katalog Features Aktueller Preis
3606

1935 "I GRUDZIĄDZKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA" Grudziądz 1, karta z Grudziądza do Krakowa, znaczki skasowane stemplem okolicznościowym (Myślicki 35 020) na specjalnej okolicznościowej widokówce.

Fi.282
100 PLN
3607

1935 Wydanie obiegowe PIENINY - CZORSZTYN, zdjęcie w formacie około 111x77 mm będące podstawą do sporządzenia projektu znaczka za 20 gr., format nie jest przypadkowy - w zbliżonym wykonano większość projektów fotograficznych; na dalszym etapie po uwagach, poprawkach i retuszach powstawały różnobarwne próby znaczków; dodano bardziej pierzaste chmury, nominał i napisy, inne szczegóły znaczka pozostały jak na zdjęciu; w dalszym etapie takie powiększone zdjęcie zastępowało dawniej stosowane odbitki korektorskie; na odwrocie ślady wklejenia do materiałów dokumentacyjnych.

Fi.283
Mi.304
300 PLN
3608

1935 DOM TOWAROWY "B-CIA JABŁKOWSCY" ODDZIAŁ POCZT. - TELEGR. Warszawa 1, list firmowy wysłany z pośrednictwa do Radomia (Myślicki 35 004).

Fi.284
100 PLN
3609

1935 seria "widokowa" - frankatura trójkolorowa, list polecony zabezpieczony pieczęciami lakowymi z odciskiem sygnetu wysłany 11.IV.1938 z miejscowości Chorobrów koło Sokala do Gdyni; ponieważ adresat wyjechał za granicę przesyłkę 13.IV zwrócono do nadawcy; w 1951 wieś Chorobrów wraz z niemal całym obszarem gminy Chorobrów została przyłączona do Związku Radzieckiego w ramach umowy o zamianie granic.

Fi.284II, 287II, 294
Mi.305II, 308II, 318
200 PLN
3610

1935 Wydanie obiegowe - Belweder, ostatnio skatalogowana próba znaczka za 25 gr. typu I w kolorze ochrowobrązowym, gwarancja Galewski.

Fi.284I P7
Mi.305I 
2 200 PLN
3611

1935 znaczek z perforacją firmową "HFS" - Henryka Francka Synowie w Skawinie z obiegu pocztowego ze Skawiny.

Fi.287
70 PLN
3612

1935 seria "widokowa", 55 gr - frankatura pojedyncza, list polecony wysłany 18.I.1936 z Modliborzyc do Lublina, datownik odbiorczy na odwrocie.

Fi.288I
Mi.309I 
20 PLN
3613

1935 wydanie obiegowe, stemplowany znaczek za 3 zł.

Fi.290
Mi.311
10 PLN
3614

1935 "I GRUDZIĄDZKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA" Grudziądz 1 (Myślicki 35 020), znaczek ostemplowany okolicznościowo 13.10. kasownikiem w kolorze czerwonym na specjalnej, okolicznościowej widokówce.

Fi.294
50 PLN
3615

1935 kartka z Siedlec do Krakowa, stempel opłaty ulgowej "22 Pułk Piechoty / OPŁATA ULGOWA / Rozp. M.P. i T. / Nr. PW. 501/70 z 1933 r." uprawniający żołnierzy służby czynnej do obniżonej opłaty za korespondencję.

Fi.Cp58
80 PLN
3616

1935 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Hel - Gdynia nr 235, kasownik z wyróżnikiem a.

Fi.Cp63
80 PLN
3617

1935 kartka z Gdyni do Krakowa, charakterystyczny kasownik GDYNIA - PORT POLSKI.

Fi.Cp64
20 PLN
3618

1935 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Kalwaria - Bielsko nr 331, kasownik z wyróżnikiem a.

Fi.Cp64
60 PLN
3619

1935 "Powszechny Bank Kredytowy S.A." - 55 gr (25gr + 2 x 15gr) frankatura mechaniczna C71 Kraków, list zleceniowy - koperta druk bankowy wysłana 11.IV do urzędu pocztowego w Mławie; stempelek polecenia z automatycznym numeratorem, na odwrocie datownik odbiorczy; bardzo dobry stan zachowania.


80 PLN
3620

1935 "Bank Dyskontowy Warszawski S.A." - 55 gr (25gr + 2 x 15gr) frankatura mechaniczna A4 Warszawa, list zleceniowy - koperta druk bankowy o sygnaturze III-35 wysłana 17.IV do urzędu pocztowego w Mławie; stempelek polecenia urzędu Warszawa 7 z wyróżnikiem "A", na odwrocie datownik odbiorczy; całość w doskonałym stanie zachowania.


150 PLN
3621

1935 "Henryka Francka Synowie S.A." - 55 gr (25gr + 2 x 15gr) frankatura mechaniczna A46 Skawina, list zleceniowy - koperta druk o sygnaturze M.P.iT.53 (X.932) wysłana 28.V do urzędu pocztowego w miejscowości Zelów; stempelek polecenia urzędu Skawina, na odwrocie datownik odbiorczy; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.


100 PLN
3622

1935 pokwitowanie abonamentu radiowego z Łodzi.


100 PLN
3623

1935 list bankowy z Banku Gospodarstwa Krajowego w Warszawie opłacony frankaturą mechaniczną banku "FA.026.".


80 PLN
3624

1935 list firmowy z Francji do Warszawy, nalepki poczty warszawskiej z kolejnymi próbami ustalenia adresu odbiorcy, ostatecznie list zwrócony do nadawcy, na odwrocie stempel odbiorczy z Warszawy.


250 PLN
3625

1936 "POCZTOWE ZLECENIA INKASOWE DO 50 ZŁ SĄ TANIM I SKUTECZNYM ŚRODKIEM INKASA" Lwów 2 (wyróżnik *a*), ładna odbitka odmiany wirnika propagującego usługi pocztowe w formie nieopisanej u Myślickiego (34 101a)na liście wysłanym do Bielska.

Fi.252, 253
40 PLN
3626

1936 "WARSZAWA PODZIELONA JEST NA 10 DZIELNIC POCZTOWYCH" + "PODAWAJCIE W SWOICH ADRESACH NAZWĘ DZIELNICY POCZTOWEJ WARSZAWY" Warszawa 2 wyróżnik "c", ładnie odciśnięty stempel propagandowy na liście wysłanym 31 XII do Wierzbnika, koperta firmowa "Eugeniusz Namokel wł. f. Waga Precyzyjna Warszawa Piusa XI 45"; bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 36 116).

Fi.280
Mi.301
30 PLN
3627

1936 karta formularz Koła Żołnierzy 2 p. Ułanów Leg. Pol, dziury po archiwizacji.

Fi.280
15 PLN
3628

1936 karnet okolicznościowy z Wystawy Przemysłu Metalowego i Elektrotechnicznego w Warszawie.

Fi.280
200 PLN
3629

1936 "WITAJ GWIAZDKO ZŁOTA" - komplet 11 kopert z ostemplowaniami okolicznościowymi polskich miast, w tym rzadkiego z Polskiego Urzędu Gdańsk 1, w komplecie bardzo rzadko oferowane i trudne do zebrania.

Fi.280
700 PLN
3630

1936 znaczek z podwójną perforacją firmowa "P.B.K." — Powszechny Bank Kredytowy S.A. w Warszawie z oddziału w Bielsku.

Fi.280
180 PLN
3631

1936 rzadki stempel okolicznościowy z Łowicza "800-LECIE ŁOWICZA - ZWIEDZAJCIE STOLICĘKSIĘŻAKÓW", grafika "procesja w łowickiem".

Fi.280
160 PLN
3632

1936 kartka z Lublina do Warszawy ze stemplem okolicznościowym "WITAJ GWIAZDKO ZŁOTA".

Fi.280
40 PLN
3633

1936 stempel okolicznościowy z Warszawy "VI Międzynarodowy Kongres Nauk Administracyjnych / WARSZAWA / 10.VII.1936 r.".

Fi.280
30 PLN
3634

1936 koperta ze stemplem okolicznościowym z Warszawy "VI Międzynarodowy Kongres Nauk Administracyjnych / WARSZAWA / 14.VII.1936 r.".

Fi.280
300 PLN
3635

1936 poczta peronowa Kutno, kartka wysłana 14.10.36 ze znaczkami opłaty skasowanymi datownikiem Poczty Peronowej Kutno, gwarancja Vaumund.

Fi.280, 281
900 PLN
3636

1936 kartka z kongresu kombatantów w Warszawie do Belgii, kasownik okolicznościowy "WARSZAWA XVII KONGRES FIDAC 1-7 / IX 1936", widokówka z Warszawy - Muzeum Narodowe.

Fi.281
200 PLN
3637

1936 "HALA GĄSIENICOWA 1520 Metr. nad poziomem morza w TATRACH" - fioletowa pieczęć schroniska na widokówce wysłanej 24.VIII z Zakopanego do Łodzi; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.282
Mi.303
70 PLN
VERKAUFT
3638

1936 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Lwów - Stróże nr 172.

Fi.282
40 PLN
3639

1936 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Hel - Gdynia nr 505.

Fi.282
80 PLN
3640

1936 kartka pocztowa nadana w ambulansie pocztowym na trasie Poznań - Kraków nr 46.

Fi.282
50 PLN
3641

1936 list z Zambrowa do Otwocka, stempel opłaty ulgowej "71 PUŁK PIECHOTY / Opłata ulgowa / (Rozp. M.P. i T. Nr PW. 501/70 z 1933 r.)" uprawniający żołnierzy służby czynnej do obniżonej opłaty za korespondencję.

Fi.282
50 PLN
3642

1936 kartka z Krakowa nadana 22.03.36 do Warszawy, widokówka z widokiem ołtarza jasnogórskiego i stemplem "JASNA GÓRA KLASZTOR OO.PP. 25 MAI 1932".

Fi.282
140 PLN
3643

1936 koperta ze stemplem Międzynarodowych Zawodów Balonowych w Warszawie.

Fi.283, 284, 292
40 PLN
3644

1936 "WYSTAWA PRZEM. METAL. i ELEKTR. 23.VIII - 11.X.1936" Warszawa 1 W.MEL, stempel okolicznościowy na karcie (Myślicki 36 026).

Fi.285
Mi.304 
40 PLN
3645

1936 10-lecie prezydentury Ignacego Mościckiego, 1 zł - frankatura mieszana, list polecony wysłany 8.11.1937 z Poznania do miejscowości Friedland w Czechosłowacji.

Fi.291, 294, 299
Mi.312, 315, 320
150 PLN